Karol Karol
368

17-latka !!! 😂 🤪 😍 😘 😱 😱 😱

17-latka zakuta w kajdanki. To napisała kredą pod kościołem w Toruniu

W ubiegłą sobotę w Toruniu pod pomnikiem Kopernika odbywała się manifestacja wymierzona w środowiska LGBT. W trakcie jej trwania porównywano osoby homoseksualne do pedofilów
. Na wydarzenia zareagowała 17-letnia Malwina Chmara z Bydgoszczy - informuje toruńska "Gazeta Wyborcza".
Antypedofilskie hasła pod kościołem. 17-latka zakuta w kajdanki
Chmara chwyciła za kredę i napisała na chodniku przy kościele akademickim na Rynku Staromiejskim kilka haseł - "Zostawcie osoby LGBTQ+" oraz "Pedofile w kościele. Ks. Dariusz. Ks. Jerzy Uberman. Ks. Piotr D." Jej zachowaniem zainteresowała się policja.
Ci księża są podani do wiadomości publicznej na mapie kościelnej pedofilii i w oficjalnym liście do papieża. Policja w reakcji na te napisy zatrzymała mnie. Grozili zarzutami z Kodeksu karnego za obrażanie uczuć religijnych - powiedziała 17-latka na łamach "Gazety Wyborczej".

Bydgoszczanka podczas interwencji przekonywała policjantów, że nie ma powodu, by zakuwać ją w kajdanki. Funkcjonariusze zignorowali jej słowa i chociaż 17-latka usiadła na chodniku, została skrępowana i siłą zabrana do radiowozu. Następnie przewieziono ją na komisariat.
Z relacji Malwiny wynika, że jeden ze strażników miejskich podczas interwencji miał powiedzieć, że "współczesna młodzież nie szanuje w ogóle własności" i osoby odpowiedzialne za takie zachowania powinny być bite pałką. - Po pierwszym deszczu po takim napisie nie ma przecież żadnego śladu. Pomimo moich próśb o to, żeby zdjęli mi kajdanki, policjant jeszcze mocniej mi je zacisnął - broni się przed zarzutami aktywistka.
Zatrzymana nastolatka usłyszała zarzuty z art. 63 Kodeksu wykroczeń, który mówi o rozlepianiu bezprawnych ogłoszeń. "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny" - czytamy w przytaczanym artykule Kodeksu wykroczeń.

Policja z Torunia zamierza teraz wezwać 17-latkę na przesłuchanie, sama zainteresowana skontaktowała się już z prawnikiem i otrzymała wsparcie lokalnych środowisk aktywistycznych.
Za skandaliczny uważam sposób zatrzymania aktywistki, która nie stawiała agresywnego oporu, a mimo to została potraktowana jak kryminalistka. Mam nadzieję, że policjanci za to odpowiedzą i przestaną w końcu stosować niewspółmierne środki przy zatrzymaniach - powiedział Mateusz Orzechowski, działacz toruńskiej Lewicy.
Zobacz także: Polaków czeka uderzenie w portfele, które będziemy odczuwać przez lata

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zamordyzm i Dyktatura. Demokracja to tylko puste slowa politykow.
Teraz za prawdę będą wsadzać do wiezienia..
Do aktywista: Pomyślałeś o sobie? Wychodzisz na zewnątrz, idziesz chodnikiem i puszczasz bąki. Czy to moralne? Nie jesteś u siebie w domu.

Wolność , jaka wolność ? Tuska nie lubię ale za jego panowania była wolność
pismilicja i wszystko jasne
A co księża głoszą o nienawiści, o napuszczaniu jednych na drugich nie jest karalne. Dlaczego?
Bezprawne zastosowanie środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Policjanci przekroczyli swoje uprawnienia i zgodnie z art. 231 KK powinni mieć postawione zarzuty karne.
żeby było sprawiedliwie, to teraz trzeba zakuć w kajdany wszystkie małe dzieci malujące kredą na chodnikach. tu też była nieletnia i dokonała takiego samego czynu jak dzieci z kredą. dlaczego tak chętnie nie zakuwa policja w kajdany księży pedofili? dlaczego nie zakuwa w kajdany księży obrażających ludzi lgbt? ale jak widać, wraz z PiS i jego wyborcami nie ma za gorsz ani prawa, ani sprawiedliwości w polsce. wstyd nazywać się polakiem z takim rządem i patriotą, bo nie za taką polskę ginęli nasi przodkowie, tylko za wolną i sprawiedliwą polskę
Czy ktoś zna nazwiska tych policjantów. Trzeba je zapisać, by można było ich rozliczyć po upadku PISu.
Wolak z Wolsk...
15 min. temu
Mam kościół głęboko w odbycie.
Malwina, trzymaj się! Jestem z Tobą!
Malwina, trzymaj się! Jestem z Tobą!

Zamiast postępu mamy średniowiecze. A kler puchnie w dobrobycie i bezkarności. Czas to zmienić.