Clicks4.4K
Ewelina Anna
338

Najlepszy komentarz Marszu Niepodległości, jaki czytałam.

Oto najlepsza recenzja Marszu Niepodległości jaką czytałam; również moi znajomi, którym to przeczytałam podobnie komentują to wydarzenie.

@VRS Oczywiście na stronie głównej tradycyjna już jesień gloryjańska czyli same czerwienią się klony na temat 11 listopada z kwiatkiem do kożucha w postaci Ks. Kneblewskiego i tym tu listkiem figowym. Ponieważ nie cierpię fikcji, pozwolę sobie skomentować tutaj.

Co piszą klony? Oczywiście bzdury tj. że 250-tysięcy ludzi przyszło na jeden Biało-Czerwony Marsz "wraz z prezydentem AD, premierem MM, prezesem JK"- niżej (cytat dosłowny - tak, tak wg tutejszych propagandystów naród maszerował ze swoim prezesem). Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona. Że świat cały, łącznie z ratuszem w Tel Awiwie, tak nas kocha że tak sam z siebie zapalił się na biało-czerwono (gdzieniegdzie wprawdzie na czerwono-biało- czerwono, ale co to za różnica dla Lemingów ZP?) Gdzie piszą o Marszu Niepodległości (wyżej) z nazwy, tam gdzie piszą o prowokatorach.

O czym nie piszą w ogóle. Oczywiście o rzeczy najważniejszej - dla ponoć "katolickiego" portalu tj. o zaoraniu po raz kolejny idei odprawienia przed Marszem Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. Czy to w kościele, czy w polu i trzeba z powyższego na przyszłość wyciągnąć wnioski. O tym że największym zwycięzcą wczorajszego wydarzenia był PiS, który po wejściu w buty podane przez HGW, w totalitarnym stylu, stawiając MN pod ścianą zrealizował swój cel.

Co zyskały środowiska narodowe? Na razie cieszą się że Marsz doszedł spokojnie, że było dużo ludzi (zdezorientowanych w znacznej większości całą sytuacją), że pozwolono im nieść swoje flagi i zakończyć spokojnie wydarzenie na błoniach stadioniowych. Bo "mogli zabić", mogła polać się krew, mogli Marsz rozwiązać. Cieszą się zatem że wyznaczono im łaskawie, w piątkowym wymuszonym porozumieniu "na gębę" (no bo trudno tu mówić o umowie dżentelmeńskiej) rezerwat normalności w przestrzeni obłędu i że rezerwat ów mógł maszerować spokojnie za tymi, którzy mu to miejsce wyznaczali.
Czy była alternatywa? Moim zdaniem była i nie należy to patrzeć przez pryzmat marszu we Wrocławiu, który miał innego niż MN organizatora ze wszystkimi tego konsekwencjami.”

Co mnie poza tymi uwagami boli najbardziej?
Marsz Niepodległości bez Mszy Wszechczasów która kształtowała duchowość polską przez 10 wieków na rozpoczęcie obchodów jest jednoznaczna.

Żydostwo w Polsce wydaje bezprawnie koncesje na sprawowanie Mszy Wszechczasów patrz bulla Quo Primum Św. Piusa X a nawet nędzne resztki Summorum Pontificum, które zabraniają wydawania takiej koncesji kapłanom ważnie święconym i bez przeszkód kanonicznych.

Środowisko kapłańskie w Polsce jest ogarnięte obłędem strachu i niewiedzy – od wielu dekad w seminariach nie uczy się katolickiej doktryny i prawa kościelnego, stąd nie zdają sobie oni sprawy z zakresu w jakim nie jest to prawo egzekwowane:

swietatradycja.wordpress.com/…/dlaczego-nie-br…
i swietatradycja.wordpress.com/…/zerwanie-zaslon…

Wierni zgodzili się na katakumbyzację wiary rzymsko- katolikicej. Obecnie dominuje judeoprotestancka opcja "katolików" reformowanych.

