RKL25
12413.8K
29:12
Wywiad ze świadkiem objawień w Garabandal. Pielgrzymka do Garabandal 16-22 02.2014r. - "Odbijamy Europę"More
Wywiad ze świadkiem objawień w Garabandal.
Pielgrzymka do Garabandal 16-22 02.2014r. - "Odbijamy Europę"
Triunfante y Bella Cruz
Wiadomość i Prophecy of Garabandal
Wiadomość i Prophecy of Garabandal
Pugnus DEI.
KIRKOR Zazdroscisz ??? NIE.....
Suspendowany Ksiądz i szatańskie objawienia potwierdzone przez Sw. Ojca Pio ze Prawdziwe a po Smiechu poznac Debila .
Ps:....
Nie Suspendowany Ksiądz ma na wszystko Prawa przez Biskupa malo co wiesz i wez zamknij sie milcz lepiej Rycerz JEZUSA CHRYSTUSA KROLA wie, że z Grzechyni, jak ze świętej góry, będą schodziły wojska niebieskie i ziemskie, by zmiażdżyć głowę …More
KIRKOR Zazdroscisz ??? NIE.....
Suspendowany Ksiądz i szatańskie objawienia potwierdzone przez Sw. Ojca Pio ze Prawdziwe a po Smiechu poznac Debila .
Ps:....
Nie Suspendowany Ksiądz ma na wszystko Prawa przez Biskupa malo co wiesz i wez zamknij sie milcz lepiej Rycerz JEZUSA CHRYSTUSA KROLA wie, że z Grzechyni, jak ze świętej góry, będą schodziły wojska niebieskie i ziemskie, by zmiażdżyć głowę szatana. Już niedługo ziszczą się słowa Apokalipsy, bo żyjemy w czasach ostatecznych. Pisał o nich ksiądz Natanek w dziele zatytułowanym "List otwarty do wszystkich katolików świata, którzy pojmują to w lot, a innym będzie potrzebny młot"

Rycerz wie, że po drugiej wojnie światowej " ORAZ SOBORZE II. WATYKANSKIM " do Watykanu zakradł się diabeł i siedzi tam do dziś. Ubóstwiają go kardynałowie, którzy trzymają Biblię Szatana między pobożnymi księgami, a w dymie kadzideł udają rozmodlonych. Za dnia knują przeciwko dziełom papieskim, zaś w nocy nie lubią spać sami.

" KIM SA MASONERIA WOLNOMULARZE ? "

..............╘T█▓T╛
.................]█▓[
.................]█▓[
.................]█▓[
.................]█▓[
.................]█▓[
....╘╗____╔╝█▓╚╗____╔╛
════╬|▓▓ T.P. ▓▓|╬════
....┌╜‾‾‾‾╚╗░▒╔╝‾‾‾‾╙┐
................║░▒║
................║░▒║
................║░▒║
................║░▒║
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
.................|░▒|
..................\▼/
....................V RYCERZ TO JA PUGNUS DEI !!!

Ks.Piotr Natanek Kapłan Rzymsko Katolicki uratuje świat intronizacja PAN JEZUS KROL.

♥ KODEX " SEMPER FIDELIS " JESTEM RYCERZEM JEZUSA CHRYSTUSA KROLA 24.03.2011 ♥

..::** Mam szacunek dla prawdziwych , mam pogarde dla fałszywych **::..
Pugnus DEI.
👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👏 👍
One more comment from Pugnus DEI.
Pugnus DEI. shares this
4
Wywiad ze świadkiem objawień w Garabandal.
Wywiad ze świadkiem objawień w GarabandalMore
Wywiad ze świadkiem objawień w Garabandal.

