Clicks636
pl.news
12

Benedykt XVI w nowej książce: "celibat jest niezbędny"

Benedykt XVI i kardynał Sarah wspólnie przygotowali książkę „Des profondeurs de nos coeurs” [Z głębi naszych serc] o celibacie kapłańskim.

Zostanie wydana 15 stycznia w Paryżu i będzie stanowczo sprzeciwiała się zniesieniu celibatu kapłańskiego i wyświęceniu żonatych mężczyzn.

Według LeFigaro.fr z 12 stycznia Benedykt XVI prosi Franciszka, aby nie dopuścił do wyświęcania żonatych mężczyzn do kapłaństwa: „Celibat jest niezbędny”, pisze.

Sarah i Ratzinger wymienili listy, a Franciszek rozważa pomysł żonatych księży.

Autorzy piszą: „podobieństwo naszych trosk i zbieżność naszych wniosków sprawiły, że oddaliśmy owoc naszej pracy i naszą duchową przyjaźń do dyspozycji wszystkich wiernych, na wzór świętego Augustyna. Rzeczywiście, podobnie jak on, możemy potwierdzić: „Silere non possum! Nie mogę milczeć ”.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsXpshpmlnzw
Mark0S and one more user like this.
Mark0S likes this.
woj_tek shares this.
Ciekawe, że książka Więźnia jest publikowana... Bez oszustwa, przekłamań? Zastanawia mnie to: "Według LeFigaro.fr z 12 stycznia Benedykt XVI prosi Franciszka" - Benedykt doskonale wie, kim jest bp Bergoglio. Więc przekłamanie - fałszerstwo grubymi nićmi szyte polega na owej "prośbie" Benedykta. To przebiegłe sformułowanie zdaje się wskazywać, jakoby Benedykt uznawał legalność papiestwa …More
Ciekawe, że książka Więźnia jest publikowana... Bez oszustwa, przekłamań? Zastanawia mnie to: "Według LeFigaro.fr z 12 stycznia Benedykt XVI prosi Franciszka" - Benedykt doskonale wie, kim jest bp Bergoglio. Więc przekłamanie - fałszerstwo grubymi nićmi szyte polega na owej "prośbie" Benedykta. To przebiegłe sformułowanie zdaje się wskazywać, jakoby Benedykt uznawał legalność papiestwa Bergoglio. A masonom tylko o to chodzi!