Także wyprowadzenie Marszu Niepodległości z Centrum Warszawy na stadionowe błonia zawiesza Marsz w próżni. Marsz powinien zaprowadzić Naród Polski do miejsc ważnych i świętych, ugruntowujących Wiarę Katolicką i ducha naszego Narodu.

Już teraz organizatorzy Marszu powinni zabezpieczyć tę Mszę na przyszły rok. Jeśli o tym nie pomyślą, to znaczy, że są pozorantami i kanalizują patriotyzm i miłość Narodu Polskiego poza jego matecznikiem i tożsamością, oznaczałoby to,że są pomagierami żydokomuny.

Już dziś trzeba zagwarantować tej Mszy centralne miejsce. Bez niej wolny Naród Polski nie istnieje!
Weronika....S
Są Marsze Niepodległości, a niepodległości jak nie było tak i nie ma, a coraz większe uzależnienie od ideologów LGBT, promowanych przez UE. Jak powiedział kiedyś Krzysztof Karoń, komuna uzależniła nas politycznie, natomiast eurosodomia uzależnia moralnie i deprawuje religijnie oraz obyczajowo. Kiedyś przeczytałam, że sodomickich manifestacji w Europie jest podobno najwięcej w Polsce. Paradoks? …More
Są Marsze Niepodległości, a niepodległości jak nie było tak i nie ma, a coraz większe uzależnienie od ideologów LGBT, promowanych przez UE. Jak powiedział kiedyś Krzysztof Karoń, komuna uzależniła nas politycznie, natomiast eurosodomia uzależnia moralnie i deprawuje religijnie oraz obyczajowo. Kiedyś przeczytałam, że sodomickich manifestacji w Europie jest podobno najwięcej w Polsce. Paradoks? Nie! Szatan atakuje tam, gdzie może być najbardziej zagrożony. Póki co marsze te wyrastają w Polsce latem jak grzyby po deszczu.
Tymoteusz
Ewelina Anna :
„Jak niegdysiejsza moja sąsiadka z parteru.
Nikt nie wszedł i nie wyszedł bezkarnie.”

Mam dokładnie taką samą sąsiadkę z parteru, nic jej nie umknie, jakby pracowała w KGB. Prawie zawsze kiedy wchodzę bądź wychodzę z klatki, to prawie, że na nią wchodzę...
Ewelina Anna likes this.
Ewelina Anna
@VRS Watykan ma oczy jak widać naokoło głowy.
Jak niegdysiejsza moja sąsiadka z parteru.
Nikt nie wszedł i nie wyszedł bezkarnie.

"Ja baba z bloku
Mam blok na oku.
Wystarczy ruch rzęs:
I blok rozchrzaniony jest."