Wywiad ze świadkiem objawień w Garabandal
nomine
KIRKOR
Smutno mi to pisać, ale tak zacny ksiądz jak Józef Warszawski napisał zakalca - jego książka jest tendencyjna, nierzetelna i napisana w pośpiechu aby zadowolić tych urzędników watykańskich, którzy wysłali go do Garabandal z misją wyjaśnienia tego co tam się stało. Ale tak się po prostu NIE DA ! Zanim wziąłem do ręki jego książkę bałem się, że zachwieje ona mój szacunek i podziw do tego …More
KIRKOR
Smutno mi to pisać, ale tak zacny ksiądz jak Józef Warszawski napisał zakalca - jego książka jest tendencyjna, nierzetelna i napisana w pośpiechu aby zadowolić tych urzędników watykańskich, którzy wysłali go do Garabandal z misją wyjaśnienia tego co tam się stało. Ale tak się po prostu NIE DA ! Zanim wziąłem do ręki jego książkę bałem się, że zachwieje ona mój szacunek i podziw do tego co tam się wydarzyło. Na szczęście poziom tego opracowania jest po prostu żałosny. To jak komunistyczna propaganda z tą różnicą, że napisana przez człowieka kościoła, a czytelnika traktuje jak niedorozwiniętego neofitę. Można Garabandal zignorować, uważając je za mało istotne, można je próbować spychać na margines przejawów religijności, ale zarzucanie mu szatańskiego pochodzenia po tylu latach dobrych owoców i dziś już znanego stanowiska o. Pio i Marty Robin jest nieuczciwe i zwyczajnie głupie.
kubana103
Szacunek dla ks. Natanka oraz Rycerzy Chrystusa Króla.
🤗 👏More
Szacunek dla ks. Natanka oraz Rycerzy Chrystusa Króla.

🤗 👏
Zbawienie tylko w KK-Stefanek
Postrzelony KIRKOR i syjonistyczny skowyt!
KIRKOR
Suspendowany Ksiądz i szatańskie objawienia 😀
Bogumil
Co do domniemanego celu, zniszczenia Fatimy, kazdy kto rzetelnie sie zapozna z trescia chocby najwazniejszych przekazow od Matki Bozej,stwierdzi ,ze jest wrecz odwrotnie.
Bogumil
Bylem teraz w Garabandal.Majac kilka dni czasu, w spokoju analizowalem fakty.Zaden watek objawien; nie nastapil w sprzecznosci z nauka Kosciola Katolickiego. Poswiadcza o tym biskup miejsca, znoszac wszelkie zakazy.Ma Problem jedynie z tym, ze Matka Boza mocno niepokoi sie zachowaniem niektorych biskupow.
miles_cor
Tutaj garść informacji o Garabandal:
garabandal.voxdomini.com.pl
Zbyszko
mkatana - Bóg Zapłac... dziękuję:-)
KIRKOR
Cel – zniszczenie Fatimy
Najbardziej tajemniczym aspektem całej sprawy garabandalskiej jest cel, jaki przy świecał złemu duchowi w realizacji tego przedziwnego scenariusza. Charakterystyczne dla szatana dążenie do imitacji dzieł Bożych, powodowane pychą pragnienie odbierania czci Bożej chociażby przez pewien czas? Wydaje się, że byłoby to wystarczającym uzasadnieniem dla „koncesji”, jakie poczynił …More
Cel – zniszczenie Fatimy

Najbardziej tajemniczym aspektem całej sprawy garabandalskiej jest cel, jaki przy świecał złemu duchowi w realizacji tego przedziwnego scenariusza. Charakterystyczne dla szatana dążenie do imitacji dzieł Bożych, powodowane pychą pragnienie odbierania czci Bożej chociażby przez pewien czas? Wydaje się, że byłoby to wystarczającym uzasadnieniem dla „koncesji”, jakie poczynił zły duch podczas serii objawień (chrzest żydówki, nawrócenia, zachęcanie do modlitwy i pokuty). Jednakże głębsza analiza całości zjawisk, jak również ich istotnych szczegółów skłania do stwierdzenia, że nadrzędnym celem diabła była tutaj imitacja, ośmieszenie, a w końcu zniszczenie w duszach katolickich wiernych przesłania Najświętszej Marii Panny z Fatimy, które jest zgodnie ze słowami samej Matki Bożej „jedynym ratunkiem dla świata”. Garabandal i Fatima są do siebie uderzająco podobne, zarówno w ogólnym zarysie, jak i w najdrobniejszych szczegółach. Zwraca jednak uwagę fakt, że treść „objawień” garabandalskich wcale nie stanowi uzupełnienia ani dopełnienia przesłania Naszej Pani z Fatimy, przeciwnie, wymowa garabandalskich „mensaje” jest o wiele słabsza. Za to wrażenia zmysłowe towarzyszące zjawiskom garabandalskim, ich nieprawdopodobne nagromadzenie, wszechogarniająca atmosfera niezwykłości, mnogość „efektów specjalnych” wręcz „bije na głowę” autentyczne Objawienia fatimskie. Mało tego, autor wydarzeń garabandalskich zdaje się sugerować już samym faktem nowych „objawień”, jakoby czegoś zabrakło przesłaniu z Fatimy, stąd konieczne jest jego uzupełnienie; mówi przy tym wprost o nowym cudzie, który będzie „większy niż w Fatimie”. Wraz z tym cudem ma nadejść „nowa era w historii zbawienia”36. Era Fatimy, mówią wyznawcy Garabandalu, zakończyła się wraz z końcem zimnej wojny, teraz jesteśmy w „erze Garabandalu”37. Oto więc zasadniczy cel garabandalskiego ducha: ludzkość zamiast wypełnić żądania Najświętszej Maryi Panny z Fatimy ma czekać na cud, który wyznaczy „nową erę”. Nie brakuje więc dzisiaj „apostołów” Garabandalu, którzy na serio przejęli się szatańskim mamieniem „Dziewicy” i „anioła” – do chwili obecnej działa założone w 1964 r. międzynarodowe Garabandalskie Centrum Św. Michała dla Naszej Pani z Góry Karmel38 (nazwa doskonale oddaje schizofrenię garabandalskiego ducha!), a Australijskie Centrum Garabandalskie ogłasza, że w grudniu 1998 roku odbędzie się w Melbourne już ósma z kolei konferencja poświęcona garabandalskim „objawieniom”39. 18 lipca 1991 r. Conchita Gonzalez spotkała się w Nowym Jorku z prawosławną histeryczką Vassulą Ryden. Ta ostatnia jest gorącą wyznawczynią Garabandalu, co znalazło wyraz w jej niekończącej się „objawieniowej” epopei Prawdziwe życie w Bogu, spisanej według autorki pismem automatycznym, jako przekaz rzekomo od samego Pana Jezusa Chrystusa. W wielu miejscach tego bluźnierczego dzieła znajdujemy jednoznaczne potwierdzenie prawdziwości „objawień” w Garabandal, a w niektórych wręcz nawoływania do „uświęcania Garabandal”

www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/172
KIRKOR
Garabandal — objawienie Boże czy mamienie szatańskie, ks. Józef Warszawski SJ rok wydania 2001
Książka ks. Józefa Warszawskiego TJ to dogłębna analiza wydarzeń w Garabandal, do niedawna jeszcze poruszających wiernych nie tylko z Europy. Mimo pozornie katolickiego charakteru, „objawienia” te ks. Warszawski demaskuje jako działania złego ducha, mające na celu ośmieszenie i usunięcie w cień …More
Garabandal — objawienie Boże czy mamienie szatańskie, ks. Józef Warszawski SJ rok wydania 2001

