Clicks1.7K

Papież Jan Paweł II stwierdził: ,,Medjugorie jest kontynuacją Fatimy''.

Jan Paweł II i Medziugorje

Prywatne opinie Ojca Świętego Jana Pawła II na temat wydarzeń z Medziugorja:

Ojciec Święty sam poprosił Mirjanę, rozmawiał z nią po włosku kilka minut i powiedział:
"Gdybym nie był Papieżem, już dawno byłbym w Medjugorie, żeby spowiadać" (było to w 1997 r.).
Do ojca Jozo Zovko 20 lipca 1992 r. Ojciec Święty skierował następujące słowa:
"Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medziugorja".
Świadectwa biskupów, którzy usłyszeli bezpośrednio opinię Ojca Świętego o Medziugorju:
Jego ekscelencja M. Kriger był w Medziugorju czterokrotnie. Oto, co napisał: "W 1988 roku razem z ośmioma innymi biskupami i trzydziestoma trzema duchownymi, byłem na rekolekcjach w Watykanie. Papież wiedział, iż po rekolekcjach wielu z nas wybiera się do Medjugorje. Przed naszym wyjazdem z Rzymu, po prywatnej Mszy św. z Papieżem powiedział do nas (nie pytany o nic) "Módlcie się za mnie w Medjugorie". Przy innej okazji powiedziałem do Papieża: "Czwarty raz jadę do Medjugorie" Ojciec Święty odrzekł: "Medjugorie, to jest duchowe centrum świata." Tego samego dnia razem z innym brazylijskimi biskupami, rozmawiałem z Papieżem w czasie obiadu i zwróciłem się do niego: "Wasza Świątobliwość, czy mogę powiedzieć wizjonerom z Medjugorie , że mają błogosławieństwo Waszej Świątobliwości?" On odpowiedział: "Tak, tak" i mnie objął".
Wypowiedź biskupa Krigera dla "National Catholic Register"
"Rozmawiałem z Ojcem Świętym 24 lutego 1990 (...). Powiedziałem mu, że byłem w Medziugorju już trzykrotnie i ponownie jadę tam w przyszłym tygodniu" Papież po prostu powiedział: "Medziugorie jest wielkim centrum duchowym".
Świadectwo biskupa Floresa, 1989 rok:
Arcybiskup Patrick F. Flores z San Antonio w Teksasie (USA) po spotkaniu z Ojcem Świętym między innymi powiedział: "Byłem z wizytą u Ojca Świętego w styczniu. Powiedziałem mu "Wasza Świątobliwość, wielu ludzi z mojej archidiecezji udaje się do Medziugorja, a ja ani nie zezwoliłem, ani nie zabroniłem, co mam robić?" Papież mi odpowiedział: "Pozwól ludziom, aby tam jechali. Tam się modlą! " Nabrałem odwagi dzięki tej odpowiedzi i powiedziałem Papieżowi: "Ale również i mnie zapraszają, żebym pojechał z nimi w sierpniu" Papież mi odpowiedział: "Jedź i módl się za mnie". Tak też jestem tutaj z papieskim błogosławieństwem"
JE Angelo Kim, przewodniczący Episkopatu Korei napisał artykuł w koreańskim tygodniku katolickim ("Gazeta Katolicka") 11 listopada 1990 roku. Można w nim przeczytać m.in.:
"Pod koniec ostatniego Synodu w Rzymie, biskupi koreańscy zostali zaproszeni na obiad u Papieża. J.E Kim korzystając z okazji zwrócił się do Papieża słowami "Dzięki Waszej Świątobliwości Polska została wyzwolona z komunizmu". Papież na to odpowiedział: "Nie ja to uczyniłem. To jest dzieło Matki Bożej, tak jak Ona zapowiedziała to w Fatimie, w Medziugorju". Arcybiskup Kwangyju Victorinus Youn Kong - Hi powiedział później: "W Korei, mieście Nadju jest [figurka] Maryja, która płacze". Na to Papież odparł "(...) Są biskupi tak jak w Jugosławii, którzy są przeciwko (...). Ale trzeba patrzeć również na tłumy ludzi, którzy tu przybywają i na liczne nawrócenia (...). Wszystko to jest zgodne z duchem Ewangelii, wszystkie te fakty trzeba przeanalizować".
W listopadzie 1994 roku paragwajski arcybiskup Felipe Santiago Benetez zapytał Ojca Świętego, czy należy pozwalać, by ludzie się gromadzili w duchu Medziugoria, zwłaszcza z ojcami z Medziugorja.. Papież mu odpowiedział: "Pozwalaj na wszystko co się wiąże z Medziugorjem".
Świadectwo z 1997 , które złożył Marcello Pierucci z Bolonii, który gościł arcybiskupa Rizzi w czasie Kongresu Eucharystycznego. Jest to cytat z wypowiedzi biskupa:
"Znajdowałem się w prywatnej kaplicy Ojca Świętego na porannej Mszy św. Na końcu Mszy św. Ojciec Święty zbliżył się do nas i osobiście pozdrowił wszystkich obecnych. Obok mnie stał biskup Roberto Cavallero z Sanktuarium matki Bożej z Orto w Chiavari. Kiedy Papież zbliżył się do nas, aby nas pozdrowić biskup Cavallero powiedział: "Ojcze Święty właśnie przyjechałem z Medziugorja". Wówczas Papież zapytał go: "Czy Wasza Eminencja wierzy? " Biskup odpowiedział: "Tak, Ojcze Święty". Z kolei biskup Cavallero zapytał Papieża: "A czy Ty Ojcze Święty wierzysz? ". Po tym pytaniu Papież zastanowił się na chwilę trwając w milczeniu i z przerwami odpowiedział: " Wierzę, ... wierzę, ... wierzę". Arcybiskup Rizzi powtórzył to świadectwo w obecności JE Novella Pedezinniego i JE Gastone Simoniego drugi raz.
Jednym ze świadectw jest też wypowiedź biskupa Hnilicy dla "Politik und Religion" (numeru grudniowego z 2004 r.). Z artykułu dowiadujemy się, że biskup Hnilica został zachęcony do wyjazdu do Medziugorja przez Papieża, który stwierdził: "(...) widzisz, Medziugorje jest kontynuacją Fatimy (...)". W wywiadzie tym biskup Hnilica potwierdził inną wypowiedź Ojca Świętego, który do grupy lekarzy z Mediolanu powiedział 1 sierpnia 1989 r.: "Tak, dzisiaj świat utracił sens tego, co nadprzyrodzone. W Medziugorju wiele osób poszukiwało i znalazło sens w modlitwie, poście i spowiedzi".
Biskup Hnilica 25 marca 1994 roku na Górze Objawień wypowiadał słowa aktu oddania świata (szczególnie Rosji) Niepokalanemu Sercu Maryi, a czynił to zapewne w łączności z Ojcem Świętym (zapewne nie robił tego bez zgody Ojca Świętego). Można też wspomnieć o świadectwie prezydenta Chorwacji Franjo Tudmana, który stwierdził publicznie w 1997 r. w obecności księży z Medziugorja, biskupa Mostaru oraz piętnastu najwyższych urzędników Chorwacji i Federacji BiH: "Ponownie powtarzam, że podczas mojej ostatniej rozmowy z papieżem Janem Pawłem II Ojciec Święty powiedział mi, że przy okazji wizyty w BiH chciałby odwiedzić również Medziugorje".
Listy prywatne Ojca Świętego Jana Pawła II skierowane do państwa Skwarnickich potwierdzają też jego pozytywny stosunek do objawień z Medziugorja. Fotokopie tych dokumentów (gdzie można rozpoznać charakter pisma Jana Pawła II) zostały zamieszczone w majowym numerze Echa Maryi Królowej Pokoju z 2005 roku. Zacytuję fragmenty tych listów:
1. Z 30 marca 1991 roku:
"(...) I niech wszystko dobrze się układa na szlaku Medziugorje " Rzym. Jan Paweł II"