Miron Białoszewski.
Ewelina Anna
@Tymoteusz Rozumem jak to czytam skąd ta walka o zniszczenie nacjonalizmu Narodu Polskiego. Nie jest on zagrożeniem dla nikogo ale ma na celu przetrwanie Polski aa to nie na rękę...
Dlatego niszczy się Kościół, jak ten Baum co napisał Nostre Aetate. Ochrzczony pochodzenia żydowskiego, ale nie został katolikiem. Jak tu napisali, że Żyd pozostaje Żydem, cała jego rola to zniszczenie siebie - …More
@Tymoteusz Rozumem jak to czytam skąd ta walka o zniszczenie nacjonalizmu Narodu Polskiego. Nie jest on zagrożeniem dla nikogo ale ma na celu przetrwanie Polski aa to nie na rękę...
Dlatego niszczy się Kościół, jak ten Baum co napisał Nostre Aetate. Ochrzczony pochodzenia żydowskiego, ale nie został katolikiem. Jak tu napisali, że Żyd pozostaje Żydem, cała jego rola to zniszczenie siebie - moralne i zarażanie sodomią Kościoła i zniszczenie Kościoła przez zmiany doktryny. A wszystko to pod szatą katolickiego księdza.
Takich mamy więcej i w światowym Kościele, w Watykanie już zobaczyliśmy, i w Polsce w tych, którzy z przekonaniem do tej żydowskiej roboty rękę przykładają, na przykład zabraniając Mszy Wszechczasów. Sprzeciwia się ona żydostwu, bo jest pełna Tradycji, prawdy, tożsamości katolickiej i nie zafałszowana. Jej autentyzm przemawia do prostaczków lepiej niż dzieło mistyka teologa. Msza Wszechczasów nauczycielką Wiary. Dlatego żydostwo, nie mogąc jej wyrugować choć ją cedzi ludziom, wpycha do rezerwatu, bo w tej Mszy jest dusza Katolika.
Tymoteusz and one more user like this.
Tymoteusz likes this.
Quas Primas likes this.
Tymoteusz
„Żyd będzie Żydem zawsze, Żydem z krwi i kości, Azjatą, fanatykiem, sekciarzem…”
Ewelina Anna likes this.
Ewelina Anna
@Tymoteusz Niech Pan koniecznie zajrzy pod ten link. Już dawno Polacy wiedzieli, dlaczego trzeba miłować Ojczyznę, znać historie i kochać swoją kulturę.Nas od tego odcięto. A dlaczego? Bo jeden wielki europejski kahał nie może powstać kiedy narody kochają Boga i własną kulturę. Wtedy nie dają się zrobić bydłem ale nadal są ludźmi. Niech Pan spojrzy:

Miłość Boga i nacjonalizm kulturowy mocą …More
@Tymoteusz Niech Pan koniecznie zajrzy pod ten link. Już dawno Polacy wiedzieli, dlaczego trzeba miłować Ojczyznę, znać historie i kochać swoją kulturę.Nas od tego odcięto. A dlaczego? Bo jeden wielki europejski kahał nie może powstać kiedy narody kochają Boga i własną kulturę. Wtedy nie dają się zrobić bydłem ale nadal są ludźmi. Niech Pan spojrzy:

Miłość Boga i nacjonalizm kulturowy mocą przetrwania Narodu Polskiego.
Tymoteusz likes this.
Tymoteusz
„Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona.”

Idąc w wielotysięcznym biało-czerwonym Marszu Niepodległości 2018, niedaleko Stadionu Narodowego usłyszeliśmy przez megafony, że marsz się kończy właśnie przy rondzie Waszyngtona, a za moment przy stadionie organizatorzy mówili, żebyśmy nie szli dalej prosto do ronda, tylko na błonia …More
„Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona.”

Idąc w wielotysięcznym biało-czerwonym Marszu Niepodległości 2018, niedaleko Stadionu Narodowego usłyszeliśmy przez megafony, że marsz się kończy właśnie przy rondzie Waszyngtona, a za moment przy stadionie organizatorzy mówili, żebyśmy nie szli dalej prosto do ronda, tylko na błonia stadionowe, więc byliśmy nieco zdezorientowani, większość poszła jednak na błonia, a część na to rondo (choć zapewne wrócili, bo było blisko).

Było ok. 17-tej i próbowałem z Kimś jeszcze wrócić z powrotem (bo zostawiliśmy tam środek lokomocji), żeby zdążyć na Mszę Świętą na 18-tą. Sprawa okazała się nierealna, było tak dużo ludzi, że nie byliśmy w stanie wrócić na czas. Dzięki temu, że wracałem, to zobaczyłem Narodowców (gdyby mi się nie spieszyło, to bym z Nimi poszedł). Tysiące (może dziesiątki tysięcy) młodych Ludzi, co za widok! Małe dzieci w wózkach z rodzicami. Widać, że duch w Narodzie nie ginie mimo propagandy z różnych stron, chwała Bogu :-)