Książka ks. Józefa Warszawskiego TJ to dogłębna analiza wydarzeń w Garabandal, do niedawna jeszcze poruszających wiernych nie tylko z Europy. Mimo pozornie katolickiego charakteru, „objawienia” te ks. Warszawski demaskuje jako działania złego ducha, mające na celu ośmieszenie i usunięcie w cień prawdziwych objawień Matki Boskiej, w tym zwłaszcza objawienia w Fatimie. W czasie, gdy z różnych części naszego kraju i innych zakątków świata mass media donoszą o kolejnych „cudach”, warto poznać metodologię przyjętą przez ks. Warszawskiego przy ocenianiu rzeczywistych źródeł tych omamień szatańskich. Dobrze też jest wraz z autorem wyciągnąć wnioski z ostrożności, z jaką Kościół odnosi się do tych zjawisk, zbyt szybko określanych przez część katolików jako nadprzyrodzone.
One more comment from KIRKOR
KIRKOR
Garabandal — zapowiedź
zniszczenia Fatimy
I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, maj ącej siedem głów i dziesięć rogów. A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwo ści i brudów swego nierządu. A na jej czole wypisane imię – tajemnica (Ap, 17, 3–5).
Negatywne …More
Garabandal — zapowiedź
zniszczenia Fatimy

I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, maj ącej siedem głów i dziesięć rogów. A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwo ści i brudów swego nierządu. A na jej czole wypisane imię – tajemnica (Ap, 17, 3–5).
Negatywne stanowisko Kościoła

Magisterium Kościoła uznaje z założenia możliwość objawień prywatnych pochodzących od Boga, tym niemniej uznawanie bądź nieuznawanie objawień prywatnych za autentyczne w żaden sposób nie wpływa na prawdziwość naszej Wiary. Ta fundamentalna zasada, będąca od zawsze elementem nauczania Kościoła katolickiego, pozwoli nam już na wstępie nabrać pewnego dystansu do wszystkich objawień prywatnych, a już szczególnie do tych, które nie uzyskały aprobaty Kościoła. Do tego rodzaju zjawień należą przede wszystkim ciągn ące się od przeszło 15 lat „objawienia” tzw. Gospy z Medjugorie, o których poprzedni biskup Mostaru Pavao Zanić wyraził się w następujący sposób: „Błogosławiona Dziewica nie ukazuje się w Medjugorie, objawienia są błędem, franciszkanie pozostają w kłamstwie. Wszystkie te osoby powinny teraz powiedzieć: «Oczywiście, wymyśliliśmy to wszystko»”1.

Przesłanie z Medjugorie zawiera błędy doktrynalne i z tego chociażby powodu nie może pochodzić od Boga2. Jednakże pomijając już nieprawowierność przekazu, wypadki medjugorskie zdają się posiadać jeszcze inny, o tyle charakterystyczny, co niepokojący rys: zdają się swoją niezwykłością, długim czasem trwania, nagłośnieniem przez ogólnoświatowe środki masowego przekazu stopniowo ograniczać, a nawet wypierać skierowane do całego świata przesłanie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy3. Warto przy tym zwrócić uwagę, że w historii objawień maryjnych naszego wieku były już wypadki, które pretendowały do uzupełnienia, spełnienia, a nawet reduplikacji Fatimy. Mowa tutaj o tzw. objawieniach Matki Bożej w Garabandal.

Garabandal jest małą, liczącą niespełna 300 mieszkańców wioską, malowniczo położoną w prowincji Santander, w hiszpańskich Pirenejach. W niemalże doskonale zamkniętym, czteroletnim cyklu od niedzieli 18 czerwca 1961 r. do 18 czerwca 1965 r. miały tam miejsce wydarzenia, które jak do tej pory doczekały się jednoznacznie negatywnego stanowiska następujących po sobie biskupów diecezjalnych, popartego przez św. Oficjum, a później przez Kongregację Doktryny Wiary. Zjawiska, o których mowa, określane są najczęściej jako „objawienia Matki Bożej z góry Karmel i św. Michała Archanioła”, a stały się udziałem czterech dziewczynek-wizjonerek w wieku od 11 do 12 lat: Conchity Gonzalez, Marii Dolores (Marii-Loli) Mazon, Hiacynty Gonzalez oraz Marii Cruz Gonzalez.