2. Z 28 maja 1992 roku:
"(...) A teraz codziennie wracamy modlitwą do Mediugorii (...). Jan Paweł II"

3. Z 8.12.1992 roku:
"(...) Pani Zofio dziękuję za wszystko, co tyczy się Medziugorja. Ja też codziennie pielgrzymuję tam w modlitwie: łączę się w modlitwie z wszystkimi, którzy tam się modlą albo stamtąd czerpią wezwanie do modlitwy. Dziś to wezwanie zrozumieliśmy lepiej. Cieszę się, że naszym czasom nie brakuje ludzi modlitwy i apostołów (...)". Jan Paweł II

4. Z 6 grudnia 1993 roku:
"(...) Wiem, że Pani Zofia patrzy bardzo w stronę Medjugorie, a ostatnio również w stronę Ostrej Bramy, na podstawie całej swojej przeszłości. Ja, jak wiadomo, byłem w Ostrej Bramie, nawet cytowałem tam Mickiewicza. Nie byłem natomiast w Medjugorie, lecz również patrzę w tamtą stronę. Niech Pan powie o tym Żonie. Patrzę w tamtą stronę i zdaje mi się, że nie można zrozumieć dzisiejszych strasznych wypadków na Bałkanach bez Medjugorie (...). Jan Paweł II".

5. Z 25 lutego 1994 roku:
"+Drodzy Państwo! Bardzo dziękuję za oba listy. Pani Zofia pisze o Bałkanach. Teraz chyba lepiej rozumie się Medjugorie. To jakieś "naleganie" Matki rozumie się dziś lepiej mając przed oczyma wielkość zagrożenia. Równocześnie odpowiedź szczególnej modlitwy - i to ludzi z całego świata- napawa nadzieją, że i tutaj dobro zwycięży. Pokój jest możliwy - taka była myśl wiodąca dnia modlitw 23- stycznia, przygotowanego przez specjalną sesję w Watykanie, w której brał też udział T. Mazowiecki (...). Z błogosławieństwem Jan Paweł II"
źródło: medjugorje.org.pl/…an-pawel-ii-i-medziugorje.html
Naucz mnie pokory
Źródło: paruzja.info/2012.05.07_18-19.php

07.05.2012, 18:19 - Wielu papieży było więźniami Stolicy Apostolskiej otoczonymi przez grupy masońskie
Moja szczerze umiłowana córko, do Moich Kościołów na świecie powiedz to.
Musicie wiedzieć, że zawsze będę u waszego boku tak długo, jak długo będziecie głosić Moje Najświętsze Słowo.
Do Mojego Kościoła katolickiego, nawet jeśli spowodowaliście cierpien…More
Źródło: paruzja.info/2012.05.07_18-19.php

07.05.2012, 18:19 - Wielu papieży było więźniami Stolicy Apostolskiej otoczonymi przez grupy masońskie
Moja szczerze umiłowana córko, do Moich Kościołów na świecie powiedz to.
Musicie wiedzieć, że zawsze będę u waszego boku tak długo, jak długo będziecie głosić Moje Najświętsze Słowo.
Do Mojego Kościoła katolickiego, nawet jeśli spowodowaliście cierpienie z powodu okropnych grzechów, miejcie świadomość, że nigdy was nie opuszczę, mimo że zgrzeszyliście. Ale pamiętajcie o tym.
Wasza wiara we Mnie nie jest tak silna, jak powinna być. Nie kochacie Mnie tak, jak kiedyś.
Całe to bogactwo, które nagromadziliście spowodowało oddalenie zwyczajnych dzieci Bożych ode Mnie, waszego Chrystusa i Zbawiciela.
Wspięliście się na tak wyniosłe szczyty, że nie mogę dotrzeć do was i ofiarować wam Mojej dłoni, aby uratować was od zepsucia waszych serc.
Zostaliście nauczeni prawdy przez Mojego Piotra, na którego skale budowaliście. I co zrobiliście?
Zbudowaliście grube kamienne mury wokół siebie.
Spowodowało to brak kontaktu z tymi, których powinniście karmić Moim Ciałem i Krwią, aby ich dusze były posilone.
Szacunek wymagany od was w rozporządzaniu Moją Najświętszą Eucharystią został utracony, gdy poniżyliście Moją Obecność.
Kiedy Sobór Watykański II ogłosił nowe zasady, zostały one wprowadzone przez te niegodziwe siły masońskie wewnątrz waszych korytarzy.
Podstępnie przedstawili oni nowe sposoby udzielania mojej Najświętszej Eucharystii, które są dla Mnie obraźliwe.
Wasze tak zwane tolerancyjne nauki ogłosiły serię kłamstw, w tym odmowy uznania władzy świętego Michała Archanioła.
On jest obrońcą Kościoła przed szatanem. Siły, które są między wami wiedziały o tym. To dlatego wstrzymaliście wszystkie modlitwy proszące go o pomoc przed Mszą.
A potem największym waszym kłamstwem było to, że piekła nie należy się obawiać. Że to tylko przenośnia. Z powodu tego kłamstwa przyjętego za prawdę przez wiele dzieci Bożych, zostały stracone miliardy dusz.
Jak bardzo Mnie obrażacie. Te skromne i święte sługi spośród was proszę, abyście powrócili do Mojego nauczania.
Nigdy nie dopuszczajcie do gromadzenia bogactw wśród was i nie sądźcie, że jest to dopuszczalne w Moich oczach.
Bogactwa, złoto i władza nagromadzone w Moje Imię będzie waszym upadkiem. Nie możecie czerpać zysku z Mojego Świętego Słowa.
Cierpicie ze względu na sposób w jaki Mnie obrażacie.
Nigdy nie myślcie, że obwiniam wielu świętych papieży, którzy byli następcami Piotra. Ich misja zawsze była chroniona.
Wielu papieży było więźniami Stolicy Apostolskiej otoczonymi przez Grupy Masońskie, którzy nie reprezentują Boga.
Oni nienawidzą Boga i poświęcili pięćdziesiąt lat na szerzenie nieprawdy na temat Miłosierdzia Bożego.
Ich działania doprowadziły do upadku Kościoła katolickiego.
To nie był przypadek. Było to celowe i podstępnie knucie w celu zniszczenia wiary Kościoła. Aby zniszczyć hołd oddawany przez zwyczajnych katolików jedynemu, prawdziwemu Bogu.
Dlatego zostaniecie teraz wygnani na pustynię. Po papieżu Benedykcie XVI będziecie prowadzeni przeze Mnie z niebios.
O jak bardzo przez was płaczę.
Wzywam wszystkie Moje wyświęcone sługi, którzy znają Prawdę, wstańcie i idźcie za Mną, waszym Jezusem, aby głosić Prawdę Mojego Nauczania w pokornej służbie.
Musicie znaleźć w sobie odwagę i siłę, aby powstać z popiołów.
Przede wszystkim odrzućcie kłamstwa, które wkrótce zostaną przekazane wam przez fałszywego proroka.
Będzie on łączyć Kościół katolicki z innymi Kościołami, w tym z kościołami pogańskimi, aby stał się jedna obrzydliwością.
Jeden światowy kościół bez duszy.
Wasz Jezus
WYKLĘTY
Panie Jezu! Ty wyzwoliłeś z opętania wielu, wielu
Przyjdź i wyzwól tych przynajmniej którzy nieświadomie służą szatanowi.
Przebacz nam i zmiłuj się nad światem!
MementoMori+++
Niewątpliwie Jan Paweł II był prorokiem gdyż :

