Clicks1.1K
csk.news

Schneider: Charismatické Hnutí Potřebuje Pomoc

Protestantské Charismatické Hnutí (CM) bylo v Americe zahájeno na počátku 20. století a je “novou formou náboženství nebo Křesťanského vyznání,” uvádí 14. března biskup Schneider ve videu otázek a odpovědí Bratrstva Panny Marie z Fatimy.

Katolické CM započalo před asi 55 lety a bylo přijato papeži po Druhém Vatikánském koncilu, obzvláště Janem Pavlem II. “Není to kritériem pro autentičnost, protože papeži mohou dělat obezřetné chyby při schvalování hnutí, která později odhalí vady,” vysvětluje Schneider.

Analyzuje, že CM staví na subjektivním Protestantském přístupu, staví do středu sekundární sentimentální aspekty jako osobní “pocity” a zobrazuje je na veřejnosti: “Vystavovat se, je proti duchovní hanbě,” namítá Schneider.

Po Svatodušní neděli, Apoštolové “nenaříkali, netancovali a tleskali rukama” ani nepadali na podlahu, ale Petr mluvil racionálně, jasnými slovy, zdůrazňuje Schneider.

Uznává v Katolickém CM dobré vlastnosti, nadšení pro modlitbu a Eucharistickou adoraci, ale zdůrazňuje, že tyto nejsou konkrétně charismatické, ale náleží ke Katolické tradici. Pro Schneidera je nutné CM pomoci "vrátit se k více vyváženým metodám a způsobům.”

#newsFwwnjvwqbb