CZY TO MOŻLIWE ABY MATKA BOŻA BĘDĄC W NIEBIE PŁAKAŁA PODCZAS OBJAWIEŃ

LA SALETTE - PIĘKNA PANI, Matko Zapłakana (pieśń o objawieniu Maryi) Moje pytanie jest nieco prowokujące ale bardzo ważne dla dojrzałej wiary Katolika.
Geminiano Secundo
Przecież Boska Matka podczas objawień znajduje się na ziemi, a nie w niebie i przekazuje nam komunikaty werbalne i pozawerbalne z palety dostępnej człowiekowi, na przykład płacząc.
Największą tajemnicę swego zjawienia w La Salette Dziewica zamanifestowała przywdziewając strój regionalny. Podobnie była ubrana Melania, tyle że nie tak finezyjnie. Najświętsza Panna przyszła do pary pastuszków, …More
Przecież Boska Matka podczas objawień znajduje się na ziemi, a nie w niebie i przekazuje nam komunikaty werbalne i pozawerbalne z palety dostępnej człowiekowi, na przykład płacząc.
Największą tajemnicę swego zjawienia w La Salette Dziewica zamanifestowała przywdziewając strój regionalny. Podobnie była ubrana Melania, tyle że nie tak finezyjnie. Najświętsza Panna przyszła do pary pastuszków, dziewczyny i chłopca, w Delfinacie, aby zasygnalizować sprawę następcy tronu Francji, tradycyjnie zwanego delfinem. Ostatni delfin Francji, Ludwik Antoni książę de Angoulême, zmarł w 1844, a panujący wówczas Ludwik Filip był już tylko królem Francuzów, a nie Francji. Dziewica przyszła do Delfinatu w poszukiwaniu swojego delfina ponieważ wystąpiła w stroju delfiny. Z dawien dawna papież rzymski nazywał króla Francji najstarszym synem Kościoła (zobowiązanym do obrony papiestwa) i z biegiem czasu tytuł ten rozciągnięto na cały kraj: Francja to najstarsza córa Kościoła. Paradoksalnie Najstarszą Córą Kościoła jest sama Najświętsza Maria Panna, choć to jego Matka. Konsekwentnie król Francji jest głową naszej Pani, a to się urzeczywistni w całej pełni poprzez małżeństwo.
Wracając do La Salette: Melania i Piotr Maximin są prefiguracją innej pary, najpierw Delfina i Delfiny, a później wielkich monarchów czasów ostatecznych albo Królestwa Bożego na ziemi. Imię Melania znaczy 'Czarna', a w domyśle Vierge Noire (Czarna Dziewica), zaś młodzieniec to 'Piotr Maksymalny' albo 'Skała Najwyższa', co wskazuje, że ten król będzie zarazem głową widzialnego Kościoła, bo jako małżonek będzie przecież głową Najświętsza Dziewicy. Ponieważ ów Delfin został wybrany spośród synów marnotrawnych domu panującego Francji, więc trudno się dziwić, że Najświętsza Panna płacze.

P.S.
Wiem, że współcześnie nikt albo mało kto patrzy na Kościół w kategoriach monarchii, ale wraz z inicjacją Królestwa Bożego odzyska On całą swoją królewskość, którą utracił wraz z likwidacją Państwa Kościelnego (20 IX 1870) za panowania bł. Piusa IX, który był też świadkiem objawień w La Salette i Lourdes.
baran katolicki
Geminiano Secundo Czy jesteś pewien, że Matka Boża na czas objawienia opuszcza Niebo i stępuje na ziemię? Zastanawia mnie, w jakim ciele widziana jest Matka Boża na ziemi? Nie znam się na objawieniach maryjnych dlatego próbuję sobie wyobrazić jak to możliwe, że wizjonerzy widzą postać Maryi, słyszą Jej głos, dialogują, itd. Czy zdarzyło się kiedyś dotknąć Matkę Bożą podczas widzenia? Czy postać …More
Geminiano Secundo Czy jesteś pewien, że Matka Boża na czas objawienia opuszcza Niebo i stępuje na ziemię? Zastanawia mnie, w jakim ciele widziana jest Matka Boża na ziemi? Nie znam się na objawieniach maryjnych dlatego próbuję sobie wyobrazić jak to możliwe, że wizjonerzy widzą postać Maryi, słyszą Jej głos, dialogują, itd. Czy zdarzyło się kiedyś dotknąć Matkę Bożą podczas widzenia? Czy postać Maryi jest realna czy to tylko duchowa wizja?
