Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks1.3K
pl.news
1

Trump to "g*wno": amerykański episkopat sili się, żeby finansowo wesprzeć Bidena

Przez sieć Faith in Action biskupi USA są zaangażowani w działania na korzyść Joe Bidena podczas wyborów w USA w 2020 roku, donosi LepantoIn.com 14 października.

Sieć Faith in Action składa się z 49 organizacji rozsianych po dwudziestu stanach USA. W latach 2019-2020 otrzymała ona od biskupów ponad 1,5 miliona dolarów.

Oficjalnie biskupi twierdzą w swoich wytycznych, że powstrzymują się od działań politycznych. Internal Revenue Service zakazuje im angażowania się w działalność polityczną przez zwolnione z podatku organizacje.

Jedną z głównych działalności w ramach Faith in Action jest projekt Live Free. W ostatnich miesiącach wzywał on do głosowania na Bidena. Jego dyrektorem jest Ojciec Michael McBride. Roczna pensja: 113,000 dolarów.

Istnieje ścisły związek pomiędzy Faith in Action a PAC Czarnego Kościoła wspierającego Bidena.

29 września, Live Free Faith in Action ponownie napisał o Trumpie, że "nie można dyskutować o kawałku g*wna".

Ojciec Ben McBride – brat o. Michaela McBride'a – jest odpowiedzialny za PICO California, regionalny związek dla wszystkich 19 organizacji członkowskich Faith in Action w Kalifornii. Roczna pensja: 110,000 dolarów. PICO California wykorzystała media społecznościowe do promocji Czarnego Kościoła PAC i wzywała do pogrążenia Trumpa.

#newsOhnmmxrpyr