pl.news
154.2K

Franciszek chce $ Ratzingera

Audiencja dla Arcybiskupa Gänsweina (9 stycznia) nie kręciła się wokół pamiętników - ponoć chodziło o fakt, że Franciszek chciał zagrabić pieniądze po Benedykcie, donosi AffarItaliani.it (7 lutego). …More
Audiencja dla Arcybiskupa Gänsweina (9 stycznia) nie kręciła się wokół pamiętników - ponoć chodziło o fakt, że Franciszek chciał zagrabić pieniądze po Benedykcie, donosi AffarItaliani.it (7 lutego).
Benedykt określił Gänsweina jako "jedynego spadkobiercę". Spadek po Benedykcie obejmuje wielkie aktywa, włączając w to prawa autorskie do jego książek, spośród których wiele sprzedało się w milionach egzemplarzy. Pieniądze ze sprzedaży trafiały do Fundacji Ratzingera.
W każdym razie Franciszek powiedział Gänsweinowi, że ta spuścizna należy do Stolicy Apostolskiej. Sztywny Franciszek ponoć groził Arcybiskupowi "ekskomuniką w przypadku ujawnienia sekretów Kościoła", włączając w to informacje dotyczące konklawe.
Od audiencji Gänswein nie wydusił z siebie słowa publicznie.
Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsQuymdzeqmr
Tymoteusz
Przy okazji, patrząc na powyższe zdjęcie, od dzisiaj Jorge Bergoglia będę nazywał smutnym panem.
Tymoteusz
Jorge Bergoglio chociaż w tym jednym względzie jest dobrze wyszkolony (przez Jezuitów), czyli:
tam, gdzie są pieniądze do wzięcia, to brać !!!
(Dodam, że znam temat pieniędzy, które mogą być przejęte, z dowolnego źródła, przez Kościół, od podszewki, z pierwszej ręki).More
Jorge Bergoglio chociaż w tym jednym względzie jest dobrze wyszkolony (przez Jezuitów), czyli:
tam, gdzie są pieniądze do wzięcia, to brać !!!

(Dodam, że znam temat pieniędzy, które mogą być przejęte, z dowolnego źródła, przez Kościół, od podszewki, z pierwszej ręki).
niewolnicaMaryi
PROSZĘ TO UJAWNIĆ !!!
Tymoteusz
@niewolnicaMaryi
Powiem tak, zakony są coraz biedniejsze, więc szukają gdzie się da pieniędzy na utrzymanie.
Miałem kiedyś nieoficjalną rozmowę w cztery oczy (bez świadków) z jednym z ważniejszych zakonników ws. jakiś tam pieniędzy (żaden przekręt, sprawa legalna, ale nie do końca etyczna). Odpowiedziałem, że nic z tego nie będzie, więc ten zakonnik odpowiedział mi, że w takim razie nie było …More
@niewolnicaMaryi

Powiem tak, zakony są coraz biedniejsze, więc szukają gdzie się da pieniędzy na utrzymanie.

Miałem kiedyś nieoficjalną rozmowę w cztery oczy (bez świadków) z jednym z ważniejszych zakonników ws. jakiś tam pieniędzy (żaden przekręt, sprawa legalna, ale nie do końca etyczna). Odpowiedziałem, że nic z tego nie będzie, więc ten zakonnik odpowiedział mi, że w takim razie nie było tematu i żebym zapomniał o całej sprawie.

„Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.” (Łk 16, 10).
V.R.S.
@Tymoteusz
I będą coraz biedniejsze bo za zdradę się płaci.
slawomira1812 shares this
641