Clicks2.8K

"PANNA MÁRIA"V MBM TVRDÍ INÉ A SKUTOČNÁ PANNA MÁRIA PRI UZNANYCH VIZIONÁROCH INÉ

ivik310
392
Panna Mária v Brazílii: Nebojte sa a nezúfajte! Panna Mária sa zjavuje v Brazílii (Itapiranga) už viacero rokov, čiže ešte skôr ako bol zvolený pápež František a ešte skôr ako začala mať vízie Mary …More
Panna Mária v Brazílii: Nebojte sa a nezúfajte!
Panna Mária sa zjavuje v Brazílii (Itapiranga) už viacero rokov, čiže ešte skôr ako bol zvolený pápež František a ešte skôr ako začala mať vízie Mary Carberova.
Po zvolení pápeža Františka sa Panna Mária o ńom vyjadrila takto:
“Žehnám pápežovi (Františkovi) a celej svätej Cirkvi. Som vedľa pápeža a môjho Božského Syna, aby vám pomohol, chránil vás a vždy vás žehnal. Všetkým vám žehnám: v mene Otca, Syna a Ducha Svätého. Amen!”

Panna Mária o dvoch pápežoch :
“Časy sú ťažké pre Cirkev a pre svet, ale Boh vždy príde na pomoc všetkým svojim deťom, pretože jeho milosť a jeho božská pomoc nebude nikdy chýbať.
Toto je doba, že dvaja pápeži sú blízko pri sebe a vzájomne si pomáhajú:
jeden v tichu, v modlitbe, v uctievaní, ktoré ponúka svojim utrpením pre ostatných, ktorí musia viesť, hovoriť, konať a byť svedkami učenia môjho Syna Ježiša, pre všetkých . Dva životy, dva plamene svietia pre dobro Cirkvi a sveta. Môj syn Benedikt XVI dáva príklad vedomým odstúpením, obetuje sa a modlí za dobro Cirkvi asúčasného pápeža, čo mnohí nerobia.”
Títo dvaja svedkovia sú dve olivy a dva svietniky stojaci pred Pánom zeme. (Zj 11: 4)
Ak odpoveď na otázky ohľadne zjavení Panny Márie kráľovnej ruženca a pokoja v Itapiranga , ako biskupa Itacoatiara (Amazonia) Brazília ma požiadali, aby som vyjadril svoj pohľad na autenticitu týchto zjavení počas rokov 1994-1998. Mnoho veriacich a niektorí biskupi poukazovali na urgentnú potrebu objasnenia v tomto ohľade. Som si takisto vedomý, že vývoj oddanosti , ktorý trvá viac ako 15 rokov si to žiada. Čo sa týka nadprirodzeného charakteru a obsahu posolstiev, vidím , že táto oddanosť zaujala miesto v životoch a viere tisícov veriacich. Obdržal som takisto svedectvá o obrátení a zmierení ako aj o uzdraveniach a špeciálnej ochrane. Pri plnej zodpovednosti Svätej stolice, je primárne úlohou miestneho biskupa rozhodnúť podľa svojho svedomia o autentickosti súkromných zjavení, ktoré sa vyskytnú v jeho diecéze.
Vyhlasujem, že podľa ich názoru neexistujú fundamentálne teologické a psychologické prekážky voči uznaniu autenticity ( pravosti ) nadprirodzeného charakteru.
Kto potrebuje viac dôkazov, nech navštívi stránku : www.nebezpecenstvo-posolstiev-irskej-vizionarky-varovania.com
ba811 likes this.
aqua
Tento vklad je zajímavý a na první pohled důvěryhodný zvláště když údajně pochází z poselství Panny Marie z Itapiranga.Zajímavý hlavně z pohledu že konkretizuje dva papeže.Jenže je tady ještě jedna věta ze Zjevení Janova.Věta která nyní ve vkladu dává smysl ale je vložena jen jedna věta z celku a kdyby byl vložen ještě celek tak by smysl nedávala a to je podezřelé.Jestli tu větu lehkomyslně …More
Tento vklad je zajímavý a na první pohled důvěryhodný zvláště když údajně pochází z poselství Panny Marie z Itapiranga.Zajímavý hlavně z pohledu že konkretizuje dva papeže.Jenže je tady ještě jedna věta ze Zjevení Janova.Věta která nyní ve vkladu dává smysl ale je vložena jen jedna věta z celku a kdyby byl vložen ještě celek tak by smysl nedávala a to je podezřelé.Jestli tu větu lehkomyslně někdo vložil,tak zřejmě vložil jen tak i zbytek.Tudíž by to neřekla Panna Maria a byla by to lež.
Títo dvaja svedkovia sú dve olivy a dva svietniky stojaci pred Pánom zeme. (Zj 11: 4)

a celek :Zj 11:1-14 a nebo stačí jen Zj 11:3-6
3Zmocním ale dva své
svědky, kteří budou prorokovat tisíc dvě stě šedesát dní, oblečeni pytlovinou.“
4To jsou ty dvě olivy a dva svícny stojící před tváří Pána vší země.c 5Kdyby
jim chtěl někdo ublížit, vyjde z jejich úst oheň a pohltí jejich nepřátele.
Kdyby jim chtěl někdo ublížit, musí takto zahynout. 6Ti dva mají moc zavřít
nebe, aby za dnů jejich prorokování nepršel déšť. Mají také moc nad
vodami, aby je obraceli v krev a aby zasáhli zemi jakoukoli ranou, kdykoli
budou chtít.

