Clicks1.1K
csk.news

Jeden Nestačil: František Zavěšuje Druhého Jidáše Ve Své Pracovně

Druhé zpodobnění Jidáše se objevilo ve Františkově osobní studovně, uvedl L’Osservatore Romano (1. dubna) v článku, který v lepších časech by byl považován za Aprílový žert.

Anti-biblická malba zobrazuje nahého Krista, uklánějícího se na mrtvým Jidášem, aby mu ministroval. Malba byla Františkovi darována jeho tvůrcem a francouzem inspirovaným Františkovou knihou "Qando pregate dite Padre Nostro" (Když se modlíš, řekni Otče Náš) což bylo vydáno v roce 2018 a je již zapomenuto.

V tomto František dezinterpretuje velký Vézelay Abbey Kostel, Francie, který člověku ukazuje - kdo podle webové stránky baziliky není Krist - nesoucí pryč Jidášovu mrtvolu. František si muže plete za "Ježíše, Dobrého Pastýře, nesoucího mrtvé tělo Jidáše na svých ramenou jako poslední ztracenou ovečku."

Podle to L’Osservatore Romano, František má již fotku za svým stolem, takže nové zpodobení je druhou Jidášovou fotkou v jeho kanceláři.

Vzhledem k tomu, že je František osobně nemilosrdný a pomstychtivý, toto ukazuje zjevnou přitažlivost ne k dobrému Pastýři, ale k dalšímu zrádci Krista.

#newsBwgbqzwhvi