Christmas Campaign: Financial Insights
Trepifajksl
Praktikující buzerant nebo peďák není žádná oběť ani zoufalec, ale úchyl. Často velice nebezpečný, především svému okolí. Obhajovat toto může jen nemravné prase.
Trepifajksl
Homosexualita samozřejmě ohavnost je. V písmu se to píše jasně. A jasně to vždy učila katolická Církev. Nedostatek lásky k pravdě je také ohavnost. Projevuje se to často u známých mlžičů a překrucovačů. Schvalování toho, aby spolu žili 2 chlapi a dokonce sehnali někde děti je ohavnost. Mělo by to být trestně stíháno, nikoliv propagováno a schvalováno. Jde to přímo proti láskyplnému učení Pána …More
Homosexualita samozřejmě ohavnost je. V písmu se to píše jasně. A jasně to vždy učila katolická Církev. Nedostatek lásky k pravdě je také ohavnost. Projevuje se to často u známých mlžičů a překrucovačů. Schvalování toho, aby spolu žili 2 chlapi a dokonce sehnali někde děti je ohavnost. Mělo by to být trestně stíháno, nikoliv propagováno a schvalováno. Jde to přímo proti láskyplnému učení Pána Ježíše Krista. Okecat se to vážně nedá.
Kallistratos
Odkaz jezofiko je dobrý zdá se. Jako ve všem je třeba rozlišovat. Někdo je prostě nemravné prase a někdo oběť i zoufalec, pokud vybereme oba okraje Gaussovy křivky.
ekans
Roberto 55
"Slotova metoda" moze byt tiez ucinna: "dlhy bic (najlepsie s hrosej koze) a maly oploteny dvor"....
Trepifajksl
Ten Rus kterýmu tady někdo nevěří ani nos mezi očima není Rus, nýbrž Žid.

amazon.com/…y-Vey-My-Son-Gay/dp/B00J925RX0
reuters.com/…cle/us-pope-film-idINKBN27622Q
Dudko
Na Rusa on nevypadá, treba povedať že je to na pohľad milý chlapík.
... a tu je jeho film (trajler)
youtube.com/…v=ocXc_SpmI48&feature=youtu.be
apredsasatoci
Aj ja som si myslela, že som dobrý človek, bez hriechu. A potom som začala čítať Bibliu. Stále viac a viac ma usvedčovala z mojich hriechov a neprávosti.
Toto isté sa týka aj homosexuálov. Treba uvidieť svoj hriech, pretože my nebojujeme s telom a krvou, ale s duchovnými mocnosťami, ktoré revu ako zúrivý lev. Obchádzajú a hľadajú koho by zožrali.
V tom nám Pán Boh pomáhaj! 🤔😇
Kallistratos
Miluj a buď milá a pozorná k druhým a duchovní temno uteče. Nejlepší zbraň je láska a pavézou je Boží slovo. 🙏
apredsasatoci
Blahoslaveni milujúci Pravdu!
Kallistratos
Tak tak... Kdo miluje, ten je na správné cestě...
apredsasatoci
Falošná láska je horšia ako lepra!
Kallistratos
Tak nemiluj falešně apredsasatoci, je to jednoduché. Začíná to poctivou registrací na Glorii. 😉
apredsasatoci
Poctivá registrácia na glorii je fakt dôkaz skutočnej lásky.
Úbohy Kalli.
Kallistratos
1Kor 13
apredsasatoci
Nie len Dudko je fajn kluk. Aj ja som fajn holka.
Felicitaa
Este po 2.s.vojne bola homosexualita napr. v Anglicku socialnym problemom, ktory nemal socialne riesenie, dokonca pred vojnou "neexistoval", nebola dovolena jeho viditelnost.Az niekedy po r.1958 sa stala homosexualita legalnym fenomenom.
Neskor aj objektom socialneho managementu.
Dnes Elton John je vitany a uctievany v najvyssich soc.kruhoch.
jezofiko
To už nezmeníme, tak to vyšlo, keby možno nebola anglikánska cirkev, ale katolícka, tak v anglicku možno náboženské dejiny budú mať iný príbeh a priebeh.
apredsasatoci
Boh je stále ten istý! Včera, dnes, zajtra!
apredsasatoci
Je jedno ako sa k homosexualite stavia svetska moc!
Mňa zaujíma iba jedno. Čo hovorí Boh - Homosexualita je ohavnost!
A ďalej pokračuje - Odvratte sa od hriechu!
Každý kto sa odvráti od hriechu, a prijme Pána Ježiša za svojho Spasiteľa je spasený!
Náš Pán zomrel na kríži aj za lgbti, aj za nehodneho suseda, aj za mňa....
Kallistratos
Pán umíral za spásu všech, v Jeho jménu je spasen a očištěn nejen lidský rod, ale celé bytí. Ohavností není homosexualita ani srpková anémie nebo cystická fibróza či schizofrenie, ohavností je nedostatek lásky, deficit naděje a víry. A jde-li o homosexualitu, tak vždy je třeba rozlišit danost a praktikovanou záležitost i s vnějšími atributy a zde jde pak o neřest... Rozlišování lidem činí …More
Pán umíral za spásu všech, v Jeho jménu je spasen a očištěn nejen lidský rod, ale celé bytí. Ohavností není homosexualita ani srpková anémie nebo cystická fibróza či schizofrenie, ohavností je nedostatek lásky, deficit naděje a víry. A jde-li o homosexualitu, tak vždy je třeba rozlišit danost a praktikovanou záležitost i s vnějšími atributy a zde jde pak o neřest... Rozlišování lidem činí problémy.
Dudko
K téme:
Pápež vyslovil určitú podporu homosexuálnym vzťahom:
aktuality.sk/…vane-partnerstva-homosexualov/
Peter(skala)
prečital si si celý ten članok alebo len začiatok?
Dudko
Celý... A pochybujem že ide o hoax.

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú. V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež. Jeho slová na túto tému zazneli v novom dokumentárnom filme s názvom Francesco, ktorý mal v stredu premiéru na filmovom festivale v Ríme.
„Homo…More
Celý... A pochybujem že ide o hoax.

Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú. V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež. Jeho slová na túto tému zazneli v novom dokumentárnom filme s názvom Francesco, ktorý mal v stredu premiéru na filmovom festivale v Ríme.
„Homosexuáli majú právo byť súčasťou rodiny. Sú to božie deti... Čo potrebujeme, je zákon o registrovaných partnerstvách, aby týmto spôsobom boli právne krytí," povedal František v jednom z rozhovorov, ktoré sa objavia v zmienenom dokumente.
Pápež ďalej uviedol, že sa registrovaných partnerstiev aj v minulosti „zastával“. Zjavne tým odkazoval obdobie, keď bol arcibiskupom v Buenos Aires, uvádza agentúra Reuters. Agentúra v tejto súvislosti ale pripomína, že František ešte ako arcibiskup Jorge Bergoglio podporoval istý druh právnej ochrany pre homosexuálne páry, nie však legislatívu, ktorá by ich zväzky povýšila na úroveň manželstva.
Nový dokumentárny film o pápežovi rozoberá aj ďalšie Františkovi blízke témy ako životné prostredie, chudoba, migrácia, rasová a platová nerovnosť či diskriminácia. Natočil ho americký režisér ruského pôvodu Evgeny Afineevsky.
Peter(skala)
apredsasatoci
Nie je to hoax! Práve sa pozeráš Pravde do očí. Ako sa cítiš Dudko?
Dudko
A čo teraz kámo? Lebo pápež neoficiálne posunul doterajší tradičný postoj smerom k akceptácii homosexuálnych vzťahov. To zase bude povyku... On to tak asi ani nemyslel, iste by ich bez riadneho pokánia nepripustil k Prijímaniu.
Tento film tlmočí správny postoj k HS
youtube.com/watch?v=YA-bOKGJghU
ľubica
hnus! len slepý súhlasí s hriechom!
Dudko
LGBT hnutie má teraz radosť. Pápež opäť vyslal do sveta špatný signál, ale dúfajme že pritom neschvaľuje pristupovanie nekajúcich k Prijímaniu.
theguardian.com/…is-backs-same-sex-civil-unions

Otec James Martin, prominentný jezuita, ktorý tvrdil, že cirkev by mala byť ústretovejšia voči LGBT ľuďom, napísal na Twitteri: „Podpora občianskych zväzkov osôb rovnakého pohlavia pápežom Františkom je …More
LGBT hnutie má teraz radosť. Pápež opäť vyslal do sveta špatný signál, ale dúfajme že pritom neschvaľuje pristupovanie nekajúcich k Prijímaniu.
theguardian.com/…is-backs-same-sex-civil-unions

Otec James Martin, prominentný jezuita, ktorý tvrdil, že cirkev by mala byť ústretovejšia voči LGBT ľuďom, napísal na Twitteri: „Podpora občianskych zväzkov osôb rovnakého pohlavia pápežom Františkom je hlavným krokom vpred v podpore LGBTQ ľuďmi zo strany cirkvi. Je to v súlade s jeho pastoračným prístupom k LGBT ľuďom vrátane LGBT katolíkov a vysiela silný signál do krajín, kde sa cirkev postavila proti takýmto zákonom. “

Hovorca Antónia Guterresa, generálneho tajomníka OSN a oddaného katolíka, uviedol, že pápežove komentáre sú „veľmi pozitívnym krokom“. Guterres „veľmi dôrazne vystupoval proti homofóbii v prospech práv LGBTQ, že ľudia by nikdy nemali byť prenasledovaní alebo diskriminovaní len pre toho, koho milujú,“ dodal.

Nadácia Ozanne, ktorá sa zasadzuje za rovnosť LGBT v náboženskom prostredí, privítala pápežove komentáre slovami: „To prinesie nádej miliónom lesbických a homosexuálnych párov po celom svete a umožní im vedieť, že majú pápežovo požehnanie.“ v rodine, a skutočne mať právo na rodinu.

„Jeho slová útechy ukazujú hlboké pastoračné porozumenie bolesti, ktorú si mnohí LGBT ľudia prežili, a predstavujú významnú výzvu pre všetkých, ktorí považujú svoju vieru za dôvod diskriminácie LGBT ľudí.“

Od svojho zvolenia za pápeža v marci 2013 sa František snažil vo svojich verejných vyhláseniach prijať inkluzívnejší tón voči LGBT ľuďom.

Krátko po tom, ako sa stal pápežom, odpovedal na otázku o homosexuálnych kňazoch: „Kto som, aby som súdil?“

Minulý mesiac údajne povedal skupine zastupujúcej rodičov LGBT detí, že „Boh miluje vaše deti také, aké sú“ a „pápež miluje vaše deti také, aké sú, pretože sú Božie deti“.

V roku 2018 Juan Carlos Cruz, ktorý prežil sexuálne zneužívanie a ktorý sa stretol s pápežom - a ktorý figuruje v dokumentárnom filme -, povedal: „Povedal mi:„ Juan Carlos, že si gay, to nevadí. Boh ťa takto stvoril a takto ťa miluje a je mi to jedno. Pápež vás má rád takto. Musíte byť šťastní s tým, kým ste. ““

Podľa tradičného cirkevného učenia môže byť manželstvo iba medzi mužom a ženou a cirkev sa postavila proti zákonnému uznávaniu zväzkov osôb rovnakého pohlavia.

V roku 2003 sa vo vatikánskom dokumente uvádza, prečo je „nevyhnutné postaviť sa proti legálnemu uznaniu homosexuálnych zväzkov“, pretože „zakrývajú určité základné morálne hodnoty a spôsobujú znehodnotenie inštitúcie manželstva“.

Konzervatívnych odporcov pápeža Františka rozhorčili vyhlásenia, ktoré považujú za súčasť úsilia posunúť cirkev smerom k pokrokovým hodnotám. Niektorí ho verejne napadli, dokonca ho obvinili z kacírstva.

Afineevskij, ocenený režisér ruského pôvodu, uviedol, že dúfa, že film bude uvedený do obehu pre domáce vysielanie.
"Ak predtým bol (pápež) schopný cestovať na každú perifériu sveta, práve teraz môžu cestovať iba jeho slová." Preto bolo pre mňa práve uvedenie filmu teraz také dôležité - aby jeho slová a činy mohli obletieť celý svet, “uviedol.
agnesino
Posunul cirkev k pokrokovym hodnotám, ktoré majú len jedno meno a tým je hriech! Teraz uchlacholi všetkých nešťastných rodičov takýchto detí a aj ich samotných, aby tento hriech tolerovali lebo to vlastne nie je nič zlé. Nedávno ma tu zaujalo aj odôvodnenie sudkyne k žalobe za duhovu vlajku na JP2 kde sa odvoláva na postoje pápeža k LGBT ... On Bergoglio je uzurpator pápežského stolica, Falošný …More
Posunul cirkev k pokrokovym hodnotám, ktoré majú len jedno meno a tým je hriech! Teraz uchlacholi všetkých nešťastných rodičov takýchto detí a aj ich samotných, aby tento hriech tolerovali lebo to vlastne nie je nič zlé. Nedávno ma tu zaujalo aj odôvodnenie sudkyne k žalobe za duhovu vlajku na JP2 kde sa odvoláva na postoje pápeža k LGBT ... On Bergoglio je uzurpator pápežského stolica, Falošný prorok ktorý privedie cirkev a slepé ovce na porážku a už tak aj koná! Ešte vás vyzve k ocipovaniu samozrejme pod skrytou agendou a odovzdá vás tomu pre ktorého toto všetko pripravil.
Svätý Malachiáš(prorok)
Vy ste slepí a hluchí nič vás nepohne a neuzdravite sa a nevidíte skutočnú pravdu a realitu. Ešte čo treba aby ste sa ho zastavali ? To už fakt nepochopím či dudo alebo peter a další. Všetko ohavne bude robiť a ešte prídu veci,ktoré ešte budu aj horšie a zakernejšie. Samozrejme už homosexualita je totálna ohavnosť. Vy budete,ale tu stále písať vás citujem ,, však on to tak nemyslel. To je úplne …More
Vy ste slepí a hluchí nič vás nepohne a neuzdravite sa a nevidíte skutočnú pravdu a realitu. Ešte čo treba aby ste sa ho zastavali ? To už fakt nepochopím či dudo alebo peter a další. Všetko ohavne bude robiť a ešte prídu veci,ktoré ešte budu aj horšie a zakernejšie. Samozrejme už homosexualita je totálna ohavnosť. Vy budete,ale tu stále písať vás citujem ,, však on to tak nemyslel. To je úplne o dačom inom. On sa len zle vyjadril. To ho donútili k tomu atď.,, (bla,bla,bla) Su to len heretici,podvodnici,klamári,manipulátori,odpadlíci či na jednej alebo druhej strane. Vedome a dobrovoľné šíri temnotu a zlo a prenasleduje skutočnú pravdu,kresťanov a vieru.
U.S.C.A.E.
obchádza sa to tu ale ja to napíšem rovno Pápež sa zasa raz vyjadril proti Učeniu Cirkvi a teraz tak priamo že z toho nik nespraví neškodnosť ale Katolík nemá tendenciu to kryť a nemá ani hystériu proste napíše (povie) že sa vyjadril nekatolícky a ani ho nenapadne uvažovať o realizácii povedaného ba bude proti tomu bojovať ono pôda na toto je v modernistickom imanentizme a pole si čistil už v AL …More
obchádza sa to tu ale ja to napíšem rovno Pápež sa zasa raz vyjadril proti Učeniu Cirkvi a teraz tak priamo že z toho nik nespraví neškodnosť ale Katolík nemá tendenciu to kryť a nemá ani hystériu proste napíše (povie) že sa vyjadril nekatolícky a ani ho nenapadne uvažovať o realizácii povedaného ba bude proti tomu bojovať ono pôda na toto je v modernistickom imanentizme a pole si čistil už v AL toto je finále
Dudko
Možno niekto pripravil pascu a pápež bol do nej opäť chytený. Veľa ľudí sa tomu potešilo, len aby sa utvrdili vo svojich postojoch...
Možno sa mu niekto sťažoval, že LGBT sú diskriminovaní a prenasledovaní, no a pápež teda odporučil legislatívne ich chrániť. Snáď to bolo tak. Ja sa vždy budem snažiť pápeža obhájiť a nič nesúdim unáhlene, aspoň pokým nie sú veci jasné.
Keď pápež povedal A, mal …More
Možno niekto pripravil pascu a pápež bol do nej opäť chytený. Veľa ľudí sa tomu potešilo, len aby sa utvrdili vo svojich postojoch...
Možno sa mu niekto sťažoval, že LGBT sú diskriminovaní a prenasledovaní, no a pápež teda odporučil legislatívne ich chrániť. Snáď to bolo tak. Ja sa vždy budem snažiť pápeža obhájiť a nič nesúdim unáhlene, aspoň pokým nie sú veci jasné.
Keď pápež povedal A, mal zároveň povedať aj B, že totiž v takejto situácii, im (ako nekajúcnikom) nie je dovolené Prijímať. Možno to aj dodal, ale to už sa producentom diela nepáčilo a zamlčali to. Dúfajme, že sa dočkáme z Vatikánu skorého vysvetlenia.
V našej sekcii RV zasa ticho:
vaticannews.va/…a-francesco-ocenia-v-rime.html
U.S.C.A.E.
toto sú tak priame slová že žiadny apologét z toho nevyžmýka iný význam a sú citované na českom RV toto nepotrebuje vysvetlenie táto Papolatria Pápežovi neslúži
Dudko
Uvidíme čo sa k tomu povie ďalej. Lebo tomu Rusovi neverím ani nos medzi očami...
U.S.C.A.E.
Řím. „Homosexuálové mají právo být v rodině. Jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo nesmí být vylučován“ řekl papež v rámci dokumentárního filmu, který jeho americký režisér Evgeny Afineevsky nazval František a který byl dnes odpoledne promítnut na filmovém festivalu v Římě. „To co musíme vytvořit,“ pokračuje papežův monolog, který se objevuje přibližně v polovině zmíněného snímku (viz …More
Řím. „Homosexuálové mají právo být v rodině. Jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo nesmí být vylučován“ řekl papež v rámci dokumentárního filmu, který jeho americký režisér Evgeny Afineevsky nazval František a který byl dnes odpoledne promítnut na filmovém festivalu v Římě. „To co musíme vytvořit,“ pokračuje papežův monolog, který se objevuje přibližně v polovině zmíněného snímku (viz ZDE), „je zákon o občanských svazcích. Takto by homosexuálové mohli požívat zákonné krytí. Normy tohoto typu jsem hájil.“

ZDROJ: radiovaticana.cz/clanek.php?id=31816 čo je na tomto nejasné a je to na stránke RV vyjadril sa NEKATOLÍCKY a je to citované na stránke RV

Pápežstvo je ustanovené našim Pánom Ježišom Kristom ale takéto upínanie sa na osobu pápeža až po popieranie reality už hraničí s modlárstvom aby som použil vám blízku analógiu v podstate sa to nelíši od bezbrehej putinofílie
Dudko
To sa ešte musí vysvetliť, nelámal by som hneď nad pápežom palicu...
U.S.C.A.E.
jediné čo musí urobiť je to v celku odvolať tam nie je čo vysvetľovať
Dudko
Veď aj LGBT majú právo byť v rodine, z ktorej nemožno nikoho vylúčiť. Alebo ak je dieťa takto postihnuté, majú ho jeho príbuzní vyhodiť na ulicu, či dokonca zamordovať? Zaiste nie.
- aj takto sa to dá chápať.
Horšie by bolo, keby to pápež myslel takto: Oni takisto majú právo založiť si rodinu, vytvoriť zväzok, v ktorom chcú vychovávať deti.
U.S.C.A.E.
on to myslel "mať rodinu" nerobte sa že nevidíte lebo iba túto logiku to môže mať pri podpore zväzkov a to je proti učeniu
Dudko
Ak je to tak, potom... potom existuje iba jedno východisko a síce, že pápež František nie je Peter...
Ale to si musím potvrdiť, nie som ľahkoverný, akože niečo si dnes prečítam na internete a okamžite opúšťam loď. Nie som ten typ kresťana. Boh ma povolal práve do tejto Cirkvi a iné ma nezaujíma.
jezofiko
No správne, ale čo teraz s tými, čo sú takpovediac v tom nevinne. Hlboké citové zranenia v rodine, veď za to deti nemôžu, či? liečenie a uzdravenie z homoxeulity je veľmi náročný proces, ktorý síce niektorí cirkevný otcovia nazývajú, že je to hriech, ktorý sa hnusí aj diablovi. A teraz čo?A pápež má k tomuto takýto postoj.
Dudko
Ak to František myslel tak, ako si to teraz ani nechcem pripustiť, v tom prípade je falošným pápežom, a skutočný je emeritný B16. Ten už ale neúraduje a loďka Cirkvi je tak ponechaná svojmu osudu.
Počkáme, uvidíme...
Stylita
Katechismus katolické církve (rok 2002):
„Homosexualita označuje vztahy mezi osobami mužského nebo ženského pohlaví, které pociťují výlučnou nebo převažující pohlavní přitažlivost vůči osobám stejného pohlaví. V průběhu staletí a v různých kulturách nabývá velmi odlišné podoby. Její psychický vznik zůstává z velké části nevysvětlený. Tradice, opíraje se o Písmo svaté, které představuje …More
Katechismus katolické církve (rok 2002):
„Homosexualita označuje vztahy mezi osobami mužského nebo ženského pohlaví, které pociťují výlučnou nebo převažující pohlavní přitažlivost vůči osobám stejného pohlaví. V průběhu staletí a v různých kulturách nabývá velmi odlišné podoby. Její psychický vznik zůstává z velké části nevysvětlený. Tradice, opíraje se o Písmo svaté, které představuje homosexuální vztahy jako velmi závažnou zvrácenost, vždy hlásala, že ‚homosexuální úkony jsou svou vnitřní povahou nezřízené‘. Jsou proti přirozenému zákonu. Zavírají totiž pohlavní úkon před darem života. Nepocházejí z opravdového citového a sexuálního doplňování se. V žádném případě je nelze schvalovat.
Nemalý počet mužů a žen má hluboce zakořeněné homosexuální sklony. Tato objektivně nezřízená náklonnost je pro většinu z nich zkouškou. Třeba je přijímat s úctou, soucitem a jemnocitem a vyhýbat se jakémukoliv náznaku nespravedlivé diskriminace vůči nim. I tyto osoby jsou povolány plnit ve svém životě Boží vůli, a pokud jsou křesťany, spojovat s Pánovou obětí na kříži potíže, se kterými se mohou setkat v důsledku svého stavu.
Homosexuální osoby jsou povolány k čistotě. Ctnostmi ovládání se, které vychovávají k vnitřní svobodě, někdy i pomocí nezištného přátelství, modlitbou a s pomocí svátostné milosti mohou a mají postupně a rozhodně přibližovat ke křesťanské dokonalosti.
apredsasatoci
Svätý otec to možno ani tak nemyslel s registrov. manželstvámi, s pachamamou.
A možno ani lucifer to tak nemyslel a ten Boh ho vrhol do pekla. Čo toto je za Boha? 🥱
Dudko
povedz, aspoň trochu sa hanbíš?! 🤔
Peter(skala)
Dudko a čo keby si sa na to pozrel tak ako na časy Ježiša Krista:
V jeho dobe boli Velknazomi 2 osoby - podotýkam právoplatne ustanovení. Obaja (Kajfáš a Annáš) boli Velknazmi, ale len jeden z nich uradoval, čiže mal právomoc rozhodovať.

Nepozeraj teraz na to, akí boli hriešni ale aké mali hodnosti a funkciu.
Potom to porovnaj s dnešnou dobou a máš vymalované:)

Nenechaj sa strhnuť demagogiou…More
Dudko a čo keby si sa na to pozrel tak ako na časy Ježiša Krista:
V jeho dobe boli Velknazomi 2 osoby - podotýkam právoplatne ustanovení. Obaja (Kajfáš a Annáš) boli Velknazmi, ale len jeden z nich uradoval, čiže mal právomoc rozhodovať.