„Bóg, honor, Ojczyzna!”
„Cześć i chwała Bohaterom!”
(Tak przykładowo skandowaliśmy).
Quas Primas and one more user like this.
Quas Primas likes this.
Ewelina Anna likes this.
Ewelina Anna
Dlaczego niszczy się zaufanie do kleru w Polsce? Dlaczego ośmiesza się polski nacjonalizm? Odpowiedź pod linkiem: swietatradycja.wordpress.com/…/milosc-boga-i-n…
2 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
Odpowiedź na to, czemu Marsz jest wstrętny dla niektórych i dlaczego Msza Wszechczasów okazała się wrogiem publiczny numer jeden: swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…
Ewelina Anna
To medium właśnie spadło ze strony głównej, czemu? Diagnoza trafiona? Kazanie Ks. Tomasza Jochemczyka pod Sejmem przed Marszem Niepodległości
Quas Primas likes this.
Lech42 likes this.
Ewelina Anna
"Jego rzekomy postęp jest wszędzie tylko vendettą i geszeftem. Vendettą, bo usiłuje zburzyć „domy gojów”," swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…

A goje się dają prowadzić na stadiony zamiast do sanktuariów, zakazywać Mszy Świętej....
Quas Primas likes this.
Ewelina Anna
@adan2
"Najkonserwatywniejszy, najwsteczniejszy naród na świecie, zastygły, stężały w swoim „wybraństwie“, postępowcem?" swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…
4 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
@adan2

Skrzętnie pomagali Żydzi naszemu pozytywizmowi. Czego on, Polak mimo swojej postępowości, znieważyć nie śmiał, katolicyzmu i patriotyzmu, to oświecony Żyd swoim dwuznacznym uśmiechem, swoim cynicznym dowcipem wydrwiwał, odzierał z błękitnego płaszcza uroku, jako „przesąd”, „zabobon”, „stęchliznę wsteczniczą”. Jako dziennikarz postępowy opluwał polskiego księdza, polskiego szlachcica, …More
@adan2

Skrzętnie pomagali Żydzi naszemu pozytywizmowi. Czego on, Polak mimo swojej postępowości, znieważyć nie śmiał, katolicyzmu i patriotyzmu, to oświecony Żyd swoim dwuznacznym uśmiechem, swoim cynicznym dowcipem wydrwiwał, odzierał z błękitnego płaszcza uroku, jako „przesąd”, „zabobon”, „stęchliznę wsteczniczą”. Jako dziennikarz postępowy opluwał polskiego księdza, polskiego szlachcica, polskiego mieszczanina i chłopa, szydził z „zabobonów” chrześcijańskich, (patrz współczesna Gazeta Wyborcza- przypis red.) ale niech się tylko jakiś „akum” ośmielił dotknąć palcem judaizmu, a choćby tylko rabinatu, zmarszczył natychmiast brwi, nastroszył się, żachnął się on, oświecony, bezprzesądny, bezwyznaniowy i stawał się pospolitym Żydem, dzieckiem hederu; nie tykaj moich świętości, goju; mnie wszystko wolno, tobie nie!…
Ewelina Anna
Ewelina Anna
@stosowna , Premislav poniżej napisał tak:

Premislav
Hierarchia kościelna oraz kurialiści są modernistami, zapewne też mają żydowskie korzenia, stąd ta nienawiść do Tradycji Apostolskiej i Mszy świętej.

I dobrze napisał. Bractwo nie jest tak zależne od naszej hierarchii kurialnej i diecezjalnej, modernistów, heretyków i apostatów. Jak się ma dobrego księdza w czasach heretyckiej okupacji to …More
@stosowna , Premislav poniżej napisał tak:

Premislav
Hierarchia kościelna oraz kurialiści są modernistami, zapewne też mają żydowskie korzenia, stąd ta nienawiść do Tradycji Apostolskiej i Mszy świętej.

