Clicks505

Palko k rozhovoru Bezáka: Zapadá do atmosféry strašenia pred prichádzajúcim „kresťanským štátom“. Zbytočne pesimistický je i v otázke presadzovania práva na výhradu vo svedomí

Palko k rozhovoru Bezáka: Zapadá do atmosféry strašenia pred prichádzajúcim „kresťanským štátom“. Zbytočne pesimistický je i v otázke presadzovania práva na výhradu vo svedomí. Vladimír Palko sa rozh…More
Palko k rozhovoru Bezáka: Zapadá do atmosféry strašenia pred prichádzajúcim „kresťanským štátom“. Zbytočne pesimistický je i v otázke presadzovania práva na výhradu vo svedomí.

Vladimír Palko sa rozhodol uviesť niekoľko svojich poznámok k rozhovoru emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka pre týždenník .týždeň v relácii R. Olaha „Blížni“.

Bezák v rozhovore spochybnil napríklad aj snahu o zákaz nedeľného predaja, argumentuje takou zmenou spoločenských pomerov, že návrat k voľnej nedeli je už nemožný a hovorí, že „Slovensko je už súčasťou iného sveta“.

Robert Bezák v spomínanom rozhovore totiž vyslovil niekoľko kontroverzných tvrdení, za ktoré sa mu ušlo kritiky od konzervatívnejších kresťanov. Bezák napríklad spochybnil, či sa vôbec kresťania v politike majú pokúšať o zmenu zákonov vo veciach kultúrnoetických otázok (potraty, zákaz nedeľného predaja, …).
Ako prvé Palko poznamenal, že rozhovor s emeritným arcibiskupom zapadá do atmosféry strašenia pred prichádzajúcim „kresťanským štátom“.

„Michal Havran sa nechal počuť, že Slovensko „kráča k teokracii“. Slovo teokracia má svoj dávno ustálený obsah, a ak by mal Havran pravdu, znamenalo by to , že sa blížime k forme usporiadania štátu, ktoré v dejinách Európy nikdy neexistovalo. Podobných vyjadrení zaznelo z liberálnych úst v posledných dňoch viacero. Je to celé inak. Keď niečo presadia liberáli, tak hovoria o víťazstve ľudských práv. Keď čo len miernučko prehrávajú, volajú „Teokracia prichádza!“ To sú triky ako od lacného Jožka,“ píše v svojom príspevku Palko a dodáva, že v skutočnosti nie je také zrejmé, že súčasné počty v parlamente zaručujú vysokú pravdepodobnosť zmeny spomínaných zákonov.

13. máj – Slovenský deň za voľnú nedeľu: Ak to strana OĽANO so zákonom na ochranu voľnej nedele myslí naozaj vážne, tak má jedinečnú šancu a zodpovednosť pred občanmi Slovenskej republiky, ale aj pred Bohom to dokázať

alianciazanedelu.sk/archiv/6035


Bezák v rozhovore spochybnil napríklad aj snahu o zákaz nedeľného predaja, argumentuje takou zmenou spoločenských pomerov, že návrat k voľnej nedeli je už nemožný a hovorí, že „Slovensko je už súčasťou iného sveta“.

„Tu ho možno ľahko nachytať na hruškách. Slovensko je najmä súčasťou strednej Európy, kde zákaz nedeľného predaja v istých formách existuje v Poľsku, Rakúsku a najmä v Nemecku. A u nás prečo nemôže byť?,“ pýta sa Pa

Emeritný arcibiskupa tiež uviedol aj to, že keďže zmeny v spoločnosti sú už tak obrovské, že sú nezvratné, tak kresťania môžu už meniť k lepšiemu iba svoju osobnú morálku. Ak to podľa Palka ale aplikujeme napríklad na tému potratov, tak sa týmto tvrdením dopúšťa dvoch chýb.

