Na swój sposób: Traditionis Custodes według kardynała Saraha (film)

Franciszek ma "swój sposób strzeżenia tradycji" – powiedział francuskiej telewizji CNews (26 grudnia) kard. Robert Sarah. Według niego Franciszek …
CÓRKA MARYI
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
+

Wzywajmy św. Michała, księcia niebiańskich zastępów:

ultramontes.pl/hughes_modernisci_i_diabel.htm

Tylko powrót do prawdziwej wiary, prawdziwej Mszy i ważnych sakramentów może pokonać diabelską moc.

Trzymajmy się zawsze naszej Wiary i naszego nabożeństwa do Matki Bożej, Królowej Anielskiej.

Często i pobożnie uczestniczcie we Mszy, a także często korzystajcie z sakramentów i sakra…
More
+

Wzywajmy św. Michała, księcia niebiańskich zastępów:

ultramontes.pl/hughes_modernisci_i_diabel.htm

Tylko powrót do prawdziwej wiary, prawdziwej Mszy i ważnych sakramentów może pokonać diabelską moc.

Trzymajmy się zawsze naszej Wiary i naszego nabożeństwa do Matki Bożej, Królowej Anielskiej.

Często i pobożnie uczestniczcie we Mszy, a także często korzystajcie z sakramentów i sakramentaliów, takich jak woda święcona.

Wzywajmy także św. Michała, księcia niebiańskich zastępów, aby strzegł nas przed podstępami i pokusami diabelskimi, ponieważ szatan jest bardzo prawdziwy i, niestety, większość ludzi robi dokładnie to, czego on od nich chce.

Ks. Benedict Hughes CMRI
MementoMori+++
Weronika : "Forma nadzwyczajna jest zawsze tą drugą formą jakby w opozycji do pierwszej. Takie są ogólne prawidła logiki. Sejm np. zbiera się na posiedzeniach zwyczajnych i to jest norma. Wypadają też nadzwyczajne, ale one nie są normą. Pierwsza Msza, Msza Wszechczasów jest formą zwyczajną i była życiem Kościoła przez dwa tysiące lat. Msza Novus Ordo jest rytem nie zwyczajnym, a nadzwyczajnym...…More
Weronika : "Forma nadzwyczajna jest zawsze tą drugą formą jakby w opozycji do pierwszej. Takie są ogólne prawidła logiki. Sejm np. zbiera się na posiedzeniach zwyczajnych i to jest norma. Wypadają też nadzwyczajne, ale one nie są normą. Pierwsza Msza, Msza Wszechczasów jest formą zwyczajną i była życiem Kościoła przez dwa tysiące lat. Msza Novus Ordo jest rytem nie zwyczajnym, a nadzwyczajnym...Tak samo jak SWII ma charakter ,,nadzwyczajny,, ponieważ w opozycji do nauczania apostolskiego eksponuje się ekumenizm i nową ewangelizację. A żaden z posoborowych papieży nie wyjaśnił, co to jest ta ,,nowa ewangelizacja,, ale ją realizują.."

Nie ma to jak wyjaśniać tajemnicy Mszy Świętej w świetle posiedzeń sejmowych…🥴🤭

Nie ma to jak pojmowanie Mszy świętej przez ryt bez odniesienia do substancji i jej istoty , a nawet przedziera się ignorancja wobec substancji Mszy świętej tj samego Boga. Negując więc substancję wywalić na śmietnik można i nadzwyczajny ryt i ryt zwyczajny i każdy inny gdyż by był bez fundamentu tj Jezusa Chrystusa.

Szanowna pani Weronika utożsamiła formę rytu z ziemskim Ciałem Chrystusa które poniosło mękę, pisząc jakoby kolejny zewnętrzny ryt sprzeciwiał się pierwszemu ?

„nadzwyczajna forma rytu trydenckiego” a „forma rytu zwyczajnego wzechczasów” różni się tylko nazewnictwem i formą, nie zaś substancją i istotą . W przypadku posiedzeń sejmowych substancją jednoczącą nie jest Jezus Chrystus bo nie ma tam ani zewnętrznej formy rytu, ani substancji i istoty Boga ukrytego sakramentalnie 🥶!

„Forma nadzwyczajna jest zawsze tą drugą formą jakby w opozycji do pierwszej „ „ Takie są ogólne prawidła logiki” - Czyli jakie ? Logika nie jest podporządkowana jakiemuś zawiłemu błądzeniu i szukania przyczyn w nazewnictwie . O ile logika jest świetnym narzędziem pomagającym utrzymać w ryzach wyobraźnię, o tyle nie stanowi ona już - z samej natury - czynnika wyjaśniającego, a jedynie czynnik porządkujący system myślowy.

Nie ma to jak urojeniowe sprzeciwianie jednego rytu przeciwko drugiemu powszechniejszemu w obecnych czasach aby odciąć ludzi od substancji Boga która za tym rytem się skrywa.

Szanowna pani zapomniała , Kosciół Chrystusowy jest Żywym Ciałem Chrystusa a nie umarłym. Msza święta nie biorąc pod uwagę rytu, nadal jest życiem Kościoła , więc nie „była”

SWII jest nauczaniem Apostolskim , nie ma tam nowego nauczania, gdyż przedmiotem nauczania SW II jest Jezus Chrystus i zbawienie a nie jakieś siłą wmawiane oszczerstwa .