Stanowisko władz kościelnych w sprawie wypadków garabandalskich sprowadzało się od początku, tak jak w przypadku Medjugorie, do stwierdzenia, że „wszystkie fakty, jakie się wydarzyły we wspomnianej miejscowości, dają się wyjaśnić w sposób naturalny”4. Na przestrzeni siedmiu lat, od 17 sierpnia 1961 r. do 8 maja 1967 r. ordynariat santanderski wydał na ten temat pięć not informacyjnych, z których każda podważała nadprzyrodzony charakter wydarzeń5. Stanowisko to uzyskało poparcie kardynała Ottavianiego, pro-prefekta Kongregacji św. Oficjum, który oficjalnie uznał wyniki prac ordynariatu santanderskiego za w pełni satysfakcjonujące, a co za tym idzie, nie znalazł powodów dla bezpośredniej interwencji św. Oficjum. Oto treść listu kardynała Ottavianiego adresowanego do ówczesnego ordynariusza Santanderu, biskupa Vincente Puchol Montis:

Ekscelencjo,
Listem z ubiegłego października przesłał Ekscelencja tejże Kongregacji dokumenty zebrane przez Komisję Diecezjalną oraz normy wydane przez Ekscelencję na temat „Objawień”, jakie rzekomo miały miejsce w Garabandal.
Ta św. Kongregacja zbadała starannie i uważnie całą dokumentację, łącznie z nadesłaną z innych miejscowości, i doszła ostatecznie do wniosku, iż sprawa sama została już dokładnie zbadana i załatwiona przez Ekscelencję. W rezultacie nie ma powodu, aby św. Kongregacja sama interweniowała.
Dziękuję Ekscelencji za staranność i roztropność, jakiej dał dowód w załatwieniu rzeczonej sprawy. Cieszę się, iż mogę przy okazji wyrazić Ekscelencji własny szacunek i osobiste oddanie.

(-) A. kard. Ottaviani
pro-prefekt
Rzym, dnia 7 marca 19676.

W grudniu 1977 roku nowy biskup Santanderu Juan Antonio del Val potwierdził decyzje swoich poprzedników, a w roku 1985 ustanowił komisję dla ponownego kanonicznego zbadania wypadków garabandalskich. Badanie zakończyło się sporządzeniem oficjalnej dokumentacji, która została wysłana do Rzymu pod koniec listopada 1991 r. Konkluzja komisji była zgodna z wcześniejszymi orzeczeniami. Następca biskupa del Val, bp José Vilaplaua po objęciu diecezji santanderskiej 29 września 1991 r. zwrócił się do Kongregacji Doktryny Wiary z prośbą o stanowisko w sprawie „objawień” w Garabandal. 28 listopada 1992 r. otrzymał odpowiedź, w której Kongregacja podziela stanowisko św. Oficjum z lat sześćdziesiątych, tj. uznaje wszystkie poprzednie orzeczenia oraz wyniki pracy komisji za satysfakcjonujące, a co za tym idzie, nie znajduje powodów do bezpo średniego zajmowania głosu w tej sprawie. Bp José Vilaplaua w liście z 11 października 1996 przypomniał wszystkie dotychczasowe orzeczenia w sprawie wypadków garabandalskich, a swoje stanowisko, tym razem ostateczne, zawarł w krótkim potwierdzeniu poprzednich decyzji:

Podzielam i akceptuję decyzje moich poprzedników oraz stanowisko Stolicy Apostolskiej. Co do celebracji Eucharystycznych w Garabandal podtrzymuję decyzje moich poprzedników i zarządzam, aby Msze były odprawiane tylko w kościele parafialnym, przy czym niedopuszczalne są odniesienia do domniemanych objawień (…)7.

