Clicks10
lv.news

Kāpēc? Priesteris "apprecas" ar ilggadēju draudzeni, kas guļ uz nāves gultas

Tēvs J.-F. Ženēvas draudzes priesteris Šveicē C. miris 25. aprīlī no limfomas, īsi pirms savas 63. dzimšanas dienas.

Gandrīz pēc divām nedēļām 52 gadus vecs gleznotājs un bijusī mūķene portālam 24heures.ch pastāstīja, ka C. neilgi pirms viņa nonāca ierosinātā komā, ņemot vērā viņa nāvi.

Abi iepazinās, kad C. bija diakona un viņa bija reliģioza māsa. Viņi 30 gadus izklaidēja draudzību, ko raksturoja "platoniska aizraušanās" un "vēlme pēc šķīstības", kā to saka 24heures.ch.

Priesteris bija atbildīgs par lielu pastorālo vienību Ženēvā, kurā ietilpst četri draudzes. Bēru dievkalpojuma laikā Ženēvas / Fribūras / Lozannas bīskaps Čārlzs Morerods, kurš zināja par apstākļiem, savā homīlijā pieminēja priestera "uzticīgo un sirsnīgo draugu trīsdesmit gadu garumā".

Saskaņā ar Šveices bīskapu Cath.ch lēmumu "precēties" atbildēja uz nepieciešamību pēc "konsekvences" un "atzīšanas". Ja tā būtu patiesība, viņiem to vajadzēja darīt trīsdesmit gadus agrāk. Visticamāk, ka priesteris par savu mantinieci iecēla bijušo māsu, tādā gadījumā civillaulība viņu atbrīvoja no mantojuma nodokļa, kas Ženēvas kantonā var būt pat 26%.

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsPxncoqblde