olek19801
62.4K

Duda daje ciche pozwolenie Zełenskiemu na kolejne prowokacje

Pro .... ukraiński Prezydent RP Andrzej Duda przyjechał w czwartek do Przewodowa (woj. lubelskie, pow. hrubieszowski), gdzie we wtorek doszło do eksplozji rakiet wystrzelonych przez ukraińskie siły zbrojne, w wyniku której zginęło dwóch mężczyzn. Rozmawiał z ekspertami pracującymi na miejscu wybuchu. Pro ... ukraiński prezydent RP już od początku zmieniał narrację w zakresie ilości wystrzelonych przez Ukraińców rakiet i stwierdził, że w Polskę został omyłkowo wystrzelona jedna rakieta.

Duda przekazał podczas spotkania z dziennikarzami, że prace specjalistów będą trwały jeszcze być może kilkadziesiąt godzin, ponieważ śledczy wciąż wydobywają szczątki rakiety i zbierają (ZACIERAJĄ?) ślady.

Podkreślił, że w jego przekonaniu i w przekonaniu ekspertów, „zdecydowanie niestety doszło wypadku, absolutnie niezamierzonego”. – To nie było tak, że ta rakieta była wymierzona w Polskę, to nie było tak, że można to potraktować, jako atak na Polskę – powiedział.
Nikt nie chciał zrobić krzywdy nikomu w Polsce, nikt nie chciał nikogo w Polsce poszkodować, a tym bardziej nikogo pozbawić życia – podkreślił. – Więc, to jest po prostu tragedia w jakimś sensie nasza wspólna (???)– zaznaczył Duda broniący swojego mistera.

DUDA BRONI PROPAGANDYSTY

Podczas pobytu w Przewodowie Duda przypomniał, że rozmawiał z propagandystą, który pomimo licznych dowodów świadczących na bezpośrednią winę Ukrainy nadal przekonywał świat, że ataku dokonała Rosja. Propagandysta nadto kilka minuty po spuszczeniu rakiet na Polskę zamieścił twitta, w którym incydent nazwał eskalacją konfliktu, oskarżając przy tym Rosję o dokonanie tego ataku i złożył kondolencje polskim mieszkańcom.

RF zabija wszędzie tam, gdzie może dotrzeć. Dzisiaj dotarła do PL. Ten atak na bezpieczeństwo zbiorowe w regionie euroatlantyckim jest eskalacją. Zginęli ludzie. Moje kondolencje dla braci i sióstr! UA zawsze z wami. Należy powstrzymać terror RF. Solidarność to nasza siła!

. – Staram się wspierać pana prezydenta Zełenskiego we wszystkich jego działaniach związanych z obroną kraju, także w tej trudnej sytuacji – oznajmił antypolski prezydent, chroniąc swojego mistera, z którym podczas każdego spotkania bardzo ochoczo się migdali.

=====================================
W trudnym czasie humor potrzebny...Duda przyjechał po opony do BMW.


=====================================
POLECAMY: Zełenski zaorany! Biden stanowczo odpowiada propagandyście w sprawie wystrzału rakiet
.


POLECAMY: CNN: USA wzywa Kijów do wyboru języka w sprawie oskarżeń wobec Rosji po kryzysie w Polsce

POLECAMY: Duda odleciał w Kijowie. »Polacy będą wspierać Ukraińców do ostatniego dnia ich walki«


.

– Myślę, że pan prezydent Zełenski w tej chwili zbiera ( czytaj: ZACIERA ŚLADY) informacje i zbiera materiały od i dowódców wojskowych armii ukraińskiej, i ukraińskich służb, każdy realizuje to we własnym zakresie. Stany Zjednoczone mają swoje informacje ( NA PEWNO !), Polska ma swoje informacje, Ukraina też z całą pewnością ma swoje informacje (PRZEKAZ DLA GŁUPCÓW) – powiedział Duda pytany o słowa Zełenskiego, który w czwartek powiedział, że „nie wie na 100 procent, co się stało” w Przewodowie.

Myślę, że świat również tego nie wie ( ŚWIAT LEPIEJ WIE ) – powiedział również prezydent Ukrainy. Zapowiedział, że „ukraińscy urzędnicy udadzą się na miejsce wybuchu (…), ponieważ Kijów chce uczestniczyć w badaniu tego zdarzenia”.

Dziennikarze dopytali Andrzeja Dudę o możliwość udziału ukraińskich śledczych w śledztwie dotyczącym okoliczności tego zdarzenia, o co apelował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Żeby można było mówić o udziale w czynnościach śledztwa, o współudziale w śledztwie, muszą zostać zrealizowane stosowne przepisy prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych w tym zakresie – podkreślił Duda. – To jest zawsze działanie w ramach tzw. pomocy prawnej – zaznaczył. (JEŚLI USA POZWOLI)

Duda poinformował, że rozmawiał z prokuratorem wykonującym czynności na miejscu i zapewnił, że on reprezentuje „bardzo życzliwe, ale jednocześnie legalistyczne” podejście wobec Ukrainy. – Wszystko musi się odbywać zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z obowiązującym prawem (ZGODNIE Z PLANEM GLOBALISTÓW) – podkreślił Duda. W oświadczenie to należy bardzo wątpić, patrząc na proukraińskie postawy antypolskich polityków, którzy pozwolili Ukraińcom panoszyć się po naszym kraju i stawiać wymagania nawet w zakresie miejsca zamieszkanie, jakie mają sponsorowane bez zgody Polaków z budżetu państwa.

