언어
Weronika.S

PiS bierze wszystko! Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń. Dodatkowo w zgodzie z Kukiz'15...

Wiadomo, że chodzi o pieniądze, a nie o wartości inne niż materialne. Widać to i dzisiaj, w niedzielę jak ci zniewoleni biedacy latają po ulicach z tobołami wypchanymi zakupami...taką mamy Polskę.
Weronika.S

Kilkudziesięciu uczonych wysłało do papieża „synowskie napomnienie w sprawie szerzenia herezji”.

Dobrze, że są tacy. AL to zwiastun demokracji w bądź co bądź hierarchicznym Kościele Katolickim. Założeniem bowiem AL jest możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez żyjących w ciężkim grzechu cudzołóstwa, a w ten sposób zostanie zatarta różnica między związkami sakramentalnymi i cudzołożnymi. ,,podpieranie się,, Bożym miłosierdziem w łagodzeniu skutków grzechu cudzołóstwa jest teologicznie nieuczciwe.
Weronika.S

Samo klękanie i składanie rąk nikogo nie zbawi - diabeł też wierzy w Boga i pada przed Jego Majesta…

no to @W obronie Tradycji Kościoła właśnie zrezygnował z ilustracji, która przedstawiała klęczącego diabła ( do czego nawiązałam w poprzednim wpisie) i przypomniała się mu bajka Krasickiego; ,,Dewotce służebnica czymś zawiniła,, bardzo ,,pobożnego,, biskupa Krasickiego, być może jego mentora.
Weronika.S

,,JEDYNYM, najświętszym sposobem przyjmowania Eucharystii jest uklęknięcie !" ks. prof. Guz

A my wierni, w niektórych kościołach, sporo musimy ,,nakombinować,, aby przyjąć Komunię Świętą w pozycji klęczącej, w których to kościołach zasadą jest przyjmowanie Komunii Świętej w pozycji stojącej.
3 명 더 보기
Weronika.S

Czyją nauką kierujesz się w życiu?

Nigdy bym takiego pytania nie postawiła jak w tytule. Ewangelia eliminuje jednoznacznie Talmud i Koran.
3 명 더 보기
Weronika.S

Jezuita na tropie tradycjonalistycznej myślozbrodni. Cz. 2 - Stare i nowe działania Brygady RR

W kościołach zanika atmosfera ciszy i modlitwy. Ludzie rozmawiają o różnych sprawach, także o zakupach. Nie wiadomo, co w tej sytuacji lepiej zrobić, upomnieć czy nie. Upominać powinni kapłani i bardzo mi się podoba, gdy któryś z nich to robi.
Weronika.S

Zakazać reklamy

Słowa o zakazie reklamy alkoholu będą tylko sztuką dla sztuki, jeżeli KEP nie skieruje do rządu odpowiedniego pisma, powołującego się również na obecność rządu na Jasnej Górze i ich zawierzenie Matce Bożej. Jeżeli zawierzyli, niech teraz realizują. Nie sądzę jednakże, aby rząd wziął tak poważnie to zawierzenie.
Weronika.S

Powstrzymajmy prześladowania

Nie wierzę w żadne dobre inicjatywy z udziałem ONZ. To antyreligijny zaczątek światowego rządu. A Prezydent powinien wyraźnie wskazać, kto prześladuje i morduje chrześcijan. To dobry gest, ale tylko politycznie. Jan Paweł II też przemawiał w ONZ, ale świat przez to nie stał się lepszy. Może podniosło to jedynie prestiż Watykanu na na forum międzynarodowym, albo odwrotnie - prestiż ONZ.
3 명 더 보기
Weronika.S

MOCNE! Szatan rzuca Bogu ostateczne wyzwanie. ZOBACZ!

Zakała współczesnego świata to aborcja, cudzołożne związki niesakramentalne i homolobby.
Weronika.S

Władza rodziców nie jest wartością najwyższą, są sytuacje, gdy można ją ograniczyć. Jeszcze o …

...a władza państwa, pewnie tak, Karinko, choć są państwa jak Polska uznające aborcję, czyli zabijanie nienarodzonych. Terlikowski to typowy socjalista, preferujący dobro społeczne....kasujący wartości indywidualne. Niech się zajmie swoją rodziną, bo kiedyś powiedział, że jak się z żoną zdenerwują to rzucają talerzami, i gdzie tu dobro dzieci, które mieszkają z awanturującymi się rodzicami...
Weronika.S

Prześladowanie chrześcijan trwa. Średnio co pięć minut ginie wyznawca Chrystusa

Może dobrze byłoby, gdyby ów kapłan wskazał, kto tych chrześcijan morduje, a nie obracał się tylko w sferze ogólności. Wskazanie winnego to powinność, a nie grzech. Pewnie są to islamiści, bo Koran zachęca do mordowania ,,niewiernych,,. Ale jak tu mówić o nich w takim kontekście, skoro w KK obchodzi się dzień judaizmu?
Weronika.S

"Miota nim jak szatan..."! Wałęsa znokautowany przez Cenckiewicza!

W książce Cenckiwicza obok Wałęsy jest jeden z dygnitarzy obecnej elity rządzącej, ściślej jeden z prezesów...
Weronika.S

Minister zdrowia: odmowa szczepień to najmniej istotny element w sprawie noworodka z Białogardu

daj już im spokój, albo staraj się ich nawrócić na wiarę katolicką tak jak ja to robię.
Weronika.S

Minister zdrowia: odmowa szczepień to najmniej istotny element w sprawie noworodka z Białogardu

Każdy ma prawo do własnych decyzji wychowawczych. Poza tym pozostawienie noworodka jakiś czas w naturalnym ślizu poporodowym, neutralizuje szok związany z odmiennym niż łono matki środowiskiem życia noworodka i chroni jego ciało przed infekcją.
Weronika.S

Sedewakantyzm jest herezją i absurdem

@W obronie Tradycji Kościoła Coś się tak czepił tego sedewakantyzmu, przecież problemem głównym jest odstępstwo świata od wiary i moralności. Świat mówi głównie Bogu ,,nie,, a nie papieżowi. I ten sam świat w większości raczej uwielbia Franciszka.
Weronika.S

Sedewakantyzm jest herezją i absurdem

Chrystus pozostaje z nami, co nie oznacza, że papieże nie błądzą, mają jak każdy wolną wolę i tylko ludzki rozum.