csk.news
11.9K

Rozhovor: František verí, že prekonal strnulosť

"Vo svojom živote som mal strnulé obdobia, keď som vyžadoval príliš veľa," povedal František pre argentínsku agentúru Telam.com.ar (VaticanNews.va, 1. júla).

Hovorí, že ako jezuita bol "veľmi prísny": "Ako biskup som bol trochu benevolentnejší". Počas jeho pontifikátu "vyšli na povrch veci, ktoré v mojej osobnosti driemali; že som sa stal milosrdnejším [sic!]". Je presvedčený, že "byť pápežom nie je až také tragické".

František tvrdí, že počas svojho pontifikátu robil len to, o čo ho požiadalo kolégium kardinálov - s ktorým sa nechce stretávať.

Verí, že príroda je "v kríze" a že s ňou "nežijeme v harmónii" - nech už to znamená čokoľvek - a hovorí, že teraz je mládež [ktorá je otupená mobilnými telefónmi] "bystrejšia" a "bystrejšia" ako za jeho čias, hoci sa "neukazuje na omši".

O troch zlách narcizme, skľúčenosti a pesimizme František vysvetľuje, že sa nazývajú "zrkadlová psychológia", ktorá sa pozerá na seba a líže si vlastné rany.

Najväčšiu časť rozhovoru tvorili vyjadrenia o politike. František zopakoval nepravdivé tvrdenie, že v stredovekej bazilike Vézelay vo Francúzsku nesie Kristus na pleciach Judáša Iškariotského.

Obrázok: Vatican Media, #newsBhgcumfdda

obyčajná veriaca žena
Toľké drísty, že sa to už dávno nedá počúvať, lebo hrozí osprostenie !