Zjawiska garabandalskie zostały poddane wnikliwej analizie teologicznej m.in. przez zmarłego niedawno ks. Józefa Warszawskiego8, polskiego jezuitę, który jesienią 1965 roku, tuż po ustaniu cyklu zjawisk, udał się do Garabandal, wszechstronnie zbadał „objawienia”, a wyniki swojej pracy zawarł w książce pt. Garabandal – objawienie Boże czy mamienie szatańskie (Rzym, 1970, nakładem Autora). Ponieważ wyniki analiz ks. Warszawskiego są u nas mało znane, postanowiliśmy przybliżyć je naszym Czytelnikom, tym bardziej, że charakter, atrybuty, a przede wszystkim cel wypadków garabandalskich do złudzenia przypomina dzisiejsze „objawienia” w Medjugorie. Drugim powodem, dla którego wracamy do Garabandalu, jest metodologia przyjęta przez ks. Warszawskiego w badaniu omawianych zjawisk – w naszym przekonaniu jest ona wzorem prawidłowej, katolickiej analizy wszystkich wypadków pretendujących do rangi Bożych objawień.

ŹRÓDŁO

www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/172
mkatana
''Fakt, że Św.Ojciec Pio - uznany z powodu swoich
cnót, wiedzy i przywiązania do Stolicy Apostolskiej,
uznaje te objawienia i zachęca cztery małe wizjonerki
do rozszerzania orędzia Najświętszej Dziewicy jest
wielkim dowodem ich prawdziwości''

M. Laffineur, L'Etoile dans la Montagne, Luzy, s. 8 -9.More
''Fakt, że Św.Ojciec Pio - uznany z powodu swoich
cnót, wiedzy i przywiązania do Stolicy Apostolskiej,
uznaje te objawienia i zachęca cztery małe wizjonerki
do rozszerzania orędzia Najświętszej Dziewicy jest
wielkim dowodem ich prawdziwości''


M. Laffineur, L'Etoile dans la Montagne, Luzy, s. 8 -9.
mkatana
Zbyszko
Nie wiem czy to ta sama książka;
O. Eusebio Garcia de Pesquera
Garabandal
Wydawnictwo Vox Domini.More
Zbyszko

Nie wiem czy to ta sama książka;

O. Eusebio Garcia de Pesquera
Garabandal
Wydawnictwo Vox Domini.
One more comment from mkatana
mkatana
...'' Oświadczamy, że nie znaleźliśmy żadnego powodu
wynikającego z cenzury kościelnej zmuszającego do
potępienia bądź to doktryny, bądź to rad duchowych,
które rozpowszechniano z okazji wydarzeń w Garabandal,
a skierowanych do wiernych chrześcijan - tym bardziej, że
zawierają one wezwanie do modlitwy, do pobożności
eucharystycznej, kultu Najświętszej Panny w godnych
pochwały formach tradycyjnych …
More
...'' Oświadczamy, że nie znaleźliśmy żadnego powodu
wynikającego z cenzury kościelnej zmuszającego do
potępienia bądź to doktryny, bądź to rad duchowych,
które rozpowszechniano z okazji wydarzeń w Garabandal,
a skierowanych do wiernych chrześcijan - tym bardziej, że
zawierają one wezwanie do modlitwy, do pobożności
eucharystycznej, kultu Najświętszej Panny w godnych
pochwały formach tradycyjnych oraz do świętej bojaźni wobec
Boga, obrażanego naszymi grzechami. Wszystko przypomina tylko
zwykłe nauczanie Kościoła w tych sprawach. Zakładamy dobrą wiarę i
żarliwość religijną osób, które udają się do San Sebastian de Garabandal
i zasługują na najgłębszy szacunek...''


Orzeczenie biskupa Eugenio Beitia Aldazabal - administratora santanderskiej
diecezji- wyrażające pozytywną ocenę treści głoszonych przez wizjonerki w
Garabandal.
Zbyszko
Czy ktoś mógłby może podac tytuł i autora tej ksiązki o objawieniach w Garabandal o której wspominał ten Pan opowiadający o tych Objawiniach?