Clicks3.5K
pl.news
4

Kolejna herezja Franciszka: Jezus "staje się chlebem"

Eucharystia to "Jezus, który staje się chlebem" i zawiera w sobie "całą rzeczywistość Kościoła", powiedział papież Franciszek w homilii Bożego Ciała 23 czerwca.

Podzielił się też domniemaniem, że w Eucharystii znajdujemy Boga "zawartego w kawałku chleba". Te sformułowania są z gruntu heretyckie.

To prawda, że Biblia nazywa Eucharystię "łamaniem chleba", "anielskim chlebem" albo "chlebem niebios". Błędem jest jednak twierdzenie, że "Jezus staje się chlebem" – wiedzą to nawet studenci pierwszego roku teologii.

Heretycki pomysł przedstawiony przez Franciszka nazywa się "impanacją". Zaprzecza on przejściu i zwykle wiąże się z użyciem błędnego wytłumaczenia "Bóg stał się chlebem". Przejście zmienia materię chleba w materię ciała Chrystusa poprzez konsekrację w czasie Mszy.

Poza tym Kościoła nie można utożsamiać z Eucharystią, jak zrobił to Franciszek.

#newsGinuhvilby
Armia_Reszty
Chleb przemienia się w Ciało Chrystusa, a nie Chrystus w chleb.
jestem07
Tej calej waculi nie przetlumaczysz,przeciez to widac ze to heretyczka i nie ma wiedzy o wierze katolickiej,albo wlazla tutaj zeby macic ,ma w tym cel...
Weronika....S
Przecież kapłan w czasie Mszy Świętej dokonuje przemiany chleba w Ciało Chrystusa, co potwierdzają cuda eucharystyczne.
jestem07
PAN JEZUS JEST W CHLEBIE-UKRYL SIE W CHLEBIE ,A NIE PRZEMIENIA SIE W CHLEB ,CO ZA BZDURY WYGADUJE TEN WIKARIUSZ ANTYCHRYSTA!!!!