Nawet na plaży nie można przebywać w bikini!!! Bikini, getry, minii? Tego nie używa przyzwoita kobieta, a tym bardziej chrześcijanka.

Przez dwa tysiąclecia Kościół chronił godność osoby ludzkiej, również poprzez przypominanie o wstydliwości.
Już w ST znajdziemy przynajmniej 50 fragmentów, w których za nadużycia w tym względzie (choćby za ujrzenie „nagości”) groziły surowe kary, łącznie z karą śmierci!
Obecnie można policzyć na palcach jednej ręki kapłanów, którzy dostrzegają związek między bezwstydem, a masową aborcją, antykoncepcją, rozwodami, „związkami” na kartę rowerową, gardzeniem sobą i drugim, szczególnie kobietą, odejściem od wiary i od Kościoła...
Myślących odsyłam do fragmentu z poradnika dla kapłanów, w którym ks. prof. Olejnik ubolewa nad powszechnym ekshibicjonizmem kobiet i oglądactwem mężczyzn, przy lekceważącym milczeniu kapłanów!
godnosc.org/…kumenty/ks_olejnik_duszpasterstwo_wkonf_str252.jpg
Odkrywanie kształtu ciała kobiety w innych miejscach niż: sypialnia małżeńska, łazienka, gabinet lekarski, jest zawsze ciężkim wykroczeniem moralnym, degradującym kobietę i tego, który w sposób nieuprawniony „podziwia” jej „piękno”.

Każde takie wykroczenie zawsze pozostawia poważne ślady w psychice i duszy, oraz powoduje skutki doczesne i wieczne!
Ciało pełni wielką misję: bierze udział w budowaniu miłości i przekazywaniu życia.
Odkrywanie go poza małżeństwem, np. na plaży, siłowni (sport), spacerze, zakupach, nie mówiąc już o profanowaniu świątyni, świadczy o zezwierzęceniu współczesnej cywilizacji!
Chętnym polecam jeden rozdział z mojej książki: Na plażę mi wolno chodzić, a do klubu nocnego już nie?
godnosc.org/…ne/bezwstydna_moda_251_256_plaza_dom_publiczny.pdf

Problemem nie jest miejsce do którego zmierzamy, np. z napisem: Klub nocny, dyskoteka, plaża, szkoła, sklep, świątynia...
Grzechem jest nie miejsce, ale treść, której tam doświadczamy.
Jeszcze 100 lat temu w głównej sali burdelu było mniej nagości niż obecnie w głównej nawie świątyni katolickiej!
Czyli, paradoksalnie, obecnie większym zagrożeniem dla duszy jest przekroczenie progu świątyni katolickiej niż dawniej – odwiedzenie domu rozpusty...
Narażanie się na treści bezwstydne (patrzenie czy „nadawanie” takich treści), zawsze prowadzą do tragedii po tej stronie i przyczyniają się do potępienia wiecznego po śmierci.
Miłość nie dopuszcza się bezwstydu (1Kor 13,7).

Każda niewiasta, która chce przyzwoicie wyglądać, niech weźmie sobie do serca ogólne zasady wstydliwości w ubiorze, które blisko 100 lat temu przypomniał papież Pius XI, a ponieważ Pan Bóg swoich przykazań nie zmienił, nie zmienił też natury ludzkiej, więc wstydliwość jest zawsze niezbędnym warunkiem zachowania człowieczeństwa!
Przypominamy, że strój nie może być nazwany przyzwoitym, jeśli posiada dekolt większy niż na szerokość dwóch palców mierząc od szyi, jeśli nie zakrywa ramion co najmniej do łokci i nie sięga przynajmniej trochę poniżej kolan. Ponadto, niedopuszczalna jest odzież z materiałów przeźroczystych oraz rajstopy w kolorze cielistym, sugerującym, że nogi są nagie”Instrukcja wikariusza generalnego Piusa XI z dnia 24 września 1928 roku, kardynała Basilio Pompilij

W innym miejscu również Pius XI grzmiał, iż z tą zarazą należy walczyć, aż do jego całkowitego pokonania!
O strojach niewiast

Nie mniej gorliwie traktował grzeszną modę na rozbieranie się – następca Piusa XI, Pius XII.
Nie jest tu naszym celem przedstawienie aż nazbyt dobrze znanego żałosnego obrazu nieładu, jaki przedstawia się naszym oczom: stroje tak skąpe, bądź takie, które raczej wydają się być wyprodukowane po to by jeszcze bardziej podkreślać to, co winny ukrywać; występy sportowe, które odbywają się w warunkach co do strojów, pokazów, towarzystwa, nie do pogodzenia choćby z najmniej wymagającą skromnością; tańce, spektakle, audycje, odczyty, ilustracje, zdobienia, gdzie chęć rozrywki i przyjemności skupia najpoważniejsze niebezpieczeństwa. Chcemy tu raczej przypomnieć wam i po raz kolejny przedstawić zasady wiary katolickiej, które w tej materii winny oświecać wasz osąd, kierować waszą postawą oraz waszym postępowaniem, ożywiać i podtrzymywać waszą walkę duchową. Przemówienie skierowane do młodych dziewcząt, wygłoszone w Rzymie w Bazylice Świętego Piotra, dnia 22 maja 1941 roku.

Niech żadna współczesna chrześcijanka, prawdziwie pragnąca zbawienia, nie próbuje uczestniczyć w tym wyścigu nagości, ponieważ rozpustnicy i cudzołożnicy – Królestwa Bożego nie odziedziczą!

Bardziej dociekliwych zapraszam na:
godnosc.org/index.html
Index of /dokumenty/
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Sławomir Sokołowski
Panie Sławomirze podziwiam Pana stoicką cierpliwość...żeby to jeszcze tłumaczyć jakiemuś poganinowi... ale żeby takich oczywistych rzeczy nie wiedziała i nie rozumiała osoba, która się uważa za katolika...to już nie wiadomo czy śmiać się czy płakać?
Sławomir Sokołowski
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło (William Shakespeare) 😊
Armia_Reszty
Poleciłem na Facebooku. Jest Pan tam obecny?
Sławomir Sokołowski
@Armia_Reszty Dziękuję za polecenie :) ale, ja FeAleSbuka nie używam, i każdemu odradzam. Niech katolicy gromadzą się na stronach katolickich. To nie przypadek, że właścicielami tych pralni umysłów są poganie, wrogo nastawieni do człowieka, a do katolika w szczególności...
Armia_Reszty
Mimo iż jestem co chwila tam blokowany, pozostaję w jaskini lwa. Zdrowi nie potrzebują lekarza. Polecam jednak być tam obecnym. Chociaż w tej chwili zaczynać tam przygodę to chyba nie warto. No, może jedynie żeby od razu wskoczyć na odpowiednie do ewangelizacji grupy...
Sławomir Sokołowski
@Armia_Reszty Są różne „szkoły”... Ja nie lubię kopać się z koniem, udowadniać, że nie jestem wielbłądem... Zawsze, jak się próbuje wyciągać ludzi z szamba, ryzykuje się własne utonięcie, a przynajmniej zmianę „mikroklimatu” własnego...
Oczywiście mamy obowiązek ratować ludzi będących w szambie, ale nie wystarczy, że tylko „ratownik” wystawi rękę...
Niestety, obecnie jest wielu, którym w szambie …More
@Armia_Reszty Są różne „szkoły”... Ja nie lubię kopać się z koniem, udowadniać, że nie jestem wielbłądem... Zawsze, jak się próbuje wyciągać ludzi z szamba, ryzykuje się własne utonięcie, a przynajmniej zmianę „mikroklimatu” własnego...
Oczywiście mamy obowiązek ratować ludzi będących w szambie, ale nie wystarczy, że tylko „ratownik” wystawi rękę...
Niestety, obecnie jest wielu, którym w szambie jest dobrze i nie chcą z niego wychodzić, dlatego ja nie polecam nikomu ewangelizacji w takim środowisku.
Walczyć o prawdę
Moje pytanie. Gdy Dawid zobaczył Baszebę w kąpieli, była nago. Teraz kobiety zakładają stroje kąpielowe. Lepiej to, czy gorzej?
Sławomir Sokołowski
@Walczyć o prawdę Lepiej mieć raka piersi czy raka wątroby?
Kobieta w bikini jest przekonana, że jest ubrana, podczas gdy „bikini” już z daleka ukazuje te miejsca, które szczególnie wymagają pozostania tajemnicą. Bikini nic nie zakrywa, a tylko zmienia kolor skóry w miejscu „szmatki”.
Natomiast kobieta bez bikini (jak Batszeba), ma świadomość swojej nagości, co nie znaczy że ma jakieś wyrzuty …More
@Walczyć o prawdę Lepiej mieć raka piersi czy raka wątroby?
Kobieta w bikini jest przekonana, że jest ubrana, podczas gdy „bikini” już z daleka ukazuje te miejsca, które szczególnie wymagają pozostania tajemnicą. Bikini nic nie zakrywa, a tylko zmienia kolor skóry w miejscu „szmatki”.
Natomiast kobieta bez bikini (jak Batszeba), ma świadomość swojej nagości, co nie znaczy że ma jakieś wyrzuty sumienia...
Już w raju Pan wyznaczył granicę: ciało ma być zakryte, całe!
W bikini czy nago, takie pytania mogą zadawać sobie tylko małżonkowie, i to w czasie „godów”, czyli w sypialni...
M K
@Sławomir Sokołowski Jak rozumieć "Natomiast kobieta bez bikini (jak Batszeba), ma świadomość swojej nagości, co nie znaczy że ma jakieś wyrzuty sumienia..."
Sławomir Sokołowski
@Marcin Kozera Nie wiem, której części zdania Pan nie rozumie?
Czy zdanie - kobieta bez bikini (jak Batszeba), ma świadomość swojej nagości?
Czy zdanie - co nie znaczy że ma jakieś wyrzuty sumienia?
Proszę sprecyzować.
M K
@Sławomir Sokołowski co nie znaczy że ma jakieś wyrzuty sumienia, ale w kontekście całego wywodu. Po zachowaniu dzisiejszych kobiet wcale nie widać wyrzutów sumienia. Jeszcze 20 lat temu było to nie do pomyślenia. Jeśli kobiety w bikini nie mają wyrzutów sumienia to również wtedy gdy są jak Batszeba. To się czuje wszędzie dookoła.
Sławomir Sokołowski
@Marcin Kozera Ma Pan rację. Aby mieć tzw. wyrzuty sumienia, a więc, aby wewnętrzny głos Pana Boga (ukryty w każdym z nas), mnie niepokoił, to sumienie musiało by być prawidłowo uformowane (wymiar intelektualny).
Jak wiemy, od połowy XX wieku zaczęto ludziom intensywnie prać mózgi, a Kościół nie tylko milczał, ale nawet tłumaczył i tłumaczy, np.: no przecież nikt w sukni nie będzie się kąpał …More
@Marcin Kozera Ma Pan rację. Aby mieć tzw. wyrzuty sumienia, a więc, aby wewnętrzny głos Pana Boga (ukryty w każdym z nas), mnie niepokoił, to sumienie musiało by być prawidłowo uformowane (wymiar intelektualny).
Jak wiemy, od połowy XX wieku zaczęto ludziom intensywnie prać mózgi, a Kościół nie tylko milczał, ale nawet tłumaczył i tłumaczy, np.: no przecież nikt w sukni nie będzie się kąpał na plaży...
Więc pytam się: a dlaczego kobieta czy mężczyzna ma się kąpać na plaży, do tego w otoczeniu innych osób?
Przez tysiące lat ludzie kąpali się w celach higienicznych, a obecnie mają się kąpać dla przyjemności, z innymi, do tego w praktyce nago!
Dlaczego mamy pochwalać takie szatańskie wynalazki?

I drugi czynnik, który mógłby sprawić, iż mielibyśmy wyrzuty sumienia, nawet nie będąc odpowiednio formowani intelektualnie, to wstydliwość, a więc pewna wrażliwość, nakazująca nam unikania tego, co mogłoby zagrozić naszemu człowieczeństwu, co mogłoby nas, albo drugiego, odrzeć z godności, potraktować jak przedmiot.

Niestety, jak wiemy, tę zdolność, unikania tego, co nie przystoi, no nie przyzwoite, co narusza 6 czy 9 przykazanie, zabito w nas razem z „mlekiem matki”... Golizna jest obecna zawsze i wszędzie, pod każdą możliwą postacią.
Dlatego w niemal każdym z nas sumienie jest całkowicie zardzewiałe.
Nie tylko przyzwyczailiśmy się do obrzydliwości (grzech jest obrzydliwy), ale wręcz się jej domagamy...
M K
Piękno niewiasty jest tylko dla jednego jedynego - męża tej kobiety. Nie można pięknem niewiasty handlować ,podziwiać i robić sobie np wybory królowej twarzy albo królowej bikini ,to wszystko pochodzi od diabła.
Walczyć o prawdę
Nie sądźmy, że każdy mężczyzna, który spojrzy na ładną, młodą kobietę, czy jej zgrabne nogi ,,zionie pożądaniem" i ma grzeszne myśli. To mogą być wrażenia czysto estetyczne. A że kobieta przyciąga wzrok i myśli mężczyzny, to dane w naturalny sposób. Adam powiedział o kobiecie: ,,to kość z mojej kości". O jedności kobiety i mężczyzny kapłan informuje podczas zawierania związku małżeńskiego w …More
Nie sądźmy, że każdy mężczyzna, który spojrzy na ładną, młodą kobietę, czy jej zgrabne nogi ,,zionie pożądaniem" i ma grzeszne myśli. To mogą być wrażenia czysto estetyczne. A że kobieta przyciąga wzrok i myśli mężczyzny, to dane w naturalny sposób. Adam powiedział o kobiecie: ,,to kość z mojej kości". O jedności kobiety i mężczyzny kapłan informuje podczas zawierania związku małżeńskiego w kościele. Gdyby kobieta nie spojrzała na mężczyznę, a mężczyzna na kobietę, świat wyludniłby się, nie istnielibyśmy.
Nie należy wszędzie widzieć rozpustę, bo to pruderia i nieczystość myśli, a czystość myśli też jest ważna.
Sławomir Sokołowski
@Walczyć o prawdę Pożądanie kobiety zaczyna się wtedy, gdy mężczyzna spogląda dla przyjemności. Nie ma znaczenia czy kobieta jest młoda czy stara, bardzo czy mniej ładna. A to, czy to pożądanie jest grzeszne czy nie, to już zależy od tego, czy mężczyzna „ma prawo” pożądać tę kobietę (czy jest jego żoną).
Pożądanie przez kobietę, zaczyna się wtedy, gdy chce zwrócić na siebie uwagę przez mężczyznę …More
@Walczyć o prawdę Pożądanie kobiety zaczyna się wtedy, gdy mężczyzna spogląda dla przyjemności. Nie ma znaczenia czy kobieta jest młoda czy stara, bardzo czy mniej ładna. A to, czy to pożądanie jest grzeszne czy nie, to już zależy od tego, czy mężczyzna „ma prawo” pożądać tę kobietę (czy jest jego żoną).
Pożądanie przez kobietę, zaczyna się wtedy, gdy chce zwrócić na siebie uwagę przez mężczyznę, a gdy chce zwrócić uwagę, zdradzając swoją intymność, mężczyznę, który nie jest jej mężem, wówczas mówimy o grzesznym pożądaniu: cudzołoży w sercu, i nie tylko w sercu!
W naturze nie występuje sama „estetytka”. Każde piękno ma jakąś misję do spełnienia. A piękno kobiety jest po to, aby zachwycić ukochanego mężczyznę.
Sielanka Adama i Ewy zakończyła się w momencie buntu. Od „teraz” ciało nabrało innego znaczenia, dlatego musimy brać „poprawkę” na naturę każdego, która została skażona.

Więcej na ten temat było tu (cała wartościowa dyskusja)

CIAŁO NIEWIASTY MA CHARAKTER OBLUBIEŃCZY.
Polecam też to:
godnosc.org/index.html
Index of /dokumenty/
M K
@Sławomir Sokołowski Nawet bez pożądania i bez przyjemności patrzeć na nagą,obcą kobietę jest czymś wstrętnym i obrzydliwym. Ani miłości ani estetyki tu nie znajdziemy. Tylko krótka chwila takiego widoku uruchamia w każdym przyzwoitym mężczyźnie czy chłopaku skomplikowane procesy biologiczne. Procesy, których celem jest ostatecznie zaproszenie do życia nowego człowieka. Podkreślam chodzi o …More
@Sławomir Sokołowski Nawet bez pożądania i bez przyjemności patrzeć na nagą,obcą kobietę jest czymś wstrętnym i obrzydliwym. Ani miłości ani estetyki tu nie znajdziemy. Tylko krótka chwila takiego widoku uruchamia w każdym przyzwoitym mężczyźnie czy chłopaku skomplikowane procesy biologiczne. Procesy, których celem jest ostatecznie zaproszenie do życia nowego człowieka. Podkreślam chodzi o przyzwoitych mężczyzn, bo ci przeżarci "podziwianiem" całymi dniami i nocami nagości obcych kobiet są nie tylko nieprzyzwoici, rozwięźli ale też odczłowieczeni.
Izabela Sylwia
A co zrobić, latem, szczególnie w upały, czy kobiety mają mieć zakryte nogi i ubierać czarne rajstopy.
Izabela Sylwia
A może jednak te spodnie dla kobiet by się przydały, żeby latem zakryć całkowicie nogi i nie ,,gorszyć"?
M K
@Izabela Sylwia uzupełniając wypowiedź @Sławomir Sokołowski zarówno rajstopy jak też spodnie bez sukni lub spódnicy nie zakrywają nagości i zawsze gorszą. Nagość nie jest dobrem publicznym . Niewiasta w sukni korzysta z Bożego modelu godności, który podkreśla wyjątkowość człowieka. Natomiast kobieta w spodniach czy to w lecie czy w zimie korzysta z szatańskiej mody, czyniącej z człowieka coś …More
@Izabela Sylwia uzupełniając wypowiedź @Sławomir Sokołowski zarówno rajstopy jak też spodnie bez sukni lub spódnicy nie zakrywają nagości i zawsze gorszą. Nagość nie jest dobrem publicznym . Niewiasta w sukni korzysta z Bożego modelu godności, który podkreśla wyjątkowość człowieka. Natomiast kobieta w spodniach czy to w lecie czy w zimie korzysta z szatańskiej mody, czyniącej z człowieka coś gorszego jak bydlę.
Więcej na ten temat było tu (cała wartościowa dyskusja)

CIAŁO NIEWIASTY MA CHARAKTER OBLUBIEŃCZY.
Polecam też to:
godnosc.org/index.html
Index of /dokumenty/
Izabela Sylwia
Spodnie nie zakrywają nagości? Więc mężczyzna też chodzi nagi, bo w spodniach?
Sławomir Sokołowski
@Izabela Sylwia Ma Pani rację, częściowo. Jeżeli mężczyzna chodzi w obcisłych spodniach, jest nagi (jego ciało nie jest tajemnicą dla obcych).
Jednak „nagość” mężczyzny nie jest molestowaniem kobiety, a na pewno nie w takim stopniu, jak wtedy, gdy kobieta publicznie eksponuje „wdzięki”.
Aby mężczyzna molestował seksualnie kobietę, musiałby ją dotykać np. rękami, ocierać się o nią...
A ponieważ …More
@Izabela Sylwia Ma Pani rację, częściowo. Jeżeli mężczyzna chodzi w obcisłych spodniach, jest nagi (jego ciało nie jest tajemnicą dla obcych).
Jednak „nagość” mężczyzny nie jest molestowaniem kobiety, a na pewno nie w takim stopniu, jak wtedy, gdy kobieta publicznie eksponuje „wdzięki”.
Aby mężczyzna molestował seksualnie kobietę, musiałby ją dotykać np. rękami, ocierać się o nią...
A ponieważ mężczyzna jest bardziej reaktywny seksualnie na bodźce wzrokowe, dlatego takie treści, eksponowane w sytuacji do tego nieuprawnionej, są molestowaniem, a wręcz gwałceniem mężczyzny!
Oczywiście inną sprawą jest pogarda kobietą, najpierw ona gardzi sobą, zachowując się bezwstydnie, później inni gardzą nią, widząc kobietę, która siebie nie szanuje.
Natomiast mężczyzna w luźnych spodniach nie stwarza takiego zagrożenia jak kobieta w podobnych spodniach.
Być może, jakimś tam "kompromisem", chociaż dalekim od ideału, i traktowanym wyjątkowo, mogły by być tzw. spódnico spodnie, w ich pierwszej wersji, ale powótrzę - wyjątkowo. W sporcie, np. w Aikido (przy wyższych stopniach), używa się hakamę, w której nawet robiąc szpagat, kobieta nie urąga swojej godności i nie przedstawia się jako towar do wzięcia...
Sławomir Sokołowski
@Izabela Sylwia Ma Pani rację, częściowo. Jeżeli mężczyzna chodzi w obcisłych spodniach, jest nagi (jego ciało nie jest tajemnicą dla obcych).
Jednak „nagość” mężczyzny nie jest molestowaniem kobiety, a na pewno nie w takim stopniu, jak wtedy, gdy kobieta publicznie eksponuje „wdzięki”.
Aby mężczyzna molestował seksualnie kobietę, musiałby ją dotykać np. rękami, ocierać się o nią...
A ponieważ …More
@Izabela Sylwia Ma Pani rację, częściowo. Jeżeli mężczyzna chodzi w obcisłych spodniach, jest nagi (jego ciało nie jest tajemnicą dla obcych).
Jednak „nagość” mężczyzny nie jest molestowaniem kobiety, a na pewno nie w takim stopniu, jak wtedy, gdy kobieta publicznie eksponuje „wdzięki”.
Aby mężczyzna molestował seksualnie kobietę, musiałby ją dotykać np. rękami, ocierać się o nią...
A ponieważ mężczyzna jest bardziej reaktywny seksualnie na bodźce wzrokowe, dlatego takie treści, eksponowane w sytuacji do tego nieuprawnionej, są molestowaniem, a wręcz gwałceniem mężczyzny!
Oczywiście inną sprawą jest pogarda kobietą, najpierw ona gardzi sobą, zachowując się bezwstydnie, później inni gardzą nią, widząc kobietę, która siebie nie szanuje.
Natomiast mężczyzna w luźnych spodniach nie stwarza takiego zagrożenia jak kobieta w podobnych spodniach.
Być może, jakimś tam "kompromisem", chociaż dalekim od ideału, i traktowanym wyjątkowo, mogły by być tzw. spódnico spodnie, w ich pierwszej wersji, ale powótrzę - wyjątkowo. W sporcie, np. w Aikido (przy wyższych stopniach), używa się hakamę, w której nawet robiąc szpagat, kobieta nie urąga swojej godności i nie przedstawia się jako towar do wzięcia...
Izabela Sylwia
@Marcin Kozera ,,Natomiast kobieta w spodniach czy to w lecie czy w zimie korzysta z szatańskiej mody, czyniącej z człowieka coś gorszego jak bydlę."
To już jest gruuuuba przesada. Czy zdajesz sobie sprawę, że są inne poważne i ciężkie przewinienia np homoseksualizm, aborcja, alkoholizm, narkomania itp. a zajmujecie się takimi głupstwami, niewartymi uwagi jak kobieta w spodniach. Widzicie zło tam …More
@Marcin Kozera ,,Natomiast kobieta w spodniach czy to w lecie czy w zimie korzysta z szatańskiej mody, czyniącej z człowieka coś gorszego jak bydlę."
To już jest gruuuuba przesada. Czy zdajesz sobie sprawę, że są inne poważne i ciężkie przewinienia np homoseksualizm, aborcja, alkoholizm, narkomania itp. a zajmujecie się takimi głupstwami, niewartymi uwagi jak kobieta w spodniach. Widzicie zło tam, gdzie go nie ma, marnujecie swoją energię na niepotrzebne rzeczy, a lepiej by ją spożytkować na co innego.
Sławomir Sokołowski
@Izabela Sylwia
Skoro to są zbędne tematy, dlaczego Pani w nich bierze udział? Dlaczego Pani zadaje pytania, na których odpowiedź należy przeznaczyć nasz cenny czas?
Grzechy, o których Pani mówi, są głównie skutkiem bezwstydu! Gdy człowiek stawia siebie w miejscu Boga (mi oddawajcie cześć) i gdy człowiek nie czuje że jest osobą, ani w drugim nie dostrzega osoby, a jedynie towar (zaprzeczenie …More
@Izabela Sylwia

Skoro to są zbędne tematy, dlaczego Pani w nich bierze udział? Dlaczego Pani zadaje pytania, na których odpowiedź należy przeznaczyć nasz cenny czas?
Grzechy, o których Pani mówi, są głównie skutkiem bezwstydu! Gdy człowiek stawia siebie w miejscu Boga (mi oddawajcie cześć) i gdy człowiek nie czuje że jest osobą, ani w drugim nie dostrzega osoby, a jedynie towar (zaprzeczenie godności człowieka).
Polecam Pani fragment z Dzienniczka s. Faustyny. Jest tam też mowa u ludziach świeckich, którzy nie tylko wtedy, gdy grzeszą, ale gdy ignorują grzechy nieczyste i to, co jest ich przyczyną, biczują Pana Jezusa!
ŚW. FAUSTYNA WIDZIAŁA PANA JEZUSA UBICZOWANEGO GRZECHAMI NIECZYSTYMI
Czwartek. Adoracja nocna.
Kiedy przyszłam na adorację, zaraz mnie ogarnęło wewnętrzne skupienie i ujrzałam Pana Jezusa przywiązanego do słupa, z szat obnażonego i zaraz nastąpiło biczowanie. Ujrzałam czterech mężczyzn, którzy na zmianę dyscyplinami siekli Pana. Serce mi ustawało 143
patrząc na te boleści; wtem rzekł mi Pan te słowa: - cierpię jeszcze większą boleść od tej, którą widzisz. – I dał mi Jezus poznać, za jakie grzechy poddał się biczowaniu, są to grzechy nieczyste. O, jak strasznie Jezus cierpiał moralnie, kiedy się poddał biczowaniu. Wtem rzekł mi Jezus: -
Patrz i zobacz rodzaj ludzki w obecnym stanie. – I w jednej chwili ujrzałam rzeczy straszne: odstąpili kaci od Pana Jezusa, a przystąpili do biczowania inni ludzie, którzy chwycili za bicze i siekli bez miłosierdzia Pana Jezusa. Byli nimi; kapłani, zakonnicy i zakonnice i najwyżsi dostojnicy Kościoła, co mnie bardzo zdziwiło, byli ludzie świeccy różnego wieku i stanu; wszyscy wywierali swą złość na niewinnym Jezusie. Widząc to, serce moje popadło w rodzaj konania, i kiedy Go biczowali kaci, milczał i patrzył w dal, ale kiedy Go biczowały te dusze, o których wspomniałam wyżej, to Jezus zamknął oczy i cicho, ale strasznie bolesny wyrywał się jęk z Jego serca. I dał mi Pan Jezus poznać szczegółowo, ciężkość złości tych niewdzięcznych dusz: - Widzisz, oto jest męka większa nad śmierć Moją. – Wtenczas zamilkły i usta moje i zaczęłam odczuwać na sobie konanie i czułam, że nikt mnie nie pocieszy, ani wyrwie z tego stanu, tylko Ten, Który mnie w niego wprowadził.(Dz 445)
Izabela Sylwia
@Sławomir Sokołowski chciałam wyrazić swoje zdanie. A dzienniczek s. Faustyny przed Soborem Watykańskim II znalazł się na Indeksie Ksiąg Zakazanych, więc wolałabym go nie czytać.
baran katolicki
Sławomir Sokołowski Czy może pan wskazać moralną różnicę pomiędzy "nagą kobietą" a "nagim mężczyzną"? Czym się różni według pana oceny "męska nagość" od "kobiecej nagości?
Sławomir Sokołowski
@baran katolicki Ta różnica wynika z natury. Pan, jako mężczyzna nie powinien tutaj mieć wątpliwości. A jeżeli Pan nadal ma, to żadna moja odpowiedź nie będzie Pana satysfakcjonowała, o czym już nie raz się przekonałem.
A jeżeli na prawdę chce Pan znać odpowiedź, to znajdzie ją Pan sam, jeżeli zastanowi się, dlaczego 99% filmów i czasopism pornograficznych jest kierowanych do mężczyzn, a nie do …More
@baran katolicki Ta różnica wynika z natury. Pan, jako mężczyzna nie powinien tutaj mieć wątpliwości. A jeżeli Pan nadal ma, to żadna moja odpowiedź nie będzie Pana satysfakcjonowała, o czym już nie raz się przekonałem.
A jeżeli na prawdę chce Pan znać odpowiedź, to znajdzie ją Pan sam, jeżeli zastanowi się, dlaczego 99% filmów i czasopism pornograficznych jest kierowanych do mężczyzn, a nie do kobiet.
Powtórzę, różnica wynika z natury.
Sławomir Sokołowski
Na tym indeksie były również dzieła o. Dolindo, codzienne orędzia Pana Jezusa. Stwierdzono, że wprawdzie wyglądają na autentyczne, ale nie można ich udostępniać, ponieważ zawierają błędy interpunkcyjne...
Może Pani odrzucić wszystko to, co pochodzi od Pana Boga i jest zgodne z naturą, a chłonąć jak gąbka to, co pochodzi od świata i jest poważnym nieporządkiem, np. kobieta w spodniach. To jest …More
Na tym indeksie były również dzieła o. Dolindo, codzienne orędzia Pana Jezusa. Stwierdzono, że wprawdzie wyglądają na autentyczne, ale nie można ich udostępniać, ponieważ zawierają błędy interpunkcyjne...
Może Pani odrzucić wszystko to, co pochodzi od Pana Boga i jest zgodne z naturą, a chłonąć jak gąbka to, co pochodzi od świata i jest poważnym nieporządkiem, np. kobieta w spodniach. To jest Pani wybór.
Dodam tylko jeszcze, że nauczanie Piusa XI i XII nie było na indeksie, więc tym bardziej warto się z nim zapoznać i je wprowadzać w życie.
Moda. Przemówienie papieża Piusa XII skierowane do młodych dziewcząt, wygłoszone w Rzymie w Bazylice Św. Piotra, dnia 22 maja 1941 roku.
O strojach niewiast
Izabela Sylwia
Wie Pan, Panie Sławomirze, jakie ja mam zdanie na temat orędzi, i jeszcze tych niezatwierdzonych przez Kościół? Po prostu ich nie uznaję, nie są najprawdopodobniej prawdziwe.
Sławomir Sokołowski
@Izabela Sylwia Oczywiście orędzia nie są "obowiązkowe", ale nauczanie papieskie, i owszem. A do takowego się odnosiłem, nie mówiąc już o nauce Pisma Świętego, które jasno wskazuje na to, co jest dobre, a co jest złe. Za ukazywanie nagości groziła nawet kara śmierci. To dlatego, nawet prostytutki zawsze były dokładnie ubrane!
M K
@Izabela Sylwia Jako dociekliwa dziewczyna zrozumiesz: Otóż właśnie wtedy gdy ubranie nie zakrywa kształtu ciała (nie chodzi o nagą skórę ale kształt ciała - np uda kolana pupa biust) (tak jest gdy okryjesz się jedynie getrami legginsami obcisłymi spodniami, spodenkami) właśnie wtedy jesteś naga. Zamiast być darem dla ukochanego stajesz się narzędziem rozpusty dla wszystkich. Izabela przez …More
@Izabela Sylwia Jako dociekliwa dziewczyna zrozumiesz: Otóż właśnie wtedy gdy ubranie nie zakrywa kształtu ciała (nie chodzi o nagą skórę ale kształt ciała - np uda kolana pupa biust) (tak jest gdy okryjesz się jedynie getrami legginsami obcisłymi spodniami, spodenkami) właśnie wtedy jesteś naga. Zamiast być darem dla ukochanego stajesz się narzędziem rozpusty dla wszystkich. Izabela przez tysiące lat kobiety zakrywały swe ciała długimi sukniami. Tak było na całym świecie i tak było jeszcze kilka lat przed twoim narodzeniem. Nasze babcie i prababcie nie były jakimiś przygłupami wiedziały co robią. Ta dzisiejsza moda to nie jest wyzwolenie, to nie jest wygoda, to nie jest postęp, ona została celowo wprowadzona przez wrogów człowieka, to było zaplanowane i wprowadzane w czyn metodycznie. Jeśli chcesz się w to zagłębić to poczytaj sobie dzieła Bławackiej czy mistrzów Szkoły Frankfurckiej potem podam ci więcej na te tematy, chętnie tez podeślę ci do paczkomatu w prezencie.
Sławomir Sokołowski
@Izabela Sylwia Większość współczesnych kobiet nie wyobraża sobie kobiecości bez spodni. To jest bardzo poważne w skutkach uzależnienie, rzutujące na całą kobietę, a nawet na całe społeczeństwo.
Polecam Pani bardzo ciekawy wywiad z p. Anetą Ciężarek, która współtworzyła inicjatywę „Twe sukienki, sklep bez spodni”.
Obudzić swoją kobiecość
Pani Aneta sama przez wiele lat chodziła w spodniach, …More
@Izabela Sylwia Większość współczesnych kobiet nie wyobraża sobie kobiecości bez spodni. To jest bardzo poważne w skutkach uzależnienie, rzutujące na całą kobietę, a nawet na całe społeczeństwo.
Polecam Pani bardzo ciekawy wywiad z p. Anetą Ciężarek, która współtworzyła inicjatywę „Twe sukienki, sklep bez spodni”.

Obudzić swoją kobiecość
Pani Aneta sama przez wiele lat chodziła w spodniach, opisuje swoje doświadczenia i moment pożegnania się z nimi, na zawsze.
O tym „sklepie” pisano już na Gloria.tv
Produkt 100 % Polski. Twe sukienki sklep bez spodni!
M K
@Armia_Reszty Przeczytał Pan książkę?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Na tym indeksie były również dzieła o. Dolindo, codzienne orędzia Pana Jezusa. Stwierdzono, że wprawdzie wyglądają na autentyczne, ale nie można ich udostępniać, ponieważ zawierają błędy interpunkcyjne...''
M K
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Jak widzisz u mnie błędy w interpunkcji to proszę, nie udostępniaj żeby nie gorszyć.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Marcin Kozera
Marcinku, oby tylko takie były zgorszenia.
Armia_Reszty
Jak można zamówić u Pana książkę? Ile kosztuje?
Sławomir Sokołowski
@Armia_Reszty Najprościej, to chyba przez Allegro. Niestety, żadne wydawnictwo katolickie nie było zainteresowane wydrukowaniem czy dystrybucją tak ważnej ksążki :(
Armia_Reszty
No właśnie, wydaje mi się ze temat jest bardzo ważny - ale większość egoistów i pyszałków odrzuca z miejsca takie treści jak np. brak zgody na noszenie spodni przez kobiety.
Sławomir Sokołowski
@Armia_Reszty Moim zdaniem jest to najważniejszy temat na świecie!!!
Po pierwsze - dotyczy ludzkiej seksualności, wstydliwości, godności osoby (wyjątkowości wśród stworzeń); od niego zależy nie tylko prawidłowy rozwój Kościoła i państwa, ale trwałość małżeństw, świadomość własnej wartości, świadomość sensu życia, ilość aborcji i "antykoncepcji", ilość dzieci, prawdziwa miłość...
Po drugie - …More
@Armia_Reszty Moim zdaniem jest to najważniejszy temat na świecie!!!
Po pierwsze - dotyczy ludzkiej seksualności, wstydliwości, godności osoby (wyjątkowości wśród stworzeń); od niego zależy nie tylko prawidłowy rozwój Kościoła i państwa, ale trwałość małżeństw, świadomość własnej wartości, świadomość sensu życia, ilość aborcji i "antykoncepcji", ilość dzieci, prawdziwa miłość...
Po drugie - "temat" jest całkowicie przemilczany, a nawet wyśmiewany, przede wszystkim przez katolickich duchownych, wbrew wielowiekowemu nauczaniu Kościoła i Pisma Świętego!!!, co "gwarantuje", że wszelkiej maści wynaturzenia i zezwierzęcenia, na trwałe staną się normą, a ludzkość wyginie w ciągu najbliższego pokolenia... I to tylko z powodu jednego "tematu", a tych "tematów", niszczących ludzkość, jest znacznie więcej, ale ten – powszechny bezwstyd – jest najbardziej niszczący...
Armia_Reszty
Nie miałem książki jeszcze w rękach, rzuciłem okiem jednak na fragment, który Pan udostępnia. Tak sobie myślę, czy może "przystępny język" nie zniechęcił wydawcy? Albo amatorskie rysunki?
Jakkolwiek, jeśli ją zdobędę to na pewno polecę na moim kanale na Telegramie. I może na YouTube. To zależy od możliwości czasowych. Jest też inny problem: mam zakaz nabywania już książek. Mam ich po prostu za …More
Nie miałem książki jeszcze w rękach, rzuciłem okiem jednak na fragment, który Pan udostępnia. Tak sobie myślę, czy może "przystępny język" nie zniechęcił wydawcy? Albo amatorskie rysunki?

Jakkolwiek, jeśli ją zdobędę to na pewno polecę na moim kanale na Telegramie. I może na YouTube. To zależy od możliwości czasowych. Jest też inny problem: mam zakaz nabywania już książek. Mam ich po prostu za dużo... Ale tą może bym podrzucił siostrzenicy, jednak myślę że mnie wygonią wtedy z domu. Już raz, gdy zwróciłem uwagę że powinna przestać paradować w... sam nie wiem, getrach albo rajtuzach, to oskarżono mnie że ja mam problemy pedofilskie!
Sławomir Sokołowski
@Armia_Reszty Wydanie książki to dość kosztowny proces, w który zaangażowane jest wiele osób, oprócz pisarza. Każda z tych osób ma prawo do wynagrodzenia. Nikt nie wyłoży kilkudziesięciu tysięcy czy więcej zł. na książkę nie znanego autora, do tego podejmującego zakazany temat. Przez to się wylatuje „z salonów”, a przecież każdy chce być na nie zapraszany.
Podobnie jest z „chwaleniem się” …More
@Armia_Reszty Wydanie książki to dość kosztowny proces, w który zaangażowane jest wiele osób, oprócz pisarza. Każda z tych osób ma prawo do wynagrodzenia. Nikt nie wyłoży kilkudziesięciu tysięcy czy więcej zł. na książkę nie znanego autora, do tego podejmującego zakazany temat. Przez to się wylatuje „z salonów”, a przecież każdy chce być na nie zapraszany.

Podobnie jest z „chwaleniem się” książką w otoczeniu, to jak przyznanie się do Pana Jezusa. Jeżeli z góry Pan zakłada, że żadnego dobra z pokazania książki nie będzie, to lepiej się nią nie chwalić (nie rzucajcie pereł między wieprze). Ale, z drugiej strony, jeżeli się nie zaryzykuje, to nie da się innym szansy na nawrócenie... Większość współczesnych ludzi, przez swoją ignorancję i ślepotę duchownych, idzie na zatracenie wieczne; po lekturze tej książki, można przechylić szalę zbawienia!
Ma Pan rację, rysunki są amatorskie (w większości), z powodów finansowych. Jestem przekonany, że gdyby wszystkie rysunki były wykonane przez grafika, plastyka..., oddziaływanie książki, jej siła przekazu byłaby identyczna.
To jest książka, obok której niemal nikt nie przechodzi obojętnie. Każdy kto ją weźmie do ręki i rzuci okiem, to albo jest poruszony, albo zgorszony. Raczej nie spotykam obojętnych.
Jednocześnie, trzymając się zasad tam podanych, każdego dnia będziemy sobie radzili bez porównania lepiej z pokusami, sytuacjami, myślami, których w XXI wieku jest miliony razy więcej niż w dotychczasowej historii ludzkości.
Wystarczy jedno „niewinne” spojrzenie, gest, który – jeżeli tego łańcucha w porę nie przerwiemy, może doprowadzić do bardzo niedobrej „znajomości” kończącej się rozwodem, aborcją, gwałtem, zdradą, próbą samobójczą, itd...
A wystarczy poznać własną naturę, poznać i zrozumieć „przykazania” i trzymać się tego każdego dnia.
Jestem przekonany, że ta książka, będzie – jeżeli nie najważniejszą (chociaż i z takimi opiniami się spotykam) – to jedną z najważniejszych książek, które Pan przeczyta w życiu. I nie ze względu na gładki język, błyskotliwe przykłady czy erudycję autora, nic z tych rzeczy, nie jestem zawodowym pisarzem, ale z powodu przemiany, którą Pan doświadczy niemal w każdym aspekcie swojego życia, jeżeli zasady podane w książce zacznie Pan stosować.

A najprościej mówiąc, są tylko dwie: nie pokazywać (głównie dziewczyny) i nie patrzeć na to, do czego się nie ma prawa (głównie chłopcy, mężczyźni). Reszta to opakowanie...
M K
Dokładnie ,ta książka jest jedną z najcenniejszych i najważniejszych z jakimi się zetknąłem w życiu .Kieruje uwagę na mądrość Bożą a nie mądrość świata którą współcześni ludzie pochłaniają jak opętani .Stanowi godną i przyzwoitą przeciwwagę do tego co od jakiegoś czasu widzimy dookoła nas w filmie ,w reklamie ,na ulicy i dosłownie wszędzie .Miłość i szczęście w filmie,telewizji,na portalach …More
Dokładnie ,ta książka jest jedną z najcenniejszych i najważniejszych z jakimi się zetknąłem w życiu .Kieruje uwagę na mądrość Bożą a nie mądrość świata którą współcześni ludzie pochłaniają jak opętani .Stanowi godną i przyzwoitą przeciwwagę do tego co od jakiegoś czasu widzimy dookoła nas w filmie ,w reklamie ,na ulicy i dosłownie wszędzie .Miłość i szczęście w filmie,telewizji,na portalach społecznościowych i reklamie to jedno wielkie kłamstwo .To kłamstwo miłości ,szczęścia poza panem Bogiem. Film ,reklama ,cała współczesna kultura nieraz wygląda przekonująco bo jest przede wszystkim nachalna oraz "ładnie" opakowana w przyjemną melodię ,śpiewaną przez nagie aktorki .Co z tego ,że ci wszyscy aktorzy(ci "piękni"ci "dorośli",ci "zdolni") z tych seriali i filmów tak są podziwiani przez dzisiejszych ludzi - skoro są puści ,głupi i żałośni ?Naśladując ich człowiek czyni sobie samemu wielką krzywdę .
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
2968
Jeszcze 100 lat temu w głównej sali burdelu było mniej nagości niż obecnie w głównej nawie Świątyni katolickiej!
Lilianna w ogrodzie
Hehe, ciekawostka :)Widziałam współczesne zdjęcie gwiazd porno i w zestawieniu celebrytek. Domyślacie kto był skromniejszy ?
M K
Dziś widok kobiety na ulicy w pracy w szkole w klubie niczym się nie różni od widoku kobiety porno . Moda kobiet porno to dress code wszystkich kobiet za rok ,dwa . Tu widzimy nadzieję ,że skoro gwiazdy porno są już skromniejsze od kobiet w kościele ,na ulicy ,w szkole to za rok za trzy może wszystkie zaczną się lepiej szanować i nie być tak rozpustne jak dziś .Ale nadzieja a rzeczywistość to dwa …More
Dziś widok kobiety na ulicy w pracy w szkole w klubie niczym się nie różni od widoku kobiety porno . Moda kobiet porno to dress code wszystkich kobiet za rok ,dwa . Tu widzimy nadzieję ,że skoro gwiazdy porno są już skromniejsze od kobiet w kościele ,na ulicy ,w szkole to za rok za trzy może wszystkie zaczną się lepiej szanować i nie być tak rozpustne jak dziś .Ale nadzieja a rzeczywistość to dwa różne światy .
M K shares this
5861
Miliony katoliczek fląder przychodzi nago do Kościoła przepraszać za swoje grzechy. To jest szczyt bezczelności i hipokryzji!!! Przez 2 tysiące lat Kościół walczył o godność i godne życie. Kobiety jak też mężczyźni przez te tysiące lat ubierali się zachowywali się i żyli godnie.Czyżby zarówno Kościół jak i owe kobiety i mężczyźni byli przygłupami, że żyli w ten sposób? Teraz kapłani mówią …More
Miliony katoliczek fląder przychodzi nago do Kościoła przepraszać za swoje grzechy. To jest szczyt bezczelności i hipokryzji!!! Przez 2 tysiące lat Kościół walczył o godność i godne życie. Kobiety jak też mężczyźni przez te tysiące lat ubierali się zachowywali się i żyli godnie.Czyżby zarówno Kościół jak i owe kobiety i mężczyźni byli przygłupami, że żyli w ten sposób? Teraz kapłani mówią wprost "my lubimy nagość naszych parafianek i innych prostytutek". Dlaczego więc mężczyźni mieliby marzyć dziś tylko o własnej żonie, skoro one pragną podziwu( swoich nagich ciał). Kapłani lubią to i zgadzają się na to. Tymczasem na bezczeszczenie świątyni Ducha Świętego, którą jest ludzkie ciało zgody być nie może!!!
Adrianna7
Zgadzam się.
Lilianna w ogrodzie
“Dlaczego kobiety chcą się ubierać jak mężczyźni, kiedy mają szczęście być kobietami? Dlaczego mamy tracić kobiecość, która jest jedną z naszych najwspanialszych cech? Możemy osiągnąć więcej będąc czarującą, niż gdybyśmy paradowały w spodniach i popalały papierosy.
Podziwiam mężczyzn. Uważam, że są niesamowitymi osobami. Naprawdę ich uwielbiam, ale nie chcę wyglądać jak któryś z nich. Kobiety …More
“Dlaczego kobiety chcą się ubierać jak mężczyźni, kiedy mają szczęście być kobietami? Dlaczego mamy tracić kobiecość, która jest jedną z naszych najwspanialszych cech? Możemy osiągnąć więcej będąc czarującą, niż gdybyśmy paradowały w spodniach i popalały papierosy.
Podziwiam mężczyzn. Uważam, że są niesamowitymi osobami. Naprawdę ich uwielbiam, ale nie chcę wyglądać jak któryś z nich. Kobiety popełniły ogromny błąd rezygnując z długich sukienek..."
Tasha Tudor
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Niech żadna współczesna chrześcijanka, prawdziwie pragnąca zbawienia, nie próbuje uczestniczyć w tym wyścigu nagości, ponieważ rozpustnicy i cudzołożnicy – Królestwa Bożego nie odziedziczą!''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Każde takie wykroczenie zawsze pozostawia poważne ślady w psychice i duszy, oraz powoduje skutki doczesne i wieczne!
Ciało pełni wielką misję: bierze udział w budowaniu miłości i przekazywaniu życia.
Odkrywanie go poza małżeństwem, np. na plaży, siłowni (sport), spacerze, zakupach, nie mówiąc już o profanowaniu świątyni, świadczy o zezwierzęceniu współczesnej cywilizacji!
Chętnym polecam …More
,,Każde takie wykroczenie zawsze pozostawia poważne ślady w psychice i duszy, oraz powoduje skutki doczesne i wieczne!
Ciało pełni wielką misję: bierze udział w budowaniu miłości i przekazywaniu życia.
Odkrywanie go poza małżeństwem, np. na plaży, siłowni (sport), spacerze, zakupach, nie mówiąc już o profanowaniu świątyni, świadczy o zezwierzęceniu współczesnej cywilizacji!
Chętnym polecam jeden rozdział z mojej książki: Na plażę mi wolno chodzić, a do klubu nocnego już nie?''
godnosc.org/…ne/bezwstydna_moda_251_256_plaza_dom_publiczny.pdf
Sławomir Sokołowski
@Lilianna w ogrodzie Powołanie do kobiecości, to najpiękniejsza z możliwych – misja! Kobieta niejako pomaga Panu Boga stwarzać świat. Bez kobiety, ludzkość by wymarła. I – jak na ironię – przez współczesną kobietę – ludzkość wymiera... :(
W XXI wieku najbardziej niebezpiecznym na świece miejsce dla dziecka jest to – pod sercem matki, tam ginie najwięcej zdrowych dzieci. Pod sercem matek …More
@Lilianna w ogrodzie Powołanie do kobiecości, to najpiękniejsza z możliwych – misja! Kobieta niejako pomaga Panu Boga stwarzać świat. Bez kobiety, ludzkość by wymarła. I – jak na ironię – przez współczesną kobietę – ludzkość wymiera... :(

W XXI wieku najbardziej niebezpiecznym na świece miejsce dla dziecka jest to – pod sercem matki, tam ginie najwięcej zdrowych dzieci. Pod sercem matek zapatrzonych w siebie, w świat, ale nie w Pana Boga.

To prawda, że najpiękniej kobieta wygląda w sukience... Każda, nawet największa „potwora”, gdy założy suknię, wygląda ładnie, a przynajmniej znośnie. Natomiast najsławniejsza miss, gdy wyjdzie w getrach, mini, bikini, to całe niebo płacze, a na ziemi słońce zachodzi i wychodzą demony...
Załóż sukienkę, a uratujesz świat! Powieś ją w szafie i o niej zapomnij, a obudzisz piekło i wywołasz koniec świata...
Izabela Sylwia
Dobrze, że dajesz dobre i pouczające materiały, nawet jeżeli inni użytkownicy tego portalu mieliby jakieś zastrzeżenia.
Sławomir Sokołowski
Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą …More
Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie! (2Tm)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Każda niewiasta, która chce przyzwoicie wyglądać, niech weźmie sobie do serca ogólne zasady wstydliwości w ubiorze, które blisko 100 lat temu przypomniał papież Pius XI, a ponieważ Pan Bóg swoich przykazań nie zmienił, nie zmienił też natury ludzkiej, więc wstydliwość jest zawsze niezbędnym warunkiem zachowania człowieczeństwa!
Przypominamy, że strój nie może być nazwany przyzwoitym, jeśli …More
,,Każda niewiasta, która chce przyzwoicie wyglądać, niech weźmie sobie do serca ogólne zasady wstydliwości w ubiorze, które blisko 100 lat temu przypomniał papież Pius XI, a ponieważ Pan Bóg swoich przykazań nie zmienił, nie zmienił też natury ludzkiej, więc wstydliwość jest zawsze niezbędnym warunkiem zachowania człowieczeństwa!
Przypominamy, że strój nie może być nazwany przyzwoitym, jeśli posiada dekolt większy niż na szerokość dwóch palców mierząc od szyi, jeśli nie zakrywa ramion co najmniej do łokci i nie sięga przynajmniej trochę poniżej kolan. Ponadto, niedopuszczalna jest odzież z materiałów przeźroczystych oraz rajstopy w kolorze cielistym, sugerującym, że nogi są nagie”Instrukcja wikariusza generalnego Piusa XI z dnia 24 września 1928 roku, kardynała Basilio Pompilij''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Jeszcze 100 lat temu w głównej sali burdelu było mniej nagości niż obecnie w głównej nawie świątyni katolickiej!''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Zaczęło się! Mężczyźni przebierają się za baby. Widziałam przed chwilą faceta w sukience do kolan. Coś obrzydliwego! Nie mogę uwierzyć i ochłonąć z obrzydzenia i wstrętu. Mam nadzieje, że to tylko pojedynczy przypadek i że już czegoś podobnego moje oczy nie zobaczą.
Sławomir Sokołowski
Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego. (Pwt 22,5)