SMUGI NA NIEBIE – chemtrails – to dla dobra Ludzkości…

Dopóki byłem czynnym kontrolerem ruchu lotniczego, nie pisałem o jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów, jakim jest kwestia tzw. contrails/…
Grzegorz70
Wystarcza podstawowa wiedza z zakresu meteorologii i fizyki atmosfery aby wiedzieć, że smugi kondensacyjne nie są żadnymi opryskami. Zastanawia mnie inna rzecz. W jakim celu ktoś takim wielkim nakładem czasu i środków robi ludziom wodę z mózgu puszczając te absurdy w przestrzeń medialną? Cel jest na pewno złowrogi, bo jest to celowo rozpowszechnianie kłamstwo.
stefan syn bartłomieja
Ty jakiś ograniczony jesteś?
Grzegorz70
Do zwolenników teorii oprysków żadne racjonalne argumenty nie docierają, są zaczadzeni i wykazują reakcje emocjonalne jak członkowie jakiejś sekty a wystarczy tylko poczytać podstawowe informacje na temat fizyki powstawania chmur, czym jest temperatura punktu rosy, jaka jest zależność procentu nasycenia parą wodną a temperaturą powietrza, co się dzieje gdy nasycenie przekroczy 100%, co jest …More
Do zwolenników teorii oprysków żadne racjonalne argumenty nie docierają, są zaczadzeni i wykazują reakcje emocjonalne jak członkowie jakiejś sekty a wystarczy tylko poczytać podstawowe informacje na temat fizyki powstawania chmur, czym jest temperatura punktu rosy, jaka jest zależność procentu nasycenia parą wodną a temperaturą powietrza, co się dzieje gdy nasycenie przekroczy 100%, co jest produktem spalania paliwa lotniczego a szczególnie para wodna, co to jest jądro kondensacji i jaki to ma związek z drobinkami sadzy w spalinach. jaka jest zależność wilgotności powietrza i spadku temperatury z wysokością na to że czasem smugi nie powstają, czasem znikają szybko a czasem utrzymują się godzinami i że czasem samolot lecący 100m niżej nie generuje smug a lecący w tym samym czasie wyżej generuje. Co to są fronty atmosferyczne i jak układają się masy powietrza w strefie ich przechodzenia i dlaczego największe jest natężenie smug około 600 km przed przejściem frontu ciepłego.
Jam33
Grzegorz ma opryskany mózg łojem leśnym w połaczeniu z pfizerem i już jest kaput...
Grzegorz70
Świadek opryskowy czasów ostatecznych. Jakąś "Strażnicę oprysków " już wydajecie ?
olek19801
@Grzegorz70 Pan chyba nie zrozumiał artykułu. Po pierwsze jego autor odniósł się merytorycznie do problemu oprysków (jeśli widzi Pan w nim emocje, proszę je zacytować), po drugie kilka krajów oficjalnie przyznało się w ostatnich latach, że chemiczne opryski mają miejsce. Wielu naukowców stwierdza, że oprócz związków chemicznych, z samolotów lecą na nasze głowy patogeny chorobotwórcze (tutaj w …More
@Grzegorz70 Pan chyba nie zrozumiał artykułu. Po pierwsze jego autor odniósł się merytorycznie do problemu oprysków (jeśli widzi Pan w nim emocje, proszę je zacytować), po drugie kilka krajów oficjalnie przyznało się w ostatnich latach, że chemiczne opryski mają miejsce. Wielu naukowców stwierdza, że oprócz związków chemicznych, z samolotów lecą na nasze głowy patogeny chorobotwórcze (tutaj w grę wchodzi jeszcze biochemia).

Nie musi Pan, oczywiście, od razu ulegać tym doniesieniom, ale szczególną głupotą jest lekceważenie tematu. Zatem proszę się odnosić z szacunkiem do osób, które wciąż ten problem zgłębiają. Może Pan również ignorować owe informacje, ale wówczas proszę powstrzymać się od komentarzy.

W swoim komentarzu powołuje się Pan na znajomość meteorologii i fizyki (trzeba było uszczegółowić; znana Panu jest chemia np. kwantowa a może fizyczna?). Pominął Pan CHEMIĘ ogólną. To działka, którą się zajmuję z wykształcenia, ale gloria tv nie jest miejscem na tego rodzaju dysputy. Tematy chemiczne zazwyczaj najlepiej omawiać w gronie chemików ponieważ dla laików temat może być skomplikowany ze względu na pokrewne kierunki, które wciąż coś nowego wnoszą.

