Clicks264
tr.news

Kardinal Pell'e Karşı Yürütülen Kirli Mahkemede Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Kardinal George Pell'e karşı Melbourne’da yürütülen mahkemede ortaya koyan daha fazla kanıt, CatholicNewsAgency.com (17 Aralık) tarafından yayınlandı.

Pell, 11 Aralık tarihinde, Melbourne katedral korosunun iki çocuğu, 10.30’daki Pazar Ayininin hemen ardından, ayin insanlarla dolu olduğu esnada katedralin kutsal eşya saklanan deposunda "taciz etmekten" dolayı "suçlu" bulunmuştu.

Savcılar, tam bir tarih bile belirleyemediler ve "1996'nın Ağustos ile Aralık ayları arasında bir süre" demekle yetindiler.

"Kurbanlardan" biri, 2014'te aşırı dozda uyuşturucudan ölmeden önce annesine en az iki kez olmak üzere cinsel taciz olayı yaşamadığını söylemiş. Mahkemede hazır bulunan diğer kişi ise, oğlu öldükten hemen sonra annesine, "tacizlerden" bahsetmiş.

Pell Melbourne Başpiskoposu iken genellikle Pazar sabahı 10.30’da koronun şarkıları eşliğinde ayin yapardı. Ancak, Ağustos ve Aralık 1996 arasında, restorasyon çalışmaları nedeniyle bu ayin sadece iki kez gerçekleşti.

Her iki olayda da koro, Ayini hemen akabinde parçalar seslendirdi, böylece iki koro üyesinin yokluğu hemen fark edilebilirdi.

Bu Pazar ayinlerinden birinde Pell, Ayini takip eden misafirlerle birlikteydi.

Pell'in katedralde her Ayin kutlayışında kendisine eşlik eden bir rahip, polise, “Ne ayin esnasında ne de ayinden sonra, Başpiskopos, benim dışımda kimseyle hiçbir zaman doğrudan temas kurmadı" dedi.

Bir başka tanık, mahkemeye Pell'in Ayin sonrası kıyafetlerini değiştirmek için yardıma ihtiyaç duyduğunu ve bu nedenle orada yalnız kalamayacağını söyledi.

Aynı tanık, Victoria polisine katedralin düzeninin de suçlamalarla uyuşmadığını ifade etti.

Yargıç, savunma makamının, mahkeme esnasında, [yalan söylemekte olan] iddia makamının güvenilirliğini zedeleyecek hiçbir söz söylememesini istedi.

Resim: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsCwrxirreaw