MariaBarbara
Czy proba i pokusa to jest to sa.o? Chyba nie. Proba pochodzi od Boga a pokusa od diabla.
Radek33
Ks.Kneblewski to prosto wytłumaczył.Przez dziesiątki wieków doktorowie Kościoła,mistycy i teologowie nie dopatrzyli się niczego złego słowach "nie wódź","nie dopuść" to słowa które wymagają od Pana Boga wkroczenia do naszej wolności.Przecież to niemożliwe,by Pan Bóg nie dopuszczał byśmy ulegali pokusie,bo to tylko zależy od nas!
MariaBarbara
W koncu o co prosimy? Jesli o to aby Bog nas nie doswiadczal, to ,, nie wodz nas na pokuszenie" . Jesli o to aby dal nam moc przed upadkami no to ,,nie dopusc abysmy ulegli pokusie". Ktore z tych dwoch intencji mial na mysli Pan Jezus? Przyklad Abrahama nie daje odpowiedzi poniewaz nie bylo tam pokusy tylko wyrazne polecenie Boga. Przyklad Pana Jezusa kuszonego przez diabla sugeruje abysmy prosili …More
W koncu o co prosimy? Jesli o to aby Bog nas nie doswiadczal, to ,, nie wodz nas na pokuszenie" . Jesli o to aby dal nam moc przed upadkami no to ,,nie dopusc abysmy ulegli pokusie". Ktore z tych dwoch intencji mial na mysli Pan Jezus? Przyklad Abrahama nie daje odpowiedzi poniewaz nie bylo tam pokusy tylko wyrazne polecenie Boga. Przyklad Pana Jezusa kuszonego przez diabla sugeruje abysmy prosili o moc przed upadkiem . Przyklad modlitwy Pana proszacego Ojca o usuniecie kielicha, takze nie ma nic wspolnego z kuszeniem. Jednak nie slabosc wypelnienia trudnych zadan nas gubi, ale uleganie pokusom diabla. Dlatego mysle ze Pan Jezus podyktowal ,, nie dozwol abysmy ulegli pokusie. "