Clicks7.7K

Z dedykacją Bp. Pieronkowi i agitatorom przyjmowania uchodźców.

Ewelina Anna
1311
Bp Pieronkowi i każdemu, kto nawołuje do przyjmowania uchodźców, z dedykacją. Ku opamiętaniu. I nam, ku przestrodze. Nie wolno zdradzać swojej kultury i swojej wiary. Nie wolno iść na kompromis z …More
Bp Pieronkowi i każdemu, kto nawołuje do przyjmowania uchodźców, z dedykacją. Ku opamiętaniu. I nam, ku przestrodze. Nie wolno zdradzać swojej kultury i swojej wiary. Nie wolno iść na kompromis z żadna kulturą czy ideą, która walczy z Chrystusem. To jest racja bytu naszej Ojczyzny, naszej kultury, racja bytu Kościoła i naszej tożsamości jako katolików - zachować tożsamość wierzących w Boga. Indywidualnie, społecznie, politycznie! Nie ma realnie czegoś takiego jak rozdział Kościoła od Państwa. Państwo, które wyrzeka się wiary w Chrystusa, staje się królestwem szatana, w którym chrześcijanin to męczennik przeznaczony na rzeź.
Używanie miłosierdzia jako argumentu za przyjmowaniem islamu jest zakłamaniem. Jest jawna zdradą Boga i Ojczyzny. Zadziwiające, że ktoś, kto powinien bronić owczarni, sam chce sprowadzać na nią zgubę. Żenujące, gdy to głos katolickich hierarchów. Obojętny im los ludzi, na których chcą ściągnąć przekleństwo już obecne w wielu państwach Europy?

Znalezione w Internecie (Obserwator Ostateczny):

"Napełni wnętrzności twe goryczą,
lecz w ustach twych będzie słodka jak miód (Ap 10, 9)

Czy nasza mowa i my sami mamy być tylko słodcy, koncentrujący się tylko na aspektach dobra, obecnych w każdym i wszędzie? Nie można zaniedbywać łagodności, bo ona jest drogą do Królestwa, ale droga musi iść po stabilnym gruncie, a gruntem jest nieskrytość prawdy.
W momencie, w którym Europa "świętuje" "święto zimy" (bo cóż zostaje z Bożego Narodzenia bez prawdy religijnej?), na co my, ludzie europejskiej kultury pozwalamy uzurpatorom deklarującym niewiarę, ale niewiernym jedynie sumieniu, bo poddającym się zmiennym namiętnościom... W momencie, kiedy godzimy się i pozwalamy, aby elementy naszej kultury zostały wprzęgane w rydwan mamony... Na Bliskim Wschodzie i na całym świecie w ogniskach prawdziwej wiary odbywają się zbrojne duchem Roraty, przygotowania do prawdziwych Świąt. Pamiętajmy o tym i wiedzmy, że nie bez przyczyny nasi przodkowie odmawiali urzędów ludziom wydziedziczonym z kultury - bo na co mają przysięgać ci, dla których - w ich kulturowym ubóstwie - nie ma rzeczywistego celu ponad urządzenie się na tym świecie? A przecież objęcie urzędu do dzisiaj, nie bez przyczyny, obwarowane jest warunkiem ślubowania. Na co mają przysięgać, skoro nie mają przedmiotu przysięgi stabilnego wobec powiewu życiowych namiętności?
Bądźmy ostrożni, tropmy niegodziwców i walczmy z nimi roztropnie, abyśmy nie doświadczyli tego, czego doświadczają nasi bracia i siostry w Syrii, ziemi niegdyś chrześcijańskiej i zdrowej rozumem wielkich ludzi."

Zadaje sobie także pytanie, o kim Ksiądz Biskup mówi, że "stać nas na przyjęcie paruset tysięcy uchodźców".

"Nas stać ..." Nas czyli kogo? Polaków? Kto dał Ks. Bp. prawo wypowiedzi za cały naród. Cały naród ma inne zdanie. Poza tym za ateistów także nie powinien się wypowiadać, bo nie ma ku temu uprawnień. Zaskakuje także precyzyjna wiedza na temat budżetu. A skąd Ks. Bp. wie, jakie mamy zasoby i na co nas stać? Tak wiele wie Ksiądz o stanie kasy państwa? A kto księdza uczynił skarbnikiem?

