10:23
Ďalšie informácie z činy. Nerozumiem ako môžu ľudia tam byt kľudný aj ten človek čo natáča tie videa. Však to je choré ovládanie ľudí na postupne zotročenie. Samozrejme sú to horšie opatrenia ako u …More
Ďalšie informácie z činy. Nerozumiem ako môžu ľudia tam byt kľudný aj ten človek čo natáča tie videa. Však to je choré ovládanie ľudí na postupne zotročenie. Samozrejme sú to horšie opatrenia ako u nás za tie 2 roky,ale onedlho aj tu tak bude a ešte horšie postupne všade po celom svete.

Video z Číny totálne otroctvo - gloria.tv
Public domain
Josef Arimati
Mám ho za snílka a blázna, který se považuje za hrdinu, že byl schopný se začlenit do čínské společnosti.
U.S.C.A.E.
Prípadný návrat ku komunizmu by Slovensko nezachránil - Christianitas

Arcibiskup Fulton J. Sheen nebol vo všetkom bezproblémový a ani pán Kardinál Müller nie je lebo je dosť modernistický ale ich postrehy k tejto téme sú príkladne trefné a k veci
U.S.C.A.E.
V prvom rade ideológia

Komunizmus, to však nebol len spôsob spravovania štátu. V prvom rade to bola metafyzická ideológia, ktorá uzrela svetlo sveta v 19. storočí. Komunizmus – ako táto metafyzická ideológia – vychádza priamo z darwinizmu, čo znamená, že nepovažuje človeka za Bohom stvorenú bytosť s nesmrteľnou dušou; považuje ho za dosiaľ najvyvinutejšie štádium cicavca – doslova za prerastenéh…More
V prvom rade ideológia

Komunizmus, to však nebol len spôsob spravovania štátu. V prvom rade to bola metafyzická ideológia, ktorá uzrela svetlo sveta v 19. storočí. Komunizmus – ako táto metafyzická ideológia – vychádza priamo z darwinizmu, čo znamená, že nepovažuje človeka za Bohom stvorenú bytosť s nesmrteľnou dušou; považuje ho za dosiaľ najvyvinutejšie štádium cicavca – doslova za prerasteného potomka potkanov. V jednej knihe som sa dočítal: „Čínski komunisti najprv naučili ľudí, že sú dobytok a potom sa k nim tak aj správali.“ Slovenskí komunisti sa k ľuďom tak zjavne nesprávali, ale ich svetonázor bol viac menej podobný: „Ľudská spoločnosť je sivá beztvárna – a bezduchá (!) – masa, ktorej ku šťastiu stačia len chlieb a hry. Tak ich im dajme!“ Napokon, niečo podobné hovorí aj kardinál Müller:

Je zrejmé, že marxizmus vo svojich historických formách priniesol iba nešťastie a to preto, lebo je založený na nesprávnej antropológii, predstavuje nesprávny obraz dejín a svojím materializmom je hlboko previazaný s kapitalistami, proti ktorým bojuje. Preto máme v Číne najabsurdnejšiu kombináciu extrémneho kapitalizmu a extrémneho komunizmu.

Hoci sa na prvý pohľad môžu zdať ciele komunizmu byť do istej miery ušľachtilé, známy biskup Fulton Sheen vo svojej knihe Life of Christ (Život Krista) pred týmto postojom nepriamo varoval. O prvom pokúšaní Krista diablom na púšti totiž píše:

Prvým pokušením nášho Pána bolo, aby sa stal istým sociálnym reformátorom a dal chlieb zástupom v púšti, kde nebolo nič, len kamene. Vízia sociálneho zlepšenia bez duchovnej obnovy stvorila pokušenie, ktorému mnoho dôležitých mužov dejín úplne podľahlo.

Ale pre Neho nebola toto adekvátna služba Otcovi; existujú totiž hlbšie potreby ako zhromažďovať pšenicu; a rovnako tak sú väčšie radosti ako plný žalúdok.


Biskup Sheen ďalej varuje, že za myšlienkou „Začni s ekonomikou, zabudni na hriech!“ je zlý duch. Je to diabol, kto zmätenému človeku podsúva myšlienku, že Boha vlastne k ničomu nepotrebuje – ani k získaniu obživy. K Bohu sa netreba obracať, veď je tu miestny komisariát, zástupca všemocného štátu, ktorý sa o všetko postará. Je to prekrútenie biblického hesla: „Hľadajte najprv Božie kráľovstvo a všetkého ostatného sa vám dostane následne.