Kdo čte pozorně není třeba něco dodávat,prozatím se tak neděje takže budeme nadále čekat.
aobubo
Povídali,že mu hráli ...
aobubo
hahaha
One more comment from aobubo
aobubo
Cirkus není všude Samsone,jsou to jen nezodpovědné lokální výstřelky.Nevyléjvejme vaničku i s dítětem, apropo myslíš si, že tě Bůh bude soudit podle mše na které jsi účasten? myslím, že Bůh má jiná kritéria, jiné požadavky, než lidské dohady o formě úcty.Boha nezajímají chvály rtů, ale srdce.V evangeliu je podrobně podáno co je potřebné, ostatní je zavádějící, ne-li od zlého.
Langu ty jako člověk…More
Cirkus není všude Samsone,jsou to jen nezodpovědné lokální výstřelky.Nevyléjvejme vaničku i s dítětem, apropo myslíš si, že tě Bůh bude soudit podle mše na které jsi účasten? myslím, že Bůh má jiná kritéria, jiné požadavky, než lidské dohady o formě úcty.Boha nezajímají chvály rtů, ale srdce.V evangeliu je podrobně podáno co je potřebné, ostatní je zavádějící, ne-li od zlého.
Langu ty jako člověk, co pohrdá Božím zjevením i Božími služebníky nejsi v postavení, jako autorita z Ducha svatého řádně posoudit duchovní věci.Duchovní je pro tebe španělskou vesnicí a přesto se prosazuješ do role hodnotit pouhým tělesným okem to co je skryté a svaté.Povrchní je tělesné a ty tělesným oplýváš.Bůh je vznešenější než bys řekl a Církev je z Boží vůle a milosti vznešená, jen ty hloupý osel se snažíš překonat Nejsvětějšího...ale marně.
Samsone ten tvůj soukromý mail cos zveřejnil je trochu mimo a zbytečné.Naivita či blbost si odpověz sám...ale, když to tak vemu, ani sám nevíš...jednou velebíš NOM...pak Trident...pak Dohnala.....udělej si v sobě pořádek...trohu je v tom zmatek ...neníliž pravda.
Ječmínek je OK...jen vy si nevíte rady s tím, že mluví pravdu a ta vás odsuzuje.
Samson1
No tak o Satanově dýmě v církvi mluvil papež. Že jsou v círvi infiltrovaní zednáři, je též pravda, Papež mluvil o nějakém homosexuálním lobi ve Vatikáně. Asi ti unikají souvislosti. Pokud se něco združuje v církvi a bylo na to mnoho exkomunikací, tak se musí mluvit o sektě, pokud pracují uvnitř církve na jejím rozkladu. Já též chodím na mši kde můžu, ale prostě si uvědomuji, že se překročily …More
No tak o Satanově dýmě v církvi mluvil papež. Že jsou v círvi infiltrovaní zednáři, je též pravda, Papež mluvil o nějakém homosexuálním lobi ve Vatikáně. Asi ti unikají souvislosti. Pokud se něco združuje v církvi a bylo na to mnoho exkomunikací, tak se musí mluvit o sektě, pokud pracují uvnitř církve na jejím rozkladu. Já též chodím na mši kde můžu, ale prostě si uvědomuji, že se překročily buly jiných papežů a mělo by se to napravovat, myslím si. Z druhé strany věřím, že právě ta infiltrace bude tlačit na to, aby se mše proměnila jenom v památku jak u protestantů, stráta víry ve svátostnou přítomnost Krista v eucharistii, NAPOKON VE SVATOSTÁNKU, že je to zpřítomnění oběti Ježíše na kříži tedy oběť a né památka. Tores mluvil o růžových brýlích. VŠE JE OK.JÁ ČTU A PŘEMÝŠLÍM. Též jsem přišel spět do církve po VKII a nemohl jsem si hned uvědomit změny v liturgii, začínám to chápat až teď, dříve jsem měl důvěru v církev, ale neuvědomil jsem si to, co zednářská sekta už natropila uvnitř církve. Věřím, že církevní zednářství je šelma podobná beránkovi a mluví jak drak. Takže já vidím, že na moji lodi, která je Petrova církev jsou piráti a o její očištění budu vždy usilovat. Jinak Eliáš mluví mnho věcí tam,kde už církev dávno mlčí a má být svědomím světu.
MaxHq
Samson a kto sme my aby sme sudili? Ved sam nie som bez hriechu.Ja nemam kam ist narodil som sa az po koncile tak som bol vychovany kam inam mam ist.Ostavam verny Jezisovej cirkvi aj keby tam nebolo nieco v poriadku. Ja nemam inam kam ist za Bozim telom.
jezofiko likes this.
Samson1
MaxHg, důležité je, aby jsme byli na správném místě. tam kde chce Bůh.P.Pio ještě sloužil mši dle Tridntu a tak s tou mší měl pravdu, jenže nám se podsouvá nedůvěra v NMO, a to jsou trochu rozdíly. Tores by řekl KHS, terdy strůjce NMO byl kardinál zednář a proti Tridentu je to skoro sjednocení s protestanty. Oběť Ježíše se zaměňuje za hostinu, oltář za stůl a někteří to též nemohou strávit. V …More
MaxHg, důležité je, aby jsme byli na správném místě. tam kde chce Bůh.P.Pio ještě sloužil mši dle Tridntu a tak s tou mší měl pravdu, jenže nám se podsouvá nedůvěra v NMO, a to jsou trochu rozdíly. Tores by řekl KHS, terdy strůjce NMO byl kardinál zednář a proti Tridentu je to skoro sjednocení s protestanty. Oběť Ježíše se zaměňuje za hostinu, oltář za stůl a někteří to též nemohou strávit. V tom symslu to hodně uteklo i od samých závěrů VKII, protože tam byla Tridentská mše a její platnost VKII stvrzena, jen že dnes se už s toho dělá i divadlo, cirkus obecný.

