Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Edward7
2K

Jak cyfrowy identyfikator "OR" może kontrolować życie

Joseph Mercola


Podczas gdy media nadal szydzą z ostrzeżeń, że paszporty szczepionek są częścią struktury nadzoru, która prawdopodobnie stanie się trwałą częścią naszego życia, jeśli pozwolimy na ich wdrożenie, nic nie wskazuje na to, że tak się nie stanie. W „The Jimmy Dore Show” powyżej, Dore podkreśla i przeprowadza wywiad z Maxem Blumenthalem na temat jego artykułu „Zdrowie publiczne czy bogactwo prywatne? Jak cyfrowe paszporty szczepionek torują drogę bezprecedensowemu kapitalizmowi nadzoru” 1, napisanej wspólnie z reporterem śledczym Jeremym Loffredo.

Artykuł zawiera przegląd niektórych tragicznych konsekwencji, których można się spodziewać, jeśli globalne wprowadzenie cyfrowych paszportów szczepionek miałoby się udać. Loffredo i Blumenthal wskazują na Indie, gdzie wdrożono już system cyfrowej identyfikacji. Baza danych o nazwie Aadhaar zawiera cyfrowe dane identyfikacyjne ponad 1 miliarda mieszkańców, co czyni ją największym biometrycznym systemem cyfrowej identyfikacji, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Indyjski system ilustruje niebezpieczeństwa związane z cyfrowymi identyfikatorami
Chociaż nie jest oficjalnie opisany jako taki, system jest „de facto systemem kredytu społecznego”, twierdzą autorzy. Jest sprzedawany publicznie jako kluczowy punkt dostępu do usług rządowych, ale śledzi również geolokalizację, zatrudnienie i zwyczaje zakupowe użytkowników. W Indiach ludzie nie mają innego wyjścia, jak tylko poddać się tej inwazyjnej inwigilacji, aby uzyskać dostęp do usług rządowych i programów pomocy, takich jak racje żywnościowe. Jak można się spodziewać po takiej gigantycznej bazie danych, zdarzają się usterki, a w Indiach takie usterki okazały się śmiertelne. Loffredo i Blumenthal wyjaśniają: 2

„Śmierć głodowa Etwariya Devi, 67-letniej wdowy z wiejskiego indyjskiego stanu Jharkhand, mogła minąć bez uprzedzenia, gdyby nie była częścią bardziej rozpowszechnionego trendu. Podobnie jak 1,3 miliarda jej rodaków, Devi została zmuszona do zarejestrowania się w biometrycznym systemie cyfrowej identyfikacji o nazwie Aadhaar, aby uzyskać dostęp do usług publicznych, w tym jej miesięcznego przydziału 25 kg ryżu. Kiedy jej odcisk palca nie został zarejestrowany w tandetnym systemie, Devi odmówiono jej racji żywnościowej. W ciągu następnych trzech miesięcy 2017 roku wielokrotnie odmawiano jej jedzenia, dopóki sama w domu nie zapadła w głód.
Premani Kumar, 64-letnia kobieta również z Jharkhand, spotkała taki sam koniec jak Devi, umierając z głodu i wycieńczenia w tym samym roku po tym, jak system Aadhaar przekazał jej emeryturę innej osobie bez jej zgody, jednocześnie odcinając jej comiesięczne jedzenie racje żywnościowe. Podobnie okrutny los spotkał Santoshi Kumari, 11-letnią dziewczynkę, również z Jharkhand, która podobno zmarła błagając o ryż po anulowaniu karty żywnościowej jej rodziny, ponieważ nie była powiązana z ich cyfrowym identyfikatorem Aadhaar. Te trzy rozdzierające serce ofiary były jedną z wielu zgonów na wiejskich obszarach Indii w 2017 roku, co było bezpośrednim skutkiem systemu cyfrowej identyfikacji Aadhaar”.

Rządź poprzez medycynę
Jak zauważyli autorzy, „tytani globalnego kapitalizmu” wykorzystują teraz pandemię COVID-19 do wdrażania tego rodzaju systemów cyfrowej identyfikacji w stylu kredytu społecznego w całym świecie zachodnim: „Dla tych, którzy pragną zakończenia ograniczeń związanych z pandemią, programy poświadczeń poświadczających ich szczepienie przeciwko COVID-19 zostały wprowadzone na rynek jako klucz do ponownego otwarcia gospodarki i przywrócenia im wolności osobistej. Ale wdrożenie paszportów immunologicznych przyspiesza również tworzenie globalnej infrastruktury tożsamości cyfrowej”.