nm.sk/…/pre-moje-postoj…

„Po prvé, postoj, ako sa človek stavia k zabíjaniu nenarodených ľudských bytostí, či chce ten život chrániť zákonom alebo nie, patrí k osobnej morálke človeka. Po druhé, tie zmeny sú veľké, ale nie sú až tak obrovské, aby boli nezvratné. U nás i v Poľsku ich presadila komunistická diktatúra, a v Poľsku sa to po páde komunizmu podarilo v značnej miere zvrátiť a potraty sú tam dnes legálne iba vo výnimočných prípadoch. A spoločnosť to v podstate prijala, i keď svetová tlač o tom píše inak. Zákon je totiž veľký učiteľ. Prečo by sa to nemohlo podariť i u nás?“

Palko dodáva, že sa Bezák, bohužiaľ, spochybňovaním snáh o ochranu života dostáva do jasného rozporu s encyklikou sv. Jána Pavla II „Evangelium vitae“, ktorá hovorí veľmi jasne, že katolícky zákonodarca má takéto návrhy podporovať.

Zmluva o výhrade svedomia – predloženie petície predsedovi NR SR
www.magnificat.sk/o-nas/nase-kauzy/kauza-peticia/

Podľa Palka je Bezák zbytočne pesimistický aj v otázke presadzovania práva na výhradu vo svedomí. Jeho názor, že Marek Krajčí (OĽaNO) nemal vziať funkciu ministra, je podľa Palkovych slov veľmi nešťastný. „Prečo máme vzdávať boj o výhradu vo svedomí? V roku 2006 sme v zápase o ňu odišli z vlády. Dnes má Amerika prezidenta Trumpa, ktorý túto výhradu vo svedomí veľmi podporuje. O takom niečom by sme mohli v roku 2006 len snívať. Netreba sa vzdávať,“ prízvukuje.

„Miestami Bezák hovorí tak, že nie je jasné, či popisuje veci tak, ako je správne, aby boli, alebo, či len popisuje veci tak, ako v skutočnosti sú. Hovorí:“Otázka je, či lekár – kresťan môže byť gynekológom, ktorý potom koná aj interrupcie. Musí si uvedomiť, že jednoducho keď ten svet je postavený tak, ako je, niektoré profesie musí nechať bokom.“ Neviem, či Bezák považuje tento stav vecí, že kresťan má z gynekológie vypadnúť, za správny, (dúfam, že nie) alebo má na mysli, že je to tak bohužiaľ zle, ale nedá sa na tom nič zmeniť. Mýlil by sa však v oboch prípadoch. V každom prípade Robert Bezák podporou Zuzany Čaputovej v prezidentskej kampani napomáhal smerovaniu našej krajiny k tomuto zlému stavu vecí,“ pokračuje.

Podľa Palka ale Bezák povedal aj veci, ktoré sa nebudú páčiť liberálom, ako napríklad to, keď súčasné postavenie kresťanov prirovnal k ich situácii za komunizmu, kedy v niektorých profesiách vôbec nemohli pôsobiť. Tu však Bezák podľa neho zabúda na ten rozdiel, že za komunizmu boli kresťania naozaj občanmi tretej kategórie, a do mnohých profesii sa vôbec nemohli dostať.

V závere sa Palko pozastavil nad Bezákovymi slovami, že kresťan v politike sa dnes môže dostať do problémov aj v mnohých iných rezortoch, spomínal vnútro, financie, zahraničné veci.

„Áno, a treba dodať, že tak to bolo vždy v dejinách, nielen dnes, a bolo to tak i v štáte, ktorý bol formálne kresťanský. Ale to neznamená, že dnes sa kresťania majú dopredu vzdávať pôsobenia v politike. Majú v nej pôsobiť, a keď sa dostanú do ťažkostí, nech bojujú. A keď padnú, tak padnú. Ako povedal pápež Lev XIII: „Kresťan je zrodený k boju.,“ uzatvára.