Srovnání tradičního a nového ritu mše svaté
MaxHq
Hlavne sa prosim nehadajte.Ja si myslim ze najdolezitejsia je modlidba Sv. ruzenca, Korunka Bozieho Milosrdenstva, Eucharistia, Skutky Evanjelium.Otec Pio povedal Modli sa, dúfaj a nerob si starosti“.
Jezis povedal :
Jan 14:27 Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje.
Matus 28:18 Ježiš pristúpil a povedal im: …More
Hlavne sa prosim nehadajte.Ja si myslim ze najdolezitejsia je modlidba Sv. ruzenca, Korunka Bozieho Milosrdenstva, Eucharistia, Skutky Evanjelium.Otec Pio povedal Modli sa, dúfaj a nerob si starosti“.
Jezis povedal :
Jan 14:27 Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje.
Matus 28:18 Ježiš pristúpil a povedal im: Daná mi je všetka moc na nebi aj na zemi. Choďte teda a získavajte mi učeníkov vo všetkých národoch a krstite ich v mene Otca i Syna i Svätého Ducha a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do konca sveta
pařez
aobubo
Milý Pařezi,vždy je čeho se chytit.Máte víru,tak věřte,máte naději tak ji mějte a lásku,tak ji projevte.Temné ticho mě neobchází,jen si nemyslete,každý den jim procházím.Víte,všiml jsem si jedné věci.Mnoho lidí rádo poukazuje na Pannu Marii ,co řekla tam nebo tamhle,jaké proroctví a co se má prý správně udělat.Pořád dokola čtu hromady chytrostí.Ale něčtu o tom,jak tito lidé přijímají vzorný …More
Milý Pařezi,vždy je čeho se chytit.Máte víru,tak věřte,máte naději tak ji mějte a lásku,tak ji projevte.Temné ticho mě neobchází,jen si nemyslete,každý den jim procházím.Víte,všiml jsem si jedné věci.Mnoho lidí rádo poukazuje na Pannu Marii ,co řekla tam nebo tamhle,jaké proroctví a co se má prý správně udělat.Pořád dokola čtu hromady chytrostí.Ale něčtu o tom,jak tito lidé přijímají vzorný příklad naší milé svaté Panny ve svém životě a jak ho praktikují.Nepraktikují,protože to by se museli naučit mlčet,v tichosti nést v srdci spoustu skutečností,kterým nerozumí.Museli by být trpěliví,ale nejsou.Pořád jsou hluční a kecají.Panna Maria je vzorná,jsme vzorní? Svatá rodina je nám v mnohém příkladem,Matka Mária se svatým Josefem.My máme velikánskou milost.Obdrželi jsme to co dříve nebylo lidem dáváno,hojnost.A stále lidé tápou.Co Duch svatý je někde na dovolené,či co? Není,je zde,ale mi jsme tak tupě zamyšleni do sebe,že ho přehlížíme.My nejsme sami a naše modlitby tiše nemizí v hlubinách,chce to důvěru a právě v té temnotě máme mi všichni veliké ba obrovské možnosti,jak poznávat a mít zkušenost s našim milovaným Bohem.
anka10 likes this.
ivik310
"01:22:55) - nepokoj od Boha přichází tehdy, když je třeba odvrátit člověka od cesty záhuby. Nepokoj od ďábla přichází tehdy, když se snaží kajícníka odvrátit od cesty spásy. " - nemáš to ty trošku viac popletené? To akože tým si zdôvodňuješ svoj vnútorný nepokoj pri duchovných úkonoch ?
ivik310
no prečítala som ich vyše 1015 ale toto som tam nenašla, skôr rôzne obety, ( čo mnohým s nedostakom času a rodinami spôsobuje výčitky svedomia, že niečo také nestíhajú robiť) a pritom sú možno Bohom povolávaní do úplne inej misie, možno práve v rodine, na ktorú čas nemajú kvôli rôznym úkonom. Matka má ostať matkou a rehoľná sestra rehoľnou sestrou. Nemôže žiť matka životom rehoľnej sestry, keď …More
no prečítala som ich vyše 1015 ale toto som tam nenašla, skôr rôzne obety, ( čo mnohým s nedostakom času a rodinami spôsobuje výčitky svedomia, že niečo také nestíhajú robiť) a pritom sú možno Bohom povolávaní do úplne inej misie, možno práve v rodine, na ktorú čas nemajú kvôli rôznym úkonom. Matka má ostať matkou a rehoľná sestra rehoľnou sestrou. Nemôže žiť matka životom rehoľnej sestry, keď si ju Boh povolal k tomu, aby bola matkou. Tu už vzniká ten nebezpečný fanatizmus.
pařez
"...stačí zvládať aj malé veci s láskou."