I dobrze napisał. Bractwo nie jest tak zależne od naszej hierarchii kurialnej i diecezjalnej, modernistów, heretyków i apostatów. Jak się ma dobrego księdza w czasach heretyckiej okupacji to się go chowa za plecy, żeby go nie stracić a nie wystawia. Nie umiem zrozumieć, co ludzi Tradycji zmusza do strzelania sobie w kolano i co gorsza niszczenie kapłanów, którzy wierzą i którym zależy i to bez względu jaka Mszę odprawiają. Czasem mi się wydaje, że niektórzy ludzie przyznający się do Tradycji potrafią doskonale wystawiać najbardziej gorliwych do odstrzału, a potem płaczą, że nie ma im kto Mszy odprawiać, a sami to marnują. I że do tego jak ktoś powoli i nieśmiało zbliża się do Tradycji, zanim zdąży jej zakosztować pada trupem od kłów tych, którzy złapali Tradycję za nogawkę i myślą, że już wszystko o niej wiedzą, i zapalczywie zamiast do niej przyciągać, zniechęcają mówiąc o ludziach bez litości i względu na to, że każdemu Bóg daje czas dojrzewać i poznawać. Niedawno z wielką przykrością widziałam to na przykładzie Czcigodnego Ks. Guza, który jeszcze dwa lata temu nie widział różnicy w nowym i tradycyjnym rycie a dziś zauważa, że oba się różnią diametralnie i mówi zgodnie z tym, co widzi. To jeszcze za mało, że zmienił się tak wiele. I tak szkiełko i oko doskonale poprawnych nie widzi w nim zmiany i dojrzewania a wytropi każdy pyłek błędu i nie omieszka go w rozlicznych słowach opisać, oczywiście z wielką swadą krytyki. Nie widzi się dorastania i zmiany a wytyka to, że śmie myśleć inaczej. Nie widać litości dla dynamiki dojrzewania i przeobrażania się duchowego człowieka.

Nie można być jak drapieżnik co wszystko zniszczy bo albo wyda na żer wrogom albo sam rozszarpie przy burcie tych, którzy by mogli się do łodzi Tradycji nieśmiało zbliżyć.

Nie bardzo kojarzę nazwisko, mogę się domyślać jedynie. To nie agresja, tylko konsekwencja. Ludzie narzekają że nie mają wierzących księży, a jak takiego dopadną zaraz robią z niego najpierw wydarzenie medialne, potem męczennika. Pomnika już nie mają za co postawić nie mówiąc o tym, że tracą Mszę.
Ale może jak tracą to dlatego, że nie umieli jej docenić, tylko chcieli się popisywać i zabawiać kapłanami?
Ewelina Anna
W temacie, o warunkach Marszu, Mszy, Żydach i Dmowskim: "Złoto kornika czyli słowo o insektach żerujących na Polskiej tożasmości." swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…
stosowna
Skąd u Pani tyle agresji? Od razu atak i inwektywy. Przecież Pani zna moje personalia. Tylko, że ja nie jestem osobą publiczną, Pasterzem, który ma prowadzić zdezorientowanych wiernych. Jeśli uważa Pani, że najlepszych kapłanów trzeba ukrywać - to niech sobie Pani tak uważa. Pani wola. Jednak, jeśli Pani pozwoli, ja będę innego zdania.
olek19801 likes this.
Ewelina Anna
@stosowna Prosimy więc Panią o imię i nazwisko. Przydałby się też adres korespondencyjny.

Ks Bałemba nie odprawił tej Mszy i prawdopodobnie nie odprawiłby jej tak samo zresztą jak Ks. Jochemczyk. Ks. Woźnicki został właśnie usunięty ze zgromadzenia, które czeka aż umrze zainteresowanie medialne jego osobą, by go niepostrzeżenie wyprosić z budynków zakonnych. Kogo chce Pani wystawić do kulki w …More
@stosowna Prosimy więc Panią o imię i nazwisko. Przydałby się też adres korespondencyjny.

