Clicks788
PiotrM
14

Bp Schneider: "Biskupi, którzy zakazali sakramentów podczas pandemii, zachowywali się jak fałszywi pasterze”

Bp Schneider: "Biskupi, którzy zakazali sakramentów podczas pandemii, zachowywali się jak fałszywi pasterze”
23.05.2020 10:00

By Monegasque2 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

Bp Athanasius Schneider skrytykował biskupów, którzy „nie tylko nie dbali, ale bezpośrednio zabronili wiernym dostępu do sakramentów, szczególnie do sakramentu Najświętszej Eucharystii i sakramentu pokuty”.

Biskup Athanasius Schneider powiedział, że biskupi, którzy „bezpośrednio zabronili swoim wiernym dostępu do sakramentów” podczas kryzysu koronawirusowego, zachowywali się jak „fałszywi pasterze”.

„Niewiarygodne było to, że w trakcie ogólnoświatowego zakazu publicznej Mszy świętej wielu biskupów jeszcze przed rządem zakazało publicznych nabożeństw, wydało dekrety, na mocy których nie tylko zakazało publicznego sprawowania Mszy świętej, ale także jakiegokolwiek innego sakramentu ”- powiedział bp Schneider podczas przemówienia na wirtualnym Forum Życia w Rzymie, zorganizowanym przez Głos Rodziny.

Wystąpienie bpa Schneidera nosiło tytuł „Eucharystia, największy skarb Kościoła w czasach udręki”. Biskup pomocniczy Astany w Kazachstanie porównał podejście wielu biskupów do koronawirusa z heroiczną opieką duszpasterską zapewnianą w poprzednich kryzysach zdrowotnych przez księży katolickich, takich jak św. Karol Boromeusz.

Bp Schneider powiedział, że niemal ogólnoświatowy zakaz publicznego odprawiania Mszy Świętej sprawił, że wydawało się, iż „bezwzględne historyczne prześladowania Kościoła zostały przywrócone” i że rozwinęła się „[atmosfera] katakumb… z kapłanami odprawiającymi w tajemnicy Mszę świętą z grupą wiernych ”.
old school
Bp Schneider mowi o nich jako o falszywych pasterzach, jednak takich nazywa sie ZDRAJCAMI
Weronika-S.
tym bardziej, że to ich świadome decyzje
przeciwherezjom
Przed chwilą skojarzyłem fakt sprzed prawie roku, który wszyscy interpretowaliśmy (słusznie!) jako znak Boży po profanacji przez gejów wizerunku MB Częstochowskiej w Płocku. A teraz błysnęło mi coś w łepetynie. 27 sierpnia rozpoczęło się walne zebranie KEP (dość wyjątkowe, bo na Jasnej Górze). Chyba dwudniowe. Czyli zakończyło się 28 sierpnia - a 28 sierpnia w Warszawie nastąpiła awaria - do …More
Przed chwilą skojarzyłem fakt sprzed prawie roku, który wszyscy interpretowaliśmy (słusznie!) jako znak Boży po profanacji przez gejów wizerunku MB Częstochowskiej w Płocku. A teraz błysnęło mi coś w łepetynie. 27 sierpnia rozpoczęło się walne zebranie KEP (dość wyjątkowe, bo na Jasnej Górze). Chyba dwudniowe. Czyli zakończyło się 28 sierpnia - a 28 sierpnia w Warszawie nastąpiła awaria - do Wisły trafiało średnio 160 tysięcy metrów sześciennych ścieków dziennie. Czyżby to właśnie wtedy przygotowano smród który wpłynął do polskich kościołów w marcu 2020r ????
Przydałby się jeden uczciwy biskup na tyle odważny, by choć drogą prywatną wrzucić do netu jakieś info na ten temat....
Weronika-S.
Nie tylko zachowali się jak fałszywi, ale na zlecenie talmudycznych władz własnymi rękoma i rękoma podwładnych kapłanów dokonali w Kościele ,,z dnia na dzień,, takiego zniszczenia, jakiego nie udałoby się dokonać komunistom i antyreligijnej UE. Wylano wodę święconą, pozamykano kościoły, powywieszano kartki z informacją, o obecności tylko pięciu wiernych. Powtórzę jeszcze, to zrobili bezpośrednio …More
Nie tylko zachowali się jak fałszywi, ale na zlecenie talmudycznych władz własnymi rękoma i rękoma podwładnych kapłanów dokonali w Kościele ,,z dnia na dzień,, takiego zniszczenia, jakiego nie udałoby się dokonać komunistom i antyreligijnej UE. Wylano wodę święconą, pozamykano kościoły, powywieszano kartki z informacją, o obecności tylko pięciu wiernych. Powtórzę jeszcze, to zrobili bezpośrednio biskupi i kapłani swoimi rekami, na zlecenie okupujących władz przy aprobacie i inicjatywy Franciszka, szczególnie dotyczącej zmiany Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Po raz pierwszy w dziejach Kościoła zakazano święcenia wody i pokarmów wiernym.