Geminiano Secundo
Najświętsza Dziewica przychodzi w swoim ciele chwalebnym tak jak w meksykańskim Guadelupe 1531 (własnoręcznie układała róże w ponczo Gadającego Orła-św. Jana Diego), czy francuskim Il-Buchard 1947 (na pożegnanie całowała widzące dziewczęta w czoło), albo jako trójwymiarowy obraz, widoczny, ale nie do uchwycenia rękami (Knock 1879). Inny sposób manifestacji obecności Dziewicy to ożywające …More
Najświętsza Dziewica przychodzi w swoim ciele chwalebnym tak jak w meksykańskim Guadelupe 1531 (własnoręcznie układała róże w ponczo Gadającego Orła-św. Jana Diego), czy francuskim Il-Buchard 1947 (na pożegnanie całowała widzące dziewczęta w czoło), albo jako trójwymiarowy obraz, widoczny, ale nie do uchwycenia rękami (Knock 1879). Inny sposób manifestacji obecności Dziewicy to ożywające otoczone kultem Jej wizerunki (ikony) względnie wydzielające łzy lub wonną mirę; i wreszcie poznanie wewnętrzne przez wybrane dusze.
Najświętsza posiada dar bilokacji, co zamanifestowała już w roku 40 AD objawiając się świętemu Jakubowi Większemu nad rzeką Ebro w Saragossie, nie opuszczając swego domu w Efezie.
Jak by nie patrzeć, nasza Boska Matka jest najwspanialsza pod każdym względem i w każdym działaniu.
baran katolicki
Geminiano Secundo Z tego co piszesz mam rozumieć, że podczas objawień Najświętsza Maryja Panna ukazuje się w realnym ciele, które nie jest tylko duchową wizją lecz jest ciałem chwalebnym/uwielbionym/. Święty Tomasz z Akwinu tłumacząc bilokację mówi, że oryginał jest tylko jeden a kopie to Aniołowie odziani w postać ludzką. Według filozofii klasycznej/katolickiej/ substancja cielesna nie może …More
Geminiano Secundo Z tego co piszesz mam rozumieć, że podczas objawień Najświętsza Maryja Panna ukazuje się w realnym ciele, które nie jest tylko duchową wizją lecz jest ciałem chwalebnym/uwielbionym/. Święty Tomasz z Akwinu tłumacząc bilokację mówi, że oryginał jest tylko jeden a kopie to Aniołowie odziani w postać ludzką. Według filozofii klasycznej/katolickiej/ substancja cielesna nie może być jednocześnie w kilku miejscach w tym samym czasie. Tutaj wspominasz, że Niepokalana opuszcza Niebo w ciele chwalebnym na czas ziemskiej wizji i wraca z powrotem na swoje ostateczne miejsce. Próbuję to sobie wyobrazić w realnej rzeczywistości. Tak może być ale czy zawsze tak jest?
Geminiano Secundo
Przedstawiłem znane mi formy manifestacji obecności Najświętszej Dziewicy na ziemi. Dodam tylko, że w Guadelupe była ubrana w ciepłą tunikę podbitą jakimś delikatnym futrem, co pokazuje, że ciało uwielbione pozostaje wrażliwe na bodźce fizycznego otoczenia, bo w grudniu w Mexico City jest zimno i temperatura spada czasem poniżej zera.
P.S.
Nie uprawiam filozofii, chłonę rzeczywistość taką jaka jest.
baran katolicki
Geminiano Secundo Twierdzisz, że "ciało uwielbione pozostaje wrażliwe na bodźce fizyczne". Wiemy i wierzymy, że Pan Jezus historyczny/biblijny/ otrzymał Swoje ludzkie Ciało od Najświętszej Maryi Panny, które w 100 % było Ciałem Matki Bożej bez jakiejkolwiek domieszki męskiej. W tym Ciele Pan Jezus został poczęty, urodził się, nauczał i umarł na Chwalebnym Krzyżu. W tym Ciele zmartwychwstał i …More
Geminiano Secundo Twierdzisz, że "ciało uwielbione pozostaje wrażliwe na bodźce fizyczne". Wiemy i wierzymy, że Pan Jezus historyczny/biblijny/ otrzymał Swoje ludzkie Ciało od Najświętszej Maryi Panny, które w 100 % było Ciałem Matki Bożej bez jakiejkolwiek domieszki męskiej. W tym Ciele Pan Jezus został poczęty, urodził się, nauczał i umarł na Chwalebnym Krzyżu. W tym Ciele zmartwychwstał i zabrał to Ciało z Sobą do Nieba. Wiemy z Ewangelii, że ludzkie Ciało zmartwychwstałego Pana Jezusa było realne choć nie podlegało prawom natury. Ciekaw jestem co powiesz o eucharystycznym Ciele Pana Jezusa. Chodzi mi o Ciało Chrystusa powstałe po Przeistoczeniu chleba, które spożywamy w Komunii Świętej. Czy według ciebie sakramentalne Ciało Chrystusa jest również "wrażliwe na bodźce fizyczne"? Czy Pan Jezus w Swoim eucharystycznym Ciele cokolwiek odczuwa, np. podeptany przez głupich Katolików komunikujących samych siebie własną dłonią?
Geminiano Secundo
Istnieje bogata literatura odnośnie Ciała i Krwi Pańskiej, także w kontekście cudów eucharystycznych i profanacji, więc nie widzę potrzeby rozwijania tematu w okienku dialogowym
Po zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazywał się swoim uczniom i uczennicom w ciele uwielbionym i z relacji w Ewangeliach można uchwycić, z jednej strony, nadzwyczajną cechę tego ciała: zdolność pojawiania się i znikania, …More
Istnieje bogata literatura odnośnie Ciała i Krwi Pańskiej, także w kontekście cudów eucharystycznych i profanacji, więc nie widzę potrzeby rozwijania tematu w okienku dialogowym
Po zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazywał się swoim uczniom i uczennicom w ciele uwielbionym i z relacji w Ewangeliach można uchwycić, z jednej strony, nadzwyczajną cechę tego ciała: zdolność pojawiania się i znikania, przechodzenie przez ściany czy zamknięte drzwi, a z drugiej - Pan Jezus spożywa śniadanie, składające się z ryb i pieczywa, nad jeziorem z uczniami tak zupełnie zwyczajnie.

P.S.
"...podeptany przez głupich Katolików..." - prawosławni też przyjmują świętą Komunię, a ewentualne deptanie partykuł przecież nie jest intencjonalne.
baran katolicki
Geminiano Secundo Lekkomyślne branie eucharystycznego Ciała Chrystusa we własne dłonie jest barbarzyństwem gorszym od zamordowania dziecka nienarodzonego. Brak pełnej świadomości skutków wyrządzonego zła nie może być usprawiedliwieniem nonszalancji wobec prawdziwego, rzeczywistego i substancjonalnego Bożego Ciała. Pan Jezus też się objawia w Swoim Ciele. Np. Świętej siostrze Faustynie. Czy jest …More
Geminiano Secundo Lekkomyślne branie eucharystycznego Ciała Chrystusa we własne dłonie jest barbarzyństwem gorszym od zamordowania dziecka nienarodzonego. Brak pełnej świadomości skutków wyrządzonego zła nie może być usprawiedliwieniem nonszalancji wobec prawdziwego, rzeczywistego i substancjonalnego Bożego Ciała. Pan Jezus też się objawia w Swoim Ciele. Np. Świętej siostrze Faustynie. Czy jest jakaś analogia Ciała Chrystusa z Ciałem Niepokalanej w czasie widzeń?
Geminiano Secundo
Analogia jest pełna! Dla ilustracji polecam objawienia w Kerizinen w latach 1938-65 - w załączniku modlitwa różańcowa prowadzona przez widzącą Janinę Ludwikę Ramonet z obrazem Zjednoczonych Dwóch Serc, Pana i Pani, oddającym najgłębszy sens manifestacji Jezusa i Marii w tej bretońskiej wiosce.
Izrael przed wyjściem z Egiptu spożywał paschę na stojąco, gotowy do drogi. Jeśli Pan Jezus pozwolił …More
Analogia jest pełna! Dla ilustracji polecam objawienia w Kerizinen w latach 1938-65 - w załączniku modlitwa różańcowa prowadzona przez widzącą Janinę Ludwikę Ramonet z obrazem Zjednoczonych Dwóch Serc, Pana i Pani, oddającym najgłębszy sens manifestacji Jezusa i Marii w tej bretońskiej wiosce.

Izrael przed wyjściem z Egiptu spożywał paschę na stojąco, gotowy do drogi. Jeśli Pan Jezus pozwolił na przyjmowanie Komunię Świętą na stojąco i do ręki, przez analogię do wyjścia z niewoli faraona, to znaczy, że historia zbawienia posunęła się już tak daleko [Ap 18, 4-5]:
«Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.
baran katolicki
Geminiano Secundo Skąd masz pewność co do autentyczności objawień w Kerizinen w Bretanii (Francja)? Mówiło się o 71 objawieniach (od 1931 do 1965) i towarzyszących im fenomenach, cudownym źródle, uzdrowieniach i nawróceniach. 12 X 1956 biskup z Quimper wydał ocenę negatywną, a w 1961, gdy na owym miejscu zbudowano kościół, formalnie zakazał kultu.
Geminiano Secundo
Autentyczność ujawnia się w przebiegu objawień, cudów, sylwetce duchowej widzącej Janiny Ramonet, treści przekazanych orędzi, dobrego wpływu na wierzących.
Piotr Piotr
Rocky Balboa - sługo diabła idź precz !!!
Rocky Balboa
Michał Kowalczyk
Przestań szerzyć kłamstwa i Bluźnierstwa
dr ceret -Taboritsky
🥱 👏
baran katolicki
Rocky Balboa Po co te sprośne skojarzenia? Jaki ma sens i cel stawiać na równi to co święte z tym co grzeszne. To tak jakbyś próbował połączyć światło z ciemnością albo dobro ze złem. Wizerunek Matki Bożej oszpecać wizerunkiem Hitlera to chore samo w sobie. Czy możesz usunąć zło pozostawiając dobro ?
Rocky Balboa
Przeczytaj chociaż jedną ewangelię z Nowego Testamentu. Biblia to list od Boga dla nas...swoje listy też dajesz księdzu do przetłumaczenia??
baran katolicki
Rocky Balboa A ile jest Ewangelii w Nowym Testamencie?
Rocky Balboa
Sprawdź i przeczytaj...jedną z pierwszych czterech
baran katolicki
Rocky Balboa Przecież Ewangelia jest jedna, tylko w czterech wersjach. Ewangelia to Dobra nowina o Panu Jezusie Chrystusie. Tą samą Ewangelię spisał Mateusz, Marek, Łukasz i Jan.
Rocky Balboa
Nie wchodzę w jałowe gadki...przeczytaj sam. Z Bogiem
baran katolicki
Rocky Balboa Twierdząc, że istnieją cztery Ewangelie jesteś w poważnym błędzie. Warto uporządkować swoją wiedzę na ten temat.
Rocky Balboa
Warto przeczytać Nowy Testament
baran katolicki
Rocky Balboa Oczywiście, że warto słuchać Nowy Testament czytając Słowo Boże tak jak rozumie ją Święta Tradycja Apostolska. Intymne i subiektywne spotkanie z pisanym Słowem Bożym dla nieznającego się na rzeczy zwykłego zjadacza chleba powszedniego grozi duchowym zatruciem albo bolesną biegunką. Znamy to ze zborów protestanckich gdzie każdy pastor interpretuje Słowo Boże po swojemu a reszta musi …More
Rocky Balboa Oczywiście, że warto słuchać Nowy Testament czytając Słowo Boże tak jak rozumie ją Święta Tradycja Apostolska. Intymne i subiektywne spotkanie z pisanym Słowem Bożym dla nieznającego się na rzeczy zwykłego zjadacza chleba powszedniego grozi duchowym zatruciem albo bolesną biegunką. Znamy to ze zborów protestanckich gdzie każdy pastor interpretuje Słowo Boże po swojemu a reszta musi mu dać wiarę.