W sierpniu 1976 r. kard. Karol Wojtyła, odwiedzając Stany Zjednoczone, wypowiedział ważkie słowa:

„Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu …More
Niewątpliwie Jan Paweł II był prorokiem gdyż :

W sierpniu 1976 r. kard. Karol Wojtyła, odwiedzając Stany Zjednoczone, wypowiedział ważkie słowa:

„Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. To czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”. Cytat ten pochodzi z Encyklopedii nauczania społecznego Jana Pawła II pod red. ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego z tekstu hasła: Masoneria. Te słowa kard. Karol Wojtyła wypowiedział dwa lata przed wyborem na papieża
V.R.S.
A czemu ten cytat się znalazł pod hasłem "masoneria" skoro to słowo nie należało do słownictwa JPII i było w ogóle passe w jego epoce? (m.in. wyrugowano je z modlitw Rycerstwa Niepokalanej)
MementoMori+++
Ty uważasz że nie należało , uważam że JPII dobrze wiedział o istnieniu masonerii i sił ciemności które to właśnie Kościołowi zagrażały i zagrażają
V.R.S.
@MementoMori+++
"Ty uważasz że nie należało"
---
To nie jest kwestia uważania tylko obiektywnych faktów - zacytuj choć jeden dokument lub przemówienie z tego tak obfitującego w nie pontyfikatu, w którym Jan Paweł II używa słowa masoni, wolnomularstwo, etc.

Ja ze swej strony mogę natomiast zacytować parę przemówień do przedstawicieli ciał typu B'nai Brith International. Rozpoczynają się …More
@MementoMori+++
"Ty uważasz że nie należało"
---
To nie jest kwestia uważania tylko obiektywnych faktów - zacytuj choć jeden dokument lub przemówienie z tego tak obfitującego w nie pontyfikatu, w którym Jan Paweł II używa słowa masoni, wolnomularstwo, etc.

Ja ze swej strony mogę natomiast zacytować parę przemówień do przedstawicieli ciał typu B'nai Brith International. Rozpoczynają się zwykle: "drodzy przyjaciele". Pomijam kwestię negocjacji z ciałami tego typu prowadzonych przez polskich biskupów pod egidą Watykanu w 2 poł. lat 80-tych (m.in. w Genewie) w związku z rozpoczynającą się pierestrojką oraz kwestią obecności karmelitanek w pobliżu miejsca śmierci o. Maksymiliana Kolbe.
MementoMori+++
A musiał w ogóle używać słowo masoneria, aby uderzyć w masonerie ? Jasno się wypowiadał o tych parszywych i zakłamanych środowiskach

W encyklice Veritatis splendor Jan Paweł II przypomina, że w następstwie grzechu pierworodnego, popełnionego za poduszczeniem Szatana, który jest »kłamcą i ojcem kłamstwa« (J 8,44), człowiek ustawicznie doznaje pokusy, by odwrócić wzrok od Boga żywego i prawdziwego…More
A musiał w ogóle używać słowo masoneria, aby uderzyć w masonerie ? Jasno się wypowiadał o tych parszywych i zakłamanych środowiskach

W encyklice Veritatis splendor Jan Paweł II przypomina, że w następstwie grzechu pierworodnego, popełnionego za poduszczeniem Szatana, który jest »kłamcą i ojcem kłamstwa« (J 8,44), człowiek ustawicznie doznaje pokusy, by odwrócić wzrok od Boga żywego i prawdziwego i skierować go ku bożkom, przemieniając »prawdę Bożą w kłamstwo«; przytępia to również jego zdolność poznawania prawdy i osłabia wolę poddania się jej. W konsekwencji człowiek, ulegając relatywizmowi i sceptycyzmowi, zaczyna szukać złudnej wolności poza samą prawdą .

W przemówieniu podczas czuwania modlitewnego przed VIII Światowym Dniem Młodzieży, Jan Paweł II poszerzył perspektywę swych dotychczasowych analiz źródeł błędnych koncepcji społecznych, wskazując na zagrożenia zaprogramowane w sposób naukowy i systematyczny (...). Fałszywi prorocy i fałszywi nauczyciele odnieśli w tym stuleciu największe sukcesy. Do tych treści Papież powrócił w encyklice Evangelium vitae: Gdy zaś przyjrzymy się szerszej sytuacji światowej, czyż nie zauważymy bez trudu, że (...) deklaracje praw osób i narodów, głoszone na forum konferencji międzynarodowych, są jedynie jałową retoryką, jeżeli nie towarzyszy im zdemaskowanie egoizmu krajów bogatych, które zamykają krajom ubogim dostęp do rozwoju albo uzależniają go od absurdalnych zakazów prokreacji i tym samym przeciwstawiają rozwój samemu człowiekowi? Czyż nie należałoby poddać pod dyskusję samych systemów ekonomicznych, przyjmowanych przez niektóre państwa często pod wpływem nacisków i uwarunkowań o charakterze międzynarodowym, a kształtujących i utrwalających sytuacje niesprawiedliwości i przemocy, które obrażają i depczą ludzką godność całych społeczeństw?