Plan jest równie diabelski, co genialny. Podczas gdy powstanie dyktatur historycznie wiązało się z użyciem sił zbrojnych do podporządkowania sobie niesfornej opinii publicznej, rozwijająca się dzisiejsza dyktatura w dużej mierze opiera się na uzbrojonej medycynie i kontroli informacji. Jeśli poświęciłeś trochę czasu na zapoznanie się z koncepcją technokracji, która ma w sobie wyraźny komponent transhumanistyczny, zobaczysz, dlaczego ma to sens i było w rzeczywistości całkowicie przewidywalne. Wiążąc kwestię opieki zdrowotnej z cyfrowym aparatem nadzoru, otrzymujesz bardzo solidną platformę do automatycznej kontroli mas. Używanie strachu również dobrze sprawdza się w tym scenariuszu, ponieważ większość chce pozostać przy życiu i nie chce, aby ich bliscy umierali. Tak więc nabierają się na kłamstwa, takie jak „musimy zamknąć świat i ukrywać się w domu przez wiele miesięcy, albo wszyscy umrzemy”.

Bill Gates zamienia zdrowie publiczne w prywatne bogactwo
Wiodącą postacią w tym systemie dyktatury medyczna jest Bill Gates, który obecnie dzierży wpływ dominujący nad nie tylko Big Tech ale także globalnej polityki zdrowotnej, rolnictwa i polityki żywnościowej (w tym biopiractwu i fałszywej żywności), zmiany pogody i innych technologii klimatycznych, 3 nadzór , edukacja i media. Jak donieśli Loffredo i Michele Greenstein w artykule GrayZone z 8 lipca 2020 r.: 4
„Poza public relations o Gates kryje się niepokojąca historia, która powinna budzić obawy, czy plany jego fundacji dotyczące rozwiązania pandemii przyniosą korzyści globalnemu społeczeństwu w takim stopniu, w jakim się rozszerzą i umocnią swoją władzę nad międzynarodowymi instytucjami. Fundacja Gatesa już skutecznie sprywatyzowała międzynarodowy organ odpowiedzialny za tworzenie polityki zdrowotnej, przekształcając ją w narzędzie korporacyjnej dominacji. Ułatwiło to zrzucanie toksycznych produktów na ludność Globalnego Południa, a nawet wykorzystywało biednych świata jako króliki doświadczalne do eksperymentów narkotykowych. Wpływ Fundacji Gatesa na politykę zdrowia publicznego jest praktycznie uzależniony od zapewnienia, że przepisy bezpieczeństwa i inne funkcje rządowe są wystarczająco słabe, aby można je było obejść…

Mocne dowody sugerują, że Gates Foundation działa jako koń trojański dla zachodnich korporacji, które oczywiście nie mają większego celu niż zwiększenie zysków”.

Rzeczywiście, Gates przekazuje miliardy prywatnym firmom i jest mocno zainwestowany w te same produkty i firmy, którym przekazuje pieniądze i które w inny sposób promuje jako rozwiązania światowych problemów, takich jak głód, choroby, wirusy pandemiczne czy zmiany klimatyczne. Jak sugeruje The GrayZone, globalne imperium zdrowia Gatesa bardziej polega na budowaniu imperium dla siebie i swoich technokratów niż na promowaniu zdrowia publicznego. 5 Nic dziwnego, że Gates nazwał twórcę Aadhaara „bohaterem”, a wiele inicjatyw Gatesa miało na celu wprowadzenie podobnego systemu na Zachód. 6

Chodzi o kontrolę i zysk
Jak wyjaśnia Blumenthal w filmie, te biometryczne systemy identyfikacji mają na celu umożliwienie prywatnym firmom czerpania korzyści z Twoich danych osobowych. Robią to już od lat, oczywiście wysysając twoje dane osobowe online, a następnie sprzedając je każdemu, kto chce zapłacić, czy to oszustom i oszustom, czy renomowanym firmom.
Ale biometryczny system identyfikacyjny pozwoli im sprzedawać i czerpać zyski z twoich odcisków palców, tęczówki i twarzy, a także wszystkich powiązanych z tobą danych, od danych medycznych i dotyczących zatrudnienia po usługi społeczne i finansowe. Podsumowując, paszport szczepionkowy/system cyfrowego identyfikatora pozwoli osobom kontrolującym system czerpać korzyści z Twojej tożsamości, jednocześnie zniewalając Cię w systemie. To zmodernizowany system niewolników, czysty i prosty.

Pułapka wygody


Aby przekonać się, w co zmienią się paszporty szczepionek, obejrzyj powyższe wideo wojskowej firmy nadzoru Thales, która przyznała, że paszporty szczepionek są w rzeczywistości prekursorem cyfrowych portfeli identyfikacyjnych. 7 Jak widać, identyfikator cyfrowy jest sprzedawany jako fenomenalna wygoda, coś, co ochroni Ciebie, Twoją tożsamość i pieniądze.

Uwierz w ten chwyt PR na własne ryzyko. Jak zauważył Dore: „Jeśli ja [portfel cyfrowy] wpadnę w niepowołane ręce, [twoje] życie jest prawie skończone”. Najbardziej niepokojące jest to, że wpadnięcie w ręce hakerów i złodziei nie jest twoim największym zmartwieniem. Biorąc pod uwagę niszczycielską władzę, jaką totalitarny reżim może mieć nad twoim życiem poprzez kontrolę nad tym systemem — jeśli nie zgadzają się na to, co mówisz, co oglądasz, co kupujesz, dokąd idziesz, jak się zachowujesz lub z kim spędzasz czas — strata twojego cyfrowy portfela - do zwykłego oszusta byłby niewielką niedogodnością w porównaniu z blokadą rządu .

Jak zauważył Dore, rządzący dyktatorzy mogą uznać cię za terrorystę za udział w proteście i jednym naciśnięciem przycisku odciąć ci dostęp do usług rządowych, opieki zdrowotnej i kont bankowych. Nic, co chcesz robić w życiu, nie będzie po tym bardzo wygodne. Oczywiście istnieje również możliwość wystąpienia usterek i błędów systemowych, co ilustrują powyższe historie z Indii, które również mogą mieć śmiertelne konsekwencje. Nie udało się zarejestrować odcisku palca. Płatności emerytalne zostały przekazane niewłaściwej osobie, a racje żywnościowe zostały w niewytłumaczalny sposób odcięte. Jak to jest, że błędów nie da się naprawić? Prawdopodobnie dlatego, że wszystkie organy, które korzystają z systemu, nie mają uprawnień do wprowadzania w nim zmian. Wszystko jest zautomatyzowane, obsługiwane przez algorytmy, a każdy jest zasadniczo bezsilnym niewolnikiem systemu i wewnątrz systemu. Prawdopodobnie wszyscy tylko wzruszyli ramionami, mówiąc, że nie mogą nic z tym zrobić, a brak ludzkiego zaangażowania doprowadził do śmierci tych ludzi. A problemy nie są rzadkie. Losowe badanie 18 wiosek w Indiach, które wdrożyły obowiązkowe uwierzytelnianie biometryczne w stacjach racjonowania, wykazało szokujące, że 37% ludzi nie było w stanie uzyskać racji żywnościowych z powodu jakiegoś problemu w systemie. 8

Ile razy chcesz zagrać w rosyjską ruletkę?
Jeśli chodzi o paszporty szczepionek, widzieliśmy już, że utrzymanie ważnego paszportu będzie wymagało podania nieujawnionej liczby zastrzyków przypominających. To nie jest tak, że możesz po prostu otrzymać wstępną dawkę jednej lub dwóch dawek i być ustawionym. Nie, za każdym razem, gdy zostanie wydany booster, twój paszport straci ważność do momentu otrzymania tego boostera, czy to trzeciego, czy trzydziestego trzeciego. Biorąc pod uwagę, jak niebezpieczne okazują się te szczepienia na COVID, w zasadzie będziesz ryzykować życiem za każdym razem, gdy dostaniesz zastrzyk. I po co?

Bez przepustki COVID moja żona i ja jesteśmy wygnani ze społeczeństwa. Nie mamy dochodów. Zakazano większości zakupów. Ledwo istnieje. ~ Gluboco Lietuva, nieszczepiona Litwinka Zrobisz to, aby otrzymać podstawowe wolności, o których nawet nie myślałeś, że mogą zostać naruszone zaledwie dwa lata temu, takie jak prawo do pracy, prawo do chodzenia do szkoły, prawo do podróżowania i poruszania się w społeczeństwie jak chcesz, na zakupy, wejdź do siłowni, restauracji lub banku.

Powiedz NIE dyktaturze biomedycznej
We Włoszech, gdzie obowiązkowe paszporty szczepionkowe są obecnie wszczepiane wszystkim pracownikom, zarówno publicznym, jak i prywatnym, pojawiają się już doniesienia o nieludzkim wykluczeniu. Starą kobietę zabrano ze szpitala, bo nie miała paszportu. 9 Litwini mają jedne z najostrzejszych na świecie mandatów do zastrzyków COVID. Tam nieszczepieni mają zakaz wstępu do restauracji, wszelkich nieistotnych sklepów, centrów handlowych, usług kosmetycznych, bibliotek, banków, agencji ubezpieczeniowych, uniwersytetów, szpitalnej opieki medycznej i podróży pociągiem. W serii postów na Twitterze Gluboco Lietuva, nieszczepiony ojciec i mąż, powiedział: 10
„Bez przepustki COVID moja żona i ja jesteśmy wygnani ze społeczeństwa. Nie mamy dochodów. Zakazano większości zakupów. Ledwo istnieje… Próbowaliśmy kupić artykuły artystyczne dla naszych dzieci w sklepie z rękodziełem. Nie można dokonywać zakupów bez przepustki. Próbowaliśmy kupić zabawki edukacyjne w sklepie z zabawkami. Zabroniono nam wstępu. Nie mogę kupić przyborów kuchennych. Banalne, ale frustrujące…
Ta presja na poddanie się jest wszędzie. I to jest przytłaczające. Nasza zdolność do przetrwania została zniszczona. Ale bez względu na narzucone cierpienia i trudności, które musimy znosić, nigdy nie zaakceptujemy popadnięcia w autorytaryzm, który reprezentuje przepustka COVID”.
Rzeczywiście, chociaż przeciwstawianie się tyranii, jaką jest teraz paszport szczepionkowy, może powodować ból i walkę, to nic w porównaniu z bólem, którego doświadczymy, jeśli teraz nie powiemy „nie”. Ile wolności chcesz stracić? Nie myśl ani przez chwilę, że wszystko się skończy, gdy zostaniesz w pełni zaszczepiony przeciwko COVID-19. Jak zauważyła firma doradztwa finansowego Aite-Novarica we wrześniu 2021 r. 11 COVID-19 szczepionka i cyfrowy paszport w Nowym Jorku (Excelsior pass) jest „krokiem w kierunku kompleksowej cyfrowej tożsamości ... poza tylko COVID-19 szczepienia”, - służą jako „zgrabna okazja do programu pilotażowego” w tym celu.

Wojskowo-wywiadowczy - Vaccine Pass Push
W wywiadzie Blumenthal wspomina, że wkrótce opublikuje kolejny artykuł szczegółowo opisujący rolę organizacji wywiadu wojskowego MITRE w forsowaniu amerykańskiego paszportu szczepionkowego. Ten artykuł został opublikowany w The GrayZone 26 października 2021 r. 12. Ten artykuł może po prostu popchnąć Cię do podjęcia decyzji, gdzie stoisz w tej sprawie. Chociaż MITER jest notowana jako organizacja non-profit, jej kierownictwo składa się z specjalistów wywiadu wojskowego, a większość jej działalności pochodzi z kontraktów z Departamentem Obrony, FBI i sektorem bezpieczeństwa narodowego.

„Wysiłek „rozszerzenia paszportów szczepionek z kodem QR poza stany takie jak Kalifornia i Nowy Jork” obraca się teraz wokół partnerstwa publiczno-prywatnego znanego jako Vaccine Credential Initiative (VCI). A VCI zarezerwowało instrumentalną rolę w swojej koalicji dla MITRE”, piszą Blumenthal i Loffredo. 13 „Opisany przez Forbesa jako „sklep z płaszczami i sztyletami [badania i rozwój]”, który jest „najważniejszą organizacją, o której nigdy nie słyszałeś”, MITER opracował jedne z najbardziej inwazyjnych technologii nadzoru używanych obecnie przez amerykańskie agencje szpiegowskie. Jednym z najbardziej nowatorskich produktów jest system stworzony dla FBI, który rejestruje odciski palców osób z obrazów publikowanych w serwisach społecznościowych. Własna koalicja parasolowa MITRE COVID-19 obejmuje In-Q-Tel, ramię kapitału wysokiego ryzyka Centralnej Agencji Wywiadowczej oraz Palantir, prywatną firmę szpiegowską skażoną skandalem.

Elizabeth Renieris, dyrektor założycielka Notre Dame i laboratorium etyki technologicznej IBM, ostrzegła, że „jako dominujące firmy zajmujące się technologią i nadzorem”, takie jak MITER, „dążą do nowych strumieni przychodów w służbie zdrowia i usługach finansowych… prywatne i obsługiwane systemy identyfikacji przy maksymalizacji zysków modele zagrażają prywatności, bezpieczeństwu i innym podstawowym prawom jednostek i społeczności”. Rzeczywiście, zaangażowanie aparatu wywiadu wojskowego w rozwój cyfrowego systemu paszportów szczepionek jest kolejną wskazówką, że pod przykrywką obaw o zdrowie publiczne, stan nadzoru USA może wzmocnić swoją kontrolę nad coraz bardziej niespokojną populacją”.