Tatiana Stará
alianciazanedelu.sk/archiv/6155
Caesar
Už keď Bezáka vyhodili z úradu trnavského arcibiskupa som sa tešil, lebo už vtedy stváral veci nevídané - neslýchané. Bezák to má našliapnuté do pekla na plný plyn po nemeckej diaľnici bez obmedzenia rýchlosti. A že ten Bezák pekne na ten plyn dupe, len čo je pravda.
Kallistratos
Tak teď mi trochu uniká o čem to diktátor píše, neslýchané a nevídané, prosím konkrétně a bez plynu...🤔
Caesar
Kallistratos
Bezák sa pekne vyfarbil, nevie zniesť ako
ho ponížili. Stavia sa proti pápežovi a nikoho nerešpektuje ! Akou
zbraňou bojuješ, takou zahynieš a to platí aj o Robertovi aj o Aničke
Húščavovej, ktorá si fakturovala nie 20 EUR ale 40 EUR na hodinu, nech
vysvetlí prečo posielala na ABU faktúry na 6000 EUR mesačne. Aké
sprehľadnenie majetku a financií ? Nech teda povie, čo sprehľadňovala a …More
Kallistratos
Bezák sa pekne vyfarbil, nevie zniesť ako
ho ponížili. Stavia sa proti pápežovi a nikoho nerešpektuje ! Akou
zbraňou bojuješ, takou zahynieš a to platí aj o Robertovi aj o Aničke
Húščavovej, ktorá si fakturovala nie 20 EUR ale 40 EUR na hodinu, nech
vysvetlí prečo posielala na ABU faktúry na 6000 EUR mesačne. Aké
sprehľadnenie majetku a financií ? Nech teda povie, čo sprehľadňovala a
nech dá dôkazy, lenže ich nemá, tak aspoň tliacha do vetra. Načo
potreboval Bezák tri firmy s jednou Ančou ?? Bezák rozoštval tento
cirkus a je mi z neho na zvracanie. A
keby si pani Tódová preverila aspoň trošku fakty, zistila by kto s kým
býva vedľa pána arcibiskupa Bezáka, kto je považovaný za pochybnú osobu. Toto
Bezák vie a zamlčal to, pretože mu to nevyhovuje. Ale to asi preto, že
chodí na dovolenky na nuda pláže aj s pochybným susedom Peťkom V. a jeho
milencami.
Bezák nie je hodný sedieť na stoličke arcibiskupa, preto
musel byť odvolaný a som rád, že tak pápež urobil. A preverte si kto je Herdics a potom ho citujte. A už sa len ***** z toho Bezáka, čo nás všetkých klame a zavádza.
Môžem
Vás ujistiť, že nie som arcibiskup. Zatiaľ. Poznal som oboch pánov
arcibiskupov a mal som čest s nimi aj spolupracovať. Nie som proti
Bezákovi, ale to ako sa správal na úrade a ku kňazom, ma úražalo. Píšem o
veciach, lebo o nich viem a píšem ich tak, ako ich vnímam. Dúfam, že mi
neberiete toto právo sa k veci vyjadriť, aj ked nezdielam Vas nazor.
škre Vas to, ja viem, lebo je to pravda. Nemyslim si, ze arcibiskup
Sokol bol takou velkou hanbou, ja cakam na den, ze mu nieco dokazu, lebo
zatial o tom hovoria len media a Bezak. A cakam, ze nový audit ukaze aj
Bezakove safarenie a nielen jeho, ale aj trnavskej fary. Podla skutkov
posudzujme ludi, tie hovoria za vsetko. A hovorme o skutkoch pravdivo.
Mimochodom, ked spominate list, ktorý napísal Bezák Sokolovi, je to