Nevím, co jste vyčetla z Poselství vy - já jsem z nich vyčetl právě to, co jste uvedla.
Dobrou...
ivik310
omyl, pazezi, bez Božej vôle ráno ani nohu z postele nevystrieš, ani len sa nemusíš prebudiť, bez Neho nemáš šancu, tak prestaň s tými hrdinskými rečami, plniť jeho vôľu aj keď už meliem z posledného. Svätí žili ťažkými životmi, ale najmä vďaka tomu, že Boh im dal tú milosť a tú neskutočnú silu, najmä duchovnú oproti smrteľníkom. A prečo? Lebo vedeli, že nie oni, ale bez Boha nie sú nič. Mnoh…More
omyl, pazezi, bez Božej vôle ráno ani nohu z postele nevystrieš, ani len sa nemusíš prebudiť, bez Neho nemáš šancu, tak prestaň s tými hrdinskými rečami, plniť jeho vôľu aj keď už meliem z posledného. Svätí žili ťažkými životmi, ale najmä vďaka tomu, že Boh im dal tú milosť a tú neskutočnú silu, najmä duchovnú oproti smrteľníkom. A prečo? Lebo vedeli, že nie oni, ale bez Boha nie sú nič. Mnohí si potom hlúpo myslia, že dosiahnu svätosť tým, že ich budú napodobňovať. Jediné čo dosiahnu je Boží hnev, lebo si myslia, že k tomu nepotrebujú Božiu milosť a silu a teda ani nie Boha, ale dosiahnu svätosť nejakými úkonmi a ich napodobňovaním. Túto askézu vykonávajú aj budhisti v chrámoch, aký je tam potom rozdiel? Nemyslíš, že je potrebné viac? Svätosť sa dá dosiahnuť aj konaním malých vecí, ale s láskou. Ka ždý ako má nadelené.A keď tú milosť nemám, ako sa môžem hrať na hrdinku?
Peter Brodek - raz prišiel jeden mních za predstaveným, že chce reťaze. Predstavený ho odhováral, ale mních ho presviedčal. Tak nakoniec povolil, povedal mu, nech ide za kováčom a poprosí ho o ne. Medzitým sa predstavený dohodol s kováčom, že keď príde k nemu mních a bude žiadať reťaze, nech mu strelí facku. Keď prišiel mních, kováč mu strelil facku. Bez vysvetlenia. Nahnevaný mních prišiel za predstaveným a povedal mu, čo urobil kováč, žiadal, aby tie reťaze od neho vypýtal teda on. Nato povedal predstavený mníchovi - Vidíš, s obyčajnou fackou od kováča máš problém a chcel by si reťaze? - z toho vyplýva - nehrajme sa na hrdinov ( keď nemám také milosti od Boha), stačí zvládať aj malé veci s láskou.
pimienka likes this.
pařez
(01:20:55) Můžeme to, Ivik, zkusit - víte o nějakém?
Můžeme za ním zajet spolu...

(01:22:55) - nepokoj od Boha přichází tehdy, když je třeba odvrátit člověka od cesty záhuby. Nepokoj od ďábla přichází tehdy, když se snaží kajícníka odvrátit od cesty spásy. A útokům Zlého je vystaven i ten exorcista.

Je to přirovnáváno ke kapce vody, dopadající na kámen nebo mořskou houbu (molitan ;-…More
(01:20:55) Můžeme to, Ivik, zkusit - víte o nějakém?
Můžeme za ním zajet spolu...

(01:22:55) - nepokoj od Boha přichází tehdy, když je třeba odvrátit člověka od cesty záhuby. Nepokoj od ďábla přichází tehdy, když se snaží kajícníka odvrátit od cesty spásy. A útokům Zlého je vystaven i ten exorcista.

Je to přirovnáváno ke kapce vody, dopadající na kámen nebo mořskou houbu (molitan ;-) - pokud Boží milost (kapka) dopadá na toho, kdo je Bohu "podobný" (houba), pak do něj vstupuje snadno, lehce - vpije se do struktury houby, jakoby tam odjakživa patřila.
Pokud ale tato milost dopadá na toho, v němž je Boží obraz změněn hříchem k nepoznání, pak dopadá jako kapka na kámen - je to slyšet, rozstřikuje se všude, smáčí povrch a dovnitř se dostane jen malounko (pokud vůbec).

Zatímco člověk "milostí podobný Bohu" vnímá Boží milost šťasně, v člověku od Boha odvráceného působí tato milost neklid, zlost, výčitky...

Je ale možné, že Bůh připustí, aby i jemu blízký věřící zakoušel negativní pocity - vyprahlost, prázdnotu, smutek. Toto prožívala po většinu svého života právě Matka Tereza. Důvody, proč k tomu dochází, budou různé - aby věrní pokročili na cestě dokonalosti, aby osvědčili svou věrnost Bohu, aby vykonali smírnou oběť za ty hříšníky, které by jinak negativní pocity vehnaly do zoufalství zatracení....
ivik310
Ježiš a učenníci, všade kde prišli do každého domu hovorili : "pokoj s vami" alebo "pokoj vám" odkedy by Ježiš nosil nepokoj?
ivik310
pazez, myslím, že potrebuješ exorcistu a teraz to nemyslím zo srandy, to chceš, aby ťa tie posolstvá úplne zmárnili?
One more comment from ivik310
ivik310
pazez ak má niekto takéto pocity pri modlitbe, je tu jasný znak toho, že potrebuje modlitbu oslobodenia. Ako keď posadnutý človek nedokáže vojsť do kostola, alebo by najradšej od tiaľ ušiel, tak je to niečo, len v slabšej forme ak má niekto takéto problémy a pocity. Modlitba má ma duchovne naplniť, posunúť ďalej akonáhle pri duchovných úkonoch cítim úzkosť, je tu dosť veľký problém.
pařez
Jak byste Ivik hodnotila to, pokud by se někoho zmocňoval neklid nebo zlost tehdy, když by se chtěl věnovat modlitbě, náboženské četbě nebo jít na mši svatou? Doporučila byste mu, aby se podvolil svým hnutím mysli, a "byl v pohodě"?

