Edward7
22.7K

Fałszywe doniesienia, które mogło zapoczątkować III wojnę światową

Associated Press wydaje poprawkę do swojego fałszywego raportu, który mógł rozpocząć III wojnę światową

Tylera Durdena
Associated Press wydała oficjalną poprawkę do swojego niezbyt nieistotnego fragmentu doniesień we wtorek, który mógł z łatwością rozpocząć łańcuch wydarzeń prowadzących do scenariusza III wojny światowej. „Associated Press doniosła błędnie, na podstawie informacji od wysokiego rangą urzędnika amerykańskiego wywiadu, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości” …a my wiemy, co wywołało dzień nieustannego podżegania do wojny w oparciu o zarzut, że Rosja zaatakowała członka NATO. W niewiarygodnie żenującej sprostowaniu czytamy dalej: „Późniejsze doniesienia wykazały, że pociski zostały wyprodukowane przez Rosję i najprawdopodobniej wystrzelone przez Ukrainę w obronie przed rosyjskim atakiem”.

I czy następnym razem, gdy to się stanie, nie będzie za późno na „poprawkę”?
* * *
Świeże oświadczenie Białego Domu poparło ocenę Polski i NATO, że wtorkowa eksplozja na polskiej granicy była „najprawdopodobniej wynikiem ukraińskiego pocisku obrony powietrznej, który niestety wylądował w Polsce”. W oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson stwierdziła ponadto, że Stany Zjednoczone mają „pełne zaufanie” do prowadzonego przez polski rząd śledztwa. „Nie widzieliśmy niczego, co zaprzeczałoby wstępnej ocenie prezydenta Dudy, że ta eksplozja była najprawdopodobniej skutkiem ukraińskiego pocisku obrony powietrznej, który niestety wylądował w Polsce” – powiedział .

Ale podobnie jak wcześniejsze uwagi szefa NATO Jensa Stoltenberga, nadal obwiniała Rosję za ten epizod: „To powiedziawszy, niezależnie od ostatecznych wniosków, jasne jest, że stroną ostatecznie odpowiedzialną za ten tragiczny incydent jest Rosja , która wystrzeliła na Ukrainę ostrzał rakietowy specjalnie przeznaczony do wycelowania w infrastrukturę cywilną. Ukraina miała — i ma — wszelkie prawo do obrony”.

Tymczasem były kongresman z Teksasu, Ron Paul, zadaje pytanie, czy prawie zostaliśmy wciągnięci w III wojnę światową? Czy Ukraina próbowała nas okłamać w III wojnie światowej? - dziś w Liberty Report: Ron Paul on Twitter

Wszystkie te spóźnione przyznania się, że nie, to nie był rosyjski atak, dogodnie nadeszły długo po tym, jak prezydent USA wykorzystał wczorajszy moment „mgły wojny”, aby odsłonić kolejny ogromny pakiet pomocy nadzwyczajnej o wartości 37 miliardów dolarów dla Ukrainy niemal jednocześnie z incydentem granicznym . A więc 37,6 miliardów dolarów więcej od amerykańskiego podatnika i licząc… w chwili, gdy niektórzy najwyraźniej mają motyw, by wciągnąć Waszyngton i naród amerykański w kolejną wielką wojnę opartą na oszustwie. Finansowanie przez USA wojny na Ukrainie w 9 mies: Mar: 13,6 mld dol. Maj: 40 mld dolarów Listopad: 37,7 mld dolarów: nowy wniosek Bidena Te 91,3 mld dolarów to 33% więcej niż całkowite wydatki Rosji na wojsko w tym roku. To *dwukrotnie* więcej niż średnie roczne wydatki USA na wojnę w Afganistanie.

Zaledwie niecałe 24 godziny temu, zanim opadł pył po eksplozji i zanim śledczy mogli dojść do jakichkolwiek ostatecznych wniosków po śmiertelnym incydencie w polskiej przygranicznej wsi Przewodów, zachodnia opinia publiczna była już ostrzegana i ostrzegana, by trzymała się z dala od „Teorie spiskowe”, jak pojawiały się pierwsze nagłówki głównego nurtu – forsowane zwłaszcza w oparciu o anonimowego amerykańskiego urzędnika w raporcie Associated Press – szybko wyszły na jaw, gdy „rosyjskie pociski uderzyły w Polskę, zabijając dwie osoby” .

„Artykuł 5” – traktat o zbiorowej obronie NATO, który wielu od dawna obawiało się, że będzie pierwszym aktem, na który się powołuje, prowadzącym do III wojny światowej, zaczął zyskiwać na popularności na Twitterze, gdy zachodni urzędnicy wydali pełne pewności deklaracje „solidarności”. Niemal natychmiast i bez dowodów prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zażądał od Zachodu „działania” w związku z rzekomą bezczelną agresją przeciwko członkowi NATO. „ Uderzenie rakietami w terytorium NATO… To rosyjski atak rakietowy na zbiorowe bezpieczeństwo! To naprawdę znacząca eskalacja. Potrzebne są działania ”- powiedział Zełenski w swoim przemówieniu wideo we wtorek wieczorem.

A potem, gdy zdjęcia z miejsca katastrofy rakietowej szeroko krążyły w Internecie, prowadząc nawet zachodnie źródła do wyrażenia wątpliwości , czy pocisk został wystrzelony przez Rosję, wchodzi nie mniej niż minister spraw zagranicznych Ukrainy, który próbował uprzedzić to, co nazwał rozwijającą się Rosją- propagował „teorię spiskową” . Podobnie jak w przypadku wielu innych aspektów tej wojny, niektóre z najbardziej oczywistych zdroworozsądkowych pytań zostały szybko uznane za „niedozwolone”, zanim jeszcze można je było zadać.

Warszawa przestała wówczas mówić o artykule 5, ale potem przedstawiła artykuł 4 jako podstawę środowego nadzwyczajnego spotkania NATO w sprawie bezpieczeństwa, które wzywa do „konsultacji” w przypadku zagrożenia kraju NATO. Ale co za różnica kilka godzin i sceptyczna odmowa ślepego skoku na wojnę! Po pierwsze, jak informowaliśmy w nocy, prezydent Joe Biden wyraźnie powiedział, że na podstawie wstępnych informacji jest „mało prawdopodobne”, aby uderzenie rakietowe w Polsce miało swój początek w Rosji. Ups. Na podstawie dostępnych, pojawiających się dowodów wydawało się jasne, że winowajcą był najprawdopodobniej zabłąkany ukraiński pocisk przeciwlotniczy . „Jest mało prawdopodobne w 'umysłach [sic] trajektorii', że został wystrzelony z Rosji. Ale zobaczymy” – powiedział Biden. Ale to przyznanie się wygodnie przyszło długo po tym, jak prezydent USA wykorzystał moment „mgły wojny”, aby odsłonić kolejny ogromny pakiet pomocy nadzwyczajnej o wartości 37 miliardów dolarówdla Ukrainy niemal równocześnie z incydentem granicznym.

Teraz, w środę, przedstawiciele Polski i NATO dokonali również odwrotu od początkowego odruchowego doniesienia o „obwinianiu Rosji”, który na chwilę wywołał szał niepokoju na świecie w związku z perspektywą III wojny światowej. Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że eksplozja, w której zginęły dwie osoby, wydaje się teraz „niefortunnym wypadkiem”, a nie „zamierzonym atakiem”. Co pozostaje do powiedzenia po tym wszystkim? Oto fakty

Benny Johnson on Twitter
UKRAINA próbowała wczoraj rozpocząć III wojnę światową, gdy UKRAIŃSKI pocisk uderzył w kraj NATO i zabił niewinnych cywilów.
Ukraińscy przywódcy KŁAMALI i obwiniali ROSJĘ. AP napisała to bezapelacyjnie.
Ukraińscy przywódcy KŁAMALI, aby spróbować i zainicjować pełną WW3.
Takie są fakty.


