Blízko je koncentračné digitálne otroctvo, uhlíková stopa a digitálne menný. Niečo aj o Putinovi : DÔLEŽITÉ! ATONITSKÍ OTCOVIA - Iba sväta kráľovská vláda nás môže priviesť k Bohu! Putin nie je hlavou Ruska, ale bábkou Antikrista. (VIDEO)

PS: Preklad z ruštiny

Poznámka redaktora - Drahí bratia a sestry v Kristovi! Naši drahí otcovia z hory Athos, drahí v Kristovi, nám poslali svoje videá s kázňami a návštevou pyrenejskej ikony Matky Božej. Skrze Svoje nepochopiteľné milosrdenstvo Pán čoskoro dá Rusku svoje pomazané cársko-víťazné a Rusko sa znovuzrodí vo svojej duchovnej veľkosti. Chvalabohu! Amen.

Pokiaľ ide o Rusko, teraz biskupstvo našej ruskej pravoslávnej cirkvi, zajaté nepriateľmi a zradcami Krista, vedené apoštolským falošným patriarchom Kirillom, začalo inštruovať duchovenstvo aby povýšilo modlitby za Putina ako hlavu Ruska na liturgiách v litániách. Nahradili kráľa globalistom ! Putin nie je hlavou Ruska, ale bábkou Antikrista, ktorý verne slúži diablovi po všetky roky svojej moci. Nech mu Pán zakáže a dá mu odplatu za jeho skutky! Kráľ prichádza!


☦️IBA KRÁĽOVSKÁ VLÁDA NÁS MÔŽE PRIVIESŤ K BOHU, ABY VŠETCI ĽUDIA MOHLI BYŤ SPASENÍ!
Athonite Starší Raphael (Berestov)☦️
Reťazec je natiahnutý takmer na limit.
Trochu viac a zlý nepriateľ to roztrhne.
Ale bude sa hanbiť, zostane bez appanage.
Víťazný ruský cár prichádza na trón!

Inok Michail


☦️PYRENEJSKÁ IKONA NAJSVÄTEJŠEJ BOHORODIČKY JE STÁLE NA VRCHU ATHOS!
BOŽIA VÔĽA JE VZKRIESENIE SVÄTÉHO RUSKA POD VEDENÍM CÁRA!☦️
Ohňom prorockého zármutku evanjelium:
Rusko je Svätý tretí Rím!
A hlásam Božiu všedobrú vôľu:
Náš ruský cár prichádza! A On je neporaziteľný!

Inok Michail


☦️EKUMENIZMUS BUDE PORAZENÝ! APHONITI NA PYRENEJSKEJ IKONE NAJČISTEJŠEJ THEOTOKOS.


☦️
Svätý pravoslávny Athos -
Katedrála zázračných ikon.
Sivovlasý kláštor Ivyron -
Udržiavaný strážcom brány.


☦️
Svätej ikone so slzami padajúcimi, prosím na kolenách tvár živých:
Odpusť mi, zmiluj sa nado mnou, požehnaný,
Tvojím milosrdenstvom.


☦️
Svätý Athos môj opát,
požehnaj ma!
Urobte svoje srdce požehnaným,
príbytok Božej lásky!


☦️NA IVERONSKOM PRAMENI NAJČISTEJŠEJ THEOTOKOS.


☦️
Hora Athos - predchodca raja
, modlitba, prúdy sĺz, duchovný čin, dobrý cieľ -
láska, evanjelium
, Kristus!


☦️
Najčistejšie, milujem horu Athos pravoslávnou vierou -
príbytok pokánia, modlitby, ticha.
Prijmi ma k sebe, očisti ma a urob zo mňa Nováčika pokory, dediča
lásky!


☦️
Na vrchu Athos, nebo objíma,A
duša stúpa v smútku,Kde
pokorne Pán počúva
a láska hľadá v Kristovi!


☦️Pane Kristus, s modlitbami Najsvätejšej Bohorodičky, archanjela Michala a všetkých Svätých sa zmiluj a zachráň Sväté Rusko, prichádzajúceho pravoslávneho ruského cára, katedrálu a jeho hostiteľa!

AKO ŠTUDENT PRED UČITEĽOM... Pozrite sa na Putinovu tvár počas správy pre Schwaba. (VIDEO)
Poznámka redaktora - Drahí bratia a sestry! Putin sa zúčastnil, zúčastňuje a bude sa podieľať na všetkých projektoch globalistov Antikrista. Ako podriadený svojmu nadriadenému presviedča satanistu Schwaba: "Berieme si od vás príklad, pracujeme s vami v jednote, nesklameme vás."

