Clicks4.4K
Ewelina Anna
33

Najlepszy komentarz Marszu Niepodległości, jaki czytałam.

Oto najlepsza recenzja Marszu Niepodległości jaką czytałam; również moi znajomi, którym to przeczytałam podobnie komentują to wydarzenie.

@VRS Oczywiście na stronie głównej tradycyjna już jesień gloryjańska czyli same czerwienią się klony na temat 11 listopada z kwiatkiem do kożucha w postaci Ks. Kneblewskiego i tym tu listkiem figowym. Ponieważ nie cierpię fikcji, pozwolę sobie skomentować tutaj.

Co piszą klony? Oczywiście bzdury tj. że 250-tysięcy ludzi przyszło na jeden Biało-Czerwony Marsz "wraz z prezydentem AD, premierem MM, prezesem JK"- niżej (cytat dosłowny - tak, tak wg tutejszych propagandystów naród maszerował ze swoim prezesem). Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona. Że świat cały, łącznie z ratuszem w Tel Awiwie, tak nas kocha że tak sam z siebie zapalił się na biało-czerwono (gdzieniegdzie wprawdzie na czerwono-biało- czerwono, ale co to za różnica dla Lemingów ZP?) Gdzie piszą o Marszu Niepodległości (wyżej) z nazwy, tam gdzie piszą o prowokatorach.

O czym nie piszą w ogóle. Oczywiście o rzeczy najważniejszej - dla ponoć "katolickiego" portalu tj. o zaoraniu po raz kolejny idei odprawienia przed Marszem Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. Czy to w kościele, czy w polu i trzeba z powyższego na przyszłość wyciągnąć wnioski. O tym że największym zwycięzcą wczorajszego wydarzenia był PiS, który po wejściu w buty podane przez HGW, w totalitarnym stylu, stawiając MN pod ścianą zrealizował swój cel.

Co zyskały środowiska narodowe? Na razie cieszą się że Marsz doszedł spokojnie, że było dużo ludzi (zdezorientowanych w znacznej większości całą sytuacją), że pozwolono im nieść swoje flagi i zakończyć spokojnie wydarzenie na błoniach stadioniowych. Bo "mogli zabić", mogła polać się krew, mogli Marsz rozwiązać. Cieszą się zatem że wyznaczono im łaskawie, w piątkowym wymuszonym porozumieniu "na gębę" (no bo trudno tu mówić o umowie dżentelmeńskiej) rezerwat normalności w przestrzeni obłędu i że rezerwat ów mógł maszerować spokojnie za tymi, którzy mu to miejsce wyznaczali.
Czy była alternatywa? Moim zdaniem była i nie należy to patrzeć przez pryzmat marszu we Wrocławiu, który miał innego niż MN organizatora ze wszystkimi tego konsekwencjami.”

Co mnie poza tymi uwagami boli najbardziej?
Marsz Niepodległości bez Mszy Wszechczasów która kształtowała duchowość polską przez 10 wieków na rozpoczęcie obchodów jest jednoznaczna.

Żydostwo w Polsce wydaje bezprawnie koncesje na sprawowanie Mszy Wszechczasów patrz bulla Quo Primum Św. Piusa X a nawet nędzne resztki Summorum Pontificum, które zabraniają wydawania takiej koncesji kapłanom ważnie święconym i bez przeszkód kanonicznych.

Środowisko kapłańskie w Polsce jest ogarnięte obłędem strachu i niewiedzy – od wielu dekad w seminariach nie uczy się katolickiej doktryny i prawa kościelnego, stąd nie zdają sobie oni sprawy z zakresu w jakim nie jest to prawo egzekwowane:

swietatradycja.wordpress.com/…/dlaczego-nie-br…
i swietatradycja.wordpress.com/…/zerwanie-zaslon…

Wierni zgodzili się na katakumbyzację wiary rzymsko- katolikicej. Obecnie dominuje judeoprotestancka opcja "katolików" reformowanych.

Także wyprowadzenie Marszu Niepodległości z Centrum Warszawy na stadionowe błonia zawiesza Marsz w próżni. Marsz powinien zaprowadzić Naród Polski do miejsc ważnych i świętych, ugruntowujących Wiarę Katolicką i ducha naszego Narodu.

