Schneider: to SŁUSZNE, by mężczyźni wstępowali do seminariów PiusX

Bractwo Piusa X nie jest schizmatyckie, powiedział biskup Athanasius Schneider Bractwu Matki Bożej Fatimskiej (13 stycznia, wideo poniżej).

Wyjaśnia on, że Watykan stwierdził kilka razy, że PiusX nie jest schizmatykiem, a jedynie znajduje się w "nieregularnej sytuacji kanonicznej" – tak jakby Watykan przejmował się prawem kanonicznym.

Kardynał Ladaria, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, powiedział w ostatnim wywiadzie, że PiusX "nie jest poza Kościołem". Schneider nazywa to "afirmacją wysokiego urzędnika Watykanu".

Widocznym znakiem jedności jest dla niego to, że PiusX wymienia Franciszka i miejscowego biskupa podczas mszy. Tylko z powodu "skrajnego, nadzwyczajnego kryzysu" PiusX nie może poddać się pod pełną kontrolę Watykanu, "nie mieli gwarancji, aby żyć w pełni, integralnie katolicką wiarą i liturgią", tak jak Wspólnoty Ecclesia nie mają teraz "pełnej gwarancji, jak kontynuować."

Kryzys wyraża się w niejednoznacznych tekstach Vaticanum II, w praktykach Stolicy Apostolskiej, takich jak dialog międzyreligijny i w samym Novus Ordo, które częściowo podważa ofiarny charakter Mszy (np. modlitwy offertorium).

Dlatego Schneider uznaje za słuszne, że młody człowiek wstępuje do seminarium Piusa X. Ostrzega jednak przed niebezpieczeństwem "kościelnego getta" i mówi PiusX-owi, że muszą się "otworzyć" i "rozwinąć miłość do Kościoła rzymskiego i Stolicy Apostolskiej" – tak jakby to była cecha Kościoła soborowego.

#newsUncdnnrhps

06:45
Irbis Irbis
"Pius X nie jest poza Kościołem" - no raczej, bo jest kanonizowany...
Jan Kanty Lipski
W innych kwestiach Schneider też błądzi i niestety fałszuje dane i bardzo niesolidnie cytuje autorytety. Najprostszym wytłumaczeniem jest, że FSSPX go opłaci albo sam planuje tam przejście zastępując Williamsona.
Polemika z biskupem Schneiderem - Tradycja i Wiara
przeciwherezjom
Nie idźcie za lefebrystami-tradycjonalistami! To straszna herezja! Jedna z najgorszych w historii Kościoła!
Sekta lefebrystów-tradycjonalistów
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
....bo tylko tam został prawdziwy KK-cki i u takich kapłanów jak ks.Jacek Bałemba , ks,Dariusz Kowalczyk , ks. Michał Woźnicki czy ks. Powierża ....
V.R.S.
"Ja jestem twoim wyszydzanym posoborowiem"
---
To widać po wpisach - zapewniam że nie musi się pan dodatkowo przedstawiać. Może jednak zmieniłby pan wreszcie ten orwellowski pseudonim bo tylko śmieszy?
Jan Kanty Lipski
Wyszydzać może nie ładnie, bo nie kopie się leżącego, ale wśród tradycjonalistów niestety nie wszystko złoto, co się świeci.
V.R.S.
@Jan Kanty Lipski
"wśród tradycjonalistów niestety nie wszystko złoto, co się świeci"
---
No właśnie a propos - przeprosił już pan o. Gołaskiego za swoje wulgarne, fekalne aluzje?
przeciwherezjom
Ja jestem twoim wyszydzanym posoborowiem. Nie tylko uznaję ale miłuję postanowienia Kościoła Świętego przyjęte w czasie VATII (za wyjątkiem nie zaakceptowanych przez Papieża, przepchniętych w "drugim obiegu"). Piszesz: "nie rozróżnia przestępców od ofiar. Zatraciło rozumienie dobra i zła, odwróciło bieguny dobra i zła, co najgorsze dokonało likwidacji grzechu." Zastanów się, co piszesz!!!!
pielgrzym55
A jesteś już szafarką? 🤮
przeciwherezjom
@pielgrzym55 - myślisz , że że nadużycia świeckiego szafarstwa, Komunia na łapę itp to były postanowienia Soboru??? Nieźle Cię lefebryści oszukali.
pielgrzym55
Nie no oczywiście nie ma to żadnego związku - tak samo jak "nagły zgon" nie ma związku z przyjętą szprycą.
Rafał_Ovile
Tak jak by ekskomunikowany Święty Atanazy musiał się otworzyć i rozwinąć w miłości do arian i ciągle prosić o ich akceptację. Posoborowie nie rozróżnia przestępców od ofiar. Zatraciło rozumienie dobra i zła, odwróciło bieguny dobra i zła, co najgorsze dokonało likwidacji grzechu.
V.R.S.
Św. Atanazy nie znał filozofii dialogu Martina Bubera.