Ks Bałemba nie odprawił tej Mszy i prawdopodobnie nie odprawiłby jej tak samo zresztą jak Ks. Jochemczyk. Ks. Woźnicki został właśnie usunięty ze zgromadzenia, które czeka aż umrze zainteresowanie medialne jego osobą, by go niepostrzeżenie wyprosić z budynków zakonnych. Kogo chce Pani wystawić do kulki w łeb, sama dzielnie chowając się za anonimowością? Głupota takich ludzi jak Pani pozwoliła zniszczyć kapłanów kochających Boga i ludzi. Buzia pełna szlachetnych słów... kosztem cudzych imion i cudzych nazwisk. Niech Pani wojuje o wartości pod swoim własnym nazwiskiem.
Może wtedy będzie miała Pani prawo cokolwiek powiedzieć komukolwiek o jego powinnościach.
Przydź Panie Jezu ! likes this.
Pascendis Dominicis Gregis likes this.
stosowna
To nie tak, jak to "chowamy"? Ironia jest zupełnie nie na miejscu. Ks. Bałemba, ks. Woźnicki, ks. Jochemczyk - chowają się? Są ukrywani? Kapłan bezkompromisowy nie musi się ukrywać.
Ewelina Anna
@stosowna Tak, znam listę ich nazwisk. Za drobną opłatą, mogą być też materiały budowlane, udostępnię je Pani.

Tak robimy od wielu lat z Kapłanami wiernymi Wierze.

Tak za drobne, świadomie i nieświadomie, sprzedawaliśmy Kapłanów. To, co pozostało to widać pod synagogami i redakcjami żydowskich mediów.

Naszych najlepszych kapłanów się chowa za plecami a nie wystawia łajdakom do odstrzału.
A …More
@stosowna Tak, znam listę ich nazwisk. Za drobną opłatą, mogą być też materiały budowlane, udostępnię je Pani.

Tak robimy od wielu lat z Kapłanami wiernymi Wierze.

Tak za drobne, świadomie i nieświadomie, sprzedawaliśmy Kapłanów. To, co pozostało to widać pod synagogami i redakcjami żydowskich mediów.

Naszych najlepszych kapłanów się chowa za plecami a nie wystawia łajdakom do odstrzału.
A jak ktoś jest naprawdę ciekawy ze względu na własną duszę Mt 7,7.
Ewelina Anna
Punktem kulminacyjnym okazał się nie sam Marsz ale nie dopuścić do Mszy Świętej.
Najważniejszą walką była walka o Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim.
stosowna
Zgoda, pełna zgoda. Brakuje mi tylko wzmianki, podania nazwisk księży, którzy bezkompromisowo stoją po stronie Mszy św. Wszechczasów. Może zrobić taką listę, żeby wszyscy wiedzieli za kim stanąć? Kapłani bezkompromisowi będą wdzięczni.
stosowna likes this.
Ewelina Anna
A dlaczego nie było Mszy? Ponieważ kuria to apostaci i walczą z Katolikami.
O wspólnych modlitwach z Żydami i heretykami:
swietatradycja.wordpress.com/…/wspolne-modlitw…
Ewelina Anna
@VRS Cud nad Wisłą-bis.
3 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
Przydź Panie Jezu ! likes this.
Ewelina Anna
Dziękujemy wam kurio warszawska wykluczona z Kościoła mocą Kanonów Apostolskich, uzurpatorzy i niszczyciele Kościoła.
„Jeśli jakiś duchowny lub świecki wejdzie do synagogi Żydów lub do świątyni heretyków aby się modlić, zostanie złożony z urzędu i wyłączony [z Kościoła. ]”
Const Apost. VIII 47, 65-69,”
Przydź Panie Jezu ! likes this.
Ewelina Anna
Proponuję nadal podpisywać, na przyszły rok będzie jak znalazł: www.citizengo.org/pl/166711-bardzo-p…
Ewelina Anna
Synod w Kartaginie z 254 r:

O księżach i biskupach biorących udział w modlitwach innowierców, Żydów bądź heretyków:

„Winniśmy przy przy ustanawianiu kapłanów wybierać tylko nieskazitelnych, nieposzlakowanych zwierzchników, którzy by święcie i godnie składając ofiary Bogu, mogli być wysłuchani, gdy się modlą o pomyślność ludu Pańskiego; napisane jest bowiem:

„Bóg grzesznika nie słucha, jednakże…More
Synod w Kartaginie z 254 r:

O księżach i biskupach biorących udział w modlitwach innowierców, Żydów bądź heretyków:

„Winniśmy przy przy ustanawianiu kapłanów wybierać tylko nieskazitelnych, nieposzlakowanych zwierzchników, którzy by święcie i godnie składając ofiary Bogu, mogli być wysłuchani, gdy się modlą o pomyślność ludu Pańskiego; napisane jest bowiem:

„Bóg grzesznika nie słucha, jednakże słucha tego, kto czci Boga i spełnia Jego wolę” Io 9,31.

Dlatego z jak największą pilnością i po należytym zbadaniu, należy wybierać do kapłaństwa Boga takich, o których wiadomo, że ich Bóg wysłucha.

A i lud nie może sobie pochlebiać, że nie zawinił, jeśli pozostaje w łączności z grzesznym kapłanem i na to się zgadza, aby jego zwierzchnik niesprawiedliwie sprawował urząd biskupi, choć sprawiedliwość Boża grozi i mówi przez proroka Ozeasza:

Ofiary ich jak chleb płaczących, wszyscy, którzy go jeść będą, się skalają. Oz 9,4

Tymi słowy poucza i wskazuje że ci wszyscy bez wyjątku grzeszą, którzy się kalają, uczestnicząc w ofierze bezbożnego i niesprawiedliwego kapłana. Widzimy to również wyrażone w Księdze Liczb, gdzie gdy Kore, Datan i Abiron wystąpili przeciw kapłanowi Aaronowi i przywłaszczyli sobie prawo składania ofiar, Pan przez Mojżesza rozkazuje ludowi, aby od nich odstąpił, żeby przestając z występnymi, nie popełnił takiej samej winy.

Odstąpcie, mówi, od namiotów ludzi niesprawiedliwych, całkowicie zatwardziałych, i nie dotykajcie tego, co do nich należy, abyście wraz z nimi nie zginęli w ich grzechu. Nm 20,25-26.

Toteż lud posłuszny nakazom Pańskim i bojąc się Boga, winien się odsunąć od grzesznego zwierzchnika i nie brać udziału w ofierze kapłana świętokradcy. W jego przecież szczególnej jest mocy albo wybierać godnych kapłanów, albo niegodnych strącać.”

Synod w Kartaginie, 254 rok, „W sprawie Bazylidesa i Marcjalisa”. Acta Synodalia, ann 50-381, Baron, Pietras.

Fragment po łacinie:

„(…)In ordinationibus sacredotum non nisi immaculatos et integros antistites eligere debemus, qui sancte et digne sacrifica Deo offerentes audiri in precibus possint quas faciunt pro plebis dominicae incolumitate, cum scriptum sit:

Deus peccatorem non audit; sed si quis Deum coulerit et voluntatem eius fecerit , illum audit.

Propter quod plena diligentia ex exploratione sincera oportet eos ad sacredotium Dei deligi quos a Deo constet audiri.