Urszula Rok
A czy nawrócenie nie dotyczy takze ukrainy? Czy w czasie objawień nie stanowila czesci rosji?
baran katolicki
Urszula Rok Wszyscy musimy nieustannie nawracać się z naszych grzechów. Polacy przede wszystkim powinni dać przykład sąsiadom z Rosji i z Ukrainy.
Piotr Piotr
Póki Rosja się nie nawróci - nic się nie zmieni, dzisiaj widać jak na dłoni jakie "błędy Rosja szerzy"
baran katolicki
Piotr Piotr Rosja to kto konkretny? Państwo/władza/ czy Naród/obywatele/?
Piotr Piotr
baran katolicki
- czytaj objawienia w FatimieMore
baran katolicki

- czytaj objawienia w Fatimie
baran katolicki
Piotr Piotr Rosja jako państwo jest prawosławna. Większość narodu Rosji również wyznaje prawosławie. Czy mają się nawrócić na katolicyzm?
Piotr Piotr
baran katolicki
- Matka Boża nie nawraca na prawosławie ...
baran katolicki
Piotr Piotr Putin też prawosławny. Widząc współczesnych Katolików na zachodzie Europy mam poważne wątpliwości co do sensu nawrócenia się na nowoczesny katolicyzm.
Piotr Piotr
baran katolicki
"nowoczesny katolicyzm" - nie ma czegoś takiego, to twoja następna barania figura
baran katolicki
Piotr Piotr Papież Franciszek jest nowoczesną figurą liberalnolewicowego katolicyzmu.
anetmachnio1979
Płacze bo nadchodzi straszna kara na ludzi ....
baran katolicki
anetmachnio1979 Tylko, że w Niebie wszyscy są szczęśliwi i uśmiechnięci.
anetmachnio1979
Matka Boża wiele razy napominała narody do nawrócenia i co ??? Dziś zepsute narody organizują paradę z diabłem i jemu się kłaniają .
baran katolicki
anetmachnio1979 To prawda, że Matka Boża upominała ale dlaczego wciąż cierpi będąc w Niebie i widząc Pana Boga Twarzą w Twarz?
baran katolicki
Wiesia.S . W takim razie i Pan Jezus musi płakać widząc naszą grzeszność. Czy to możliwe aby np. podczas Mszy Świętej Pan Jezus cierpiał prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie obecny w Najświętszym Sakramencie?
One more comment from baran katolicki
baran katolicki
Wiesia.S . Moim zdanie, eucharystyczny/sakramentalny/Pan Jezus uobecnia/urzeczywistnia/ Pana Jezusa historycznego i Pana Jezusa uwielbionego. Pan Jezus jest ten sam ale inna jest obecność Pana Jezusa historycznego, inna obecność Pana Jezusa eucharystycznego i jeszcze inna obecność Pana Jezusa uwielbionego.
seku26
Akurat ty wiesz kim się Bóg chce posłużyć lepiej od samego Pana Boga. I nie ona tylko Ona bo jest Matką Pana Jezusa.
Anieobecny
Tak, nasza Matka w Niebie płacze nad nami grzesznymi i nad grzesznym światem...
A co Wy sobie myślicie!? Całe Niebo nad nami płacze...
baran katolicki
Anieobecny W takim razie w Niebie Matka Boża cierpi z bólu widząc naszą niewdzięczność. Całe Niebo płacze. Pan Jezus również w Niebie cierpi?
Anieobecny
Bo Go obrażamy grzechami naszemi, a Sprawiedliwość Boża jest jak waga dokładna...
Popatrz na świat...
baran katolicki
Anieobecny Tylko czy te łzy Matki Bożej są prawdziwe?
Anieobecny
Nie, silikonowe...
Ona nas kocha i pragnie naszego zbawienia...
Bożego zbawienia, nie ludzkiego...More
Nie, silikonowe...

Ona nas kocha i pragnie naszego zbawienia...