Co to jest MITR?
Czym więc jest MITRE i dlaczego są kluczowym graczem w VCI? Organizacja nie odpowiedziała na pytania „GrayZone” do artykułu; „jednak jego udokumentowana historia sprawia, że lektura jest niepokojąca”, zauważają Blumenthal i Loffredo. Firma MITER została założona w 1958 roku i ma swoją siedzibę w północnej Wirginii. Zespół ekspertów zajmujących się wywiadem wojskowym otrzymuje od amerykańskich agencji około 2 miliardów dolarów rocznie. Początkowo powstał jako wspólny projekt Sił Powietrznych USA i Massachusetts Institute of Technology (MIT), w celu opracowania systemów dowodzenia i kontroli dla wojny nuklearnej i konwencjonalnej. Zlecono im również eliminację konopi indyjskich w Meksyku za pomocą toksycznych herbicydów, strategii, która doprowadziła do skażenia dużych pokosów upraw żywności. Niedawno MITER pracował nad technologią nadzoru dla FBI, zbierając odciski palców ze zdjęć ludzi w mediach społecznościowych, na których widoczne są ich dłonie i palce, i pomógł agencji stworzyć największą na świecie bazę danych biometrycznych.

MITER pracował również nad projektem Modernized Intelligence Database (MIDB) FBI, który według byłego zastępcy dyrektora FBI Williama Bayse'a pozwolił policji zidentyfikować przyczyny polityczne, współpracowników i pracodawców aktywistów, wraz z ich danymi biometrycznymi, wydatkami i informacjami podatkowymi. Jakby to nie wystarczyło do podniesienia włosów, Blumenthal i Loffredo zauważają: 14
„Poprzez setki próśb FOIA i wywiadów z obecnymi i byłymi urzędnikami MITER, Forbes dowiedział się, że MITER zaprojektował „prototypowe narzędzie, które może włamać się do smartwatchy, urządzeń śledzących kondycję i domowych termometrów dla celów bezpieczeństwa wewnętrznego… oraz badania w celu ustalenia, czy ktoś zapach ciała może wskazywać, że kłamią. MITER jest również domem dla programu ATT&CK, modułu cyberbezpieczeństwa, który korporacja opisuje jako „dostępną na całym świecie bazę wiedzy o taktykach przeciwnika i technikach [wywiadowczych] opartych na obserwacjach ze świata rzeczywistego”. Adam Pennington, główny architekt projektu ATT&CK MITRE, „spędził ponad dekadę z firmą MITER, studiując i głosząc stosowanie oszustwa do zbierania informacji wywiadowczych”. Adwokat ACLU, Nate Wessler, nazwał projekty nadzoru MITRE „niezwykle mrożącymi krew w żyłach” i ostrzegł, że „budzą poważne obawy dotyczące prywatności”.

Są to te same osoby, które odgrywają obecnie kluczową rolę w amerykańskim programie paszportowym dotyczącym szczepionek. Blumenthal i Loffredo zagłębiają się w swoim artykule, 15, ale myślę, że rozumiesz sedno.

Paszporty szczepionkowe najwyraźniej nie mają nic wspólnego z utrzymywaniem ludzi w zdrowiu i ochronie przed infekcjami, a wszystko z przekształcaniem naszych najbardziej osobistych danych w centrum zysku, które jednocześnie pozwala im sprawować bezprecedensową kontrolę nad życiem każdego z nas.

Nie popełnij błędu, prędzej czy później — a czas szybko się kończy — każdy będzie musiał dokonać wyboru: wolność lub niewola. Nie ma już kompromisu.
A jeśli powiemy nie niewolnictwu, musimy być gotowi nie skapitulować, ponieważ już teraz widzimy, że masowe protesty niewiele robią, by odwieść Światowe Forum Ekonomiczne i jego partnerów od forsowania globalnego cyfrowego identyfikatora szczepionek, wraz ze scentralizowanym cyfrowym waluta. Razem te dwie rzeczy dadzą im pełną kontrolę nad naszym życiem. Nasze dzieci i wnuki nigdy nie doświadczą, jak to jest być wolnymi, jeśli na to pozwolimy.

Źródła i referencje
1, 2, 6, 8, 9 Szara strefa 19 października 2021
3 Naród 16 lutego 2021
4, 5 GrayZone 8 lipca 2020 r.
7 Twitter Thales
10 Twitter Gluboco Lietuva 7 października 2021
11 Aite Novarica 8 września 2021
12, 13, 14, 15 Szara strefa 26 października 2021

lewrockwell.com/…/diabolical-how-digital-id-will-control-your-life/