prejav skutocnej ludskej malosti, to mi snad date za pravdu. Bezak
vyhodil vsetkých a to sa mu vrátilo.
www.sme.sk/diskusie/user_reaction_list.php
ARCIBISKUP BEZÁK JE KLAMÁR - ešte raz
V
predchádajucom clanku mi zmazali moj prispevok, tak sa pokusim este
raz : 1. Bezák vie velmi dobre preco bol odvolaný a ked sa hrá na
nevinného, klame. Bol vo Vatikáne a prosil ich aby ho nechali v úrade. A
ked ho odvolali prezradil to Mikloškovi a ten to vytrúbil do médií.
Porušil tým pápežské tajomstvo a to je pod ťažkým hriechom. O tom nechce
nikto nič hovoriť ? Lebo to nesedí na obhajobu Bezáka však ? 2.
Obklopil sa pofidernými knazmi na biskupskom úrade a vyhodil všetkých
starých knazov a vsetkých zamestancov. Takze nie znižovanie stavu, ale
čistky. Dnes je tam raz tolko knazov aj zamestnancov. 3. Bezák nezvládol
riadenie diecézy a preto musel byt odvolaný. Nabral do diecézy kňazov,
ktorých iní biskupi nechceli alebo vyhnali z diecézy, pretože majú za
ušami. To platí aj o trnavskom dekanovi Kubincovi, ktorého biskup Baláž
vyhnal, a ked prisiel Bezák dal ho za dekana do Trnavy ako kamaráta z
Banskej Bystrice. A šafarenie na fare tiež raz dúfam niekto preverí !!!
4. Nestačí byt pekný pred médiami, nech povie ake platy maju jeho
zamestnanci a co robia a kto su to. Kto je pani Húšťavová na ABU V TT a
prečo berie takmer 6000 eur mesačne ?? 5. Pán Bezák, ešte príde čas, ked
zverejníme fotku, ako fajčíte a pijete v jednom bare a ako Vás nesú
domov. to je teda nechutný obraz trnavského arcibiskupa ( 6. Mnoho
farárov hovorí o nekatolíckom učení, ktoré prezentoval arcibiskup Bezák.
Liberálne názory odporujú učeniu katolíckej Cirkvi. 7. Teraz treba
urobiť audit a svetu povedať ako hospodáril pán arcibiskup Bezák. 8.
Bezáka si nezastal ani jeden biskup na Slovensku, ani v zahraničí a len
hŕstka jeho kňazov, ktorí majú také isté liberálne zmýšľanie sa teraz
predvádza. Pán Cibira, kde ste boli ked sa ubližovalo dekanom,ktorých
Bezák bezdôvodne vymenil ? Vtedy sa neublížilo ľuďom ? 9. Myslíte si že
pápež by rozhodol len tak ? z rozmaru ? Cirkev, ktorá je tu 2000 rokov
má bohaté skúsenosti a nerobí takéto vážne rozhodnutia len tak. Pokrok
nespočíva v tom, že cirkev oboznámi do detailov prečo tak učinila. Sú
iste veci, ktoré sa nedaju a nemozu zverejnit a su rezervované len
Cirkvi, tak ako v kazdom inom urade ci spoločenstve. 10. ĎAKUJEM BOHU za
túto skúsenosť, upevnilo to vo mne vieru, že Duch Svätý ešte Cirkev
neopustil. Pán Bezák, zamyslite sa, kto toto všetko vyvolal, spôsobil a
kajajte sa a verte evanjeliu. Snáď takáto hrozná potupa a poníženie Vám
dá pochopiť, že čo máte hlásať, ako sa máte správať a kde máte spávať,
aby ste bol verným obrazom toho, ktorého máte zastávať.
Caesar
RÓBERT BEZÁK. PRAVDA. O ODVOLANOM ARCIBISKUPOVI.