Już teraz organizatorzy Marszu powinni zabezpieczyć tę Mszę na przyszły rok. Jeśli o tym nie pomyślą, to znaczy, że są pozorantami i kanalizują patriotyzm i miłość Narodu Polskiego poza jego matecznikiem i tożsamością, oznaczałoby to,że są pomagierami żydokomuny.

Już dziś trzeba zagwarantować tej Mszy centralne miejsce. Bez niej wolny Naród Polski nie istnieje!
Weronika....S
Są Marsze Niepodległości, a niepodległości jak nie było tak i nie ma, a coraz większe uzależnienie od ideologów LGBT, promowanych przez UE. Jak powiedział kiedyś Krzysztof Karoń, komuna uzależniła nas politycznie, natomiast eurosodomia uzależnia moralnie i deprawuje religijnie oraz obyczajowo. Kiedyś przeczytałam, że sodomickich manifestacji w Europie jest podobno najwięcej w Polsce. Paradoks? …More
Są Marsze Niepodległości, a niepodległości jak nie było tak i nie ma, a coraz większe uzależnienie od ideologów LGBT, promowanych przez UE. Jak powiedział kiedyś Krzysztof Karoń, komuna uzależniła nas politycznie, natomiast eurosodomia uzależnia moralnie i deprawuje religijnie oraz obyczajowo. Kiedyś przeczytałam, że sodomickich manifestacji w Europie jest podobno najwięcej w Polsce. Paradoks? Nie! Szatan atakuje tam, gdzie może być najbardziej zagrożony. Póki co marsze te wyrastają w Polsce latem jak grzyby po deszczu.
Tymoteusz
Ewelina Anna :
„Jak niegdysiejsza moja sąsiadka z parteru.
Nikt nie wszedł i nie wyszedł bezkarnie.”

Mam dokładnie taką samą sąsiadkę z parteru, nic jej nie umknie, jakby pracowała w KGB. Prawie zawsze kiedy wchodzę bądź wychodzę z klatki, to prawie, że na nią wchodzę...
Ewelina Anna
@VRS 🙄 Watykan ma oczy jak widać naokoło głowy.
Jak niegdysiejsza moja sąsiadka z parteru.
Nikt nie wszedł i nie wyszedł bezkarnie.

"Ja baba z bloku
Mam blok na oku.
Wystarczy ruch rzęs:
I blok rozchrzaniony jest."

Miron Białoszewski.
Ewelina Anna
@Tymoteusz Rozumem jak to czytam skąd ta walka o zniszczenie nacjonalizmu Narodu Polskiego. Nie jest on zagrożeniem dla nikogo ale ma na celu przetrwanie Polski aa to nie na rękę...
Dlatego niszczy się Kościół, jak ten Baum co napisał Nostre Aetate. Ochrzczony pochodzenia żydowskiego, ale nie został katolikiem. Jak tu napisali, że Żyd pozostaje Żydem, cała jego rola to zniszczenie siebie - …More
@Tymoteusz Rozumem jak to czytam skąd ta walka o zniszczenie nacjonalizmu Narodu Polskiego. Nie jest on zagrożeniem dla nikogo ale ma na celu przetrwanie Polski aa to nie na rękę...
Dlatego niszczy się Kościół, jak ten Baum co napisał Nostre Aetate. Ochrzczony pochodzenia żydowskiego, ale nie został katolikiem. Jak tu napisali, że Żyd pozostaje Żydem, cała jego rola to zniszczenie siebie - moralne i zarażanie sodomią Kościoła i zniszczenie Kościoła przez zmiany doktryny. A wszystko to pod szatą katolickiego księdza.
Takich mamy więcej i w światowym Kościele, w Watykanie już zobaczyliśmy, i w Polsce w tych, którzy z przekonaniem do tej żydowskiej roboty rękę przykładają, na przykład zabraniając Mszy Wszechczasów. Sprzeciwia się ona żydostwu, bo jest pełna Tradycji, prawdy, tożsamości katolickiej i nie zafałszowana. Jej autentyzm przemawia do prostaczków lepiej niż dzieło mistyka teologa. Msza Wszechczasów nauczycielką Wiary. Dlatego żydostwo, nie mogąc jej wyrugować choć ją cedzi ludziom, wpycha do rezerwatu, bo w tej Mszy jest dusza Katolika.
Tymoteusz
„Żyd będzie Żydem zawsze, Żydem z krwi i kości, Azjatą, fanatykiem, sekciarzem…”
Ewelina Anna
@Tymoteusz Niech Pan koniecznie zajrzy pod ten link. Już dawno Polacy wiedzieli, dlaczego trzeba miłować Ojczyznę, znać historie i kochać swoją kulturę.Nas od tego odcięto. A dlaczego? Bo jeden wielki europejski kahał nie może powstać kiedy narody kochają Boga i własną kulturę. Wtedy nie dają się zrobić bydłem ale nadal są ludźmi. Niech Pan spojrzy:

Miłość Boga i nacjonalizm kulturowy mocą …More
@Tymoteusz Niech Pan koniecznie zajrzy pod ten link. Już dawno Polacy wiedzieli, dlaczego trzeba miłować Ojczyznę, znać historie i kochać swoją kulturę.Nas od tego odcięto. A dlaczego? Bo jeden wielki europejski kahał nie może powstać kiedy narody kochają Boga i własną kulturę. Wtedy nie dają się zrobić bydłem ale nadal są ludźmi. Niech Pan spojrzy:

Miłość Boga i nacjonalizm kulturowy mocą przetrwania Narodu Polskiego.
Tymoteusz
„Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona.”

Idąc w wielotysięcznym biało-czerwonym Marszu Niepodległości 2018, niedaleko Stadionu Narodowego usłyszeliśmy przez megafony, że marsz się kończy właśnie przy rondzie Waszyngtona, a za moment przy stadionie organizatorzy mówili, żebyśmy nie szli dalej prosto do ronda, tylko na błonia …More
„Że był jeden marsz (góra), mimo że były dwa obok siebie, a prezydencki zakończył się przy rondzie Waszyngtona.”

Idąc w wielotysięcznym biało-czerwonym Marszu Niepodległości 2018, niedaleko Stadionu Narodowego usłyszeliśmy przez megafony, że marsz się kończy właśnie przy rondzie Waszyngtona, a za moment przy stadionie organizatorzy mówili, żebyśmy nie szli dalej prosto do ronda, tylko na błonia stadionowe, więc byliśmy nieco zdezorientowani, większość poszła jednak na błonia, a część na to rondo (choć zapewne wrócili, bo było blisko).

Było ok. 17-tej i próbowałem z Kimś jeszcze wrócić z powrotem (bo zostawiliśmy tam środek lokomocji), żeby zdążyć na Mszę Świętą na 18-tą. Sprawa okazała się nierealna, było tak dużo ludzi, że nie byliśmy w stanie wrócić na czas. Dzięki temu, że wracałem, to zobaczyłem Narodowców (gdyby mi się nie spieszyło, to bym z Nimi poszedł). Tysiące (może dziesiątki tysięcy) młodych Ludzi, co za widok! Małe dzieci w wózkach z rodzicami. Widać, że duch w Narodzie nie ginie mimo propagandy z różnych stron, chwała Bogu :-)

„Bóg, honor, Ojczyzna!”
„Cześć i chwała Bohaterom!”
(Tak przykładowo skandowaliśmy).
Ewelina Anna
Dlaczego niszczy się zaufanie do kleru w Polsce? Dlaczego ośmiesza się polski nacjonalizm? Odpowiedź pod linkiem: swietatradycja.wordpress.com/…/milosc-boga-i-n…
8 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
Odpowiedź na to, czemu Marsz jest wstrętny dla niektórych i dlaczego Msza Wszechczasów okazała się wrogiem publiczny numer jeden: swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…
Ewelina Anna
To medium właśnie spadło ze strony głównej, czemu? Diagnoza trafiona? Kazanie Ks. Tomasza Jochemczyka pod Sejmem przed Marszem Niepodległości
Ewelina Anna
"Jego rzekomy postęp jest wszędzie tylko vendettą i geszeftem. Vendettą, bo usiłuje zburzyć „domy gojów”," swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…

