Clicks122
pl.news

Naciski? Kardynał przyjmuje rezygnację

Proaborcyjny i progejowski ksiądz Philip Dyer-Perry z Our Lady of the Rosary (Greater London), nie przyjmie swojej nominacji na stanowisko dyrektora duszpasterskiego w Allen Hall Seminary (diecezja Westminster, Anglia).

Dyer-Perry został mianowany przez podobnego do niego kardynała Nicholsa z Westminsteru, ale zrezygnował, rzekomo po licznych skargach. Jednakże skargi te były składane tylko przez katolików, a ponieważ modernistyczni prałaci nigdy nie biorą pod uwagę katolickich skarg, powód rezygnacji Dyer-Perry'ego musiał być inny.

Co więcej, fakt, że Nichols dokonał tak ważnej nominacji, mimo że Franciszek przyjął jego rezygnację w zeszłym roku, pokazuje, że "emerytura" Nicholsa była posunięciem pozornym i elementem dekoracyjnym, który miał zadowolić rozgorączkowane media, po tym jak Nichols został powiązany z jakąś wyolbrzymioną sprawą "nadużyć".

Diecezja Westminster poinformowała LifeSiteNews.com (22 czerwca), że "modlitewne rozeznanie" Dyer-Perry'ego doprowadziło go do poproszenia kardynała o pozwolenie na wycofanie się. Dyer-Perry będzie nadal pełnił funkcję proboszcza.

#newsJfieozlrel