Ta rozlišovací kritéria by asi měla být trošku jiná, nemyslíte?
Přemýšlejte - je to buď a nebo.
Tím, že se někdo řídí podle toho, co pociťuje ve své mysli, s přesvěd…More
Jak byste Ivik hodnotila to, pokud by se někoho zmocňoval neklid nebo zlost tehdy, když by se chtěl věnovat modlitbě, náboženské četbě nebo jít na mši svatou? Doporučila byste mu, aby se podvolil svým hnutím mysli, a "byl v pohodě"?

Ta rozlišovací kritéria by asi měla být trošku jiná, nemyslíte?
Přemýšlejte - je to buď a nebo.
Tím, že se někdo řídí podle toho, co pociťuje ve své mysli, s přesvědčením, že Ježíš by nikdy nepřipusti, abychom pociťovali neklid, smutek, bezradnost, tak takový člověk dává ďáblu do ruky "ovladač", kterým ho může vést, kam bude chtít...

Víra není o pocitech (třebaže ty nám dodávají sílu a odhodlání směřovat k Bohu) - víra je (domnívám se) o odhodlání splnit Boží vůli (bez ohledu na to, jak se cítím).
Tím prosím nechci říci, že bych v tom byl kdovíjak dobrý...
ivik310
v skratke sú posolstvá od MBM ako : idem niekomu povedať, že ho idem mučiť, pol hodiny mu budem rozprávať o tom akými všeliakými spôsobmi ho budem mučiť a nakoniec mu poviem : "Neboj sa, strach nepochádza od Boha."
pařez
Peter(skala) 19.2.2014 20:58:23
ad) emeritní biskup - emeritní papež

Toť otázka - ohledně sídelního biskupa a emeritního biskupa je to tak, jak píšete - biskupské svěcení vtiskuje biskupovi nezrušitelné znamení - je už biskupem navždy (i na věčnosti).

Jak je to ale u papeže? Je mu také přijetím papežského úřadu vtisknuto "nezrušitelné znamení"? Pak by ale nemohl odstoupit. (a CIC obsahuje …More
Peter(skala) 19.2.2014 20:58:23
ad) emeritní biskup - emeritní papež

Toť otázka - ohledně sídelního biskupa a emeritního biskupa je to tak, jak píšete - biskupské svěcení vtiskuje biskupovi nezrušitelné znamení - je už biskupem navždy (i na věčnosti).

Jak je to ale u papeže? Je mu také přijetím papežského úřadu vtisknuto "nezrušitelné znamení"? Pak by ale nemohl odstoupit. (a CIC obsahuje chybné ustanovení - CIC se mění, není to dogma, může tedy být omylný)

Nebo je milost, která je mu Bohem poskytována pro výkon papežského poslání (úřadu, moci) vázána právě na výkon papežství - pak by odstoupení možné bylo, ale Josef Ratzinger by už nebyl papežem.

Z tohoto pohledu je termín "emeritní papež" teologický nesmysl. (a na tom trvám)
ivik310
pazez, presne si to konecne definoval, čo prinášajú posolstvá :"Ne každý má ale tuto zkušenost - vnitřní zkušeností jiných je temné ticho, kde slova proseb padají jako do bezedné studny, nebo jako zuřivý příval, který strhává a není, čeho by bylo možno se zachytit."
Odkedy som sa odpútala, som sa zachytila Pána a tá radosť, pokoj, prajem ti, aby si to na miest …More
pazez, presne si to konecne definoval, čo prinášajú posolstvá :"Ne každý má ale tuto zkušenost - vnitřní zkušeností jiných je temné ticho, kde slova proseb padají jako do bezedné studny, nebo jako zuřivý příval, který strhává a není, čeho by bylo možno se zachytit."
Odkedy som sa odpútala, som sa zachytila Pána a tá radosť, pokoj, prajem ti, aby si to na miest tej prázdnoty zažil/a aj ty.
pařez
Pokud to, co Aobubo píšete, odpovídá vaší osobní zkušenosti, pak máte za co Boha chválit a jemu děkovat. Ne každý má ale tuto zkušenost - vnitřní zkušeností jiných je temné ticho, kde slova proseb padají jako do bezedné studny, nebo jako zuřivý příval, který strhává a není, čeho by bylo možno se zachytit.

Já osobně vnímám dogmata jako něco velice pozitivního - jako skoby ve skále, značící cestu …More
Pokud to, co Aobubo píšete, odpovídá vaší osobní zkušenosti, pak máte za co Boha chválit a jemu děkovat. Ne každý má ale tuto zkušenost - vnitřní zkušeností jiných je temné ticho, kde slova proseb padají jako do bezedné studny, nebo jako zuřivý příval, který strhává a není, čeho by bylo možno se zachytit.