A Putin potvrdil svoju lojalitu k svetovej antikristovej vláde tým, že plne implementoval všetky svoje pokyny, keď po dobu 2 rokov spáchal skutočnú genocídu ľudí prostredníctvom covidu a očkovacieho fašizmu. Niet pochýb o tom, že bude aj naďalej usilovnejší pri ničení ľudí v krajine.

Pre covid sa dôchodcovia znížili o milión a na ďalšie roky bolo položených aj milión vyhynutých dôchodcov. Netreba však pochybovať, Putin sa nezastaví u dôchodcov... Nech ho Pán zakáže a odmení podľa jeho skutkov. Kráľ prichádza!


Podobné dôkazy o Putinovi.

Putin - gloria.tv

Vojna na Ukrajine v plnej réžii Nosatých, ako aj covid agenda a ďalšie veci - gloria.tv

Dať si Jarmulku na hlavu a nechať sa vyfotiť pri múre nárekov znamená, že človek prešiel zasväcovacím … - gloria.tv

VYHLÁSENIE ANTIKRISTA: "VŠETKY NÁRODY TVORIA JEDNO SPOLOČENSTVO..." Zhromaždenie všetkých náboženských … - gloria.tv

Klaus Schwab věnoval na schůzce Putinovi svoji knihu.. - gloria.tv

Pôjdu za svojím konečným cieľom - gloria.tv

Reklama na "bezpečný a pohodlný" moskevský systém Face Pay - gloria.tv

V dohledné době se nevrátíme k normálu - gloria.tv

PROGRAMOVÁNÍ LIDU ZE STRANY ELIT NA IMPLEMENTACI ČIPU AŤ VE FORMĚ VAKCÍN NEBO JINAK ! - gloria.tv

Rusko a vojna na Ukrajine ako puzzle k Novému Svetovému poriadku - gloria.tv

Jsou Zelenskyj a Putin stejní globalisté? - gloria.tv

AKO RÝCHLO VYBUDUJÚ KONCENTRAČNÝ TÁBOR... všade aj v Rusku. Digitálne meny centrálnych bánk úplne odoberú slobodu.

Digitálne meny centrálnych bánk ("CBDC") sú digitálne meny vydávané priamo centrálnou bankou štátu a slúžiace ako zákonné platidlo.

Je dôležité poznamenať, že CBDC sú kontrolované vládami, a preto predstavujú presný opak myšlienok - decentralizácia, softvér s otvoreným zdrojovým kódom, neoprávnené transakcie peer-to-peer - ktoré urobili z bitcoinu a iných kryptomien takú revolučnú technológiu.

Ako môžete uhádnuť, CBDC budú viazané na identifikátory používateľov a digitálne identifikátory, čo umožní štátu vykonávať úplný dohľad a eliminovať akúkoľvek šancu na finančné súkromie. Podľa sledovania digitálnej meny Centrálnej banky Atlantickej rady 112 krajín, ktoré predstavujú viac ako 95 % svetového HDP, skúma možnosť vytvorenia CBDC.

Digitálnu menu už uviedlo na trh 11 krajín vrátane Nigérie a mnohých karibských krajín.

14 krajín testuje pilotné programy vrátane Južnej Kórey, Thajska, Saudskej Arábie, Švédska a Číny, ktoré majú v úmysle rozšíriť používanie digitálneho jüanu v roku 2023. Anthony Pompliano, americký podnikateľ, investor a kazateľ bitcoinov, minulý rok v marci napísal, že "digitálne meny centrálnych bánk sa stanú jedným z najväčších porušení ľudských práv v histórii".

"Digitálne meny centrálnych bánk eliminujú súkromie a decentralizovanú povahu fyzických peňazí," vysvetlil Pompleano. "To vytvára prostredie, v ktorom majú centrálne banky úplnú kontrolu nad každým aspektom finančného života občanov."

"Tieto centrálne banky budú môcť vidieť, čo je na vašom bankovom účte, s kým uskutočňujete transakcie, čo kupujete a všetko ostatné, čo ich zaujíma vo vašom finančnom živote," napísal. "Táto úplná transparentnosť so štátom eliminuje všetky prvky súkromia a tiež dáva inštitúciám možnosť cenzurovať akékoľvek transakcie bez ohľadu na to, či majú právny základ alebo nie."