Może chodzi więc o to, że stać Kościół? Ale Kościół to nie tylko biskupi, ale też wierni. Przede wszystkim wierni, dla których biskupi pełnią, mimo zaszczytu eksponowanego stanowiska, funkcję służebną. Maja prowadzić, ochraniać, nauczać prawdziwej wiary i dbać o nasze dobro. Więc kogo stać?

Może katolików? Jestem katoliczką ale nie jestem pewna, czy we wspólnocie z biskupem. Moja wiara jest inna, nie ma w niej miejsca na zapraszanie wrogiego systemu do chrześcijańskiej kultury. Nie życzę sobie więc mówienia mi, czy mogę i ilu przyjąć uchodźców. Zapewne jak wielu innych katolików. Nie stać mnie na żadnego. I nie życzę sobie, żeby ktokolwiek określał, na co mnie stać a na co nie.

Więc kogo stać. Nas, czyli biskupów? Z pewnością nie wszyscy biskupi się z tym zgodzą.

Więc okazuje się, że Ksiądz Biskup może właściwie wypowiadać się tylko w swoim imieniu na taki temat. Skoro tak, taki rachunek jest grubo przesadzony. Nie da sobie Ksiądz rady. Nie ugości tylu we własnym mieszkaniu. Proponuje zatem, aby Ksiądz zaczął od małych rzeczy. Ma Ksiądz potrzebę socjalizowania patologii, utrzymywania latami bezrobotnych, zaspokajania potrzeb roszczeniowych agresorów? Niechże ksiądz zacznie od małych dzieł, od najbliższej bramy przy miejscu zamieszkania. Od jakiejś patologicznej rodziny, gdzie przez pijaństwo ojca dzieci nie mają co jeść, gdzie rodzice latami nie znajdują pracy. Proszę się nimi zająć, zsocjalizować, zapewnić chleb powszedni i pracę. Pomóc się odnaleźć w życiu, może zapewnić psychologa, który uzdolni do życia produktywnego. Proszę zacząć od małych rzeczy zamiast sprowadzać od razu tysiące z Afryki.

Niech Ksiądz Biskup pokaże w praktyce, własnymi rękami, jak się niesie miłosierdzie a nie wypowiada się za innych. Cudzymi rękami i nie ze swojej kieszeni łatwo być miłosiernym. Zaś szacowanie na co stać naród, czy katolików, czy polskie społeczeństwo, już zdecydowanie do Księdza nie należy.

Dość tego wariactwa. Każdy kto tak agituje jest zdrajcą i Boga, i Ojczyzny.

A jeśli Ksiądz Biskup czuje się dotknięty moimi poradami jak ma Ksiądz uprawiać miłosierdzie, to Ksiądz pierwszy zrobił tak samo innym. Jeśli ja zachowuję się bezczelnie, bo z pewnością tak Ksiądz to odbiera, to taką samą bezczelnością jest narzucanie Polakom i katolikom własnej wypaczonej idei fałszywego miłosierdzia wobec sił i ludzi systemowo wrogich Kościołowi, Chrystusowi i naszej kulturze.
Ewelina Anna
Właśnie w tej chwili odbywa się pogrzeb Łukasza Urbana. Dedykuję ten moment pogrzebu Ks. bp. Pieronkowi i abp. Skworcowi a także pełniącemu funkcję papieża J.B. który inspiruje tychże. Dedykuje im także tego kopniaka który został wymierzony w twarz 1,5 rocznemu dziecku w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech.
maj057 likes this.
Ewelina Anna
Niektórzy mówią, że większość muzułmanów pragnie żyć w pokoju z chrześcijanami. Tak się mówi naiwnym, a tak się robi: wrealu24.pl/services/3490-zwyrodnial…

Przypominam, że aktywistki i aktywiści, którzy najmocniej agitowali za przyjęciem imigrantów, dziwnym zbiegiem okoliczności niemal na początku byli ofiarami zbiorowych gwałtów i morderstw. Znamienne:

Antyrasistka ofiarą tych, których bronił…More
Niektórzy mówią, że większość muzułmanów pragnie żyć w pokoju z chrześcijanami. Tak się mówi naiwnym, a tak się robi: wrealu24.pl/services/3490-zwyrodnial…