Skrytým efektom komunistického štátu napokon bolo to, že človek prestal byť závislý od svojho Stvoriteľa a začal byť závislý od svojho štátu. Akonáhle sa však dostal do nesúladu so svojím novým pánom, ten už vedel, ako s človiečikom zatočiť a primäť ho k poslušnosti.
Erik Kaltenbrunn
Bůh dal člověku k životu celý svět se vším co nabízí ... 510 milionů kilometrů čtverečních. Člověk odmítl Boha. Ďábel dal člověku 50 metrů čtverečních s mříží v okně, mobil kterým ho sleduje a špejli do nosu, kterou ho ponižuje. Člověk přijal ďábla a vyčítá to Bohu.
Jan Vedra
Brilantní definice :-)
Hejhou
kopirují tuhle definici, krásně napsaná, pro nějaký odkaz do budoucnosti...
TERRACOTTA
nemyslím si, že je platený USA z toho dôvodu, jedine možno tak, že si toho nie je ani vedomý... podľa mňa je to snilko, možno trochu naivný človiečik, ktorý sa kedysi zaľúbil do Číny a nedá na ňu dopustiť... robí/l pre turizmus, preklady, prezentácie... - to je/bol jeho business, Boha v srdci asi nemá a moc ho asi ani nehľadá, žiaľ... 🥺
dominikguzman
Tak môžu byť, lebo vedia, že keď nebudú, tak ich vláda odpratá do nejakého prevýchovného tábora, alebo predá na orgány.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Bez testu nemôžeš nikde pomaly, ktorý sa robí každý deň a pri tom s mobilom musíš chodiť ten covid pass alebo niečo podobné a ešte povinné či je 30°C a viac nosiť debilné respiratory vo vnútri budov aj vonku. Určite mne by niekto zakazoval dýchať čerstvý vzduch.
Peter(skala)
...tiež som nad tým rozmýšľal a podla mna tí ludia nemaju velmi na vyber, ale ten týpek je tam za peniaze a povedal by som že mu nosia jedlo, len to neprizná. Bol by dosť naivný, ak by si myslel že to rýchlo prejde, tak dovtedy vydrží.

Podla mna ho financuju američania, aby ukazal Čínu v zlom svetle a preto má motivaciu tam vydržať. To, že prinaša info o zlom stave Činy je super ani nie preto, …More
...tiež som nad tým rozmýšľal a podla mna tí ludia nemaju velmi na vyber, ale ten týpek je tam za peniaze a povedal by som že mu nosia jedlo, len to neprizná. Bol by dosť naivný, ak by si myslel že to rýchlo prejde, tak dovtedy vydrží.

Podla mna ho financuju američania, aby ukazal Čínu v zlom svetle a preto má motivaciu tam vydržať. To, že prinaša info o zlom stave Činy je super ani nie preto, že by som chcel, aby Čina bola zlá, ale preto, že ukazuje realitu.

Z tohto pohladu su tie videa dobre, ale pre objektivitu a ked niekto hlada odpoved ako môže tam vydržať, tak odpoved je v prioritách kariery-peniaze...
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Platení z USA určite nie je.
Mne to je jasné čo robí videl som a čítal od neho veľa.
Pavel Dvořák: MOJA ČÍNSKA DEKÁDA aj nižšie má dole video čo sa vyjadruje. Len som myslel inom zmysle,že aj keby kariéra tak podporovať satanský podvod to človeka naserie,ale ateista čo nemá také informácie myslím tých úplne obyčajných čo sa nezaujímajú o také veci a sú úplne ľahostajný k takým veciam a radšej …More
Platení z USA určite nie je.
Mne to je jasné čo robí videl som a čítal od neho veľa.
Pavel Dvořák: MOJA ČÍNSKA DEKÁDA aj nižšie má dole video čo sa vyjadruje. Len som myslel inom zmysle,že aj keby kariéra tak podporovať satanský podvod to človeka naserie,ale ateista čo nemá také informácie myslím tých úplne obyčajných čo sa nezaujímajú o také veci a sú úplne ľahostajný k takým veciam a radšej veria a pozerajú napríklad ako u nás len Markízu tak im to vôbec nevadí a dajú si aj 100 vakcíny do tela a čipy všade aj do zadku.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Len to si neuvedomuje,že všetky PCR testy sú falošné nastavené tak,že pozitívne ukáže hocičo aj obyčajnú chrípku, baktérie,zápaly,infekcie a rôzne vírusy, ktoré kolujú telom a pritom ani príznaky človek nemusí mať a ani infekčný byť len aby sa umelo udržiavala tá zákerná falošná epidémia a pandémia takže donekonečna to bude všade.