Robert Kiyosaki, autor knihy o osobných financiách "Bohatý otec, chudobný otec", ostro kritizoval myšlienku zavedenia CBDC. Kiyosaki sa odvolal na výkonné nariadenie, ktoré začiatkom marca podpísal bidenov Biely dom a ktorý v tweete, ktorý zverejnil 17. júla, označil postoj vlády k vytvoreniu CBDC za "najzradnejší čin v histórii USA".

Okrem toho Kiyosaki zašiel tak ďaleko, že vyhlásil vytvorenie CBDC za "komunizmus v jeho najčistejšej podobe". Predstavte si tieto scenáre.

Na zasadnutí školskej rady vášho dieťaťa ste vystúpili proti maskovaniu detí. Nákup bol zamietnutý. Prekročili ste týždenný limit najazdených kilometrov a emisií uhlíka v aute. Nákup bol zamietnutý. Na Facebooku ste zverejnili súkromné správy, v ktorých ste spochybňovali integritu posledných volieb. Nákup bol zamietnutý. Ešte ste nepodstúpili posledné očkovanie génovou terapiou mRNA od spoločnosti Pfizer. Nákup bol zamietnutý. Porušili ste protokol o uzamknutí a opustili ste karanténnu zónu. Nákup bol zamietnutý. To všetko by bolo možné, pretože CBDC je možné naprogramovať.

Napríklad čínsky digitálny jüan môže byť naprogramovaný tak, aby sa aktivoval v konkrétny deň, naprogramovaný tak, aby vypršal v určitý deň, naprogramovaný tak, aby bol platný len pre určité nákupy, a zlovestne naprogramovaný tak, abybol k dispozícii iba občanom, ktorí spĺňajú určité podmienky.

Centrálne banky tak môžu ovplyvňovať a kontrolovať správanie príjemcov tejto centralizovanej digitálnej meny, ako aj vylúčiť z účasti vo finančnom systéme tých, ktorých chcú protestovať a tak budú potrestaní.

Tieto CBDC budú prepojené s digitálnymi identifikátormi, ktoré budú prepojené s očkovacími pasmi, uhlíkovou stopou a systémom sociálnych kreditov podobným tomu, ktorý sa zavádza v Číne.

V skutočnosti všetok nátlak na implementáciu očkovacích pasov a digitálnych preukazov totožnosti vyzerá ako vopred naplánovaný odrazový mostík k nasadeniu digitálnych mien centrálnych bánk a globálnych systémov sociálnych kreditov.

Táto kontrola zhora nadol je v súlade s hnutím za zelenú energiu, ktorého cieľom je vytvoriť nedostatok energie v digitálne riadenej inteligentnej sieti, ktorá spája spotrebu elektriny, plynu a energie s digitálnou identitou občanov.

Catherine Austin Fitts, bývalá asistentka tajomníka pre bývanie a mestský rozvoj, v nedávnom rozhovore uviedla: "Všetka táto čistá energia je navrhnutá tak, aby produkovala plne elektrický systém, ktorý im umožní vybudovať plne digitálnu transakciu. Je to systém, ktorý im poskytne digitálnu kontrolu." "Energia bude prichádzať zhora nadol a potom umiestnite senzory a čipy na všetko, čo sa pohybuje v Amerike," vysvetlila.

"Ak môžete každého človeka presunúť do digitálneho koncentračného tábora, kedykoľvek vyprázdniť jeho bankový účet a povedať mu, na čo môže a na čo nemôže míňať peniaze, máte úplnú kontrolu."

Ak vaša vláda schváli CBDC, každý lekár, ktorého navštívite, každé jedlo, ktoré jete, každá cesta, ktorú podniknete, každý nákup, ktorý urobíte, a každé peniaze, ktoré vlastníte, bude vašou vládou sledované v reálnom čase.

Digitálne meny centrálnych bánk sú ďalšou hranicou v boji za slobodu a táto konverzácia sa musí začať teraz, pretože digitálne meny ovládané centrálne idú dole montážnou linkou vo veľkom meradle.

Bez globálneho povedomia budú centrálne banky používať peniaze ako zbraň proti ľudskosti a dopúšťať sa najväčšieho porušovania ľudských práv, aké sme kedy videli, a občania ich budú rozveselovať, pokiaľ tak urobia.

Central Bank Digital Currencies are the Next Frontier in the Battle for Freedom

PRÍPRAVA DIABLOVÝCH DETÍ USKUTOČNIŤ TEROR VO SVETE - gloria.tv

Vysvetlenie prečo bude značka šelmy na čele alebo na paži - gloria.tv

Digitálne otroctvo sa čoraz viac približuje - gloria.tv

Totálna globálna tyrania Covidu - gloria.tv

Corbettův report: Ruské mýty vs. ruská realita s Riley Waggamanem - gloria.tv

Novodobé brutálne a celosvetové otroctvo - gloria.tv

PROCES SA ZAČAL... Kvóta uhlíka sa stala skutočnosťou
Poznámka redaktora - Drahí bratia a sestry! Svetová vláda Antikrista, ktorá naliehavo zničí tisícročnú štruktúru sveta a obnoví ju na svetové kráľovstvo Antikrista, to urobí tak, aby sa všetci preživší ľudia stali otrokmi, ktorí sú nielen pod vonkajšou úplnou elektronickou kontrolou, ale aj pod vnútornou kontrolou - prostredníctvom kontroly nad vôľou, mysľou a telom človeka, ktorý prijal pečať Antikrista ničiacu dušu.

A teraz, krok za krokom, dochádza k zotročeniu ľudstva a zbaveniu ľudí akejkoľvek nezávislosti od štátu a nezávislosti. Ľudia budú zbavení súkromného majetku, ako už bolo otvorene povedané, budú zbavení hotovosti. Zároveň budú dane uvalené na všetko a na všetkých: na vodu, vzduch, uhlíkovú stopu atď. To všetko zmení ľudí na otrokov. Mať myseľ, áno zo všetkých!


PROCES SA ZAČAL... UHLÍKOVÝ KREDIT SA STAL SKUTOČNOSŤOU.

blacklistednews.com: Commonwealth Bank of Australia (CBA) uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Cogo, spoločnosťou "carbon management solutions", aby spustila novú funkciu, ktorá je súčasťou online bankovej platformy CBA.

Banka dáva zákazníkovi možnosť "zaplatiť províziu" na kompenzáciu svojej uhlíkovej stopy v priemere 1280 kg, čo je ďaleko od "stabilnej" hodnoty 200 kg.

Vypočíta sa uhlíková stopa osoby a potom sa zobrazí "ekvivalentná" metrika, vďaka ktorej sa zákazník bude cítiť vinný, napríklad "vyrúbe sa 8 stromov".

"Kombináciou našich rozsiahlych údajov o zákazníkoch a špičkových možností merania uhlíka spoločnosti CoGo budeme schopní poskytnúť zákazníkom väčšiu transparentnosť, aby mohli podniknúť praktické kroky na zníženie svojho vplyvu na životné prostredie," povedal Angus Sullivan, generálny riaditeľ skupiny CommBank.

Banka sľúbila, že spresní výpočty, aby ukázala, koľko CO2 je zodpovedné za individuálne nákupy. Niektorí sa pôvodne prezentovali ako pohodlný spôsob, ako môže niekto sledovať svoje spotrebiteľské návyky a vnímaný vplyv, ktorý majú na životné prostredie, a niektorí sa obávajú, že takéto systémy sa jedného dňa môžu stať povinnými a stanoviť limity pre nákupy zákazníkov, ktoré prekračujú ich "uhlíkový limit".

Technokrati chcú využiť hystériu v súvislosti so zmenou klímy na zvýšenie finančnej kontroly nad ľuďmi. Takýto návrh predstavili vo vedeckom časopise Nature štyria environmentálni "odborníci" ako prostriedok na zníženie globálnych emisií uhlíka.

Každý dostane "uhlíkovú kreditnú kartu", "čo povedie k tomu, že všetci dospelí dostanú rovnaký predajný uhlíkový kredit, ktorý sa časom znižuje v súlade s vnútroštátnymi cieľmi".

Autori objasňujú, žeprogram bude "národnou záväznou politikou". Uhlíkové jednotky budú "odpočítané z osobného rozpočtu za každú platbu za dopravné palivo, domáce vykurovacie palivo a účty za elektrinu" a každý, kto prekročí limit, bude nútený kúpiť ďalšie jednotky na osobnom trhu s uhlíkom od tých, ktorí majú prebytky na predaj."

Digitálne meny čoraz bližšie - gloria.tv

Expert M. Ciummei: PANDÉMIA SKONČÍ KEĎ SA DIGITÁLNA MENA DOSTANE DO PLATNOSTI (VIDEO 23 min, SK Titl … - gloria.tv
Public domain
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom.
(Rhoda Wilson, Expose News) Turecko plánuje na budúci rok spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), ktorá bude integrovaná s tureckým systémom digitálnej identifikácie ľudí, teda s digitálnym občianskym preukazom.
Táto integrácia je súčasťou ďalšej fázy ich výskumného projektu digitálnej …More
Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom.

