Biskup Athanasius Schneider ORC. Wizyta w Poznaniu oraz słowo pasterskie.

W środę, 16 października 2013, o godzinie 19.15 w kościele św. Antoniego Padewskiego przy ulicy Franciszkańskiej 2 w Poznaniu (Wzgórze Przemysła, Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania) odprawiona zostanie Msza Święta pontyfikalna w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebransem będzie Jego Ekscelencja Biskup Athanasius Schneider, biskup pomocniczy Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie ( Kazachstan).

Po Mszy Świętej organizatorzy zapraszają na spotkanie z Księdzem Biskupem Athanasiusem Schneiderem, które rozpocznie się ok. godziny 21.00 w Kapitularzu Fary Poznańskiej.

WIĘCEJ

O dzieciństwie spędzonym w Związku Sowieckim, wyniesionej ze swej młodości głębokiej czci dla Najświętszego Sakramentu, o gorszących nadużyciach liturgicznych, roli kobiet w Kościele, o świętym kapłaństwie Ksiadz Biskup mówi w rozmowie z dwumiesięcznikiem „Polonia Christiana”.

Oto fragment wywiadu:

„My, którzy praktykowaliśmy wiarę katolicką w czasach prześladowania, wyobrażaliśmy sobie Niemcy i świat zachodni jako «raj». W prześladowanym Kościele żyliśmy głęboką wiarą, zachowując wielką cześć dla wszelkiej świętej rzeczywistości, dla kapłana, liturgii i przede wszystkim dla Komunii Świętej.

Tym, co głęboko nas zaszokowało, był brak czci i sacrum w liturgii Mszy Świętej. Po raz pierwszy w naszym życiu obserwowaliśmy niewyobrażalną scenę rozdzielania Komunii Świętej na rękę. Wydało się nam czymś tak banalnym i tak pospolitym jak rozdawanie ciastek. Gdy wróciliśmy do domu, odczuwaliśmy w naszych duszach cichy ból. Gdy moja matka zauważyła, że podobne sceny mają miejsce w prawie wszystkich kościołach, które odwiedzaliśmy, głęboko cierpiała i płakała”.

„Największym ryzykiem i najcięższą konsekwencją praktyki udzielania Komunii Świętej na rękę jest olbrzymia utrata cząstek Eucharystii i to, że cząstki te są deptane przez ludzkie stopy w naszych kościołach. Następnym poważnym ryzykiem jest ogromna łatwość kradzieży konsekrowanych Hostii. Praktykowanie przyjmowania Komunii Świętej na rękę przez dłuższy czas wyraźnie osłabia wiarę w Realną Obecność i w Przeistoczenie, ponieważ Najświętszy spośród Świętych traktowany jest jak zwykły pokarm, bez przekonujących gestów adoracji”.

CZYTAJMY WIĘCEJ TUTAJ!
.

Oto rzymskokatolicki pasterz, który po katolicku - klarownie i publicznie - artykułuje sprawy najświętsze. Tak rodzi się autorytet i powaga urzędu w Kościele.
.