Kniha pátra Šebastiána Laba je odpoveďou na publikáciu o Róbertovi Bezákovi Vyznanie

jozeftiso.sk/…/sebastian-labo_…
mogbloggraph.files.wordpress.com/…/robert-bezak-pr…
ľubica
nič iné nepomôže, /na čo toľko textu! / len modlitba, modlitba modlitba..... za obrátenie a pokánie... a táto prosba by mala zaznievat dennodenne z nasich kostolov
Kallistratos
Zase jen Ctrl-C a Ctrl-V a já myslel, že diktátor píše vlastní příběh... Škoda....
Ano lubičko, dej na modlení a bude třeba klid od jedovatostí. 😇
Roberto 55
Za bolsevizmu bola vacsina obchodov zavreta.
Kallistratos
Hlavně ty, které ještě neexistovaly. 😁
Dana22
www.hlavnespravy.sk/…/2167464

Až 80% Slovákov súhlasí so zatvorenými obchodmi a potravinami v nedeľu

Drvivá väčšina slovenských spotrebiteľov (80 %) sa prikláňa k názoru, že maloobchodné predajne potravín môžu ostať zatvorené v nedeľu aj do budúcna

Jednoznačne s tým súhlasí 59 % a skôr súhlasí 21 % opýtaných. Nedeľné obmedzenie v prípade supermarketov či väčších potravín neprekáža až 90 % …More
www.hlavnespravy.sk/…/2167464

Až 80% Slovákov súhlasí so zatvorenými obchodmi a potravinami v nedeľu

Drvivá väčšina slovenských spotrebiteľov (80 %) sa prikláňa k názoru, že maloobchodné predajne potravín môžu ostať zatvorené v nedeľu aj do budúcna

Jednoznačne s tým súhlasí 59 % a skôr súhlasí 21 % opýtaných. Nedeľné obmedzenie v prípade supermarketov či väčších potravín neprekáža až 90 % opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry 2muse, ktorý prebiehal 5. až 7. mája na vzorke tisíc opýtaných.
Z výsledkov prieskumu ďalej vyplýva, že až 81 % respondentov považuje zákaz nedeľného predaja pre koronavírus za správny. Bez ohľadu na vek ostávajú spotrebitelia v otázke, či im vadí aktuálne obmedzenie predaja v nedeľu, jednotní. Až 84 percentám mladých spotrebiteľov od 18 do 25 rokov nevadí súčasný stav a vo vekovej kategórii od 56 rokov zaznieva tento hlas ešte silnejšie.
Nedeľný predaj potravín je dôležitý len pre 10 % slovenských spotrebiteľov, ktorým jeho nedostupnosť vyslovene prekáža. Tento postoj sa vyskytuje v najväčšej mierne medzi mladými spotrebiteľmi vo veku 18 až 25 rokov a tiež v Bratislavskom kraji. No celkový pohlaď na výsledky v týchto dvoch skupinách ukazuje, že podstatná väčšina je aj tak za ponechanie voľných nedieľ. Pri vekovej kategórii nad 56 rokov sa záujem o nedeľné nákupy v supermarketoch pohyboval na úrovni len 5 až 6 percent.
Prieskumu sa zúčastnila aj sledovaná vzorka ľudí pracujúcich v maloobchode. Z výsledkov vyplýva, že im súčasný stav vyhovuje. Vyjadrilo sa tak 99 percent opýtaných, čo je o desať percent viac, než u zvyšku populácie. Prikláňajú sa tiež k zrušeniu nedeľného predaja potravín. Až 88 percent pracovníkov v maloobchodných predajniach volá po tom, aby ostali tieto obchody zatvorené aj po odznení koronakrízy.

Zatvorenie obchodov v nedeľu by prinieslo do krajiny rytmus oddychu, tvrdí Mičovský
Zatvorenie obchodov v nedeľu by podľa ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského prinieslo na Slovensko rytmus oddychu. „Ja som z generácie, ktorá bola zvyknutá, že obchody sa v sobotu zavreli a do pondelka rána sme toho veľa nenakúpili. Som presvedčený, že všetko potrebuje aj svoj oddych. Myslím si, že ak by boli obchody v nedeľu zatvorené, tak by sme vniesli do krajiny rytmus oddychu, ktorý by vyhovoval väčšine obyvateľov,“ uviedol v stredu pred rokovaním vlády Ján Mičovský.