Nepozeraj teraz na to, akí boli hriešni ale aké mali hodnosti a funkciu.
Potom to porovnaj s dnešnou dobou a máš vymalované:)

Nenechaj sa strhnuť demagogiou a falošnými dezinformaciami ako ked ti niekto tvrdí, že tvoj riaditel už nie je riaditel firmy, lebo čuduj sa svete, ten istý riaditel tam stale je a aj keby sa ti neviem ako nepačil o tam bude stale, len ty alebo tvoji kolegovia tam nemusíte byť.
Dudko
Ja som veľmi pevným kameňom v RKC, mňa nevyvrátia len tak - ostávam v nej a čuduj sa svete, milujem ju.
Myslím že právoplatný pápež - Peter, je a má byť iba jeden, tu nemožno pripustiť viac-pápežstvo alebo obdobu pravoslávia, ktoré nie je zastrešené zjednocujúcou pozemskou autoritou.
Ako sa teda vysporiadať s výrokom pápeža, ktorý je v hlbokom rozpore s Božím slovom? Nuž jedine podľa pravidla, …More
Ja som veľmi pevným kameňom v RKC, mňa nevyvrátia len tak - ostávam v nej a čuduj sa svete, milujem ju.
Myslím že právoplatný pápež - Peter, je a má byť iba jeden, tu nemožno pripustiť viac-pápežstvo alebo obdobu pravoslávia, ktoré nie je zastrešené zjednocujúcou pozemskou autoritou.
Ako sa teda vysporiadať s výrokom pápeža, ktorý je v hlbokom rozpore s Božím slovom? Nuž jedine podľa pravidla, že dva krát meraj a raz rež; najprv si vec treba dobre preveriť a potom vyvodiť dôsledky. Ak to pápež naozaj myslí tak, ako to teraz čítame, je mi ľúto, ale nemôžem ho viac akceptovať. Lebo všetko som dosiaľ zniesol, ale toto je silné kafé. Znamenalo by to, že každú chvíľu sa vráti Pán!
Peter(skala)
nejak si ma nepresvedčil, že by si ostál pevne na skale, preto ma zaujíma: veríš, že František je pápežom alebo nie?
🤔
Dudko
Ak je tento nekánonicky a teda neplatne zvolený, postráda patričnú milosť a ochranu, jednoducho nedostal anjela pápežstva a nik nezaručí jeho neomylnosť. Potom nám ostáva len čakať, čo sa udeje ďalej. Taký človek by tam bol len do počtu, pre parádu, ktorý nemôže ďalej viesť Boží ľud...
Peter(skala)
... a na zu .tzv.nekanonickosť si ako prišiel? Na zaklade toho vyroku o homosex.zväzkov? Mysliš si že jeho predchodcovia sa tak nevyjadrili? Keby si to zistil, tak tiež by si ich považoval za nekanonických?
Dudko
Ja som ešte neprišiel na nič, zatiaľ len teoretizujem. Veď uváž, načo by bol pápež, o ktorého vedenie sa nemožno oprieť? Toto sú vážne veci.

6. Nezosmilníš.
Dudko
Toto je len zlý sen, musím sa poštípať a všetko zas bude ako má byť.
Peter(skala)
rozumiem, ale ovela važnejšie "veci" sa budu diať až ked človek odmietne papeža, lebo toto su len jeho osobne-sukromne nazory akých sa dopustili aj iní papeži a ako sa dopustil aj vo vyjadreniach voči Pachameme, Medjugorju, 5.Dogme... lenže na tom nestoji primat pápeža-na sukromných vyjadreniach a názoroch.

Viera-Cirkev stojí na oficiálnych dokumentoch Cirkvi (Ex-cathedra)

Ovela važnejšie nasle…More
rozumiem, ale ovela važnejšie "veci" sa budu diať až ked človek odmietne papeža, lebo toto su len jeho osobne-sukromne nazory akých sa dopustili aj iní papeži a ako sa dopustil aj vo vyjadreniach voči Pachameme, Medjugorju, 5.Dogme... lenže na tom nestoji primat pápeža-na sukromných vyjadreniach a názoroch.

Viera-Cirkev stojí na oficiálnych dokumentoch Cirkvi (Ex-cathedra)

Ovela važnejšie nasledky budu vtedy, ked človek, či už ty alebo niekto iný straí vieru v primat papeža, lebo potom naselduje pád do tmy: strata knazstva, sviatostí... nie žeby oni prestali existovať, ale pre toho človeka prestanu existovať, lebo nebude veriť, že ten alebo tamten knaz je pravoplatný-kanonický, kedže bol alebo bude vysvätení pp.Františkom.

Pozri sa na sučasných odpadlikov: nemaju knazov, sviatosti... nie žeby nemali, ale ich neprijmaju od tých knazov, ktorí su vysvätení Františkom. Dokonca už za takých neprijmaju ani tých, ktorí boli vysvätení Benediktom alebo JPII. ale uznávaju Františka za papeža.