Nec sibi plebs blandiatur quasi immunis esse a contiago delicti possit cum sacredote peccatore communicans et ad iniustum atque illicitum praepositi sui episcopatum consensum suum commodans, quando per Osee prophetam comminetur et dicat censura divina:

Sacrificia eorum tamquam panis luctus, omnes qui manducant ea contaminabuntur,

docens scilicet et ostendes omnes omnino ad peccatum constringi qui fuerint profani et iniusti sacredotis sacrificio contaminati. Quot item in Numeris manifestari invenimus, quando Chore et Dathan et Abiron contra Aaron sacredotem sacrificandi sibi licentiam vindicaverunt. Illic quoque per Moysem praecepit Dominus ut ab eis populus separetur, ne facinorosis coniunctus eodem facinore et ipse perstringatur.

Separamini, inquit, a tabernaculis horum hominum durissimorum, et nolite tangere ea quae ad eos pertinent ne simul pereatis in peccato eorum.

Propter quod plebs obsequens praeceptis dominicis et Deum metuens a peccatore praeposito separare se debet, nec se ad sacrilegi sacerdotis sacrificia miscere, quando ipsa maxime habeat potestatem vel eligendi dignos sacerdotes vel indignos recusandi.”

swietatradycja.wordpress.com/…/kaplan-naszych-…
Ewelina Anna
Wierni protestują przed watykańską nuncjaturą: "Dajcie nam kardynała Burkego":
Dajcie nam katolickiego Prymasa Polski i katolickiego metropolitę Warszawy a nie podchodzących pod kanony kościelne i wykluczonych z Kościoła na mocy samego prawa, którzy świętują z Żydami i heretykami a gnębią lud katolicki!

„Jeśli jakiś duchowny lub świecki wejdzie do synagogi Żydów lub do świątyni heretyków aby …More
Wierni protestują przed watykańską nuncjaturą: "Dajcie nam kardynała Burkego":
Dajcie nam katolickiego Prymasa Polski i katolickiego metropolitę Warszawy a nie podchodzących pod kanony kościelne i wykluczonych z Kościoła na mocy samego prawa, którzy świętują z Żydami i heretykami a gnębią lud katolicki!

„Jeśli jakiś duchowny lub świecki wejdzie do synagogi Żydów lub do świątyni heretyków aby się modlić, zostanie złożony z urzędu i wyłączony [z Kościoła. ]”
Const Apost. VIII 47, 65-69,”
Lech42 and 2 more users like this.
Lech42 likes this.
PiotrM likes this.
Quas Primas likes this.
Przydź Panie Jezu ! likes this.
"....Środowisko kapłańskie w Polsce jest ogarnięte obłędem strachu i niewiedzy – od wielu dekad w seminariach nie uczy się katolickiej doktryny i prawa kościelnego, stąd nie zdają sobie oni sprawy z zakresu w jakim nie jest to prawo egzekwowane:
swietatradycja.wordpress.com/…/dlaczego-nie-br…
i swietatradycja.wordpress.com/…/zerwanie-zaslon…
Wierni zgodzili się na katakumbyzację wiary rzymsko- …
More
"....Środowisko kapłańskie w Polsce jest ogarnięte obłędem strachu i niewiedzy – od wielu dekad w seminariach nie uczy się katolickiej doktryny i prawa kościelnego, stąd nie zdają sobie oni sprawy z zakresu w jakim nie jest to prawo egzekwowane:
swietatradycja.wordpress.com/…/dlaczego-nie-br…
i swietatradycja.wordpress.com/…/zerwanie-zaslon…
Wierni zgodzili się na katakumbyzację wiary rzymsko- katolikicej. Obecnie dominuje judeoprotestancka opcja "katolików" reformowanych.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
.....i dlaczego o tym głośno nie mówią nasi kapłani tradycji ???
....a jeśli mówią i wiedza o tym to dlaczego trzymają ciągle sztamę z niewiernymi zdrajcami posoborowymi ???
stosowna likes this.
Quas Primas
Niech się glorjańskie żydostwo NIE ODWAŻA znów tego skasować!

Poprzednio skasowali!
Najlepszy komentarz Marszu NIepodległości, jaki czytałam.