(Rhoda Wilson, Expose News) Turecko plánuje na budúci rok spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), ktorá bude integrovaná s tureckým systémom digitálnej identifikácie ľudí, teda s digitálnym občianskym preukazom.

Táto integrácia je súčasťou ďalšej fázy ich výskumného projektu digitálnej líry, ktorá mimochodom už pomerne dlhú dobu zažíva vyše 80% mieru ročnej inflácie.

Ako vysvetlil portál Libre Solutions Network, digitálna mena je to, čo robí fungovanie online obchodov tak efektívnym.

Problém je v tom, že s tým, ako internet stále viac preniká do našich životov, dáva digitálnemu finančnému systému stále väčšiu silu. Toto je tiež základom „systému sociálnych kreditov“, ktorého cieľom je kontrolovať každý aspekt vášho života.

Mať „správne“ sociálne postoje alebo správanie už však nebude stačiť na to, aby ste takýto systém uspokojili. Vládam dnes už ide o totálnu kontrolu a chcú všetok váš čas a majetok.

Je tiež dôležité pochopiť, že zatiaľ čo digitálne meny sú nástrojom technokracie, sú ním aj samotné centrálne banky.

To, čo centrálne banky sledujú s digitálnymi menami, nie je len kontrola. Tú už majú. Ich kontrola je však príliš širokospektrálna. Radšej by uprednostnili presné možnosti mikroriadenia ekonomiky, a to až po jednotlivé individuálne transakcie.

Turecká centrálna banka plánuje spustiť digitálnu menu už budúci rok

„Systém digitálnej tureckej líry bude integrovaný s digitálnou identitou a systémom FAST,“ uvádza sa v oficiálnej správe. FAST je platobný systém prevádzkovaný tureckou centrálnou bankou.

Centrálna banka Turecka plánuje spustiť CBDC v roku 2023, oznámil Coin Desk 25. októbra 2022.

Takže, rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou je asi 12 mesiacov, keďže minulý rok sa zavádzanie digitálnych mien prepojených s občianskymi preukazmi nazývalo šialenou teóriou. Tá sa ale teraz stáva realitou.

S digitálnymi menami je pre štát skutočne jednoduché blokovať disidentov pri nákupoch alebo predaji svojich výrobkov a služieb. Toto všetko je teda o úplnej kontrole štátu nad občanom.

A vezmite si, že Turecko má už dlhú dobu veľmi vysokú mieru inflácie (nad 80%) a teraz oznamuje zavedenie digitálne meny, čo by mohlo poskytnúť vynikajúcu príležitosť na akýsi „reset“.

V mnohých západných krajinách dnes podobne vidíme vysokú infláciu. Podľa môjho názoru bude digitálna mena zavedená s ospravedlnením, aby sa zabránilo ďalším ekonomickým problémom. Nazvime to „reset globálnej ekonomiky“, ak chcete. Možno „Veľký Reset“.

Veľký reset prichádza !

Aj Európska únia a ďalšie krajiny spustili plány na zavedenie CBDC meny

Dnes už vieme, že aj Európska únia pracuje na digitálnom eure. Dokonca na tom spolupracuje s nikým iným ako s firmou Amazon.

Podľa Investor Place nie je EÚ prvou vládou, ktorá testuje CBDC. Viaceré karibské štáty, ako aj africká Nigéria, už úplne zaviedli CBDC pre všetkých občanov (hoci v Nigérii je to veľký prepadák, ľudia tam CBDC menu nechcú používať a uprednostňujú Bitcoin).

Čína tiež už niekoľko mesiacov skúša svoj digitálny juan a celosvetovú pozornosť upútala, keď ho začala testovať počas zimných olympijských hier v roku 2022. No a minulý týždeň spustili Irán aj Rusko svoje vlastné CBDC plány na vydanie finálneho produktu v budúcom roku.

Moja aktuálna predpoveď je, že nám vlády pridelia osobné sledovače uhlíka, ktoré budú sledovať všetok oxid uhličitý, ktorý vypúšťame pri nákupoch v digitálnej mene.