Všimni si tu postupnosť:
najprv neprijali knazov a sviatosti len od vysvätených Františkoma teraz už ani od ostatných, ktorí uznávaju Františka

Chceš tak dopadnuť?
Dudko
Samozrejme nechcem, preto ostávam v RKC. Akonáhle človek opustí Cirkev, ocitne sa v temnote bez potrebných milostí a nemôže dosiahnuť autentickú svätosť. Taký je ako bezdomovec. Bez cností, bez pokoja, bez skutočnej radosti.
Všimni si, žiadna sekta či cirkev nemá stigmatikov a neporušených zosnulých, jedine táto...
Takýchto mužov síce môžem považovať za našich pápežov, ale nemôžem ich nasledova…More
Samozrejme nechcem, preto ostávam v RKC. Akonáhle človek opustí Cirkev, ocitne sa v temnote bez potrebných milostí a nemôže dosiahnuť autentickú svätosť. Taký je ako bezdomovec. Bez cností, bez pokoja, bez skutočnej radosti.
Všimni si, žiadna sekta či cirkev nemá stigmatikov a neporušených zosnulých, jedine táto...
Takýchto mužov síce môžem považovať za našich pápežov, ale nemôžem ich nasledovať v ich skutkoch. Ako môže pápež odobriť porušovanie Desatora? Chápeš to? Soľ ktorá stratí chuť je už na nič, len aby ju vyhodili.
Ale treba si najprv všetko preveriť a potom sa podľa toho zariadiť. Ja sa chystám dohodnúť si debatu s ľuďmi ktorých názor si vážim a uvidíme...
U.S.C.A.E.
I. Jeruzalemský – Apoštolský koncil

Za prvý koncil v dejinách Cirkvi sa považuje stretnutie apoštolov v Jeruzaleme okolo roku 50, ktoré je zaznamenané v knihe Skutkov apoštolských. Už prvý koncil bol zvolaný kvôli tomu, že bolo treba vyriešiť vieroučné a pastoračné problémy. Tie pramenili z faktu, že noví kresťania, ktorí vstupovali do Cirkvi boli pôvodne pohania, takže si neboli ochotní, resp. …More
I. Jeruzalemský – Apoštolský koncil

Za prvý koncil v dejinách Cirkvi sa považuje stretnutie apoštolov v Jeruzaleme okolo roku 50, ktoré je zaznamenané v knihe Skutkov apoštolských. Už prvý koncil bol zvolaný kvôli tomu, že bolo treba vyriešiť vieroučné a pastoračné problémy. Tie pramenili z faktu, že noví kresťania, ktorí vstupovali do Cirkvi boli pôvodne pohania, takže si neboli ochotní, resp. to nepovažovali za nutné z hľadiska kresťanskej viery, osvojiť prax židovských rituálov.

Spor bývalých pohanov a židov

Množstvo kresťanov, ktorí boli pôvodne farizejmi trvalo na dodržiavaní židovských rituálnych predpisov aj pre nových kresťanov. Sv. Pavol a sv. Barnabáš stáli na strane nových kresťanov, ktorí s nimi prišli z Antiochie.

Priebeh a riešenie sporu sú pozoruhodné. Niektorí kresťania židovského pôvodu prišli do Antiochie a tam poučovali nových kresťanov: „Ak sa nedáte obrezať podľa Mojžišovho predpisu, nemôžete byť spasení.“

Pavol a Barnabáš sa s nimi dostali do sporu, text ešte zdôrazňuje, že „nie do malej hádky“, čiže sa jednalo o zásadný spor; o dva diametrálne odlišné postoje k viere a praxi. Od ich riešenia záviselo to, či Cirkev bude vskutku univerzálna – katolícka a teda nezávislá na judaizme, ktorého štruktúry sa ukázali ako zásadne nepriateľské k evanjeliu o Ježišovi Kristovi, Božom Synovi.

Spor sv. Pavla a sv. Petra

Čo vzbudzuje pozornosť je fakt, že prvý pápež, sv. Peter sa v tejto záležitosti spočiatku mýlil. Nechal sa však poučiť a presvedčiť sv. Pavlom a správne pochopil na čej strane je pravda. Ku konfliktu došlo ešte v čase keď bol sv. Peter na návšteve v Antiochii. O tejto udalosti a o spore vieme z Listu sv. Pavla Galaťanom (2, 11-21) Priebeh udalostí bol nasledovný: sv. Peter po príchode do mesta bežne stoloval s novými kresťanmi, bývalými pohanmi. Keď však do mesta prišli kresťania pochádzajúci zo židovstva, začal sa strániť sv. Peter kresťanov z pohanstva, lebo neboli obrezaní, resp. „lebo sa bál tých, čo boli z obriezky“, ako píše sv. Pavol. Došlo aj na verejné pokarhanie sv. Petra pred veriacimi; osobne sv. Pavlom.

