Clicks58
tr.news

Francis’in Komisyon Üyeleri Bir Rahibe Manastırına Daha Son Verdi

LaNuovaBq.it sitesinin 3 Aralık tarihli haberine göre, İtalya'daki altı Porto Viro Zavallı Clares, bir Vatikan komisyon üyesini reddetti ve manastırlarından kovuldu.

Manastır, 2017 yılına kadar, 23 yıl boyunca Anne Maria Giuliana Ravagnan tarafından yönetilmişti. 1980'lerden bu yana, cemaatinin asıl töresini korumak için savaşıyordu. Vatikan da kendisine destek veriyordu.

Francis'in seçilmesiyle birlikte işler değişti. Eylül 2016'da Chioggia Piskoposu Andriano Tessarollo, Apostolik bir teftişe girişti ve sonunda Anne'ye her şeyin yolunda olduğunu söyledi.

Ancak birkaç ay sonra, kendisini "otoriter" olmakla suçlayan bir karar aldı. Manastır, komisyon üyesi Rahibe Ivana Assolini'nin emrine verildi. Ağustos 2017'de Anne'yi görevinden uzaklaştırdı, kuralları gevşetti, duayı azalttı ve tüm postaları denetlemeye başladı.

Francis'e ve Dini Cemaatler başkanı Kardinal João Braz de Aviz'e yönelik talepler cevapsız kaldı. Francis asla kız kardeşleri aramadı.

Aralık 2017’de Vatikan, Giuliana’nın askıya alındığını doğruladı ve manastırı "çok fazla" resim ve aziz heykeline sahip olmakla suçladı, özellikle de Aziz Michael.

Komisyon üyesi, anneyi akıl hastanesine göndermek için kendisini "deli" olarak kötülemeye başladı. Anne Giuliana, manastırından dışarı itildi ve Şubat 2018'de yeminini bozmaya zorlandı. Beş rahibe kendisini takip etti, yedi tanesi yerinde kaldı ve üçü hayatını kaybetti.

Şu anda, Anne Giuliana'nın Grubu, Zavallı Clares olarak özel bir evde yaşıyor.

Aşağıdaki 2018 tarihli video, altı rahibenin manastırlarını bavulsuz ve günlük kıyafetler içinde nasıl terk ettiklerini gösteriyor. Bir ambulans onları özel bir eve getiriyor.

#newsBdxrwbcgap