Przypomnijmy, że początkowa reakcja Moskwy była taka, że albo Ukraina, albo Polska organizują „celową prowokację”, tak szybko zrzucając winę na Rosję za agresywny akt. Warszawscy urzędnicy jeszcze kilka godzin później zażądali od Rosji przeprosin, jeśli to był wypadek. Ale prezydent Duda wraz z dowództwem NATO szybko odwraca całą narrację, według więcej z Axios : Duda dodał, że pocisk, który spowodował wybuch, był „najprawdopodobniej” rosyjskiej produkcji, ale urzędnicy „nie mają w tej chwili dowodów, że był to pocisk wystrzelony przez stronę rosyjską”. Ukraina wcześniej zaprzeczała, że ponosi winę za wybuch i oskarżyła Moskwę o „poważną eskalację”. Rosja również wyparła się odpowiedzialności.

Oczywiście zawsze było tak, że ukraiński arsenał rakiet przeciwlotniczych jest całkowicie „wyprodukowany przez Rosję” – zwłaszcza jego S-300. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wydał podobną ocenę, mówiąc, że najprawdopodobniej był to zabłąkany ukraiński pocisk : „Nasza wstępna analiza sugeruje, że incydent został prawdopodobnie spowodowany przez ukraiński pocisk przeciwlotniczy wystrzelony w celu obrony terytorium Ukrainy przed rosyjskimi pociskami manewrującymi” – powiedział dziennikarzom sekretarz generalny NATO po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Sojuszu. Podkreślił, że śledztwo w sprawie wybuchu wciąż trwa, ale „nic nie wskazuje na to, by był to efekt celowego ataku. I nic nie wskazuje na to, że Rosja przygotowuje ofensywne działania wojskowe przeciwko NATO ”.

Jak można się było spodziewać, szybko poszedł za nim, wciąż obwiniając Rosję za całą wojnę i serię wydarzeń, które doprowadziły do śmiertelnego wybuchu granicznego. – Ale pozwól, że wyrażę się jasno. To nie wina Ukrainy. Rosja ponosi ostateczną odpowiedzialność, ponieważ kontynuuje nielegalną wojnę z Ukrainą” –
powiedział szef NATO . Nie odnosząc się do gwałtownego pośpiechu Zełenskiego, by skłonić NATO do ogłoszenia działań wojskowych opartych na bezpieczeństwie zbiorowym, Stoltenberg podkreślił, że „to nie jest wina Ukrainy”. Ponieważ przedstawiciele obrony NATO nadal spotykają się, aby ustalić drogę naprzód, a cały dramat wyraźnie się skończył (ponownie, dopiero po tym, jak wyszło na jaw, że była to rakieta ukraińska ), prawdopodobnie sojusz po cichu pójdzie dalej.

Ale co z następnym razem, gdy dojdzie do podobnej tragedii granicznej lub incydentu na terenie NATO? Czy to samo „Rosja atakuje NATO!” narracja przeważa, zanim komukolwiek wolno zadawać proste pytania? Czy bębny wojenne uderzą, zanim rozpocznie się śledztwo? Czy pojawi się chmura grzybowa, zanim nieznośny racjonalny sceptycyzm zakłóci „konsensus”? Jak pokazało ostatnie dziesięć lat wojny w Syrii i interwencji Zachodu , jest to prawdopodobnie nieunikniony scenariusz, w którym NATO i Rosja potkną się w bezpośrednim konflikcie w tym tempie. A tymczasem, co do poniższego, wciąż nurtującego nas pytania, nie wstrzymujemy oddechu…

ZeroHedge/Associated Press Issues Correction To Its Fake Report Which Could Have Kicked Off WW3 - Activist Post