Mało kto wie, że w Polsce mamy bardzo zdolnych chemików. Potrafią wyprodukować tworzywa sztuczne o tak dużej twardości materiału, że nie ma porównania ze stalą czy innymi materiami. Właściwości przewodnictwa tych produktów są zadziwiające. AGH krakowskie trzyma w zanadrzu ogromnie ciekawe badania, które mogą decydować o jakości naszego życia i zdrowia. Niestety, patenty są też sprzedawane za granicę, a Polska na tym traci, bo nawet wynalazca nie jest ogłaszany. Oj, dużo się dzieje również i na tym polu. Ale nie czas, ani miejsce do informowania społeczeństwa o takich sprawach...

Ja natomiast chętnie kopiuję ciekawe artykuły dla zainteresowanych, bo wiele mamy zdolnych ludzi, którzy nie mając ogromnego zasobu wiedzy, są w stanie rozróżnić fikcję od rzeczy bardzo prawdopodobnych.
Grzegorz70
Mój ostatni wpis był odpowiedzią na obraźliwy wpis Jam33. Ogólnie chcę uświadomić że smugi kondensacyjne które powstają w wyniku pracy silników samolotów na wysokościach około stratosferycznych nie mają nic wspólnego z rzekomymi opryskami. Nie neguję, że ktoś coś planuje rozpylać, ale to nie ma nic wspólnego z tymi białymi smugami, które w określonych warunkach meteorologicznych obserwujemy na …More
Mój ostatni wpis był odpowiedzią na obraźliwy wpis Jam33. Ogólnie chcę uświadomić że smugi kondensacyjne które powstają w wyniku pracy silników samolotów na wysokościach około stratosferycznych nie mają nic wspólnego z rzekomymi opryskami. Nie neguję, że ktoś coś planuje rozpylać, ale to nie ma nic wspólnego z tymi białymi smugami, które w określonych warunkach meteorologicznych obserwujemy na niebie. Jako były lotnik, który dość intensywnie obserwuje niebo od ponad 30 lat i dobrze zna fizykę pracy silników lotniczych, jak również meteorologię, której wiedza w tej działalności jest nieodzowna, nie mogę pozostać obojętny jak masowo się ludzi oszukuje i wymusza lęk na widok czegoś co jest czymś zupełnie normalny od końca lat trzydziestych XX wieku, kiedy technika lotnicza umożliwiła latanie silnikowych statków powietrznych na tych wysokościach.
olek19801
@Grzegorz70 Dziękuję za wyjaśnienie. Zgadzam się z Panem w sprawie smug kondensacyjnych. Tutaj pełna zgoda. Jeszcze raz zwrócę uprzejmie uwagę, że artykuł nie analizuje właśnie tychże smug, a zjawisko zwane chemtrails. Autor przyznaje, że nie mógł wcześniej odnieść się do tematu ze względu na wykonywany rodzaj pracy. Po jej ustaniu przygląda się tej sprawie, do czego również Pana zachęcam i …More
@Grzegorz70 Dziękuję za wyjaśnienie. Zgadzam się z Panem w sprawie smug kondensacyjnych. Tutaj pełna zgoda. Jeszcze raz zwrócę uprzejmie uwagę, że artykuł nie analizuje właśnie tychże smug, a zjawisko zwane chemtrails. Autor przyznaje, że nie mógł wcześniej odnieść się do tematu ze względu na wykonywany rodzaj pracy. Po jej ustaniu przygląda się tej sprawie, do czego również Pana zachęcam i zakładam, że ma Pan otwarty umysł, właśnie, jako były lotnik. Tym bardziej potrzeba społeczeństwu ludzi, którzy są w stanie podjąć merytoryczną rozmowę. Pozdrawiam.
Grzegorz70
Również dziękuję za rzeczową wymianę zdań. Pozdrawiam serdecznie.
Jam33
Jezeli jesteś lotnikiem jak to nazwałeś, to musisz wrócić do szkoły podstawowej. Nie pisz człowieku o czyms o czym nie masz pojęcia. Możesz baranom takie bzdety opowiadać i tylko oni bedą cie sluchac.
Grzegorz70
vice versa
stefan syn bartłomieja
JA TO WIEM OD PARU LAT..