Slováci podľa agroministra počas koronakrízy ukázali, že veľmi rýchlo vedia meniť svoje návyky. „Som preto za to, aby sa stala nedeľa dňom pokoja, tak ako je oficiálne aj pomenovaná,“ pokračoval Mičovský.
Drvivá väčšina slovenských spotrebiteľov (80 %) sa prikláňa k názoru, že maloobchodné predajne potravín môžu ostať zatvorené v nedeľu aj do budúcna. Jednoznačne s tým súhlasí 59 % a skôr súhlasí 21 % opýtaných. Nedeľné obmedzenie v prípade supermarketov či väčších potravín neprekáža až 90 % opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry 2muse, ktorý prebiehal 5. až 7. mája na vzorke tisíc opýtaných.
Prieskumu sa zúčastnila aj sledovaná vzorka ľudí pracujúcich v maloobchode. Z výsledkov vyplýva, že im súčasný stav počas koronakrízy, teda obchody v nedeľu zatvorené, vyhovuje. Vyjadrilo sa tak 99 percent opýtaných, čo je o desať percent viac, než u zvyšku populácie. Prikláňajú sa tiež k zrušeniu nedeľného predaja potravín. Až 88 percent pracovníkov v maloobchodných predajniach volá po tom, aby ostali tieto obchody zatvorené aj po odznení koronakrízy.

Prenajímatelia obchodných priestorov spolu s nájomcami nesúhlasia so snahami zakázať predaj v nedeľu
Prenajímatelia obchodných priestorov spolu s nájomcami nesúhlasia so snahami zakázať predaj v nedeľu. „Neberme ľuďom prácu, zamestnanci sa dokážu so zamestnávateľmi dohodnúť na odmenách za nedeľný predaj. Či majú alebo nemajú byť v nedeľu obchody otvorené, by zvládli podľa nákupného správania spotrebiteľov vyhodnotiť aj samotní obchodníci. Vzhľadom na očakávaný prepad našej ekonomiky by sa malo diskutovať nie o škrtení podnikateľských aktivít, ale o čo najväčšej podpore a rozmachu všade, kde je to možné,“ konštatovala v stredu vo svojom stanovisku platforma „Ako dlho vydržíme“.
V čase oslabenej ekonomiky pre pandémiu sa argumenty proti zákazu nedeľného predaja skôr posilnili. Podľa Petra Papanka z platformy „Ako dlho vydržíme“ ďalšiu reguláciu a politické zásahy maloobchodný sektor naozaj nepotrebuje. „Zatvorenie obchodov v nedeľu vždy znamená znižovanie mzdy zamestnancom, prepúšťanie zamestnancov a samozrejme má negatívny dopad na verejné financie. Mnohí zamestnanci si cez nedele radi privyrobia, nakoľko tieto sú honorované príplatkami. O možnosť privyrobiť si by prišli aj dohodári, ktorí obvykle vyhľadávajú práce mimo bežného pracovného času – študenti, zamestnanci, ktorí si chcú dohodou prilepšiť popri hlavnom pomere,“ ozrejmil Peter Papanek.
Zákonník práce pritom definuje podľa obchodníkov týždenný a denný fond pracovného času, definuje limity na počet odpracovaných hodín, ako aj možných nadčasov. Zamestnanci aj obchodníci preto majú možnosť dohodnúť sa. Peter Zálešák zo spoločnosti NAY, a. s. dodáva, že tiež podporujú možnosť nedeľného predaja s možnosťou uplatnenia výhrady svedomia pre zamestnancov. Dôvody pre podporu nedeľného predaja sa už roky nemenia a pri súčasnom spomalení trhu sú silnejšie ako predtým. „Už v minulosti sme potenciál takejto situácie diskutovali s našimi zamestnancami, sledujeme tiež štatistiky nedeľného predaja a sme presvedčení, že takýto zákaz prinesie viac nevýhod ako výhod pre zamestnancov, zákazníkov aj pre firmy,“ uviedol Peter Zálešák.
Víkendové predaje v obchodných centrách generujú podľa obchodníkov významnú časť ich tržieb. Sú situované v mestách, ktorého obyvatelia sú v bežnom týždni pracovne dosť zaneprázdnení a práve víkendy sú šancou, aby si urobili väčšie rodinné nákupy. „Platí tu vzájomná synergia, lebo popri obchodníkoch získajú zákazníkov aj tamojšie prevádzky služieb. Vzhľadom na špecifiká nákupných centier by tak zákaz nedeľného predaja mal negatívny vplyv aj na tržby. Za rok 2020 by išlo o výpadok minimálne na úrovni 15 %,“ vysvetlila platforma „Ako dlho vydržíme“.
Platforma Ako dlho vydržíme zastupuje subjekty zamestnávajúce desaťtisíce ľudí v primárnej aj v sekundárnej línii obchodu. Ide o prenajímateľov obchodných priestorov iniciatívu nájomcami – bez rozdielu, či prevádzkujú jeden alebo viacero obchodov. Rovnako sa pod túto výzvu podpisuje aj Iniciatíva slovenských maloobchodníkov, ktorá združuje viac ako 100 maloobchodných spoločností.
Hiwea
Je smutné, že laik upozorňuje biskupa Katolíckej Cirkvi na morálnu doktrínu a učenie Katolíckej Cirkvi.
Anton Čulen
Prečo aj tu bolo FKI TICHO? www.ta3.com/…/volba-ombudsman…
Dana22
podpisujme a rozširujme-petícia za odstúpenie Patakyovej