W encyklice tej Papież podejmuje polemikę z koncepcją wolności (tożsamą z ideą masońską), wiodącą do zniekształcenia życia społecznego, czyli z promocją własnego „ja”, rozumianą w kategoriach absolutnej autonomii, która prowadzi do negacji drugiego człowieka. Społeczeństwo wówczas jest rozumiane jako zbiorowość jednostek żyjących obok siebie, nie połączonych wzajemnymi więzami. W ten sposób zanika wszelkie odniesienie do wspólnych wartości i do prawdy absolutnej, uznawanej przez wszystkich: życie społeczne zostaje wystawione na ryzyko całkowitego relatywizmu. Wszystko staje się wówczas przedmiotem umowy i negocjacji: także owo pierwsze z podstawowych praw, jakim jest prawo do życia
V.R.S.
@MementoMori+++
"A musiał w ogóle używać słowo masoneria, aby uderzyć w masonerie"
----
Już kiedyś słyszałem podobny dylemat: musiał w ogóle używać słowa Rosja żeby konsekrować Rosję?
Fakty są takie: nie używał słowa masoneria i nie uderzał w masonerię.
Co do powyższego cytatu z EV (bo reszta to dywagacje własne ks. Zwolińskiego):
Gdy zaś przyjrzymy się szerszej sytuacji światowej, czyż nie …More
@MementoMori+++
"A musiał w ogóle używać słowo masoneria, aby uderzyć w masonerie"
----
Już kiedyś słyszałem podobny dylemat: musiał w ogóle używać słowa Rosja żeby konsekrować Rosję?
Fakty są takie: nie używał słowa masoneria i nie uderzał w masonerię.
Co do powyższego cytatu z EV (bo reszta to dywagacje własne ks. Zwolińskiego):
Gdy zaś przyjrzymy się szerszej sytuacji światowej, czyż nie zauważymy bez trudu, że (...) deklaracje praw osób i narodów, głoszone na forum konferencji międzynarodowych, są jedynie jałową retoryką, jeżeli nie towarzyszy im zdemaskowanie egoizmu krajów bogatych, które zamykają krajom ubogim dostęp do rozwoju albo uzależniają go od absurdalnych zakazów prokreacji i tym samym przeciwstawiają rozwój samemu człowiekowi? Czyż nie należałoby poddać pod dyskusję samych systemów ekonomicznych, przyjmowanych przez niektóre państwa często pod wpływem nacisków i uwarunkowań o charakterze międzynarodowym, a kształtujących i utrwalających sytuacje niesprawiedliwości i przemocy, które obrażają i depczą ludzką godność całych społeczeństw?
to proszę mnie oświecić co tu jest antymasońskiego?
V.R.S.
@MementoMori+++
Co do VS to bardzo długi dokument.Mi się udało dotrzeć do pkt 3:
"Sobór Watykański II pozostaje niezwykłym świadectwem tej postawy Kościoła, który jako „znawca spraw ludzkich” pragnie służyć każdemu człowiekowi i całemu światu.Kościół wie, że zagadnienia moralne nurtują każdego człowieka i angażują wszystkich, także tych, którzy nie znają Chrystusa i Jego Ewangelii, a nawet …More
@MementoMori+++
Co do VS to bardzo długi dokument.Mi się udało dotrzeć do pkt 3:
"Sobór Watykański II pozostaje niezwykłym świadectwem tej postawy Kościoła, który jako „znawca spraw ludzkich” pragnie służyć każdemu człowiekowi i całemu światu.Kościół wie, że zagadnienia moralne nurtują każdego człowieka i angażują wszystkich, także tych, którzy nie znają Chrystusa i Jego Ewangelii, a nawet nie znają samego Boga. Wie, że właśnie poprzez życie moralne otwiera się przed wszystkimi droga zbawienia, o czym jasno przypomina Sobór Watykański II, gdy pisze: „Ci (...) którzy bez własnej winy, nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie”.
---
I tu mam problem bo pisze się o prawdzie i drodze a przecież Droga i Prawda to Chrystus. A drugi problem - do kogo jest skierowana ta encyklika? Bo chyba nie do katolików że nie znając Chrystusa i Kościoła mogą osiągnąć zbawienie? Do katechumenów też raczej nie. To do kogo? I o jakiej "służbie" Kościoła dla świata mowa innej niż niesienie światu Chrystusa?
MementoMori+++
Ok skoro mówisz że Jan Paweł II nie uderza w masonerie przez te słowa które powiedział.

To zobacz z drugiej strony. Masoneria wcale nie musi jawnie walczyć z katolicyzmem i potępiać Kościoła katolickiego i otwarcie mówić " wy katolicy jesteście w błędzie" Oni to robią skrycie chocby przez rugowanie w życiu społecznym tego co się odnosi do chrześcijańskiej tradycji, rodziny i zastępują anty …More
Ok skoro mówisz że Jan Paweł II nie uderza w masonerie przez te słowa które powiedział.

To zobacz z drugiej strony. Masoneria wcale nie musi jawnie walczyć z katolicyzmem i potępiać Kościoła katolickiego i otwarcie mówić " wy katolicy jesteście w błędzie" Oni to robią skrycie chocby przez rugowanie w życiu społecznym tego co się odnosi do chrześcijańskiej tradycji, rodziny i zastępują anty ewangelią . A jednak to godzi w prawo Boże, ludzi i podważa autorytet Boga i tym uderzają w Kościół