Já osobně vnímám dogmata jako něco velice pozitivního - jako skoby ve skále, značící cestu poznání pravdy, kterou prošel někdo jiný před vámi, a na které se můžete s důvěrou zavěsit lanem víry, když vlastní úsudek je příliš zpráchnivělý, aby se na něm člověk mohl vyhoupnout výše...
aobubo
Ježíš řekl, že musí odejít, aby přišel jiný ... mluvil o Duchu svatém a ten jako Krista tak i nás provází...dává nám vše co potřebujeme a tak to je.
pařez
Peter - ad) dogmata:
- dogmata jsou definice (stručné a jednoznačné) pravd víry

- dogmata vyhlašuje buď koncil (církevní sněm) nebo papež - většina dogmat byla vyhlášena koncily - často proto, aby se jasně odsoudilo nějaké bludné učení. K vyhlášení dogmatu je třeba, aby se týkalo víry nebo mravů, aby ten, kdo je vyhlašuje (koncil nebo papež) tak činil s vědomím, že hovoří jako následník sboru …More
Peter - ad) dogmata:
- dogmata jsou definice (stručné a jednoznačné) pravd víry

- dogmata vyhlašuje buď koncil (církevní sněm) nebo papež - většina dogmat byla vyhlášena koncily - často proto, aby se jasně odsoudilo nějaké bludné učení. K vyhlášení dogmatu je třeba, aby se týkalo víry nebo mravů, aby ten, kdo je vyhlašuje (koncil nebo papež) tak činil s vědomím, že hovoří jako následník sboru apoštolů nebo následník svatého Petra, s úmyslem tuto pravdu stanovit s konečnou platností, neodvolatelně, nezměnitelně a závazně pro celou katolickou církev pod trestem exkomunikace.

- znovu uvádím odkazy:
vendee.cz/texty/dogmata.html
Souhrn dogmat — O Církvi
Když si je pročtete, pochopíte.
A současně zjistíte, že jsou vám důvěrně známa ze čtení Písma, kázání, katechezí...
Pouze jste je dosud znal jako součást "příběhu" záchrany lidí Bohem - zde je to jaksi "rozebráno na součástky"
pařez
Buďte zdráv, Aobubo;
naše spojení s Otcem je ale poškozeno (ne-li zcela zničeno) hříchem. To, co jste napsal, by bezezbytku platilo v Ráji. Lidé zasažení hříchem ale pravdu často poznat nedokáží - také proto přišel Ježíš, aby nás poučil, a pověřil apoštoly, aby mimo jiné v tomto poučení lidstva pokračovali.
Tím nechci říci, že by to, o čem píšete, tedy "niterné sjednocování s Otcem a tedy i potř…More
Buďte zdráv, Aobubo;
naše spojení s Otcem je ale poškozeno (ne-li zcela zničeno) hříchem. To, co jste napsal, by bezezbytku platilo v Ráji. Lidé zasažení hříchem ale pravdu často poznat nedokáží - také proto přišel Ježíš, aby nás poučil, a pověřil apoštoly, aby mimo jiné v tomto poučení lidstva pokračovali.
Tím nechci říci, že by to, o čem píšete, tedy "niterné sjednocování s Otcem a tedy i potřebná pomoc" byly zcela ze hry - myslím, že úplně stačí, že člověk získá vnitřní jistotu, že to, co učí Církev v určité věci, je pravda.
aobubo
Myslím, že už pouhá sblíženost s Kristem skrze křest a posléze vírou v následování Krista zaručuje podle příslibu naše niterné sjednocování s Otcem a tedy i potřebnou pomoc v těžkých dobách.Kupujeme u Otce vírou, vírou co nás žene v úžasu nad jeho dobrodinností a ne jen to, ale i sblížením natolik, že každý den je jak rozkvetlá zahrada překrásných a voñavých květin, ikdyž jsme plní bolesti.Bůh s …More
Myslím, že už pouhá sblíženost s Kristem skrze křest a posléze vírou v následování Krista zaručuje podle příslibu naše niterné sjednocování s Otcem a tedy i potřebnou pomoc v těžkých dobách.Kupujeme u Otce vírou, vírou co nás žene v úžasu nad jeho dobrodinností a ne jen to, ale i sblížením natolik, že každý den je jak rozkvetlá zahrada překrásných a voñavých květin, ikdyž jsme plní bolesti.Bůh s námi nejedná magicky, ale čistě božsky a víra provázená nadějí si nezakládá na magických symbolech či rituálech, ale ryze přirozeně vírou, která je čistá a plná důvěry.Kristus žije a žije v nás.
pařez
Ivik - možná je to ona, možná ne - to já nevím. K prodeji knihy - pokud cena odpovídá výrobním nákladům, nepovažuji to za něco nepřijatelného. Zadarmo má být dávána Pečeť - kniha je něco jiného.
Peter(skala)
pařez 19.2.2014 19:17:29

Peter - to, co je "jisté" a nezměnitelné, jsou dogmata

***

A čo su dogmata (dogmy) resp. kto určuje čo su dogmy a kto môže povedať, že nie su, pričom ako katolici by sme takéto rozhodnutia mali prijať za pravdivé ?

Je to pápež?
Peter(skala)
Pařez
Opýtam sa ináč:

Môže byť emeritný arcibiskup pražskej diecézy
a pritom súčasne iný arcibiskup tej istej arcidiecézy?

Ak áno, a to určite, tak prečo by nemohol byť emeritný pápež a pritom sučasne aj pápež, ktorý momentálne funkciu zastáva len on ?!

Prakticky:
Emeritnému arcibiskupovi zostáva hodnosť: "Arcibiskup",
ktorá sa mu neodníme do konca života
Avšak funkcia sa odobrala pri odovzda…More
Pařez
Opýtam sa ináč:

Môže byť emeritný arcibiskup pražskej diecézy
a pritom súčasne iný arcibiskup tej istej arcidiecézy?