Pápežská neomylnosť

Je dobré si pripomínať, že pápeži sú len ľuďmi a môžu sa mýliť aj vo veciach viery. Kritéria ich neomylnosti boli jasne dané I. vatikánskym koncilom a sú limitované podmienkami, že pápežovo vyhlásenie musí mať formu „ex cathedra“, čiže sa musí jednať o oficiálne dogmatické vieroučné vyhlásenie, ktoré je za také aj označené pápežom a za druhé – nesmie byť v rozpore s predchádzajúcim učením a dogmami. Súkromné aj verejné výroky pápežov, aj ohľadom Viery, pokiaľ prezentujú nové, Cirkvou neprijaté myšlienky alebo sú v rozpore s predchádzajúcim učením nemajú pre katolíckeho kresťana záväznosť.

Rozhodnutie sv. Petra


Sv. Peter na koncile v Jeruzaleme už stál pevne na pravovernej báze. Po zahájení koncilu nastala „veľká hádka“, ako sa píše v Skutkoch. Nato sv. Peter vystúpil a povedal jasne: „Bratia, vy viete, že Boh si ma od prvých dní vyvolil spomedzi vás, aby pohania z mojich úst počuli slovo evanjelia a uverili.“

Je pozoruhodné, že hneď pri prvom sneme v Cirkvi sv. Peter akoby ohlasoval svoj apoštolský primát. A dohovára ostatným na sneme: „Prečo teda teraz pokúšate Boha a chcete položiť na šiju učeníkov jarmo, ktoré nevládali niesť ani naši otcovia, ani my?“ Jeho slová mali účinok a snem prijal ako pravú náuku to, že nový kresťania z pohanstva nemusia dodržiavať židovské predpisy. Môžeme z toho usudzovať na veľkú autoritu prvého pápeža. Veď v texte sa píše, že hádka bola skutočne veľká. Napriek tomu sa odporcovia podriadili jeho autorite.

Poklad Viery

Situácia, ktorá vyvolala koncil, by sa dala nazvať prvou krízou v Cirkvi. Vidíme, že takáto kríza nemusí byť vyriešená hneď a priamočiaro. Spočiatku sa pápež zachoval tak, že to vzbudilo medzi novými kresťanmi pohoršenie a sv. Pavol nazýva jeho chovanie pokrytectvom. Potom nastáva obrat a víťazí pravá viera, avšak aj vďaka intervencii sv. Pavla. Jeho ochota kritizovať pápeža nebola prejavom nejakej pýchy alebo boja o moc. Bola to služba pravde.

Dnes sme už v oveľa ľahšej situácii ako sv. Pavol. Máme totiž dvetisíc ročnú históriu cirkevnej vierouky a nie sme odkázaní na experimentovanie a nachádzanie nových ciest, keď cesty vychodené a osvedčené vedú priamo k spáse a do Nebeského kráľovstva.

Súčasťou tejto osvedčenej cesty sú aj koncily svätej Cirkvi. Skúsme po nej vykročiť a zastavme sa pri každom koncile ako pri prameni, ktorý nás môže posilniť a osviežiť pri putovaní k cieľu.

christianitas.sk/dejiny-koncilov-i/
U.S.C.A.E.
kokso: Contra factum non datur argumentum (Proti faktu niet argumentu) o čom ako debatovať je to jeho citácia? je
Dudko
Toto by som tu od teba skopíroval:
"Súkromné aj verejné výroky pápežov, aj ohľadom Viery, pokiaľ prezentujú nové, Cirkvou neprijaté myšlienky alebo sú v rozpore s predchádzajúcim učením nemajú pre katolíckeho kresťana záväznosť."
Tak. 😊
Pravda bude skryta
wow Dudkovi sa otváraju oči.Skala slepý naďalej.
Pravda bude skryta
Mňa už presvedčila Pachamama.Tam aj keby bol právoplatne zvolený, sa exkomunikoval na 1000 percent.On sa Vám vysmieva do očí vážený, a ešte má drzosť si dať meno František.Podľa toho proroctva o nekanonicky zvolenom pápežovi.Tu už je len jedna alternatíva, buď klame Levitikus alebo František.Vyberte si .
One more comment from Pravda bude skryta
Pravda bude skryta
Írske posolstvá su pravé .Stiahnite si Božiu pečať ochrany ,prichádza vojna a Rím bude čoskoro zničený ,presne ako videl Malachiáš.
Peter(skala)
Dudko..presne o tom hovorím... ide to postupne, najprv strata hierarchickej jednoty, potom sviatostnej jednoty a napokon strata viery
Dudko
Ja sa nechystám prestúpiť ani rebelovať - na mojej pozícii radového katolíka sa nikdy nič nezmení, život pôjde ďalej ako doteraz.
Svätý Malachiáš(prorok)
Írske posolstva sú totálne klamstvo a jed. Nič nemá spoločné s Malachiašom.
Dudko
A je to tu; ľavicovo-liberálny, ateisticko-humanistický hoax, a nie dokument o pápežovi (poslal mi kamarát):
facebook.com/…zialux/posts/3597091177015090/
Pravda oslobodzuje.