To więc na takiej samej zasadzie Jan Paweł II mógł zadziałać , nie mówiąc jawnie że " masoni są źli" tylko potępił ich pokrętne działania w tym relatywizacje a tym samym uderzył nie tylko w masonerie ale również w tych którzy z masonerią się nie utożsamiają a przejawiają i wyznają takie same pokrętne nauki jak oni
V.R.S.
@MementoMori+++
'Masoneria wcale nie musi jawnie walczyć z katolicyzmem i potępiać Kościoła katolickiego i otwarcie mówić " wy katolicy jesteście w błędzie" Oni to robią skrycie chocby przez rugowanie w życiu społecznym tego co się odnosi do chrześcijańskiej tradycji, rodziny i zastępują anty ewangelią . A jednak to godzi w prawo Boże, ludzi i podważa autorytet Boga i tym uderzają w Kościół
More
@MementoMori+++
'Masoneria wcale nie musi jawnie walczyć z katolicyzmem i potępiać Kościoła katolickiego i otwarcie mówić " wy katolicy jesteście w błędzie" Oni to robią skrycie chocby przez rugowanie w życiu społecznym tego co się odnosi do chrześcijańskiej tradycji, rodziny i zastępują anty ewangelią . A jednak to godzi w prawo Boże, ludzi i podważa autorytet Boga i tym uderzają w Kościół
To więc na takiej samej zasadzie Jan Paweł II mógł zadziałać..."
---
Co do masonerii - pełna zgoda. Tyle że Kościół zawsze tym się różnił od tajnych sekt gnostyckich czy masońskich że działał jawnie i otwarcie potępiał działania i kręgi przeciwne Bogu i Kościołowi.
MementoMori+++
Uważam że nie ma co się doszukiwać zła tam gdzie go nie ma. Zazwyczaj po czynach ciężko rozpoznać czy ktoś należy do masonerii, a jak się widzi złe czyny to raczej piętnuje się złe czyny o ile dana osoba ma jakiekolwiek podstawy filozoficzno-teologiczne i pokorę, na przyjęcie upomnienia tak aby nie zadziałało to na nią tak by miało przynieść odwrotny skutek i większy jej bunt , bo to też trzeba …More
Uważam że nie ma co się doszukiwać zła tam gdzie go nie ma. Zazwyczaj po czynach ciężko rozpoznać czy ktoś należy do masonerii, a jak się widzi złe czyny to raczej piętnuje się złe czyny o ile dana osoba ma jakiekolwiek podstawy filozoficzno-teologiczne i pokorę, na przyjęcie upomnienia tak aby nie zadziałało to na nią tak by miało przynieść odwrotny skutek i większy jej bunt , bo to też trzeba brać po uwagę, że nawet delikatne upomnienie pozbawione najmniejszej niechęci a kierowane życzliwością może być odebrane przez kogoś jako atak . A taka zamkniętość, ignorancja i zaślepienie jest dziś duże , dlatego jest potrzebny wstrząs, a tym wstrząsem jest poniekąd widoczna nadchodząca niewola babilońska. Co do masonerii, gdy pracowałem w jednym miejscu, to w szatni u pewnej osoby jak zobaczyłem jej tatuaż to mnie zamurowało i zatkało , zobaczyłem że osoba ta miała wytatuowane na udzie , insygnia masońskie cyrkiel i węgielnice. Pierwsze jak tylko zobaczyłem to to zapytałem dlaczego ma wytatuowany masoński symbol, że przecież masoneria zwalcza Kościół katolicki, a odpowiedz jaką dostałem to taką że ta osoba nie za bardzo interesuje się religią... Ciężko mi było zakładać że to przez przypadek ktoś sobie zrobił akurat taki znak
MementoMori+++
13. Maj 1917 dzień objawień Matki Bożej .
13 Maj 1981 zamach na Jana Pawła II, miesiąc później rozpoczęcie objawień Medjugorie .
Trzymam się zdania że nawał objawień Matki Bożej jest reakcją na jawną zdradę Kościoła hierarchicznego
ktoz jak Bog1
Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość
/artykul na ONET 15 wrzesnia 2009/ 16:32
Na naszych oczach rodzi się Nowy Porządek Świata. Ziemi grozi globalny totalitaryzm, który nie śnił się nawet Orwellowi. Świat, jaki znamy, jest skazany na zagładę. W najbliższych latach zginie jedna czwarta ludzkości. Jak zmieni się życie tych, którzy przeżyją? "NWO", trzy litery oznaczające koniec …More
Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość
/artykul na ONET 15 wrzesnia 2009/ 16:32
Na naszych oczach rodzi się Nowy Porządek Świata. Ziemi grozi globalny totalitaryzm, który nie śnił się nawet Orwellowi. Świat, jaki znamy, jest skazany na zagładę. W najbliższych latach zginie jedna czwarta ludzkości. Jak zmieni się życie tych, którzy przeżyją? "NWO", trzy litery oznaczające koniec wszystkiego, co znamy, trzymają świat w strachu.
(S)Twórcy globalnego koszmaru
Terminem "Nowy Porządek Świata" (New World Order, NWO) posługiwało się w XX wieku wielu wpływowych polityków, takich jak np. Woodrow Wilson, George Bush senior czy Michaił Gorbaczow. Wywoływało to podejrzenia, że wysiłki zmierzające do wprowadzenia "nowego ładu" zostały już zapoczątkowane.
Kanwą teorii spiskowych dotyczących wprowadzenia Nowego Porządku Świata jest przekonanie o istnieniu tajnych organizacji, które zamierzają przejąć władzę nad całą planetą, poprzez ustanowienie "rządu światowego". Wyrazem dążenia do takiego stanu rzeczy miało być utworzenie takich organizacji jak Liga Narodów, ONZ, NATO, system walutowy z Bretton Woods czy Światowa Organizacja Handlu (WTO).
Postępująca globalizacja oraz integracja w ramach takich ugrupowań jak Unia Europejska czy Unia Afrykańska powoduje, że Nowy Porządek Świata staje się rzeczywistością na naszych oczach. Pojawiają się głosy, że końcem tego procesu będzie połączenie się ugrupowań integracyjnych w światowy rząd, który obejmie władzę polityczną, gospodarczą, wojskową i ideologiczną nad całą planetą.
Motywacja do ustanowienia NWO jest idealistyczna; jej zwolennicy twierdzą, że tylko dzięki temu na świecie będą mogły na stałe zatriumfować pokój, sprawiedliwość i niezakłócony rozwój gospodarczy. Zwolennicy teorii spiskowych podkreślają jednak, że istotą takiego świata będzie jednak centralne planowanie, które zawsze w historii sprzyjało rozwijaniu się systemów totalitarnych.
Jak Nowy Porządek Świata zmieni nasze życie?
Stałym elementem teorii spiskowych dotyczących Nowego Porządku Świata jest twierdzenie, że jego wprowadzenie możliwe jest tylko poprzez znaczną redukcje liczby globalnej populacji. Liczba ludności na świecie miałaby zostać zmniejszona, według różnych szacunków o 25 - 50 procent. Drogą do osiągnięcia tego celu miałoby być rozmyślne uruchomienie globalnej epidemii takiej jak świńska grypa, która zdziesiątkowałaby narody na całym świecie.
Tym, którzy przeżyją, mają zostać wszczepione czipy, dzięki którym nie tylko staną się oni odporni na niektóre choroby, ale także pozostaną cały czas pod nadzorem globalnej władzy. Ci, którzy się zbuntują, mają zostać umieszczeni w obozach koncentracyjnych nowego typu, gdzie zostaną poddani "reedukacji" lub eksterminacji. W tym kontekście wymienia się zwłaszcza ośrodki prowadzone przez amerykańską Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA), które mają być symbolem zniewolenia w ramach NWO.
Po epidemiologicznej katastrofie zostanie zlikwidowana część miast. Ludzie mają docelowo zamieszkać w specjalnych miastach-strefach, które będą molochami umiejscowionymi pomiędzy parkami przyrodniczymi. Nowy Porządek Świata zakłada bowiem ekstremistyczną ochronę praw przyrody w celu powstrzymania ekologicznej degradacji Ziemi. W zamyśle koncentracja ludności ma zapewnić łatwiejsze sprawowanie kontroli nad odciętymi od siebie społecznościami.
Nowa władza doprowadzi do ukształtowania się świadomości planetarnej i nowego typu człowieka. Stare pojęcia takie jak nacjonalizm czy patriotyzm zostaną stopniowo wymazane. Granice państw zostaną uznane za przeszkody na drodze do jedności, a stan permanentnego konfliktu w polityce międzynarodowej zostanie zastąpiony przez współpracę i harmonię.
Świat bez wojen, pieniędzy... i wolności
Nowy Porządek Świata ma na celu wyeliminowanie wojny jako sposobu rozstrzygania sporów. Wszystkie spory będą załatwiane w drodze negocjacji oraz nacisku organizacji międzynarodowych typu ONZ, które, dzięki własnej armii, będą w stanie narzucić swą wolę każdemu państwu na świecie.
Ceną za trwały pokój będzie jednak faktyczne ograniczenie praw człowieka. Teoretycznie nowa władza będzie powoływać się na zasady demokracji, ale nie będzie ona obejmować prawa do sprzeciwu. Wszystkie aspekty ludzkiego życia zostaną poddane kontroli władz, które będą decydować nie tylko o miejscu zamieszkania, typie wykonywanego zawodu, ale również o aspektach życia osobistego, takiego jak np. liczba dzieci.
Gospodarczo, cały świat ma zostać objęty nadzorem globalnej instytucji regulującej przepływ kapitału i zasobów, które mają być ściśle racjonowane. Ma to doprowadzić do wyeliminowania kryzysów gospodarczych i ograniczeniu bezrobocia. Dzięki temu miałby zostać przezwyciężony podział na bogatą Północ i biedne Południe.
