olek19801
161.8K
baran katolicki
V.R.S. Czy zgwałcona/sprofanowana/ "żona" przestaje być tą sama "żoną" ?
baran katolicki
V.R.S. Zapytam pana nieco prowokująco. Czy Naród Polski barbarzyńsko profanowany przez niemieckiego czy sowieckiego okupanta przestaje przez to być tym samym Narodem Polskim. Trwa wojna liturgiczna już od sześćdziesięciu lat. Naród Katolicki jest zdradzony i bardzo mocno podzielony. Większość albo zdezerterowała opuszczając swoje rodzinne parafie albo zaczęła kolaborować z protestanckim okupantem …More
V.R.S. Zapytam pana nieco prowokująco. Czy Naród Polski barbarzyńsko profanowany przez niemieckiego czy sowieckiego okupanta przestaje przez to być tym samym Narodem Polskim. Trwa wojna liturgiczna już od sześćdziesięciu lat. Naród Katolicki jest zdradzony i bardzo mocno podzielony. Większość albo zdezerterowała opuszczając swoje rodzinne parafie albo zaczęła kolaborować z protestanckim okupantem. Podobnie było za rządów PZPR. Kto nie był członkiem partyjnego systemu wypadał z gry na margines "niebytu". Albo został odstrzelony, albo odizolowany, albo ośmieszony, zbagatelizowany. Katolik różni się od Katolika ale i jest do siebie analogicznie podobny w granicach realnej bytowości świętego i apostolskiego Kościoła katolickiego.
V.R.S.
"Novus ordo bez wątpienia bardzo mocno sprofanowane lecz nadal przynależy do świętego Kościoła rzymskokatolickiego"
--
Novus ordo jako gwałcące zwyczaje liturgiczne Kościoła oraz kanony zakazujące tworzenia nowych sfabrykowanych rytów i podmiany tradycyjnych rytów na nowe inne (Kanon XIII o sakramentach w ogólności), jak również jako wychodzące z heretyckiej, protestanckiej zasady Mszy jako …More
"Novus ordo bez wątpienia bardzo mocno sprofanowane lecz nadal przynależy do świętego Kościoła rzymskokatolickiego"
--
Novus ordo jako gwałcące zwyczaje liturgiczne Kościoła oraz kanony zakazujące tworzenia nowych sfabrykowanych rytów i podmiany tradycyjnych rytów na nowe inne (Kanon XIII o sakramentach w ogólności), jak również jako wychodzące z heretyckiej, protestanckiej zasady Mszy jako uczty/zgromadzenia co ujawnił szczerze autor w pkt 7 Ogólnego wprowadzenia do nowego rytu do świętego Kościoła rzymskokatolickiego nie przynależy.
Jest to ryt uderzający w tradycję liturgiczną świętego Kościoła rzymskiego a zatem schizmatycki.
baran katolicki
V.R.S. Zdaje sobie pan zapewne sprawę, że "analogia" to relacja jedności tego, co złożone, odpowiedni stosunek, proporcja, podobieństwo pomiędzy tym, co zasadniczo różne. Używa pan takich pojęć jak "nowy ryt liturgiczny" i "ryt tradycyjny". Czy nie dostrzega pan tutaj analogicznej przynależności obu tych rytów do bytowości ją jest bez wątpienia święta Liturgia katolicka. Novus ordo jest bardzo …More
V.R.S. Zdaje sobie pan zapewne sprawę, że "analogia" to relacja jedności tego, co złożone, odpowiedni stosunek, proporcja, podobieństwo pomiędzy tym, co zasadniczo różne. Używa pan takich pojęć jak "nowy ryt liturgiczny" i "ryt tradycyjny". Czy nie dostrzega pan tutaj analogicznej przynależności obu tych rytów do bytowości ją jest bez wątpienia święta Liturgia katolicka. Novus ordo jest bardzo mocno sprofanowane lecz nadal przynależy do świętego Kościoła rzymskokatolickiego. Analogia bytu jest tutaj oczywista. Proponuje panu zapoznanie się z ptta.pl/pef/pdf/a/analogia.pdf gdzie pozna pan podstawy analogi bytu. Być może takiej wiedzy pan potrzebuje na gwałt już dzisiaj.
stanislawp
Zeby tylko ABW nie wpadlo na chate. 🌝
V.R.S.
Baranki nie rozumieją widać że istnieje ortodoksja i cała reszta różnych stanów aż po herezję i apostazję. Między nimi nie ma żadnej analogii.
I jest główne narzędzie heterodoksji - maszyna z zapychającą sensus fidei watą cukrową, napisana przez autora pod otwarcie heretycką tezę (pkt 7 OWMR). Napisana nielegalnie, bo tworząca zupełnie nowy ryt liturgiczny oderwany od katolickiej tradycji …More
Baranki nie rozumieją widać że istnieje ortodoksja i cała reszta różnych stanów aż po herezję i apostazję. Między nimi nie ma żadnej analogii.
I jest główne narzędzie heterodoksji - maszyna z zapychającą sensus fidei watą cukrową, napisana przez autora pod otwarcie heretycką tezę (pkt 7 OWMR). Napisana nielegalnie, bo tworząca zupełnie nowy ryt liturgiczny oderwany od katolickiej tradycji liturgicznej Kościoła czyli Novus Ordo Missae. Ryt schizmatycki i heterodoksyjny, do którego niewolniczo przywiązali się post-katolicy, twierdząc że nic się nie stało bo niby Msza jest ważna więc w sumie wszystko jest OK (tako rzecze "święty" papież, który tę rewolucję wprowadził, próbując zniszczyć de facto ryt tradycyjny, i "święty" papież, który całował Koran oraz zrobił w Asyżu zlot fałszywych religii, także pogańskich, więc pewnie znają się na rzeczy)
baran katolicki
V.R.S. Czy widzi pan analogię pomiędzy nowo-ordusowi post-katolicy do staro-ordusowi tradycyjni-katolicy ?
V.R.S.
Śmiech z puszki czy to nowo-ordusowi post-katolicy tak w kościele rechoczą?
Wodzirej widać dobrze się bawi aż pada niepoprawna politycznie odpowiedź. Dobrze że to nie na terenie ekscelencji Jędraszewskiego bo od razu byłaby anatema za znieważenie Naczelnika "Bożydara".
Urszula Rok
Dzieci mówią co myślą naprawdę
baran katolicki
Urszula Rok Dziecięcy rozum jest podobny do mentalności rodziców. Takie dziecko jaki rodzic/mama i tato/. Dziecko powtarza to co słyszy i w co wierzy. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.
Wojciech Gądek
Biedny ksiądz
Brygada Świętokrzyska NSZ
😡 😡 😡
czesio i muchy
no patrz a ja myślałem ze narodowcy są przeciw kaczorowi? ! a tu taka potwarz !
jacekj
Biedne dziecko
Izabela Sylwia
No, to Kaczyński niech to weźmie pod uwagę, ale tak na poważnie.
baran katolicki
Izabela Sylwia Dziecko sypnęło rodziców. Znamy to z historii.