Przypominam, że aktywistki i aktywiści, którzy najmocniej agitowali za przyjęciem imigrantów, dziwnym zbiegiem okoliczności niemal na początku byli ofiarami zbiorowych gwałtów i morderstw. Znamienne:

Antyrasistka ofiarą tych, których broniła euroislam.pl/antyrasistka-of…

Muzułmańscy imigranci zgwałcili szefową placówki imigracyjnej www.polishexpress.co.uk/muzulmanscy-imi…

Imigranci zgwałcili lewicową aktywistkę. Jej koledzy kazali jej siedzieć cicho „dla dobra sprawy" niezalezna.pl/71644-imigranci…

Elin Krantz,,Postępowa'' działaczka zabita i zgwałcona

Ci, którzy tego życzą Polakom myślą, że ich to ominie. To skrajna głupota u naiwnych i skrajny cynizm u pozostałych, bo świadomie chcą narazić innych na takie konsekwencje swojej agitacji.

Po owocach ich poznajemy, nie po tym, co gadają.
maj057 and one more user like this.
maj057 likes this.
mkatana likes this.
2 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
Nie ma możliwości, by prawdziwi uchodźcy mogli znaleźć znaleźć nowy dom w Europie. bo oni nie mają pieniędzy. Los prawdziwych pokrzywdzonych jest obojętny światowym potęgom. Nikt nie interesował się mordami na chrześcijanach, nikogo nie obchodziły ofiary w Aleppo dopóki nie trzeba ich używać do politycznej manipulacji. Światowy przemysł zaludniania Europy islamem działa tak, że gdy jakieś …More
Nie ma możliwości, by prawdziwi uchodźcy mogli znaleźć znaleźć nowy dom w Europie. bo oni nie mają pieniędzy. Los prawdziwych pokrzywdzonych jest obojętny światowym potęgom. Nikt nie interesował się mordami na chrześcijanach, nikogo nie obchodziły ofiary w Aleppo dopóki nie trzeba ich używać do politycznej manipulacji. Światowy przemysł zaludniania Europy islamem działa tak, że gdy jakieś państwo zgadza się na przyjmowanie imigrantów, Soros organizuje konwoje ludzi wybranych: psychopatów, agresywnych wobec kobiet, fanatyków, pozbawionych ludzkich cech, zboczeńców, i tych ludzi transportuje do Europy. Kobiety im daje tylko po to, żeby mogli się na kimś wyżywać, wszak oni nie umieją się powstrzymywać, to nie taka kultura. Więc i kobiety potrzebne. Ale to tylko na zasadzie bydła. I pozoru, że to prawdziwi imigranci. Jedna kobieta z dziećmi na 100 tęgich bandytów to rzeczywiście wzruszający widok. Głównym celem jest zasiedlenie Europy ludźmi, którzy będą walczyć, niszczyć, gwałcić i mordować, rujnować przede wszystkim naszą wspaniałą Chrystusową kulturę, która nawet w państwach ateistycznych jest podstawą zasad współżycia społecznego, jest oparta na dawnych chrześcijańskich zasadach. Islam zaś jest od początku satanistyczny, demoniczny, jako taki w objawieniu został przekazany Mahometowi i taki jest do dzisiaj. Dlatego akurat islam jest tu implementowany, jako najbardziej radykalny odpór dla chrześcijaństwa. Tylko o to chodzi I dlatego wypowiedzi takiego czy innego a jeszcze hierarchy, duchownego są tak bardzo skandaliczne.
maj057 likes this.
Ewelina Anna
Wiecie Państwo, zadziwia mnie cały czas bezczelność bp. Pieronka. Jeszcze ciało Polaka zamordowanego w Berlinie nie ostygło, co dzień nowe doniesienia o bestialstwie islamistów a ten śmie takie rzeczy w mediach mówić i jeszcze Boga używać przeciwko samemu Bogu. Jaka skrajna głupota i pogarda dla ludzkiego rozsądku. Szkoda, że niewinne dziecko z ostatnich doniesień dostało kopa w twarz. …More
Wiecie Państwo, zadziwia mnie cały czas bezczelność bp. Pieronka. Jeszcze ciało Polaka zamordowanego w Berlinie nie ostygło, co dzień nowe doniesienia o bestialstwie islamistów a ten śmie takie rzeczy w mediach mówić i jeszcze Boga używać przeciwko samemu Bogu. Jaka skrajna głupota i pogarda dla ludzkiego rozsądku. Szkoda, że niewinne dziecko z ostatnich doniesień dostało kopa w twarz. Należałoby się to komu innemu. Zawsze takie sprzedawczyki czyimś kosztem brylują w mediach.
Jakby na nim samym odbiło się to, czego żąda dla Polaków, mielibyśmy świadectwo, jak uprawiać miłosierdzie w praktyce, mógłby to ten czy ów przykładem pokazać.
Quas Primas likes this.
Rafał_Ovile and one more user like this.
Rafał_Ovile likes this.
marker likes this.
Quas Primas
Wstyd mi, że jestem poznanianką..., a taka byłam z tego dumna.
Ale, dumna jestem z tego że jestem rozumną katoliczką i na takie bajery abp Gądeckiego nie daję się złapać. Nie będę brała udziału w profanacji Jedynego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego Kościoła.
ps. Diabeł "Miłosierdziel" mami naiwne dusze!
Drwią sobie ze słów Boga Żywego - „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”... …More
Wstyd mi, że jestem poznanianką..., a taka byłam z tego dumna.
Ale, dumna jestem z tego że jestem rozumną katoliczką i na takie bajery abp Gądeckiego nie daję się złapać. Nie będę brała udziału w profanacji Jedynego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego Kościoła.
ps. Diabeł "Miłosierdziel" mami naiwne dusze!
Drwią sobie ze słów Boga Żywego - „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”...
Uwiedli katolików żydzi a oni idą za nimi jak owce na rzeź!
-----------------------------------------
VRS 59 minuty temu

