Piotr Piotr
32.5K

Już się z tym nie kryją -Biskup uczestniczył w masońskiej ceremonii otwarcia nowych wrót do siedziby loży

Dom Masoński Wielkiego Wschodu Włoch otworzył nowe wejście do swojej siedziby przy Via Roma w mieście Terni. W uroczystej ceremonii wzięli udział między innymi burmistrz Terni, Leonardo Latini – oraz …More
Dom Masoński Wielkiego Wschodu Włoch otworzył nowe wejście do swojej siedziby przy Via Roma w mieście Terni. W uroczystej ceremonii wzięli udział między innymi burmistrz Terni, Leonardo Latini – oraz katolicki biskup, Francesco Antonio Soddu.
Wielki Wschód Włoch to loża założona w 1805 roku. Jej obecnym Wielkim Mistrzem jest dziennikarz Stefano Bisi. Wielki Wschód Włoch ma prawie 23 tysięcy członków skupionych w ponad 840 lożach.
Jednym z dawnych Wielkich Mistrzów loży był Giuseppe Garibaldi.
W 1993 roku loża przestała być uznawana przez Zjednoczoną Wielką Lożę Anglii, a to ze względu na oskarżenia o korupcję i powiązania mafijne. Wielki Wschód Włoch jest matecznikiem niesławnej loży Propaganda Due, która działała intensywnie również w Watykanie, zwłaszcza w obszarze bankowości.
Bp Francesco Soddu, który wziął udział w inauguracji nowego wejścia do siedziby w Terni, jest ordynariuszem tego miasta od 2021 roku. Wcześniej w latach 2014 – 2021 diecezją kierował bp Giuseppe Piemontese, …More
Piotr Piotr
bp. Francesco Antonio Soddu - może zostanie wkrótce arcybiskupem a może kardynałem?
- jak sądzicie?
YacentY
Święty Lolek też był gościnny dla masonerii
Piotr Piotr
„A dzisiaj, tak jak w przeszłości, nasz cel jest zawsze ten sam: świętować wszystkie bitwy o wolność, począwszy od tej, która w 1870 r. wraz z naruszeniem Porta Pia położyła kres panowaniu Kościoła, sprzyjając narodzinom wolnych Włoch i świeckich”.