Bożego zbawienia, nie ludzkiego...
baran katolicki
Anieobecny Chodzi o to, że zarówno Pan Jezus jak i Matka Boża są w Niebie obecni w sposób naturalny jako pełen Człowiek z Ciałem, Duchem i Duszą. Ich Człowieczeństwo jest uwielbione i w pełni szczęśliwe. Skąd biorą się łzy i smutek w postaciach Maryi z objawień? W jakim ciele objawia się Matka Boża?
Anieobecny
Bo świat grzęźnie w grzechu - i wielu trafia do piekła...
Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię...
Piekło jest wieczne, i straszne, przerażające...
baran katolicki
W jakim ciele objawia się Matka Boża? Prawdziwe, rzeczywiste i substancjalne Ciało Najświętszej Maryi Panny zostało wniebowzięte do Nieba.
Anieobecny
By poruszyć sumienia nasze...
X X
Nie. to nie możliwe jest. W niebie jest fajnie i radośnie. Niemożliwe też jest to aby się ona objawiała. Od tej roboty Bóg ma aniołów.
Michał Kowalczyk
To jest możliwe i to naprawdę Najświętsza Maryja się objawiła.
X X
Michał Kowalczyk Biblia zakazuje zwracania się do zmarłych
Michał Kowalczyk
To są Święci Kościóła katolickiego a nie jacyś przypadkowi zmarli oni modlą się do Boga za nas i się za nas wstawiają .
wacula25wp.pl
X X--NIE rozumiesz ew.św.-KK MASZ ZAKRYTĄ PRAWDĘ BOŻĄ
dr ceret -Taboritsky
michale kowalczyku proponuje zgłosić sie do psychologa'
wacula25wp.pl
Moim skromnym zdaniem potrzebna mu X X- jest wiedza i wiara a nie psychiatra który też może być walnięty bardziej
baran katolicki
X X Powinieneś wiedzieć, że świadomy swojej wiary Katolik oprócz Pisma Świętego kieruje się Tradycją Apostolską, która od początku zna Ołtarze mszalne budowane na grobach męczenników. Każdy katolicki Ołtarz kryje w sobie relikwie Świętych. Poza tym wierzymy w Świętych obcowanie. Kościół Rzymskokatolicki to Kościół wojujący na ziemi + Kościół pokutujący w czyśćcu + Kościół uwielbiony/chwalebny …More
X X Powinieneś wiedzieć, że świadomy swojej wiary Katolik oprócz Pisma Świętego kieruje się Tradycją Apostolską, która od początku zna Ołtarze mszalne budowane na grobach męczenników. Każdy katolicki Ołtarz kryje w sobie relikwie Świętych. Poza tym wierzymy w Świętych obcowanie. Kościół Rzymskokatolicki to Kościół wojujący na ziemi + Kościół pokutujący w czyśćcu + Kościół uwielbiony/chwalebny/ w niebie. Mało nas nieboraków na tym łez padole ale wielu w czyśćcu i jeszcze więcej w niebie.
X X
Michał Kowalczyk,
wacula25wp.pl,
baran katolicki
"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, …More
Michał Kowalczyk,
wacula25wp.pl,
baran katolicki

"17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. "

"12 Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca."

Co jest ważniejsze, Słowo Boże czy tradycja? W Bogu nie ma sprzeczności tylko w rogatym. Wasza tradycja jest sprzeczna z Biblią! Nawróćcie się!
baran katolicki
X X Tutaj jest mowa o Świętej Tradycji Apostolskiej, którą traktujemy jako nie spisane Słowo Boże.
X X
baran katolicki cokolwiek napiszę i tak nie zrozumiesz.
wacula25wp.pl
X X- Piszesz -[ Wasza tradycja jest sprzeczna z Biblią! Nawróćcie się! ]==My chrześcijanie -KK zachowujemy tradycje świętą Pisma Świętego przyjmujemy Jezusa w KK aby być w niebie ,a ty czy przyjmujesz go w komunii świętej .Cy już NIEeeeeeee bo masz swoją pseudo-tradycję jak sekty islamu jechowi i podobni
X X
wacula25wp.pl no to jak w końcu u was jest? Tradycja Apostolska czy Pisma Świętego? W ciągu istnienia KK było pełno nowości uzasadnianych tradycją. Tak iż tradycja dawno nie jest tradycją. Odpusty, czyściec, figury i obrazy czy święta typowo pogańskie podciągnięte pod chrześcijaństwo. To ma być tradycją?
wacula25wp.pl
X X- Piszesz -no to jak w końcu u was jest? Tradycja Apostolska czy Pisma Świętego?]==A tradycja chrześcijańska kościoła katolickiego oparta jest WYŁĄCZNIE na Piśmie Świętym. Pierwszy sposób określany jest jako Tradycja; forma druga to Pismo Święte. Obie te formy ściśle się ze sobą łączą, komunikują i uzupełniają. A treść wiary uznane przez Kościół sposoby przekazywania Ewangelii Bożej przez …More
X X- Piszesz -no to jak w końcu u was jest? Tradycja Apostolska czy Pisma Świętego?]==A tradycja chrześcijańska kościoła katolickiego oparta jest WYŁĄCZNIE na Piśmie Świętym. Pierwszy sposób określany jest jako Tradycja; forma druga to Pismo Święte. Obie te formy ściśle się ze sobą łączą, komunikują i uzupełniają. A treść wiary uznane przez Kościół sposoby przekazywania Ewangelii Bożej przez przekaz ustny, który zapoczątkowali Apostołowie w dniu Zesłania Ducha, głosząc zebranym wiarę w Jezusa Chrystusa, który był i jest obiecanym Mesjaszem .Piszesz dalej-[ Odpusty, czyściec, figury i obrazy czy święta typowo pogańskie ]==a obrazy i figury święte namalowane są natchnione przez samego Boga do którego ludzie się modlą-{ nie do obrazu czy drewna metalu itd.}-Ale np. Całun z Manoppello (wł. Volto Santo di Manoppello) – relikwia chrześcijańska, która znajduje się w sanktuarium w miasteczku Manoppello we Włoszech. Na tkaninie uwieczniony jest wizerunek, twarz Jezusa Chrystusa. I wiele innych .NIE bądź niewierzącym A UWIERZ ALBO jedź tam aby uwierzyć
baran katolicki
X X Prawy rozum odżywia się tylko realną i obiektywną Prawdą objawioną w Panu Jezusie Chrystusie. Zrozumieć nie znaczy pojąć. Może i nie pojmę tego co napiszesz ale nie oznacza to, że nie zrozumiem ciebie. Treść objawiona w Świętej Tradycji i Piśmie Świętym jest jak najbardziej do zrozumienia choć niepojęta w swojej tajemnicy. Nie można Tradycji Apostolskiej przeciwstawiać Pismo Święte. To tak jak …More
X X Prawy rozum odżywia się tylko realną i obiektywną Prawdą objawioną w Panu Jezusie Chrystusie. Zrozumieć nie znaczy pojąć. Może i nie pojmę tego co napiszesz ale nie oznacza to, że nie zrozumiem ciebie. Treść objawiona w Świętej Tradycji i Piśmie Świętym jest jak najbardziej do zrozumienia choć niepojęta w swojej tajemnicy. Nie można Tradycji Apostolskiej przeciwstawiać Pismo Święte. To tak jak byś zapytał dziecko "kto jest ważniejszy dla ciebie, tato czy mama ?". Co tak zapytane dziecko może odpowiedzieć ? Na pewno nie było by Pisma Świętego bez Tradycji Apostolskiej. Kanon pism natchnionych utworzyła Święta Tradycja i dlatego należy czytać i rozumieć Pismo Święte tak jak pojmuje Słowo Boże święty i apostolski Kościół rzymskokatolicki. Nie wiem do jakiej denominacji chrześcijańskiej jest ci najbliżej. Tak zwani biblijni chrześcijanie to wolne elektrony gdzie każdy co innego doświadcza podczas subiektywnego słuchania Słowa Bożego. W moim przekonaniu Pismo Święte nie jest do prywatnego czytania.
X X
wacula25wp.pl czy robisz z Boga kłamcę? Mówisz, że obrazy są natchnione przez Boga, a Bóg w Biblii mówi co innego.
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który …More
wacula25wp.pl czy robisz z Boga kłamcę? Mówisz, że obrazy są natchnione przez Boga, a Bóg w Biblii mówi co innego.

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą"

baran katolicki oto wielka tajemnica
"A na jej czole wypisane imię - tajemnica:
"Wielki Babilon.
Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi"."

"I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
«Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie."
baran katolicki
X X Jak myślisz? Czy wiara w Przenajświętszy Sakrament i adoracja realnej, prawdziwej i rzeczywistej Obecności Pana Jezusa jest dla ciebie do przyjęcia jako najlepsze uwielbienie Syna Bożego?
X X
baran katolicki a jak ty myślisz, czym różni się prawda od religii? Jezus zmartwychwstał. Jest zbawicielem i pośrednikiem między ludźmi a Bogiem. To jest prawda która wyzwala i ja w tą prawdę wierzę. Religia to kult, system wierzeń i praktyk. Szatan tym zaślepia ludzi i prowadzi na zatracenie.
baran katolicki
X X Każdy wierzący jest religijny bo religia jest odpowiedzią na wiarę. Religia jest uobecnieniem lub urzeczywistnienie wiary. Wiara w katolickim rozumieniu jest Bożą łaską niezależną od ludzkiej natury. To znaczy ze katolicka wiara nie jest stworzona i nie przynależy do człowieka. Twoja religijność to twoje praktykowanie wiary. Na pewno masz swoje praktyki religijne takie jak np. modlitwy, swoją …More
X X Każdy wierzący jest religijny bo religia jest odpowiedzią na wiarę. Religia jest uobecnieniem lub urzeczywistnienie wiary. Wiara w katolickim rozumieniu jest Bożą łaską niezależną od ludzkiej natury. To znaczy ze katolicka wiara nie jest stworzona i nie przynależy do człowieka. Twoja religijność to twoje praktykowanie wiary. Na pewno masz swoje praktyki religijne takie jak np. modlitwy, swoją moralność, pobożność, świętość, itd. Różnimy się tylko tym, że twoja religijność jest prywatna/subiektywna/ a moja religijność jest katolicka, powszechna/obiektywna/.
X X
baran katolicki wiarę rozumiesz przez religię ale czy na pewno wierzysz? Wiara to coś co się ma lub nie. Oczywiście jest dana przez łaskę Bożą. Szatan cię zaślepia. Cicho szepcze ci do ucha że wiara i religia to to samo. To nie jest to samo! Wiara to nie tylko wiara w istnienie Boga ale i zaufanie mu. Jeżeli chcesz to zrozumieć to zobacz jak wyglądają inne religie. Porównaj je ze swoją. Zobaczysz …More
baran katolicki wiarę rozumiesz przez religię ale czy na pewno wierzysz? Wiara to coś co się ma lub nie. Oczywiście jest dana przez łaskę Bożą. Szatan cię zaślepia. Cicho szepcze ci do ucha że wiara i religia to to samo. To nie jest to samo! Wiara to nie tylko wiara w istnienie Boga ale i zaufanie mu. Jeżeli chcesz to zrozumieć to zobacz jak wyglądają inne religie. Porównaj je ze swoją. Zobaczysz, jak Bóg ci da, Jezusa w tym wszystkim i kłamstwa szatana.
wacula25wp.pl
X X--a Luther podobnie myślał i twierdził jak ty WIĘCEJ NIE MÓW-tylko MYŚL po BOŻEMU a nie po LUDZKU Bo jest to niebezpieczne ,a obrazy i figury święte namalowane są natchnione przez samego Boga do którego ludzie się modlą-{ nie do obrazu czy drewna metalu itd.} A czytałeś co Bóg mówi św. Faustynie -A wszystko to za sprawą objawienia Jezusa, który nakazał jej namalowanie obrazu, dzisiaj znanego …More
X X--a Luther podobnie myślał i twierdził jak ty WIĘCEJ NIE MÓW-tylko MYŚL po BOŻEMU a nie po LUDZKU Bo jest to niebezpieczne ,a obrazy i figury święte namalowane są natchnione przez samego Boga do którego ludzie się modlą-{ nie do obrazu czy drewna metalu itd.} A czytałeś co Bóg mówi św. Faustynie -A wszystko to za sprawą objawienia Jezusa, który nakazał jej namalowanie obrazu, dzisiaj znanego na całym świecie, z podpisem „Jezu, ufam Tobie -CO TY NA Toooooooo