www.citizengo.org/…/179556-vyzva-na…
Dana22
Vďaka BOHU!

dobrá správa

KTO je Oľga Pietruchová?

www.lifenews.sk/node/6364/
ŠKANDÁL. Trestné oznámenie proti KBS organizovala úradníčka MPSVaR

www.hlavnespravy.sk/…/2167344

Dôležitá a podstatná zmena na Krajniakovom ministerstve: Podporovateľka gender ideológie Oľga Pietruchová končí

Oľga Pietruchová prostredníctvom sociálnej siete informovala, že sa vzdáva funkcie riaditeľky odboru…More
Vďaka BOHU!

dobrá správa

KTO je Oľga Pietruchová?

www.lifenews.sk/node/6364/
ŠKANDÁL. Trestné oznámenie proti KBS organizovala úradníčka MPSVaR

www.hlavnespravy.sk/…/2167344

Dôležitá a podstatná zmena na Krajniakovom ministerstve: Podporovateľka gender ideológie Oľga Pietruchová končí

Oľga Pietruchová prostredníctvom sociálnej siete informovala, že sa vzdáva funkcie riaditeľky odboru rodovej rovnosti na rezorte práce. Rozhodla sa tak urobiť kvôli situácii, ktorú ona označila za zhoršovanie pracovného prostredia

