pl.news
32.1K

Watykan: nie chcieli słuchać Boga - to posłuchają komornika

Kardynał George Pell wypowiedział się publicznie, po tym jak otrzymał niepokojące oświadczenie od kogoś, kto ma dostęp do informacji na temat wewnętrznych spraw finansowych Watykanu (AffariItaliani.it …More
Kardynał George Pell wypowiedział się publicznie, po tym jak otrzymał niepokojące oświadczenie od kogoś, kto ma dostęp do informacji na temat wewnętrznych spraw finansowych Watykanu (AffariItaliani.it, 9 czerwca).
"Kościół stoi w obliczu bankructwa. Długi sięgają 800 milionów," - powiedział Pell. "Problem polega na tym, że Watykan dalej się zadłuża", dodaje Kardynał.
Podczas pandemii Covid deficyt w budżecie Watykanu przekroczył 50 milionów, przy czym przez prawie dziesięć lat utrzymywał się na poziomie 20-25 mln.
Pell przewiduje, że "w ciągu dekady" wybuchnie kryzys watykańskiego funduszu emerytalnego. Eksperci oceniają zadłużenie na 800 milionów. "Sytuacja jest bardzo poważna i coś trzeba z tym zrobić".
#newsKqgxpbpyte
Piotr2000
idac tokiem myslenia zydkow nowojorskich nalezy sprzedac bazylike sw. Piotra po czym na licytacje wystawic samego fanciszka... tylko ktora mistressa go kupi ?
jozef70
I tak dzięki komornikom Kosciol stanie się ubogim. Nie trzeba żadnych franciszkańskich reform i apeli