csk.news
3656

Bergogliova Cirkev má "komplex podradnosti" k svetu

Biskup Athanasius Schneider sa obáva, že dnešná Cirkev je v procese konformácie so svetom, ktorá začala s Druhým Vatikánskym Koncilom. Hovoriac s ncregister.com (23. januára), Schneider varoval pred …More
Biskup Athanasius Schneider sa obáva, že dnešná Cirkev je v procese konformácie so svetom, ktorá začala s Druhým Vatikánskym Koncilom.
Hovoriac s ncregister.com (23. januára), Schneider varoval pred tendenciami v Cirkvi, aby uľahčili svetu: "Túžba hovoriť ako sa svetu páči, alebo aby si získali súcit, alebo nebyť marginalizovaný ani prenasledovaný svetom, zjavuje sa ako komplex podradnosti. "
Schneider vidí najväčšie duchovné nebezpečenstvo "v antropocentrizme", ktoré pre neho je rozhodujúcim krokom k modlárstvu. Pre neho to je vyjadrené v "obnovene" liturgii po Rade.
Obrázok: Athanasius Schneider, © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, #newsAgnrhtbltw
Tomislav
Samozřejmě, že nesloužíme světu ani ďáblu.
zaba
Pro Tomislav: Ta naše podřízenost je na místě před Stvořitelem a jeho vládou nikoli před světem, kde jeho vládcem je dosud Satan. Vůči světu bychom měli naopak vystupovat odvážně sebejistě, protože náš Pán přemohl tento svět i s jeho vládcem. Pán nás vybavuje (modlitba, svátosti) na boj se světem o to, abychom získali pro Něj duše našich bližních, kteří podléhají svodům tohoto světa, …More
Pro Tomislav: Ta naše podřízenost je na místě před Stvořitelem a jeho vládou nikoli před světem, kde jeho vládcem je dosud Satan. Vůči světu bychom měli naopak vystupovat odvážně sebejistě, protože náš Pán přemohl tento svět i s jeho vládcem. Pán nás vybavuje (modlitba, svátosti) na boj se světem o to, abychom získali pro Něj duše našich bližních, kteří podléhají svodům tohoto světa, který je v područí ďábla. O tomto statečném boji o duše se světem mluví Pavel hodně.
Tomislav
Pán Ježíš, Panna Maria a svatí patří k Církvi vítězné a triumfující či vládnoucí, kdežto my v tomto světě vystupujeme jako sloužící, ponížení, ba otroci Boží, tedy vůči svatým s jistým komplexem méněcennosti a podřadnosti.