Ako uviedla v príspevku, svoju prácu vraj mala rada, no prostredie sa neustále zhoršovalo – vadil jej totiž boj proti Istanbulskému dohovoru a gender ideológii.
„Po 9 rokoch odchádzam z pozície riaditeľky odboru rodovej rovnosti MPSVR a z ministerstva ako takého. Mala som svoju prácu rada a veľmi ma to bavilo, aj keď neustále sa situácia zhoršovala. Šialená kampaň proti Istanbulskému dohovoru a ‘gender ideológii’ vyšpičkovala odpor voči tejto agende a jediné, čo sa nám darilo, bolo brániť status quo a aspoň v zahraničí sa tváriť, že sme stále krajina vyznávajúca hodnoty EÚ a civilizovaného sveta v rodovej rovnosti.“
Dodala, že veľmi dúfala v to, že po parlamentných voľbách príde zmena. „Veľmi som dúfala, že po voľbách príde zmena. Nuž, ako sa hovorí, vyvarujte sa svojich snov, lebo sa môžu splniť,“ komentuje svoje pocity Pietruchová, pretože zmena naozaj prišla, ale presne opačná, ako si ju ona predstavovala. Tiež jej prekáža, že pri svojich stanoviskách musí brať do úvahy aj pripomienky Konferencie biskupov Slovenska.
„Zmena prišla a hoci v mnohých oblastiach je to nepochybne zmena k lepšiemu, v agende práv žien, rodovej rovnosti a ľudských práv sa to naozaj povedať nedá. Naše ministerstvo pod vedením ‘posledného križiaka’ (Milan Krajniak – pozn. red.) mení spätne naše odborné stanoviská a núti akceptovať pripomienky Konferencie biskupov Slovenska, ktorí sa snažia pojem rodovej rovnosti úplne vymazať zo slovníka. Odmietnutie správy ombudsmanky a pokusy poslancov vládnej koalície na obmedzenie interrupcií iba dokresľujú tento celok.“
Podľa jej názoru nastúpilo Slovensko na cestu Maďarska a Poľska. Aj preto sa rozhodla, že k 31. máju končí vo funkcii a to na vlastnú žiadosť.
„Ostáva mi len dúfať, že sa spoločnosť dokáže zmobilizovať a zvrátiť tento trend. Žiaľ, skúsenosti z Poľska a Maďarska ukazujú, že to vôbec nemusí byť ľahké,“ uviedla v závere.
Pietruchová je známa svojimi viacerými kontroverznými vyjadreniami. V minulosti napríklad uviedla, že LGBTI ľudia sú novodobí židia a obáva sa pogromov na homosexuálov, taktiež bola nespokojná s výsledkami volieb. Vo svojom blogu spochybňovala počet ľudí, ktorí sa mali zúčastniť prvého Pochodu za život v Košiciach v roku 2013 a počas celého svojho pôsobenia vo funkcii intenzívne bojovala proti pro life hnutiu za zákaz potratov.
Branislav Škripek v minulosti vyzval vtedajšieho ministra práce Jána Richtera (Smer-SD), aby vyvodil dôsledky voči nej ako riaditeľke Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR), keďže podľa neho opakovane porušovala etický kódex štátneho zamestnanca.
Po hanlivých výrokoch smerom k účastníkom Pochodu za život mala Pietruchová taktiež iniciovať trestné oznámenie na Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) v súvislosti s pastierskym listom, ktorý bol čítaný v kostoloch na prvú adventnú nedeľu v roku 2013 (viac v článku).
Okrem toho skritizovala aj situáciu v Poľsku, kde už jedna tretina obcí vyhlásila zóny bez LGBTI:
„Napríklad to, čo sa deje v Poľsku, ja teda očakávam, že čoskoro zasiahne aj Európska komisia, pretože v rámci EÚ je slobodný pohyb tovarov a ľudí samozrejme a vyhlasovať tretinu Poľska za zónu, kde ľudia s inou sexuálnou orientáciou, alebo inou rodovou identitou nemajú prístup, je jednoducho nad rámec Európskej legislatívy.“
Odstúpeniu Pietruchovej, ktorá počas celého svojho pôsobenia tvrdo kritizovala cirkev, podporovala juvenilnú justíciu tj. odoberanie detí biologickým rodičom, podporovala potraty a LGBTI pochody, prirovnávala Slovensko k Maďarsku a Poľsku, dáva signál, že sme ako štát na dobrej ceste.
Tatiana Stará