W rezultacie zostanie stworzony centralny system planowania i nadzoru gospodarczego, który doprowadzi do odejścia od gospodarki kapitalistycznej. Według futurystów, umożliwi to stopniowe przejście do gospodarki opartej na wiedzy i "wartościach", a nie na pieniądzu i surowcach. Według nich, w takim świecie będą mogły zostać zaspokojone wszystkie potrzeby duchowe ludzi. Stałymi elementami Nowego Porządku Świata są postęp technologiczny, nowe źródła energii (np. woda i wiatr) ekologiczne technologie, dzięki którym zostanie ocalone środowisko naturalne.
Świat od wolności do faszyzmu
Z większości teorii spiskowych wynika, że Nowy Porządek Świata zostanie wprowadzony w wyniku "planetarnego zamachu stanu". Może nim być wybuch III wojny światowej lub spektakularny zamach terrorystyczny, który swoją skalą przyćmi nawet tragedię z 11 września 2001 r.
Jego wynikiem będzie przejęcie władzy przez wojsko i militaryzacja społeczeństw. Władze cywilne będą odgrywać tylko rolę listka figowego wobec totalitarnych poczynań armii. Możliwy jest także wariant, który polegałby na równoległych rządach cywilno-wojskowych; jednak i one sprawowałyby całkowitą kontrolą nad społeczeństwami niewolników.
Coraz więcej osób podkreśla jednak, że z każdym rokiem bardziej realny staje się scenariusz przejęcia władzy polegający na stopniowym wzmacnianiu uprawnień organizacji o zasięgu globalnym. Najczęściej wymienia się tu Organizację Narodów Zjednoczonych. Jak dowodzi prof. Henry Lamb w swoim serwisie sovereignity.net, ONZ od momentu powstania uzurpuje sobie prawo do przejęcia władzy nad planetą w ramach "globalnego zarządzania".
Według niego, organizacja ta stałaby się planetarnym rządem przy zachowaniu instytucji państw, lecz zostałyby one całkowicie pozbawione suwerenności. Musiałyby one wprowadzić i stosować prawo międzynarodowe uchwalone przez ONZ. Na straży tego prawa stałaby armia Narodów Zjednoczonych, która nie tylko pilnowałaby jego przestrzegania, ale również służyłaby za element terroru wobec tych, którzy nie respektują władzy ONZ.
Prof. Lamb dowodzi, przedstawiając kolejne etapy tworzenia międzynarodowych organizacji, że plan ustanowienia NWO narodził się na dobre u schyłku XIX wieku, kiedy to Cecil Rhodes, legenda brytyjskiego imperializmu, założył Stowarzyszenie Wybranych. Miało ono działać na rzecz stworzenia Imperialnej Federacji, składającej się z imperium brytyjskiego oraz Stanów Zjednoczonych. Plan ten się nie powiódł, jego spuścizną było jednak uformowanie się ruchu Okrągłego Stołu, którego działacze wzięli poźniej udział w tworzeniu takich organizacji jak np. Liga Narodów czy ONZ.
Ludzkość w kajdanach IV Rzeszy
Niektórzy spiskowcy twierdzą, że esencją Nowego Porządku Świata ma być ustanowienie IV Rzeszy. Miałaby ona zostać stworzona przez sympatyków nazizmu na całym świecie. Centralną rolę miałaby odegrać w tym procesie takie organizacje jak np. ODESSA, mająca na celu promowanie imperializmu, militaryzmu oraz ograniczania praw jednostki na rzecz rządu.
Idee te już teraz mają być wszczepione w globalną kulturę polityczną, co umożliwi ich promocję w Europie i Stanach Zjednoczonych. Miałoby to doprowadzić w konsekwencji do stopniowego przekształcania USA w IV Rzeszę. Twór ten byłby w stanie ustanowić "Zachodnie Imperium", które narzuciłoby swe (nazistowskie) wartości "aryjskim narodom" państw europejskich, Rosji, Australii, Nowej Zelandii i części RPA.
Już teraz nie brakuje osób twierdzących, że "imperialistyczna" polityka zagraniczna USA jest dowodem na tworzenie IV Rzeszy, a wojna z terroryzmem jest etapem do ustanowienia planetarnego totalitaryzmu pod auspicjami Waszyngtonu.
Samych Amerykanów coraz częściej niepokoją informacje jakoby na tajnym spotkaniu zapadła decyzja, że NAFTA, układ o współpracy gospodarczej, został już przekształcony w Unię Północnoamerykańską, która ograniczy suwerenność tworzących ją państw - USA, Kanady i Meksyku na wzór znany z UE. Unia Europejska pokazała, ze taki scenariusz "ponadnarodowy" jest jak najbardziej możliwy.
"Wielki Brat" już Cię ma na oku
Od wielu lat pojawiają się także doniesienia, jakoby za całym światem niby-demokratycznej polityki stały służby wywiadowcze i tzw. kompleks militarny. To właśnie one mają być "Wielkim Bratem", zdobywającym coraz więcej informacji, które będzie mógł wykorzystać do zniewolenia obywateli. Czyni to poprzez tworzenie baz danych, obejmujących dane dotyczące zdrowia, majątku czy informacji osobistych poszczególnych ludzi.
Pozyskanie "wrażliwych" danych z różnych dziedzin ma być kluczem do uzyskania absolutnej władzy o zakresie znanym chociażby z powieści Orwella "Rok 1984 r.". W świecie tym ludzie będą podlegać nieustannej kontroli ze strony władz na każdym poziomie egzystencji. Dowodem na to ma być utworzenie przez USA, Wielką Brytanię, Kanadę, Australię i Nową Zelandię sieci wywiadu elektronicznego Echelon, służącego do globalnego nasłuchu i gromadzenia danych. "Wielki Brat" wszedł już więc do akcji.
Elita ponad niewolniczą masą
Istnieje również teoria mówiąca, że NWO będzie syntezą nieograniczonej władzy z najnowszymi osiągnięciami naukowymi. Według niej, na świecie formuje się międzynarodową kasta naukowców, którzy, poprzez eksperymenty na ludziach, mają stworzyć "posthumanistyczne" społeczeństwo. Ma być ono zmodyfikowane fizycznie i umysłowo, tak by być podatnym na manipulacje rządzących.
Kolejne odkrycia naukowe doprowadzą następnie do przyspieszenia tempa rozwoju świata, którego nie będą już w stanie pojąć "przetworzone" społeczeństwa. Uniemożliwi to jakikolwiek bunt wobec "post-ludzkiej elity", która w Nowym Porządku Świata będzie sprawować niepodzielną władzę i kontrolę nad zniewolonymi miliardami ludzi. Wariant taki już opisał Aldous Huxley w swej książce "Nowy wspaniały świat" już w 1931 r.
Czarny scenariusz dla ludzkości
Cena za wprowadzenie Nowego Porządku Świata będzie ogromna. Zapłacą ją zwykli ludzie, którzy staną się niewolnikami w imię budowy "nowego lepszego jutra". Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że ostateczny cel - stworzenie "zjednoczonego świata, który ma celu dobro człowieka" - jest czymś więcej, niż zwykłą propagandą.
Proces tworzenia "sprawiedliwego świata" zostanie zahamowany w połowie drogi, wtedy, gdy jakaś forma rządu światowego, uzyska wystarczającą władze nad społeczeństwami zniewolonymi przez najnowsze zdobycze techniki. To memento, które spędza sen z powiek wszystkim tym, którzy ostrzegają, że świat juz teraz znalazł się na drodze do globalnego faszyzmu lub komunizmu.
Nowy Porządek Świata, idealistyczny w swoich zamierzeniach, stanie się szybko karykaturą wolności i sprawiedliwości. Kontrola świadomości, kontrola liczby urodzeń, szpiegowanie obywatela na szeroką skalę, nowe uprawnienia dla policji i tajnych służb, wzrost roli wojska i fasadowa demokracja - to tylko niektóre rzeczy, które ludzkości przyniesie NWO.
Nowy Porządek Świata, do którego powoli zmierzamy, to w istocie bezwzględna gra o władzę, dzięki której powstanie globalna elita sprawująca kontrolę nad masami niewolników. Będzie to bezprecedensowy totalitaryzm w historii ludzkości. Zwolennicy teorii spiskowych podkreślają, że świat zrobił już niestety pierwszy krok na drodze do tej niebezpiecznej utopii.
Źródło: Onet
Data utworzenia: 15 września 2009 16:32
MementoMori+++
Na onecie takie treści ? Nieprawdopodobne że takie treści tam się ukazały
ktoz jak Bog1
Tak! Ukazaly sie, ale po znalezieniu owego artykulu, w miniony piatek lub sobote artylul ow ZNIKNAL Teraz pojawia sie tam tylko informacja: :Nie ma takiego artykulu". O sprawie tegoz artykulu mowil w sobote pan Grzegorz BRAUN.
WYKLĘTY
a gdzie tam miejsce dla Boga?
czyżby Bóg oddał szatanowi i jego sługom władzę nad światem który stworzył?
przecież Bóg nie umarł!
JezusMaryja1
Ja tez nie daje wiary temu, co Quas Primas pisze...i przytoczonemu tekstowi angielskiemu... Jaka byla oryginalna forma ? Jaki byl oryginalny tekst ? Warto to sprawdzic, bo namnozylo sie psow/wilkow w owczych skorach, co dla swego pana Lucyfera gotowi sa popelnic kazda niegodziwosc....
V.R.S.
Oryginalny tekst był po angielsku. Taki jak na oficjalnych stronach watykańskich, z których linki nie wiadomo czemu kasowane są na tym polskojęzycznym portalu.
ktoz jak Bog1
Ja sie pytam o oryginal, w jakim slowa te zostaly wypowiedziane. Jest bardzo mozliwe, ze usluzni masoni watykanscy zmienili pewne slow i wpuscili ow tekst na strony panstwa watykanskiego w zupelnie innym wybrzmieniu. Chcialbym, abys sprawdzil to. Zbyt wielu swiety Jan Pawel II mial wrogow wokol siebie...
V.R.S.
@ktoz jak Bog1
Ty pytasz ja odpowiadam. Odpowiedź Ci nie pasuje więc udajesz że jej nie ma.
Co do "świętości" - to zalecałbym ostrożność w formułowaniu takiej tezy zważywszy na to co publicznie wyprawiał Jan Paweł II i co publicznie wyprawia osoba, która ogłosiła go "świętym".
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, To czyją mocą uzdrawiał, i wyrzucał demony nasz Święty Papież?

