Clicks20
tr.news

Vatikan Devlet Sekreterliği Elton John Hakkındaki Filme Yatırım Yaptı

Corriere.it sitesinin 4 Aralık tarihli haberine göre, Malta'nın La Valletta kentindeki St Paul Caddesi 259 numarada yer alan Centurion Global Fonu'na yatırılan paranın üçte ikisi Vatikan Devlet Sekreterliği'ne ait.

70 milyon avroluk fon, İsviçre'de yaşayan, eski Credit Suisse bankacısı ve İsviçre Lugano Sogenel Holding'in sahibi 71 yaşındaki İtalyan Enrico Crasso tarafından yönetiliyor. Kendisi Papalık Medaglia d'Oro aldı.

Eylül ayında fon, bir oyuncak toptancısı ve Genoa futbol takımı başkanı Enrico Preziosi ile 10 milyon avroluk yatırım yaptı.

4 milyon dolarlık bir başka yatırım da, aralarında eşcinsel müzisyen Elton John'un hayatına anlatan bir film olan “Rocketman”in de yer aldığı filmlerin finanse edilmesine yardımcı oldu.

En büyük yatırım (16 milyon), nükleer santrallere parça üreten ve Malezya yağmur ormanlarının tahrip edilmesine yol açan İsviçre-İsveç ortaklığı ABB şirketine gitti.

2018'den bu yana, Centurion Global Fund yaklaşık %4.61, yani 2 milyon, yatırım kaybetti. Bu meblağ yöneticilere ikramiye olarak ödendi.

#newsFbtywmhmeu