Clicks1.5K
pl.news
2

Sarah: ołtarze św. Piotra skazane na śmierć

Kardynał Sarah prosi Franciszka o wycofanie ostatniego dekretu przeciwko mszom w Bazylice św. Piotra. Pisząc na blogu Sandro Magistera, Sarah wyraźnie dołącza swój głos do głosów kardynałów Burkego, Müllera i Brandmüllera.

Według niego, przepisy "naruszają zdrowy rozsądek w takim samym stopniu, jak prawa Kościoła". Sarah popiera oczywiste stanowisko teologiczne, że Msza koncelebrowana zmniejsza dar łaski w porównaniu z kilkoma indywidualnymi Mszami.

Dostrzega "przemoc" w sformułowaniach zawartych w układzie Franciszka, który brutalnie żąda, aby indywidualne celebracje zostały "stłumione". Sarah nie zauważa "ducha powitania" dla księży, którzy przez wieki mogli odprawiać nabożeństwa w Bazylice św. Piotra.

Kardynał zauważa, że koronawirus sprawia, że koncelebracja jest mniej rozważna, a także prowincjonalny charakter decyzji, która narzuca, że wszystkie koncelebry mają być wykonywane tylko po włosku i w Novus Ordo.

Sarah przypomina, że wszystkie ołtarze w Bazylice zawierają relikwie świętych, ale teraz nie jest już możliwe odprawianie mszy na tych ołtarzach: "w ten sposób takie ołtarze są prawie skazane na śmierć" i zredukowane do "zwykłych dzieł sztuki".

"Te ołtarze, zamiast tego, muszą żyć, a ich życiem jest codzienna celebracja Mszy Świętej" – Sarah uczy tego, co oczywiste.

Grafika: Robert Sarah © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsMbwurseuyn

Weronika....S
Tylko antypapież może wielbić i wyławiać z Tybru kukłę Pachamamy.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
(...),,Sarah: ołtarze św. Piotra skazane na śmierć'',,Sarah wyraźnie dołącza swój głos'', ,,Sarah popiera'', ,,Sarah nie zauważa'', ,,Sarah przypomina,'', ,,Sarah uczy tego''!
--------------------------------------------
Czy nie chodzi tu o KARDYNAŁA? Dlaczego pomija się ten tytuł i używa samego nazwiska?! Czy świeckim uczonym tez się odbiera tytuły i leci po samym nazwisku?Co to za straszne …More
(...),,Sarah: ołtarze św. Piotra skazane na śmierć'',,Sarah wyraźnie dołącza swój głos'', ,,Sarah popiera'', ,,Sarah nie zauważa'', ,,Sarah przypomina,'', ,,Sarah uczy tego''!
--------------------------------------------
Czy nie chodzi tu o KARDYNAŁA? Dlaczego pomija się ten tytuł i używa samego nazwiska?! Czy świeckim uczonym tez się odbiera tytuły i leci po samym nazwisku?Co to za straszne diabelstwo, nie da się tego czytać, aż mnie trzęsie jak widzę takie lekceważenie Bożych duchownych!!!