Ak áno, a to určite, tak prečo by nemohol byť emeritný pápež a pritom sučasne aj pápež, ktorý momentálne funkciu zastáva len on ?!

Prakticky:
Emeritnému arcibiskupovi zostáva hodnosť: "Arcibiskup",
ktorá sa mu neodníme do konca života
Avšak funkcia sa odobrala pri odovzdaní úradu. Túto funkciu prevzal nový arcibiskup

A podobne aj s pápežom.
Benedikt XVI. hodnosťou stále ostáva pápežom, ale už emeritným, kdežto čo sa týka funkcie, tak tú prevzal František

Je to dalšia možnosť?
Myslím si, že áno a koľko ľudí, toľko názorov, takže aj možností.

S hodnosťou kňazstva vieme, že tá ostáva naveky a preto sa kńaz nemôže oženiť.
Avšak z uradu knazstva je možné človeka suspendovať, čiže zbaviť funkcie, ktorá sa mu odníme na určitý čas.

Ked takto sa pozrieme na hodnosť a funkciu, vidíme že aj ked sa vzťahuju na rovnaký pojem: Knazstvo alebo pápežstvo - predsa maju iný charakter.
ivik310
a ešte jej to pár ľudí, zadarmo , prekladá do iných jazykov,
ivik310
Pazez, musím ťa sklamať, ale má podiely na ComaBooks, kde predáva aj tie svoje knihy varovania, už vyšli 4 a každá jedna je za 16 eur , výhodný biznis, čo povieš?
pařez
Peter - to, co je "jisté" a nezměnitelné, jsou dogmata
vendee.cz/texty/dogmata.html
Souhrn dogmat — O Církvi

Ta byla formulována zpravidla z důvodu potřebnosti vyjasnění některé teologické otázky - proto také budou existovat pravdy které platí, ale dosud nebyla potřeba dogmaticky je vyjasnit. A o hodně otázkách se diskutuje - a dokud se o nich učitelský úřad definitivně nevyjádří, tak se …More
Peter - to, co je "jisté" a nezměnitelné, jsou dogmata
vendee.cz/texty/dogmata.html
Souhrn dogmat — O Církvi

Ta byla formulována zpravidla z důvodu potřebnosti vyjasnění některé teologické otázky - proto také budou existovat pravdy které platí, ale dosud nebyla potřeba dogmaticky je vyjasnit. A o hodně otázkách se diskutuje - a dokud se o nich učitelský úřad definitivně nevyjádří, tak se diskutovat může

Peter - jaké by podle Tebe mohly být ještě další možnosti ve věci dnešního stavu papežství? Já tam totiž žádné další nevidím - jak jsem to teď napsal, tak mě napadla třetí možnost - Benedikt platně odstoupil a František nebyl platně zvolen , ale vzhledem k jednání obou aktérů tato možnost nepřipadá v úvahu...

Ivik - (19.2.2014 10:33:14)
Ono není vůbec jisté, jestli je MBM skutečně Mary Carbery - je určitý rozpor mezi tím, co sama o sobě uváděla (v podstatě nevěřící, teprve asi rok -pokud mě paměť neklame - před začátkem zjevení se přiblížila víře). Ti, kdo tvrdí, že jde o MC uváděli, že nejprve spolupracovala s jiným vizionářem, později se "osamostatnila" a vydala se na vlastní "vizionářskou dráhu".
pařez
Opravdu si myslíte, že Kristus může mít v jeden čas dva náměstky?
Přiznám se, že až doteď jsem považoval za naprostu samozřejmost, že papež je pouze jeden - §882 katechismu:
Papež, římský biskup a nástupce svatého Petra, „je trvalý a viditelný zdroj a základ jednoty biskupů i celého množství věřících“. „Římský biskup ze svého úřadu Kristova náměstka a pastýře celé církve má totiž nad církví …More
Opravdu si myslíte, že Kristus může mít v jeden čas dva náměstky?
Přiznám se, že až doteď jsem považoval za naprostu samozřejmost, že papež je pouze jeden - §882 katechismu:
Papež, římský biskup a nástupce svatého Petra, „je trvalý a viditelný zdroj a základ jednoty biskupů i celého množství věřících“. „Římský biskup ze svého úřadu Kristova náměstka a pastýře celé církve má totiž nad církví plnou, nejvyšší a všeobecnou pravomoc a je oprávněn ji vždycky svobodně uplatňovat.“

Jak by mohli být základem jednoty Církve dva papežové? Tato situace byla vždy považována za rozkol (schizma) v Církvi.
ivik310
inak, mňa by tiež zaujímalo, kde to "katolícka viera" hovorí...
ivik310
pre pazeza je "katolicka viera" to, čo prehlási pani Mary Carberry a keď ona povie, že odstúpil neprávoplatne ( tak je to pravda a nič a len pravda!!) a má smolu aj samotný pápež BenediktXVI a vlastne si ani nemusel pripravovať svoj prejav, kde všetko vysvetlil. Stačilo si počkať čo povie pani Carberry vo svojich posolstvách.
aobubo
Také že nejsou dva papežové,jeden je a tím je František jako nejvyšším představitelem hierarchie římskokatolické církve a biskupem města Říma a suverénem Vatikánu.Po abdikaci Benedikta XVI řádně zvolen.Benedikt XVI je emeritním papežem,což není to samé jako papež.
Když se sejdete např. s bývalým prezidentem,tak ho zřejmě oslovíte pane prezident.