Jak to mawiają lewacy: "święta, święta i po świętach":
www.archpoznan.pl/content/view/4230/107/
"17 stycznia 2017 r. w Poznaniu odbędzie się XX Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim pod hasłem „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jr 20,7).
Wydarzenie pod patronatem honorowym Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego organizowane przez Referat ds. Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Poznańskiej i Stowarzyszenie Coexist, zostanie poprzedzone licznymi interesującymi spotkaniami."
a wszystko po to "aby nas nikt nie oskarżył o antysemityzm"
marker likes this.
informacyjny wirus
Ja piszę wprost.
Podbijam tematy które zakładają katolicy.
Unikam drętwej gadaniny i dyskursów w tematach tych skunksów posoborowego syfu.
Czy to takie trudne jest do ogarnięcia rozumem ?
Mo nie !
Ale trzeba trochę chcieć samodzielnie myśleć, i trzymać się żelaznej taktyki wojennej.
Bo my katole jesteśmy na wojnie informacyjnej.

Ten obsrany portal jest naszym polem bitwy.
Czego tu katole nie …More
Ja piszę wprost.
Podbijam tematy które zakładają katolicy.
Unikam drętwej gadaniny i dyskursów w tematach tych skunksów posoborowego syfu.
Czy to takie trudne jest do ogarnięcia rozumem ?
Mo nie !
Ale trzeba trochę chcieć samodzielnie myśleć, i trzymać się żelaznej taktyki wojennej.
Bo my katole jesteśmy na wojnie informacyjnej.

Ten obsrany portal jest naszym polem bitwy.
Czego tu katole nie kumają?

Bo protestole kumają aż nadto dobrze.
www.youtube.com/watch
Czeslaw Lipka
Zadziwia milczenie Europy, my zaś łączmy się z Rosjanami w żalu.EUROPY JUZ NIE MA DLACZEGO NIE MOZECIE TEGO ZROZUMIEC LUB POJAC JUZ PO EUROPIE
Czeslaw Lipka
Ewelina Anna BARDZO DOBRZE OPISALAS
Weronika.S and one more user like this.
Weronika.S likes this.
Verbum Dei aeternum likes this.
Ewelina Anna
Rosji należą się słowa współczucia i żalu z powodu strasznej katastrofy, w której zginęli jakże cenni dla tego Narodu ludzie. Zadziwia milczenie Europy, my zaś łączmy się z Rosjanami w żalu.

