Clicks1.6K
pl.news
6

Wywiad z Franciszkiem: kolejnym krokiem święcenie przez ścianę?

Myślenie o ludziach "namaszcza" go, Franciszek powiedział swojemu hagiografowi Austenowi Ivereigh w wywiadzie dla TheTablet.co.uk (8 kwietnia):

"pozwala to wyrwać się z okowów własnych uprzedzeń" i "mam swoje obszary egoistyczne". Nowa mantra Franciszka to "kreatywność". Używa tego po dziesięć razy w różnych wariantach.

Znowu gra swoją kartę hitlerowską, oskarżając o "populistyczne przemówienia" i "decyzje polityczne" z "kilku europejskich polityków", ale brakuje mu odwagi, by nadać im nazwiska.

Jego rozwiązanie dla lepszej gospodarki: "to jest czas, aby przejść od używania i nadużywania natury do kontemplowania jej." On nazywa to "wymiarem kontemplacyjnym".

Franciszek wspomina o biskupie, który chciał dać choremu w szpitalu rozgrzeszenie, ale potrzebował "prawników kanonicznych", aby dowiedzieć się, że rozgrzeszenie może być udzielone tylko osobiście.

Niemniej jednak Franciszek zachęcał go do kontynuowania jego bezużytecznych i gnostycznych nadużyć. Dla Franciszka ważna jest "wolność Ducha", a nie "Kościół zamknięty w instytucjach". Jeśli tak jest, to biskup powinien również przeprowadzić przez ścianę święcenie chleba na śniadanie.

Z pozytywów: Franciszek krytykuje, że "to bardzo niezwykłe w dzisiejszych czasach spotykać ludzi z zespołem Downa", bo gdy się ich wykryje, "są usuwani".

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsLmcmtbqkma

Edward7
przeciwherezjom
dałem do ulubionych - koniecznie wejdźcie na powyższy link
Prawda inside
Niech wysyła listy z błogosławieństwem zamiast Mszy Swietych
Joanna17
Wolność Ducha... Czy aby konsekwentnie, bo co będzie, jak się owieczkom ta wolność duchowa i domowe kościoły tak spodobają, że przestaną łożyć na te brzydkie instytucje i utrzymanie materialnych kościołów?
Prawda inside
No przeciez o to im chodzi. Teraz Kościół to miejsce zarazy. Ten co wróci bedzie juz odmieniony. Skoro juz chca zakonnice wyswiecac na kaplanow nizszych. To dopiero początek. Teraz się zacznie otwieranie oczek katolikom co tego komuniste bergoglio tak zaciecie bronili. A reszta powiedzie za nim jak za czarodziejskim fletem szczury
przeciwherezjom
Niestety listy wysyła.... Trzej polscy biskupi-masoni napisali list do kapłanów (na wczoraj) w którym aż się roi od "złotych" myśli tego geniusza z dna piekła.