To sa už do značnej miery aj deje, nakoľko mnohé banky začali sledovať emisie C02 z vašich nákupov, ako to robí napríklad aj Tatrabanka na Slovensku. Vo Švédsku už existuje dokonca kreditná karta, ktorá vás zablokuje, ak prekročíte váš osobný limit CO2.

Veci sa dejú rýchlo a po CBDC menách sú digitálne občianske preukazy ďalšou veľkou vecou, ktorá sa bude presadzovať.

Okrem toho treba mať na pamäti, že digitálna mena môže byť naprogramovaná tak, aby sa míňala iba veci, na ktoré štát chce, aby ste ju míňali. Samozrejme, budú tvrdiť, že to robia len preto, aby „zachránili ekonomiku“. Možnosti kontroly a tyranie sú však nekonečné.

Záver

Už sme videli, ako PayPal zaviedol do svojich zmluvných podmienok pravidlo, že môže jednoducho ukradnúť 2 500 dolárov z vášho účtu, ak sa bude domnievať, že šírite „zavádzajúce informácie“.

Najprv tvrdili, že to bola chyba, ale len čo sa mediálna búrka upokojila, toto pravidlo znova zaviedli.

Našťastie, PayPal je dobrovoľný a každý by si mal zrušiť svoj PayPal účet na znak nesúhlasu s ich politikou. Čo sa však stane, keď pôjde o CBDC menu a vy ju budete nútení používať? Čo ak si bez nej nebudete môcť nič kúpiť?

Vidíte ten problém? Digitálne meny CBDC a digitálne občianske preukazy otvárajú dvere novej úrovni tyranie, akú sme nikdy predtým nevideli. Preto si musíme za každú cenu ochrániť hotovosť. A tú ochránime tak, že ju budeme čo najviac používať.

Autor: Rhoda Wilson, Zdroj: Turkey Will Be Integrating Central Bank Digital Currency with Digital ID System
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Turecko zažíva ekonomickú krízu, najväčšia inflácia za 25 rokov.
V októbri 2021 inflácia v Turecku dosiahla 24 ročné maximum 85,51%. Viacerí odborníci sa vyjadrujú, že inflácia je podstatne vyššia – hovoria o nejakých 176%.
Pohľad na infláciu v Turecku:
Milióny Turkov sú na hranici prežitia. Mnohí skončili samovraždou, mnohí majú psychické problémy. Zatvárajú sa továrne, farmári ukončujú …More
Turecko zažíva ekonomickú krízu, najväčšia inflácia za 25 rokov.

V októbri 2021 inflácia v Turecku dosiahla 24 ročné maximum 85,51%. Viacerí odborníci sa vyjadrujú, že inflácia je podstatne vyššia – hovoria o nejakých 176%.

Pohľad na infláciu v Turecku:

Milióny Turkov sú na hranici prežitia. Mnohí skončili samovraždou, mnohí majú psychické problémy. Zatvárajú sa továrne, farmári ukončujú svoju činnosť. Viac ako 2/3 Turkov sa ocitla v problémoch – zadĺženie, majú problém s platbami.

Pád Tureckej meny začal už v roku 2013. V septembri 2021 ste za 1 dolár dostali 8 Tureckých lír. Aktuálne dostanete okolo 19 lír. Dopad to má hlavne na dovážaný tovar. Aj toto je príkladom toho, ako je dôležité orientovať sa na vlastnú produkciu a sebestačnosť, vrátane diverzifikácie priemyslu.

Ľudia si za tú istú vyplatu kúpia podstatne menej. Prepad pokračuje aj preto, že o Líru a o ekominiku Turecka nie je záujem. Ľudia zo strachu menia peniaze za iné meny a to ešte viac devalvuje hodnotu Líry.

Zahraniční analytici vinia za to prezidenta Turecka – Erdogana. Kritizujú jeho vieru ako príčinu za to, že požičiavať peniaze s cieľom zisku za úroky je hriechom. Útoky na Erdogana vedú k oslabovaniu jeho popularity, v najväčšich mestách už Erdogan stratil podporu. Ľudia sú nahnevaní z dôvodu ich zlej ekonomickej situácie. V roku 2023 sú voľby, ktoré ukážu ako obstojí Erdogan. Mnohí vinia za túto situáciu zahraničné záujmové skupiny, ktoré majú cieľ položiť národné ekonomiky.

zdroj:
Turkey's inflation hits 24-year high of 85.5% after rate cuts
'Everything is overheating': Why is Turkey's economy in such a mess?
Metod
Uhlíkova stopa, no čo nato povie Grétka....