Clicks12
lv.news

Francisks "paaugstināja" astoņus kardinālus - starp tiem Bērks, Sāra, Brendmillers

Konsistorijā, kas apstiprināja septiņu svēto svēto kanonizāciju, Francisks arī no kardinālu diakonu pakāpes "paaugstināja" astoņus prelātus par kardināliem priesteriem.

Ir trīs kardinālu kategorijas: diakoni, priesteri un bīskapi. Šim rangam ir vēsturiskas saknes, taču tam nav nozīmes - izņemot kardinālos bīskapus.

Pašlaik ir 13 kardinālu bīskapi, trīs Austrumu patriarhi, 176 kardinālu priesteri un 33 kardinālu diakoni. Astoņi jaunie kardinālie priesteri ir Bērks, Amato, Sāra, Monterisi, Kohs, Pjačenca, Ravasi, Brendmillers.

"Konservatīvo" aplaupīšana ar izcilām balvām Vatikānā ir sena tradīcija. Spilgts piemērs tam bija 2001. gada janvāra konsistorijs, kad Jānis Pāvils II izgatavoja 44 (!) jaunus kardinālus, no kuriem četri bija vācieši: divi hereziarhi Kaspers un Lehmans, kuri tajā laikā bija salīdzinoši jauni (67. un 64. amati baznīcā. Lai maldinātu vācu "konservatīvos", Jānis Pāvils II pievienoja divus vecāka gadagājuma "konservatīvos" Joahimu Degenhardu (75 gadi) un Leo Šefčiku (81 gads), kuri abi neilgi pēc tam nomira.

Šī bija konsistorija, kas ražoja arī kardinālus Makkariku un Bergoljo, kuri abi vēl ir dzīvi.

#newsYeusoiywsv