youtu.be/DFWHYbq48dg
Weronika.S likes this.
antonio 64_64
Kto wyswobodził Aleppo " zła Rosja " czy "dobra Amerykanska demokracja " ????
Giorgio69 and 2 more users like this.
Giorgio69 likes this.
iza48 likes this.
considera likes this.
Ewelina Anna
Każdego prawdziwego duchownego poruszy dramat tej sceny - ludzie, którzy narażali życie, przelewali krew, krzyż robią z powalonych pni. Otwierają dłonie i modlą się. A ktoś śmie nie uszanować tej ofiary, tej walki i zapraszać wrogów Chrystusa. Jakim prawem jakikolwiek biskup czy ksiądz, chce przyjmować tych, którzy chrześcijan gdzie indziej zarzynają jak bydło? Bezczelność niepojęta.
hawaii and 2 more users like this.
hawaii likes this.
catholico likes this.
Quas Primas likes this.
Ewelina Anna
Pełniący funkcję biskupa Rzymu jest doskonałym niszczycielem wszystkiego, co katolickie, i niestety trzeba to wiedzieć. Kościół go oceni należycie, z czasem. Niestety, bardzo powoli mielą te młyny. Ale on już nie jest raczej dla nikogo osobą, której słowa zobowiązują do czegokolwiek. Nie ma zresztą prawa nikt rządzić naszym istnieniem jako Polaków i jako istot ludzkich. Nie ma prawa wydawać nas …More
Pełniący funkcję biskupa Rzymu jest doskonałym niszczycielem wszystkiego, co katolickie, i niestety trzeba to wiedzieć. Kościół go oceni należycie, z czasem. Niestety, bardzo powoli mielą te młyny. Ale on już nie jest raczej dla nikogo osobą, której słowa zobowiązują do czegokolwiek. Nie ma zresztą prawa nikt rządzić naszym istnieniem jako Polaków i jako istot ludzkich. Nie ma prawa wydawać nas na śmierć. Tych "duchownych" nic nie obchodzi nasze życie, bo by umieli swoje dla nas narazić a oni odwrotnie - dla jakiś politycznych poprawności czy innych korzyści ukrytych przed ludźmi, są w stanie nas poświęcić. Przykładają rękę do zbrodni i do niszczenia Kościoła. To nie są żadni duchowni, nie wiadomo, skąd oni się wzięli.
Miodzik and one more user like this.
Miodzik likes this.
Allegro likes this.
Quas Primas
Ja dedykuję przede wszystkim Biskupowi Rzymu, bo inni biorą z niego przykład pod chorym "nakazem" posłuszeństwa. W Rzymie rządzi "Miłosierdziel"
Diabeł Miłosierdziel (Misericordiota) szaleje w Kościele - powiastka teologiczna
i jeszcze.....proszę posłuchać trzecie kazanie z Rekolekcji Adwentowych, choć wszystkie są bardzo mądre i przede wszystkim katolickie.
REKOLEKCJE Adwentowe - Ks. Grzegorz …More
Ja dedykuję przede wszystkim Biskupowi Rzymu, bo inni biorą z niego przykład pod chorym "nakazem" posłuszeństwa. W Rzymie rządzi "Miłosierdziel"
Diabeł Miłosierdziel (Misericordiota) szaleje w Kościele - powiastka teologiczna
i jeszcze.....proszę posłuchać trzecie kazanie z Rekolekcji Adwentowych, choć wszystkie są bardzo mądre i przede wszystkim katolickie.
REKOLEKCJE Adwentowe - Ks. Grzegorz Śniadoch 18, 19, 20. GRUDZIEŃ 2016
----------------------------------------------------------------------------
"Pytanie tylko, jak można tak bezczelnie agitować za oczywistym złem z ambon kościelnych. Jak można tak bezczelnie zaprzeczać faktom. Proszę sobie jechać tam, gdzie mieszkają ci "uchodźcy" i tam się z nimi bratać. Ani nasz kraj, ani Kościół nie jest prywatnym folwarkiem żadnego księdza ani biskupa i nie ma prawa decydować w imieniu katolików, czy chcą umierać z rąk islamistów, czy nie. Dość tego wariactwa. Każdy kto tak agituje jest zdrajcą i Boga, i Ojczyzny."
Allegro and one more user like this.
Allegro likes this.
Ewelina Anna likes this.
Quas Primas likes this.