valent
55688
valent
Na počátku (této diskuze) byla tato slova:
Jestliže necítím, že mě Bůh miluje, nemusím ho tedy poslouchat?
Je správní úvaha, že žena nemusí poslouchat svého muže, jestliže on nemá Boha na prvním místě?
Kdo kromě Boha spravedlivě posoudí, zda někdo má nebo nemá Boha na prvním místě?
Pomáháme si v manželství v naplňování Boží vůle, nést kříž, obětovat se nebo SEBEREALIZOVAT SE?
aobubo
Bůh je úžasný, vše udělal dokonale a pořád dokonale dělá, jen mi lidé jsme občas namyšlení, že právě kvůli nám osobně, ale Bůh myslí dopředu a na všechny.
aobubo
Možná je to tím, že Username je žena a příjde ji mnohem víc role Marie než Josefa, ale Mária sama o sobě nepočala a Bůh nepočne v muži, když žena je ta co rodí a ne muž.Ne z těla ani krve ani z vůle člověka,ale Bůh tak chtěl.Kdyby chtěl probudí kameny k životu, ale chtěl aby Ježíš byl narozen z ženy a žil jako člověk, aby vše také jako člověk prožíval...aby nám byl podobný a my podobni Jemu.
One more comment from aobubo
aobubo
Mike a Username, myslím, že oba máte pravdu v tom co říkáte.Připadá mi, že se jen každý dívá z jiného úhlu a proto nevidíte o čem druhý mluví.Každý z vás obhajuje své oprávněně, možná právě pro vás to důležité co vás oslovuje a dává jasno,a hlavně proto, že opravdu ze své polohy vidíte právě to co zdůrazňujete.Jako když se postavím za nějakou osobu a budu vidět její týl, záda, zadek, paty a …More
Mike a Username, myslím, že oba máte pravdu v tom co říkáte.Připadá mi, že se jen každý dívá z jiného úhlu a proto nevidíte o čem druhý mluví.Každý z vás obhajuje své oprávněně, možná právě pro vás to důležité co vás oslovuje a dává jasno,a hlavně proto, že opravdu ze své polohy vidíte právě to co zdůrazňujete.Jako když se postavím za nějakou osobu a budu vidět její týl, záda, zadek, paty a naopak, třeba jeden z vás co bude stát před osobou uvidí tvář, hruď, kolena a nárt.Zkuste si vyměnit pozice...:) a jsem zvědav jak potom uvidíte ženu či muže.
Maria Dubovska
ja neviem čo teraz. ty robíš tie excelentné závery. povedz nám ako naložit s bremenom otca coby osetínskeho žida. moja fantázia uplne kolabuje.
Maria Dubovska
že je rovna mužovi . a to netvrdím ja ale katechizmus. že je rovnaká? jakože oné..toto všetko majú rovnaké? to som ja v živote netvrdila takúto zhovadilost.
3 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
alebo to s tým stalinom. to je tiež dobré. vyrastal v pravoslavnej rodine, dokonca mal byt knazom. ale čo sa nestalo. objavil sa mickey a odhalil, že každý človek ktorý obsahuje slabiky džuga je vlastne abrhámova praneter. a tak zase z komplotu zišlo. to sú veci.
Maria Dubovska
a mohol by si tam hodit aj tú pasáž jak lenin už jak trojročný snoval revolúciu tým, že kamufloval svoj židovský povod a zámerne osirel, načež sa podhodil na zápražie slovanskej pravoslavnej rodine, ktorá ho následne v dobrej viere vychovavala, ale samozjrejme kukučí povod sa nakoniec prejavil. 😀 😀 😀
Maria Dubovska
inteligent mickey práve vysvetluje rozdielnosti pováh pohlaví. senzačné niečo. nechceš to knižne spracovat? bol by to bestseller.
evelina
ottovonzittau 16.2.2014 20:33:13
Shlédl jsem video a musím konstatovat, že nikdo z účinkujících neodpověděl na Valentovu otázku.
Slovo Boží má stálou platnost. Žena je z muže (Eva z Adama) a byla stvořena muži ku pomoci. V křesťanském manželském svazku jsou opět jedno tělo, přičemž muž je stále hlavou. Tomu se rozumělo, rozumí a bude rozumět tak, že je ženě nadřazený. (Eva byla vzata z žebra)
👍
Maria Dubovska
co myslíš mikuško ked hovoríš že bola "manželskou so všetkým čo sa od nej vyžadovalo"? mohol by si to bližšie charakterizovat?
samozrejme k tomu jozefovi si chcel dodat to isté, že bol jej manželom so všetkým čo sa od neho vyžadovalo.
tores
V jaké souvislosti?
🤨