Może stwierdzisz tak jak faryzeusze sądzili o Jezusie, że mocą belzebuba wyrzucał złe duchy?

Dlaczego wszechwiedzące mądrale tradycjonaliści nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie?
V.R.S.
@Medalik
"To czyją mocą uzdrawiał, i wyrzucał demony nasz Święty Papież"
---
Chodzi o ten "moment charyzmatyczny"?
youtube.com/watch?v=3r-hnjwUBLk
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, widzisz jaki jesteś mądry, na proste pytanie nie umiesz odpowiedzieć, tylko podsyłasz jakieś linki nie związane z tematem i zadanym pytaniem.

Widać waszą butę i przewrotne serca, nic do was nie dociera, ale jeż niedługo Bóg rozproszy te wasze dumne głowy pychą nadęte.
fartuszniak leszek
Na niektórych "nad-tradycyjnych" temat Jan Paweł II, Medjugorje i czy tak nazywane "prywatne objawienia" to działają jak czerwona płachta na byka. Trudno to zrozumieć, bo mówią o sobie, że są wierzący, ale coś z tą wiarą jest nie tak. W każdym razie potępianie wszystkiego, co nie jest zgodne z ich "doktryną" to nie jest Ewangeliczne. Przecież grozi nam całkowite zniszczenie Kościoła Katolickiego,…More
Na niektórych "nad-tradycyjnych" temat Jan Paweł II, Medjugorje i czy tak nazywane "prywatne objawienia" to działają jak czerwona płachta na byka. Trudno to zrozumieć, bo mówią o sobie, że są wierzący, ale coś z tą wiarą jest nie tak. W każdym razie potępianie wszystkiego, co nie jest zgodne z ich "doktryną" to nie jest Ewangeliczne. Przecież grozi nam całkowite zniszczenie Kościoła Katolickiego, a dalej największą strukturą jest właśnie ten posoborowy, a trochę kaplic tradycyjnych nie zastąpi struktury kościelnej zbudowanej przez wieki.

Św. Jana 12:46-48
,,Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności.
A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.
Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym
.
"

Św. Mateusza 9:10-13
,,Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami.
Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?
On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.
Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników
.

do Rzymian 12:2-3
,,Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.
Mocą bowiem łaski, jaka została mi dana, mówię każdemu z was: Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo - według miary, jaką Bóg każdemu w wierze wyznaczył
.
"
---
Najważniejsze dla każdego człowieka powinno być Zbawienie, bo i tak, to co posiadł na ziemi, to i tak wszystko zostawi. A jak się zbawi bez kapłanów i sakramentów ?
Niektórzy "nad-tradycyjni" wręcz namawiają, by nie chodzić do Kościoła, w którym jest odprawiana Msza posoborowa.
Co, mamy porzucić ten Kościół, zamiast Go ratować ?
Czy mamy tak postąpić, jak już jest we Francji ?
=> We Francji sprzedają kościoły
=> Oto jak UPADA FRANCJA. Niszczenie ZABYTKÓW CHRZEŚCIJAŃSKIEJ KULTURY
=> Francja zamkniętych kościołów.
Właśnie o to masonom chodzi.
Jeżeli ktoś mówi, że wierzy i namawia, by nie chodzić do Kościoła, bo posoborowy, to nie ma co z takimi polemizować, sami dają świadectwo o sobie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Najważniejsze dla każdego człowieka powinno być Zbawienie, bo i tak, to co posiadł na ziemi, to i tak wszystko zostawi. A jak się zbawi bez kapłanów i sakramentów ?
Niektórzy "nad-tradycyjni" wręcz namawiają, by nie chodzić do Kościoła, w którym jest odprawiana Msza posoborowa.
Co, mamy porzucić ten Kościół, zamiast Go ratować ?
Czy mamy tak postąpić, jak już jest we Francji ?
=> We Francji …More
Najważniejsze dla każdego człowieka powinno być Zbawienie, bo i tak, to co posiadł na ziemi, to i tak wszystko zostawi. A jak się zbawi bez kapłanów i sakramentów ?
Niektórzy "nad-tradycyjni" wręcz namawiają, by nie chodzić do Kościoła, w którym jest odprawiana Msza posoborowa.
Co, mamy porzucić ten Kościół, zamiast Go ratować ?
Czy mamy tak postąpić, jak już jest we Francji ?
=> We Francji sprzedają kościoły
=> Oto jak UPADA FRANCJA. Niszczenie ZABYTKÓW CHRZEŚCIJAŃSKIEJ KULTURY
=> Francja zamkniętych kościołów.
Właśnie o to masonom chodzi.
Jeżeli ktoś mówi, że wierzy i namawia, by nie chodzić do Kościoła, bo posoborowy, to nie ma co z takimi polemizować, sami dają świadectwo o sobie.
piotr2019
Quas Primas... COS MI TU "NIE GRA"... To nie jest mozliwe, aby swiety Jan Pawel II wypowiedzial/zaakceptowal zacytowane przez ciebie slowa.....Mozliwe, ze ktos 'sie przysluzyl" jemu zmieniajac forme oryginalna. Ze takie rzeczy sie zdarzaly - wiadomo nie od dzis.
V.R.S.
Wersja terapeutyczna dla cierpiących na dysonans poznawczy jest taka że przez całe 26 lat złośliwy chochlik lefebryczny, który przeniknął w struktury watykańskie zmieniał przemówienia i dokumenty JPII. Spotkanie z żydami w styczniu 2005 z błogosławieństwem rabinicznym nagrano w jednym z holywoodzkich studiów. A w Asyżu i z Koranem to był sobowtór. Albo hologram.
--
A na serio: Widziałem nagranie …More
Wersja terapeutyczna dla cierpiących na dysonans poznawczy jest taka że przez całe 26 lat złośliwy chochlik lefebryczny, który przeniknął w struktury watykańskie zmieniał przemówienia i dokumenty JPII. Spotkanie z żydami w styczniu 2005 z błogosławieństwem rabinicznym nagrano w jednym z holywoodzkich studiów. A w Asyżu i z Koranem to był sobowtór. Albo hologram.
--
A na serio: Widziałem nagranie telewizyjne z Wadi al Kharrar. Rzeczywiście takie słowa padły, choć czy JPII był świadomy tego co mówi - nie mam pojęcia a posoborowe przewody beatyfikacyjne rozliczne kontrowersje tego pontyfikatu po prostu przemilczały.
pielgrzym55
Stwierdził (podobno) również, że mamy obecnie (w tych czasach na przełomie XX i XXI wieku) nową wiosnę Kościoła.
V.R.S.
Fake.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Ojciec Święty sam poprosił Mirjanę, rozmawiał z nią po włosku kilka minut i powiedział:

"Gdybym nie był Papieżem, już dawno byłbym w Medjugorie, żeby Spowiadać" (było to w 1997r) .