»Uchodźcy« z hotelu Ikar po szantażu zamieszkają na koszt podatnika w pałacu w Biedrusku

Jeżeli „goście” z Ukrainy będą chcieli zobaczyć czynności postępowania, będzie można im te czynności postępowania pokazać, tak, jak mnie zostały one pokazane – powiedział prezydent.

Ale jeżeli chodzi o udział w czynnościach postępowania i dostęp do dokumentów, do informacji, to wymaga już konkretnych podstaw traktatowych, konkretnych podstaw w zakresie prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych – oznajmił.

Podkreślił, że dla Ukraińców to, co się obecnie dzieje, to „ogromnie trudna sytuacja i są wielkie emocje”. (KŁAMSTWO POWODUJE WYSOKI STOPIEŃ STRESU, GROŹBA UTRATY FINANSÓW Z ZACHODU)Jest też ogromny stres. Proszę pamiętać, że w tych ostatnich dniach Ukraina znajdowała się pod niezwykle zmasowanym atakiem rakietowym ze strony rosyjskiej. Rosja bezwzględnie, w brutalny sposób kilkaset rakiet wystrzeliła przeciwko Ukrainie. Te rakiety spadały na ukraińskie miasta praktycznie w całej Ukrainie, także w zachodniej Ukrainie, także niedaleko od naszej granicy ginęli ludzie, zwykli obywatele, wcale nie żołnierze ukraińscy, tylko po prostu cywile. Więc to jest ogromnie trudna sytuacja i absolutnie nie jest chyba dla nikogo dziwne, że są emocje i że również są emocje prezydenta – powiedział Duda.
Prezydent poinformował, że trwają przygotowania do pochówku ofiar tego tragicznego zdarzenia. – Mam tylko jedną prośbę – bo przed chwilą rozmawiałem z najbliższymi jednej z ofiar tego zdarzenia – prosiłbym o uszanowanie prywatności, o uszanowanie tych uroczystości pogrzebowych jako uroczystości prywatnych. Rodziny bardzo proszą, że chciałyby pożegnać się ze swoimi najbliższymi w spokoju. Prosiłbym, żebyście państwo wzięli to pod uwagę – zaapelował prezydent.

Podkreślił, że to bardzo, bardzo trudny moment dla rodzin, to jest trudny moment dla lokalnej społeczności, w której wszyscy się znają.
Zaprezentowana postawa Dudy można podsumować jednym zdaniem. Ukraina z uwagi na sytuację, jaka panuje na jej terenie, posiada ciche przyzwolenia na atakowanie naszego kraju. Z pewnością kijowskie reżim z czasem przygotuje lepiej dopracowaną prowokację, której celem będzie wciągnięcie w ich konflikt z Rosją całego świata. W końcu aktor zawsze pozostanie aktorem.

Duda daje ciche pozwolenie Zełenskiemu na kolejne prowokacje

===================================

W NAWIASACH MOJE KĄŚLIWE UWAGI - OLEK 19801

==========================================

ZOBACZ:

Emerytowany pułkownik US Army McGregor mówi, że UE jest zmęczona pomaganiem Ukrainie
Bos016
V.R.S.
Wyglądało to mniej więcej tak:
Dwa pejzaże - przekazy
Zygmunt Bronislaw Polatynski
Jedno jest pewne, że ta cała obecna ukraińska bander-syjonistyczna "elita" i obecny banderowski i nazistowski ustrój Ukrainy są skazane na zagładę.
Zełeński. To pies zerwany ze syczy.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że Zełenski jest obecnie uznawany przez Zachód za „psa, który spuścił się ze smyczy”. W każdym razie Rosja doprowadzi demilitaryzację i denazizację na Ukrainie do końca, z atakami …More
Jedno jest pewne, że ta cała obecna ukraińska bander-syjonistyczna "elita" i obecny banderowski i nazistowski ustrój Ukrainy są skazane na zagładę.
Zełeński. To pies zerwany ze syczy.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że Zełenski jest obecnie uznawany przez Zachód za „psa, który spuścił się ze smyczy”. W każdym razie Rosja doprowadzi demilitaryzację i denazizację na Ukrainie do końca, z atakami na infrastrukturę lub bez. Dla tego kryminalnego kijowskiego reżimu nie ma innego wyjścia jak KAPITULACJA.
Brygada Świętokrzyska NSZ
Satanistę okupanta nielegalnie wybranego i ustawionego przez masonów wraz z knesejmemUkroPolon trzeba wykopać , aby odzyskać Polskę
trio plus
Ciekawie czy ich dziadkowie się znali?
Anieobecny
Duda daje...
Nic dodać...
Może oni wszyscy to Dudadaje...?