valent 16.2.2014 22:07:13
Připomeňme si svatou rodinu. Nikdo to neměl snadné.
tores
Samson1 16.2.2014 22:59:28
Jo, modernisti a zvláště zhouba je ve feminismu. To je stráta zdravého rozumu, opuštění přirozeného zákona a Božího totálně.
Filosofie, která je šířena modernisty, motivuje ženy k přehnanému sebevědomí.
👍
Samson1
Otto. něco z obnovy.
JE TU VÝZVA K OBRÁCENÍ, PODOBENSTVÍ O MARNOTRATNÉM SYNU. KRÁSNÁ BRÁNA JE VSTUPEM DO NÁDVOŘÍ. BŮH JE NÁŠ OTEC: JE TO ZAČÁTEK OBNOVY. Vstoupí se do nádvoří, kde se přináší zápalné oběti. NA TOMTO OLTÁŘI NESMĚL NIKDY VYHASNOUT OHEŇ. CO JE PRO NÁS ZÁPALNÁ OBĚŤ?

TEPRVE TEĎ OBĚTÍ NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA JSOU DOKONALE ZHLAZENY HŘÍCHY. DUCH SVATÝ …
More
Otto. něco z obnovy.
JE TU VÝZVA K OBRÁCENÍ, PODOBENSTVÍ O MARNOTRATNÉM SYNU. KRÁSNÁ BRÁNA JE VSTUPEM DO NÁDVOŘÍ. BŮH JE NÁŠ OTEC: JE TO ZAČÁTEK OBNOVY. Vstoupí se do nádvoří, kde se přináší zápalné oběti. NA TOMTO OLTÁŘI NESMĚL NIKDY VYHASNOUT OHEŇ. CO JE PRO NÁS ZÁPALNÁ OBĚŤ?

TEPRVE TEĎ OBĚTÍ NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA JSOU DOKONALE ZHLAZENY HŘÍCHY. DUCH SVATÝ NÁS VEDE K TOMU, ABY OBĚŤ JEŽÍŠE BYLA STÁLE PŘÍTOMNA. TENTO OHEŇ NESMÍ NIKDY V Y H A S N O U T.
Na tomto oltáři má zemřít starý člověk, páv – pýcha, prase – obřžerství, had – lstivý, lživý spolu s Kristem! PRVNÍ ÚKOL ČLOVĚKA KTERÝ JDE K OBNOVĚ, JE, ŽE MUSÍ PROJÍT OBRÁCENÍM. PŘICHÁZÍME JAKO NEMOCNÍ LIDÉ K LÉKAŘI. BŮH OTEVÍRÁ NÁŠ ŽIVOT, ODSTRAŇUJE NÁDORY, ZVÍŘATA.

OČIŠTĚNÍ KRISTOVOU KRVÍ: SOUHLASIT S TÍM, ABY STARÝ ČLOVĚK V NÁS BYL SPOLU S KRISTEM UKŘIŽOVÁN. VSTANU A PŮJDU K SVÉMU OTCI JE CESTA DO CHRÁMU. SETKÁNÍ S PÁNEM MUSÍ BÝT TRVALÉ. MUSÍ TAM

31

VSTOUPIT ČLOVĚK, KTERÝ SOUHLASÍ, ABY BŮH S ČLOVĚKEM NĚCO UDĚLAL. POZVÁNÍ KRÁSNOU BRANOU, DO NÁDVOŘÍ – JDE DO TUHÉHO.
CHRÁNIT TAJEMSTVÍ. JSME POZVANÍ DO SVATYNĚ, NEBOŤ JSME KNĚŽSTVO KRÁLOVSKÉ. POJĎME DO NÁDVOŘÍ S VODOU. ČLOVĚK, KTERÝ SOUHLASIL ZE SMRTÍ STARÉHO ČLOVĚKA PŘICHZÍ K VODĚ, K NOVÉMU KŘTU. NOVÝ ROZMĚR ZNOVUZROZENÍ. TÍMTO PONOŘENÍM JSME SPOJENI S PÁNEM, KTERÝ ZA NÁS ZEMŘEL. PO VYNOŘENÍ JSME SPOJENI S OSLAVENÝM KRISTEM. NAŠE CESTA SE S TÍMTO NESMÍ MINOUT. Z RÁNY VYTEKLA KREV A VODA. CO ZNAMENÁ VSTOUPIT DO SVATYNĚ?
TAM MŮŽE VSTOUPIT JEN TEN, OKDO SE OBLEČE V NOVÉ ROUCHO A V NOVÉHO ČLOVĚKA. VSTUPUJEME OPONOU. PRVNÍ, CO NÁS ZARAZÍ JE TMA. BŮH NÁS JAKO ZNOVUZROZENÉ DĚTI VOLÁ K NOVÉMU ZPŮSOBU ŽIVOTA.
OBRAZ NAŠÍ POTŘEBY.

ČÍM JSME BOHU BLÍŽE, TÍM JSME UVEDENI DO VĚTŠÍ TMY. PŘESTÁVÁME VIDĚT SMYSLY, ALE ZAČÍNÁME BOHA CHÁPAT, CHÁPAT DUCHOVNĚ. ČÍM JSME BLÍŽE BOŽÍM TAJEMSTVÍM, TÍM SE VLASTNĚ DOSTÁVÁME ZNOVU DO TMY, DO NOVÝCH ROZMĚRŮ. CO PŘITÁHNE NÁŠ ZRAK, JE SEDMIRAMENNÝ SVÍCEN. SEDM SVÁTOSTÍ. JSME U TŘETÍHO STUPNĚ NAPLNĚNÍ DUCHEM SVATÝM. NAŠE STAROST JE, ABY NÁM NIKDY NECHYBĚL OLEJ. DENNĚ PŘICHÁZEL LEVITA A DONESL CHLÉB A VÍNO – KALICH S VÍNEM. NOVOZÁKONNÍMU ČLOVĚKU SE OTEVÍRAJÍ OČI A CHÁPE OBĚŤ NOVÉHO ZÁKONA. PÁN PŘED OBNOVENÉHO ČLOVĚKA STAVÍ NÁROK, ABYHLOUBĚJI PROŽÍVAL OBĚŤ MŠE SVATÉ. PŘEDKLÁDÁNÍ CHLEBŮ BYLO STAROZÁKONNÍMU ČLOVĚKU BYLO ZAHALENO TAJEMSTVÍM. V NOVÉM ZÁKONĚ JE TO OZŘEJMĚNO.
Samson1
Já bych chtěl jen říci, že skutečně hodně lidí musí být vnitřeně uzdraveno. Třeba zmíněná žena s vraždami, jak uvádí matka byla ve 4 letech znásilněná. Jinak skutečně musí být uzdraveno i spoustu jiných zranění, třeba zažívání domácího násilí, nepřijetí a jiné ponižování zatěžuje psychiku člověka a jeho jednání. Žena, která nebyla milována otcem se nemusí naučit milovat muže a je to vždy …More
Já bych chtěl jen říci, že skutečně hodně lidí musí být vnitřeně uzdraveno. Třeba zmíněná žena s vraždami, jak uvádí matka byla ve 4 letech znásilněná. Jinak skutečně musí být uzdraveno i spoustu jiných zranění, třeba zažívání domácího násilí, nepřijetí a jiné ponižování zatěžuje psychiku člověka a jeho jednání. Žena, která nebyla milována otcem se nemusí naučit milovat muže a je to vždy začarovaný kruh. Narušené vztahy v rodině se prostě přenáší. Dokonce do duchovního života. Vidím tu P. Vellu, ten na to téma dělal hodně seminářů s modlitbou za vnitřní uzdravení. Tu je vidět, že CHOC je důležitá, stejně jako modlitební společenství. Ve mši se může na úmysl sloužit, ve společenství se může člověk otevřít a na úmysl se v darech Ducha modlit.
Bez výčitek
Ve svém interview Barbourová odmítla, že by si kvůli svým činům dělala jakékoliv výčitky. Naopak prohlásila, že by to udělala znovu.
Její matka novinám řekla, že Barbourovou ve čtyřech letech znásilnil strýc, který si za to odseděl 14 let.
Maria Dubovska
Presne tak jecmeni. Je to rusive.preto i katechizmus formuluje dost opatrne a vsetko nechava na indivindi pracu s jednotlivymi parmi. Kazdy par je iny a okrem toho vyhne sa tak vulgarite.
Maria Dubovska
Niekedy aobubo.ale to neni tento pripad. Samson ten clanok len dokazuje ze zena je schopna uplne rovnakych veci jak muz.
Samson1
Co ženy někdy dokáží.

www.novinky.cz/…/327846-devatena…
aobubo
Někdy člověk musí ustoupit, aby mohl jít dál