karinka
42.3K

To nie żart. Ten kardynał mówi, że Bóg czasem wzywa ludzi do grzechu śmiertelnego, i że czas skończyć …

fot. Facebook To jeden z najbardziej postępowych kardynałów w Kościele, a jednocześnie jeden z tych, których w amerykańskim Kościele uważa się za najbardziej profranciszkowych. I to własnie on zapewnia …More
fot. Facebook
To jeden z najbardziej postępowych kardynałów w Kościele, a jednocześnie jeden z tych, których w amerykańskim Kościele uważa się za najbardziej profranciszkowych. I to własnie on zapewnia, że Amoris laetitia jest niczym innym jak „rewolucyjną zmianą hermeneutyczną”, próbą wymuszenia „zmiany paradygmatu” w praktyce Kościoła.
Kard. Blase Cupich podkreśla, że poprzez adhortację, a także interpretujący ją list do biskupów Buenos Aires papież Franciszek „zaproponował drogę naprzód” w kwestii udzielania Komunii świętej rozwodnikom w ponownych związkach. Jeszcze istotniejsze, zdaniem Cupicha, jest to, że papież Franciszek nakazał publikację swojego listu i interpretacji biskupów Buenos Aires w Acta Apostolice Sedes. - Teraz od całego Kościoła zależy odpowiedź w duchu pełnej miłości i skutecznej kolegialności z biskupem Rzymu - mówił kardynał.
Cupich przekonywał także w rozmowie z „National Catholic Reporter”, że tradycyjne nauczanie Kościoła i praktyka duszpasterska w sprawie …More
Weronika.S
Wzywa do grzechu jedynie szatan i jego kardynałowie... Najpierw trzeba znieprawić swoją duszę, a potem znieprawia się dusze innych. Człowiek, który posiada prawą duszę, odstręcza innych od grzechu, a Franciszek tego nie robi, a wręcz przeciwnie... czyli pytanie: jaką on ma duszę.
Tymoteusz
„I to własnie on (kard. Blase Cupich) zapewnia, że Amoris laetitia jest niczym innym jak „rewolucyjną zmianą hermeneutyczną”, próbą wymuszenia „zmiany paradygmatu” w praktyce Kościoła.”
Musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce.” :-)More
„I to własnie on (kard. Blase Cupich) zapewnia, że Amoris laetitia jest niczym innym jak „rewolucyjną zmianą hermeneutyczną”, próbą wymuszenia „zmiany paradygmatu” w praktyce Kościoła.”

Musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce.” :-)
yaphet
Odebrało rozum?
Tadeusz Majoch
Pan Bóg nie chce aby ludzie byli w grzechu , uważajcie na fałszywych proroków .