Kánon 332:
2: Jestliže by se stalo, že Římský …
More
Také že nejsou dva papežové,jeden je a tím je František jako nejvyšším představitelem hierarchie římskokatolické církve a biskupem města Říma a suverénem Vatikánu.Po abdikaci Benedikta XVI řádně zvolen.Benedikt XVI je emeritním papežem,což není to samé jako papež.
Když se sejdete např. s bývalým prezidentem,tak ho zřejmě oslovíte pane prezident.

Kánon 332:
2: Jestliže by se stalo, že Římský velekněz se
zřekne svého úřadu, pak se k platnosti jeho
zřeknutí vyžaduje, aby se to stalo svobodně a
bylo to řádně ohlášeno. Nežádá se, aby zřeknutí
se někdo přijal.

Kánon 402:
1: Biskup, jehož zřeknutí bylo přijato, podržuje si
titul emerity své diecéze a přeje-li si, může si i
podržet bydliště v této diecézi, leč by v určitých
případech pro zvláštní okolnosti jinak rozhodl
Apoštolský stolec.
2: Biskupská konference se má postarat o sluš-
nou a přiměřenou obživu biskupa, který se zřekl
úřadu, ovšem s přihlédnutím k tomu, že je to
především povinnost diecéze, které sloužil.

Kánon 184:
1: Církevní úřad se ztrácí uplynutím stanovené
doby, dovršením věku stanoveného právem,
vzdáním se, přeložením, odstraněním a odnětím.

Kánon 185: Tomu, kdo ztratil úřad dosažením věku
nebo přijatým vzdáním se, může být přiznán titul
"na odpočinku" (emerity)

Kánon 187: Každý, kdo je zodpovědný za své činy
(svéprávný), může se z oprávněného důvodu
vzdát církevního úřadu.
Peter(skala)
Peřez
píšeš, že to je z pohľadu katolickej viery neprijateľné.

A to sa kde píše v "katolickej viere" ?

Rozumiem, ked niekto si myslí, že existuju len 2 možnosti (ktoré si uviedol) ale tiež aj tomu, ked niekto príde z 3 možnosťou alebo aj so 4. možnosťou a napokon povie, že to je pohľad katolickej viery, ale potom by bolo dobré to aj potvrdiť spomínanou "katolickou vierou"

Ide už len o to, že …More
Peřez
píšeš, že to je z pohľadu katolickej viery neprijateľné.

A to sa kde píše v "katolickej viere" ?

Rozumiem, ked niekto si myslí, že existuju len 2 možnosti (ktoré si uviedol) ale tiež aj tomu, ked niekto príde z 3 možnosťou alebo aj so 4. možnosťou a napokon povie, že to je pohľad katolickej viery, ale potom by bolo dobré to aj potvrdiť spomínanou "katolickou vierou"

Ide už len o to, že čo povačujeme za "katolickou vieru"
Niekto tvrdí, že to su oficiálne dokumenty Cirkvi, ktoré su schvalené na konciloch a nie hociakých, ale len dogmatických. Iní veria, že na všetkych konciloch, ktore boli riadne papežom zahajené.

A čomu veríš Ty?
Píšeš, že existuju len 2 možnosti
Mohol by si napísať, kde sa v učení Cirkvi o tom píše?
ivik310 likes this.
pařez
Nechci vypadat jako kverulant, ale znovu připomínám to, že nemohou být současně dva papežové! Po dobu pontifikátu jednoho nemůže být platně zvolen jiný.
Dnes existují pouze dvě možnosti:

1. Benedikt odstoupil, není tedy papež, a papežem je František. Pak Josef Ratzinger neoprávněně nosí papežský oděv, užívá papežské jméno Benedikt XVI. a titul "emeritní papež".

2. Benedikt platně neodstoupi…More
Nechci vypadat jako kverulant, ale znovu připomínám to, že nemohou být současně dva papežové! Po dobu pontifikátu jednoho nemůže být platně zvolen jiný.
Dnes existují pouze dvě možnosti:

1. Benedikt odstoupil, není tedy papež, a papežem je František. Pak Josef Ratzinger neoprávněně nosí papežský oděv, užívá papežské jméno Benedikt XVI. a titul "emeritní papež".

2. Benedikt platně neodstoupil (např. z důvodu vynucení, chybějící vnitřní dispozice odstoupit) a zůstává dál papežem - pak Jorge Bergoglio nebyl papežem platně zvolen.

Dnes jsem rád, že jsem se v 80tých letech mohl účastnit setkání, na kterých se mj. probíraly historické otázky - středověké dvojpapežství, trojpapežství atd. Tyto termíny (dvojpapežství) označují pouze vnější slupku událostí - z pohledu vnitřní podstaty byl papež pořád pouze jeden.

Takže to, co je uvedeno pod videem:
"...dvaja pápeži sú blízko pri sebe a vzájomne si pomáhajú:
jeden v tichu, v modlitbe, v uctievaní, ktoré ponúka svojim utrpením pre ostatných, ktorí musia viesť, hovoriť, konať a byť svedkami učenia môjho Syna Ježiša, pre všetkých . Dva životy, dva plamene svietia pre dobro Cirkvi a sveta. Môj syn Benedikt XVI dáva príklad vedomým odstúpením, obetuje sa a modlí za dobro Cirkvi a súčasného pápeža, čo mnohí nerobia..."

je z pohledu katolické víry nepřijatelné.
superiel likes this.
Peter(skala) likes this.