tr.news
11

Francis, Mesihsiz Bir Din Vaaz Ediyor

5 Ocak'ta yayınlanan Francis'in Ocak 2021 dua videosu, "İnsan Kardeşliğinin Hizmetinde" başlığını taşıyor - oysa Katolikler Mesih'in hizmetindedir. Francis, Hristiyanların "diğer" kültürlere, "…More
5 Ocak'ta yayınlanan Francis'in Ocak 2021 dua videosu, "İnsan Kardeşliğinin Hizmetinde" başlığını taşıyor - oysa Katolikler Mesih'in hizmetindedir.
Francis, Hristiyanların "diğer" kültürlere, "diğer" geleneklere ve "diğer" inançlara göre dua edenlerle dua etmeleri konusunda ısrar ederken, videoda tespih duası okuyan oturmakta olan bir Katolik kadın, seccadede selam veren Müslüman bir kız ve bir kitaptan dua okuyan bir Yahudi yer alıyor. Hindular ve Budistler gibi büyük gruplar ise görmezden geliniyor.
"Diğer" kelimesinin kullanılması, farklı dinlerin birbirinin yerine geçebileceğini ve dinde hakikatin önemli olmadığını gösteriyor. Francis, "kardeşliğin" bizi "her şeyin Babası"na kendimizi açmaya ulaştırdığı iddia ediyor, gerçekte ise Tanrı, yalnızca "biricik" oğlunun ve Kilise aracılığıyla Oğul ile tek vücut olabilenlerin Babasıdır.
Daha sonra sevimsiz video, ibadet eden üç kişinin cep telefonuyla birbirlerini çektiklerini ve bir aşevinde birlikte çalıştıklarını gösteriyor ve açık …More