BAH
1013.6K
barsty111
Prędzej w Afryce ogłoszą Chrystusa na Króla niż w Polsce czy Europie.
jerzy1
Tylko 3 proc. katolików w Belgii to osoby regularnie praktykujące swoją wiarę, dwukrotnie mniej niż przed 10 laty - wynika z sondażu ogłoszonego przez radio RTBF. W ciągu 30 lat liczba osób deklarujących się jako katolicy zmniejszyła się w tym kraju o ponad 20 proc. O ile 1982 r. było ich jeszcze 72 proc., to w 2012 r. jest ich już tylko 50 proc. - podaje KAI. Sekularyzacja w Europie jest faktem.…More
Tylko 3 proc. katolików w Belgii to osoby regularnie praktykujące swoją wiarę, dwukrotnie mniej niż przed 10 laty - wynika z sondażu ogłoszonego przez radio RTBF. W ciągu 30 lat liczba osób deklarujących się jako katolicy zmniejszyła się w tym kraju o ponad 20 proc. O ile 1982 r. było ich jeszcze 72 proc., to w 2012 r. jest ich już tylko 50 proc. - podaje KAI. Sekularyzacja w Europie jest faktem. Potrzeba naprawdę nowatorskich metod by odwrócić ten fatalny trend, dlatego trzeba skończyć nieistotne spory o to, „którą ręką się żegnamy”
+ + +
Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie,
I świecić jak słońce jasno.


Naprzód przebojem młodzi rycerze.
Do walki z grzechem swej duszy.
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.


Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie,
Podnosząc w górę swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie,
Odważnie bo Jezus woła.
Tiwaz
Polecam ks Piotrowi stopery do uszu. U mnie mama z tatą czasami oglądają tv długo w nocy, więc nie da się bez zatyczek obyć.
baj900
Króluj nam Chryste!!!!
Piekne kazanie, Bóg zapłać.
Engel44
MARIA VALTORTA
POEMAT BOGA-CZLOWIEKA
Tytul oryginalu: Il Poema dell,Uomo-Dio
Ksiega I-VII
Wydawnictwo Vox-Domini (mozna zakupic przez internet: sanctus.com.pl/…/poemat_bogaczlo…)
Ksiega I – Przygotowanie- Protoewangelia
Ksiega II – Pierwszy krok zycia publicznego ( w dwoch czesciach )
Ksiega IIi – Drugi krok zycia publicznnego (w czterech czesciach)
Ksiega IV - Trzeci krok zycia publ…More
MARIA VALTORTA
POEMAT BOGA-CZLOWIEKA
Tytul oryginalu: Il Poema dell,Uomo-Dio
Ksiega I-VII
Wydawnictwo Vox-Domini (mozna zakupic przez internet: sanctus.com.pl/…/poemat_bogaczlo…)
Ksiega I – Przygotowanie- Protoewangelia
Ksiega II – Pierwszy krok zycia publicznego ( w dwoch czesciach )
Ksiega IIi – Drugi krok zycia publicznnego (w czterech czesciach)
Ksiega IV - Trzeci krok zycia publicznego (w szesciu czesciach)
Ksiega V – Przygotowanie do Meki
Ksiega Vi – Meka
Ksiega VII- Uwielbienie

Teksty Poematu Boga-Czlowieka umieszczone sa tez w internecie:
voxdomini.com.pl/valt/valt/v-01-001.htm« Szczegóły »
+ + +
Niektórzy czytali ,,Poemat Boga Człowieka,, i wiedzą jaki temperament miał Św. Piotr :)

KRÓLUJ NAM CHRYSTE !
barsty111
Jest o.k. mówi z serca, aby mówić z serca i mówić z ogniem ducha św. serce musi być czyste. To nie znaczy, że jutro góralski temperament go nie rozniesie.
Stenia
''Nasze życie jest darem Bożym. Powinniśmy uczynić z niego coś dobrego. Wiele jest sposobów dobrego wykorzystania życia, angażując je w służbę ideałom ludzkim i chrześcijańskim. Jeżeli dzisiaj mówię wam o całkowitym poświęceniu się Bogu w kapłaństwie, w życiu zakonnym, w życiu misjonarskim, to dlatego, że wielu z was Chrystus wzywa do tej nadzwyczajnej przygody. On potrzebuje, chce potrzebować …More
''Nasze życie jest darem Bożym. Powinniśmy uczynić z niego coś dobrego. Wiele jest sposobów dobrego wykorzystania życia, angażując je w służbę ideałom ludzkim i chrześcijańskim. Jeżeli dzisiaj mówię wam o całkowitym poświęceniu się Bogu w kapłaństwie, w życiu zakonnym, w życiu misjonarskim, to dlatego, że wielu z was Chrystus wzywa do tej nadzwyczajnej przygody. On potrzebuje, chce potrzebować waszej inteligencji, waszych sił, waszej wiary, waszej miłości, waszej świętości. Jeżeli Chrystus wzywa was do kapłaństwa, to dlatego, że On chce pełnić swoje kapłaństwo za pośrednictwem waszego poświęcenia i posłannictwa kapłańskiego."

''Chce przemawiać do dzisiejszych ludzi waszym głosem. Konsekrować Eucharystię i odpuszczać grzechy za waszym pośrednictwem. Kochać waszym sercem. Pomagać waszymi rękami. Zbawiać waszymi trudami. Pomyślcie dobrze. Odpowiedź, którą wielu z was może dać, będzie skierowana osobiście do Chrystusa, który was wzywa do tych wielkich rzeczy” (Orędzie na XVI światowy dzień modlitw o powołania A.D. 1979, n 3)."

"Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to, aby inni nie byli samotni."

"Pójście za Chrystusem nie jest zewnętrznym naśladownictwem, gdyż dotyka samej głębi wnętrza człowieka. Być uczniem Jezusa znaczy upodobnić się do Niego, który stał się sługą aż do ofiarowania siebie na krzyżu (por. Flp 2, 5-8). Przez wiarę Chrystus zamieszkuje w sercu wierzącego (por. Ef 3, 17), dzięki czemu uczeń upodabnia się do swego Pana i przyjmuje Jego postać. Jest to owocem łaski, czynnej obecności Ducha Świętego w nas."

- Jan Paweł II

Bóg zapłać ks. Piotrze!
+ + +
Bóg zapłać za szczerość, słowa z serca płynące - poruszają serca.. tego daru wielu ks. Piotrowi zazdrości..

KRÓLUJ NAM CHRYSTE !