Clicks1.3K
pl.news
7

Franciszek żąda bezwzględnego posłuszeńswa

"Nie można połączyć bycia Przedstawicielem Papieskim i krytykowania papieża za jego plecami, prowadzenia blogów lub wręcz przyłączania się do grup wrogich papieżowi, Kurii albo Kościołowi Rzymskiemu", powiedział papież Franciszek ponad setce nuncjuszy zebranych na audiencji 13 czerwca.

Franciszek chce od nich pełnej lojalności i całkowitego posłuszeństwa: "posłuszeństwo Bogu nie może być oddzielone od posłuszeństwa Kościołowi i przełożonym".

Jednocześnie Franciszek wezwał nuncjuszy, by nie byli "sztywni" i by nie byli "hipokrytami ani elastyczni jak kameleon", co wydaje się sednem działania współczesnych biskupów.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsIgizimuxtf
Tymoteusz
Franciszek chce od nich pełnej lojalności i całkowitego posłuszeństwa: "posłuszeństwo Bogu nie może być oddzielone od posłuszeństwa Kościołowi i przełożonym".”

No wreszcie po ponad pięciu latach biskup Rzymu pokazuje swoje prawdziwe oblicze tyrana...
Tymoteusz
Jeżeli Ktoś się nie zgadza z moją wypowiedzią, odpowiadam więc Mu następująco:

cierpliwości, będzie jeszcze dużo gorzej, niestety...

Na szczęście znamy finał z Apokalipsy św. Jana :-)
Weronika....S
@Krzysiekk Nie tylko Franciszek, ale posoborowie głosi generalnie ,,inną naukę,,. Może Benedykt XVI zdając sobie z tego sprawę abdykował jako papież ,,posoborowy,,. Nie zrezygnował jednak z bycia papieżem całego Kościoła Powszechnego, o czym świadczą noszone przez niego papieskie szaty głowy Kościoła Katolickiego chociaż byłby (w domyśle) ,,więźniem Watykanu,,. Benedykt XVI odziedziczył stan …More
@Krzysiekk Nie tylko Franciszek, ale posoborowie głosi generalnie ,,inną naukę,,. Może Benedykt XVI zdając sobie z tego sprawę abdykował jako papież ,,posoborowy,,. Nie zrezygnował jednak z bycia papieżem całego Kościoła Powszechnego, o czym świadczą noszone przez niego papieskie szaty głowy Kościoła Katolickiego chociaż byłby (w domyśle) ,,więźniem Watykanu,,. Benedykt XVI odziedziczył stan Kościoła taki, że trzeba było rzeczywiście i sił fizycznych do jego prowadzenia. To nie był już ten Kościół co za Leona XIII, który to papież leżąc na łożu śmierci wydawał polecenia, a hierarchowie wykonywali je skrupulatnie. Należy przypomnieć prośbę Benedykta XVI o modlitwę z pierwszej jego homilii ,,módlcie się, abym nie uciekł przed wilkami,, co jest raczej nie pozytywną oceną sytuacji wewnętrznej, skoro ,,grasują wilki,, jak można było domyślić się z wypowiedzi Benedykta XVI.
Krzysiekk
Benedykt nadal jest papieżem i będzie do końca życia.
Krzysiekk
ŚWIĘTY PAWEŁ KRÓTKO O TYM... 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
justuss
antychryst
Piotrek pod
Franciszek żąda posłuszeństwa własnym herezjom.