Zdjęcie w mediach - kawałka pocisku - można powiedzieć że zapobiegło eskalacji konfliktu, niestety ale następnym razem mogą nie popełnić takiego "błędu" ... Więcej wiadomości ...
22.53 Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zdementowało informacje o rakiecie Rosyjskiej. Wypowiedzi polskich mediów i urzędników o rzekomym upadku "rosyjskich" rakiet w rejonie osady Przewodowa to celowa prowokacja w celu eskalacji sytuacji. Nie dokonano żadnych uderzeń na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej rosyjskimi środkami rażenia. Publikowany na gorąco przez polskie media wrak z miejsca zdarzenia we wsi Przewoduw nie ma nic wspólnego z rosyjską bronią rażenia.
22.40 W Polsce o godz. 23.00 rozpocznie się posiedzenie nadzwyczajne w sprawie faktu upadku rakiet. Spodziewane jest rozważenie zastosowania artykułu 5 Karty NATO
22.22 Fragmenty znalezione w miejscu eksplozji przypominają części z rakiety przeciwlotniczej S-300, wystrzelonej najwyraźniej przez ukraińskie systemy obrony powietrznej. Wnioski mają wyciągnąć eksperci22.20 Liczba ofiar ataków rakietowych wzrosła do trzech osób
22.12 Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller zaapelował o niepublikowanie nieoficjalnych danych o stanie wyjątkowym
21.57 Na godzinę przed upadkiem dwóch rakiet nad Lubelszczyzną przeleciał amerykański samolot wojskowy
21.50 Polska wzięła w niebo co najmniej 6 myśliwców. Część z nich lata na granicy z Rosją. a inna część - na granicy z Ukrainą
21.37 Polskie służby ratownicze potwierdziły, że stało się to we wsi Przewodowa.


Ukraińskie systemy obrony powietrznej "mają trwałą złą reputację". "W ciągu ostatnich kilku miesięcy regularnie widzieliśmy obrazy skutków uderzeń ukraińskich systemów obrony powietrznej w różnych miastach w budynki mieszkalne, za którymi [ukraińskie wojsko] ukryło te systemy" ... The fall of rockets in Poland. Last news

...

Ukraina przekracza czerwoną linię

Szef Rady Miasta Lublin wezwał do rewizji polityki Polski wobec Ukrainy po uderzeniu ukraińskim: "Zupełnie nie rozumiem działań naszego prezydenta i rządu... To jest ukraińska rakieta. To jest prowokacja ze strony władz ukraińskich... Pocisk nie mógł zostać omyłkowo wystrzelony 100 km w przeciwnym kierunku. Celem prowokacji jest przyspieszenie dostaw broni na Ukrainę, zastraszenie Europy straszącą Rosją, aby społeczeństwo obywatelskie domagało się od rządów europejskich zwiększenia pomocy dla Ukrainy. Dziś nasz prezydent nie powinien uspokajać nas opowieściami typu "to nie tyle wybuch rakiety, co wybuch paliwa, które tam było" i "to był wypadek", ale jasno dać do zrozumienia W. Żeleńskiemu, że Polska nie będzie już tolerować takiego zachowania władz ukraińskich! Wzywam Pana do ponownego rozważenia stanowiska Polski w sprawie tej wojny w przypadku kolejnego przekroczenia czerwonej linii!" Ukraine Crossing the Red Line
sługa Boży
Błędem jest mniemanie, że cokolwiek w mediach jest prawdziwe - łącznie z tv trwm i radyjkiem "M" - które jak rydzol stwierdził powstało z duchowej inspiracji demonicznych objawień w Medjugorie...
Niech ktoś mi powie że te "Katolickie" media nie powstały po to, aby w odpowiednim czasie powiedzieć tym w Polsce, którzy nazywają się "Katolikami" - np"NALEŻY SIĘ W IMIĘ MIŁOŚCI BLIŹNIEGO ZASZCZEPIĆ!"
Sługa Prawdy
Chodzi o przymusową mobilizację KODOWANIE SZCZEPAMI ARMII ...