Clicks3
lv.news

Misu aizliegums Sv. Pētera baznīcā: Franciska kardināls mēģina attaisnot pasākumu

Svētā Pētera bazilikas virspriesteris kardināls Gambetti attaisnoja Franciska masu aizliegumu Sv. Pētera baznīcā plānotajās euharistijās līdzpriekšsēdētājs no pulksten 7 līdz 9 - aicinājumu, kuru viņi līdz šim ir ignorējuši.

Gambetti pareizi saka, ka liturģiskie dievkalpojumi nav privātas funkcijas, taču no tā kļūdaini secina, ka priesteriem ir "vairāk nekā piemērots koncelebrēt". Gadījums ir pretējs, jo līdzpriekšsēdētāji pārvērš priesterus par pasīviem un liekiem virsskaitļiem.

Kardināls atzīstas, ka viņš dod priekšroku "kopienas svētkiem, kurus raksturo ticīgo klātbūtne un aktīva līdzdalība" - kas Jaunajā Ritā tiek vērtēts pēc ārpuses un uzmanību novēršoša aktīvisma.

Individuālās euharistijas svētceļnieku grupām, kuras nerunā itāļu valodā, vai Senās Romas rituāla svinībām var atzīt par “izņēmumiem”, atzīst jurists Gambetti.

Pieprasījumus par atsevišķām svinībām var izskatīt tikai katrā gadījumā atsevišķi. Gambetti apgalvojums, ka Romas rituāla svinēšanai "ir jādara viss iespējamais, lai piepildītu ticīgo un priesteru vēlmi, kā to paredz Summorum Pontificum", izklausās liekulīgs, kad Francisks gatavojas izmest Motu Proprio.

Attēls: Mauro Gambetti, © wikicommons, CC BY-SA, #newsSrvhwxguzm