Do ojca Jozo Zovko 20 lipca 1992 r. Ojciec Święty skierował następujące słowa:

"Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem …
More
Ojciec Święty sam poprosił Mirjanę, rozmawiał z nią po włosku kilka minut i powiedział:

"Gdybym nie był Papieżem, już dawno byłbym w Medjugorie, żeby Spowiadać" (było to w 1997r) .

Do ojca Jozo Zovko 20 lipca 1992 r. Ojciec Święty skierował następujące słowa:

"Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medziugorja".
Quas Primas
Miałaś podać konkretny tekst - dokument lub audio, a nie powtarzane słowa zwolenników Medjugorje.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
To są konkretne i prawdziwe wypowiedzi Świętego Papieża na temat Medjugorie.
Quas Primas
Nie klucz, tylko podaj dokumenty lub audio,
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Quas Primas, jeśli to jest dla Ciebie niewystarczający dowód , to jest twój problem.
Nie mam zamiaru więcej dokumentów ci przedstawiać bo szkoda na to czasu. Znając Ciebie to choćbym nie wiem jakie dowody przedstawiła to i tak nie uwierzysz.
PiotrM
Podpierając sobie tyłek Janem Pawłem II zapomnieliście że kościół 7. razy powiedział Nie! To nieposłuszeństwo spowodowało u zwolenników Medjugorie pychę!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Piotr, Piszesz ,że 7 razy Kościół zanegował Medjugorie, a nie przedstawiłeś , ani jednego dowodu.
Pychę to widać nie u zwolenników Medjugorie, ale u przeciwników.
MementoMori+++
Piotr nikt sobie nie podpiera tyłka Janem Pawłem II . Czemu teraz nie mówisz o hierarchach zdrajcach? Sam w swoich filmikach wiele razy wspominasz o nich i również się zgodzę że są zdrajcy Jezusa z imienia i że jesteśmy zdradzani.
Dlaczego w przypadku schizmy w fsppx nie powoływano się na posłuszeństwo Kościołowi tylko deprecjonowano JPII ? To było wtedy podpieranie sobie tyłka Janem Pawłem II . …More
Piotr nikt sobie nie podpiera tyłka Janem Pawłem II . Czemu teraz nie mówisz o hierarchach zdrajcach? Sam w swoich filmikach wiele razy wspominasz o nich i również się zgodzę że są zdrajcy Jezusa z imienia i że jesteśmy zdradzani.
Dlaczego w przypadku schizmy w fsppx nie powoływano się na posłuszeństwo Kościołowi tylko deprecjonowano JPII ? To było wtedy podpieranie sobie tyłka Janem Pawłem II . Kiedy niby Kościół powiedział 7 razy nie, skoro póki trwają objawienia to nie można ich zdyskwalifikować ? Możesz nie uznawać Medjugorie , Twoja sprawa . Ja wierzę w to co mówiły dzieci widzące, czytałem książke Antoniego Socci o Medjugorie z pewnego źródła, i wierzę że ta cała sprawa z tym pergaminem i 10 a raczej 9 tajemnicami , karami to jest prawda, bo na świecie jest na tyle dużo niepohamowanego zła , przewrotności , cynizmu i zamętu . Wierzyć nie musisz, nikt Ci tego za złe nie będzie miał

medjugorje.org.pl/…iej-w-sprawie-medziugorja.html
Quas Primas
Wystarczy spojrzeć na owoce tzw. wizjonerów, by odrzucić jako pochodzące z nieba te objawienia.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Piotr, czy wierzysz w Objawienia przekazywane Vassuli Ryden?
MementoMori+++
Wystarczy zobaczyć że wiele ludzi przyjeżdża się wyspowiadać do Medjugorie i tam zmienia się ich życie diametralnie tak że nawracają się do Boga i zaczynają rozumieć sens powrotu do Boga . Diabeł by był stratny gdyby to była jego sprawka. Można by powiedzieć i postawić zarzut że każdy ma blisko w swoim miescie kościół, po co Medjugorie? Tylko właśnie , jeśli człowiek nie ma o wierze pojęcia to …More
Wystarczy zobaczyć że wiele ludzi przyjeżdża się wyspowiadać do Medjugorie i tam zmienia się ich życie diametralnie tak że nawracają się do Boga i zaczynają rozumieć sens powrotu do Boga . Diabeł by był stratny gdyby to była jego sprawka. Można by powiedzieć i postawić zarzut że każdy ma blisko w swoim miescie kościół, po co Medjugorie? Tylko właśnie , jeśli człowiek nie ma o wierze pojęcia to współczesny kapłan jako wysłannik sanepidu czy urzędnik w parafii nie pomoże, a we Włoszech np czy w innych krajach Europy to jest dużo gorzej niż w Polsce.
Edward7
Prawdziwe orędzia, proroctwa można rozpoznać , po tym jak traktują Bergoglio i Benedykta XVI (nie może być dwóch papieży) Orędzia nie mogą być sprzeczne ,dlatego trzeba przeczytać dane proroctwa np. z 2013 r. , i zobaczyć czy traktują F...; jako prawdziwego papieża , czy uzurpatora , czy dany wizjoner nie wychwala „pokorę” Bergolio , czy np. idzie na dwie strony , (uznaje) ...

Bergoglio jest …More
Prawdziwe orędzia, proroctwa można rozpoznać , po tym jak traktują Bergoglio i Benedykta XVI (nie może być dwóch papieży) Orędzia nie mogą być sprzeczne ,dlatego trzeba przeczytać dane proroctwa np. z 2013 r. , i zobaczyć czy traktują F...; jako prawdziwego papieża , czy uzurpatora , czy dany wizjoner nie wychwala „pokorę” Bergolio , czy np. idzie na dwie strony , (uznaje) ...

Bergoglio jest wybrany niekanonicznie przez masonerie , dlatego nie jest papieżem , ale antypapieżem , uzurpatorem...
Te przekonanie nie czerpię tylko z Orędzi, ale sam widziałem wpis przed jego wyborem, w dniu wymuszonej oszustwem i szantażem abdykacji Benedykta XVI (luty) ;

„następny papież został wybrany, jest z Argentyny, mam znajomego z loży P2 , później dam więcej informacji ...”
- czyli nie jest to wybór z Ducha Św, ale masonerii, która przejmuje i podmienia Kościół - tworzy nowy poza Chrystusem .