A goje się dają prowadzić na stadiony zamiast do sanktuariów, zakazywać Mszy Świętej....
Ewelina Anna
@adan2
"Najkonserwatywniejszy, najwsteczniejszy naród na świecie, zastygły, stężały w swoim „wybraństwie“, postępowcem?" swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…
Ewelina Anna
@adan2

Skrzętnie pomagali Żydzi naszemu pozytywizmowi. Czego on, Polak mimo swojej postępowości, znieważyć nie śmiał, katolicyzmu i patriotyzmu, to oświecony Żyd swoim dwuznacznym uśmiechem, swoim cynicznym dowcipem wydrwiwał, odzierał z błękitnego płaszcza uroku, jako „przesąd”, „zabobon”, „stęchliznę wsteczniczą”. Jako dziennikarz postępowy opluwał polskiego księdza, polskiego szlachcica, …More
@adan2

Skrzętnie pomagali Żydzi naszemu pozytywizmowi. Czego on, Polak mimo swojej postępowości, znieważyć nie śmiał, katolicyzmu i patriotyzmu, to oświecony Żyd swoim dwuznacznym uśmiechem, swoim cynicznym dowcipem wydrwiwał, odzierał z błękitnego płaszcza uroku, jako „przesąd”, „zabobon”, „stęchliznę wsteczniczą”. Jako dziennikarz postępowy opluwał polskiego księdza, polskiego szlachcica, polskiego mieszczanina i chłopa, szydził z „zabobonów” chrześcijańskich, (patrz współczesna Gazeta Wyborcza- przypis red.) ale niech się tylko jakiś „akum” ośmielił dotknąć palcem judaizmu, a choćby tylko rabinatu, zmarszczył natychmiast brwi, nastroszył się, żachnął się on, oświecony, bezprzesądny, bezwyznaniowy i stawał się pospolitym Żydem, dzieckiem hederu; nie tykaj moich świętości, goju; mnie wszystko wolno, tobie nie!…
Ewelina Anna
Ewelina Anna
@stosowna , Premislav poniżej napisał tak:

Premislav
Hierarchia kościelna oraz kurialiści są modernistami, zapewne też mają żydowskie korzenia, stąd ta nienawiść do Tradycji Apostolskiej i Mszy świętej.

I dobrze napisał. Bractwo nie jest tak zależne od naszej hierarchii kurialnej i diecezjalnej, modernistów, heretyków i apostatów. Jak się ma dobrego księdza w czasach heretyckiej okupacji to …More
@stosowna , Premislav poniżej napisał tak:

Premislav
Hierarchia kościelna oraz kurialiści są modernistami, zapewne też mają żydowskie korzenia, stąd ta nienawiść do Tradycji Apostolskiej i Mszy świętej.

I dobrze napisał. Bractwo nie jest tak zależne od naszej hierarchii kurialnej i diecezjalnej, modernistów, heretyków i apostatów. Jak się ma dobrego księdza w czasach heretyckiej okupacji to się go chowa za plecy, żeby go nie stracić a nie wystawia. Nie umiem zrozumieć, co ludzi Tradycji zmusza do strzelania sobie w kolano i co gorsza niszczenie kapłanów, którzy wierzą i którym zależy i to bez względu jaka Mszę odprawiają. Czasem mi się wydaje, że niektórzy ludzie przyznający się do Tradycji potrafią doskonale wystawiać najbardziej gorliwych do odstrzału, a potem płaczą, że nie ma im kto Mszy odprawiać, a sami to marnują. I że do tego jak ktoś powoli i nieśmiało zbliża się do Tradycji, zanim zdąży jej zakosztować pada trupem od kłów tych, którzy złapali Tradycję za nogawkę i myślą, że już wszystko o niej wiedzą, i zapalczywie zamiast do niej przyciągać, zniechęcają mówiąc o ludziach bez litości i względu na to, że każdemu Bóg daje czas dojrzewać i poznawać. Niedawno z wielką przykrością widziałam to na przykładzie Czcigodnego Ks. Guza, który jeszcze dwa lata temu nie widział różnicy w nowym i tradycyjnym rycie a dziś zauważa, że oba się różnią diametralnie i mówi zgodnie z tym, co widzi. To jeszcze za mało, że zmienił się tak wiele. I tak szkiełko i oko doskonale poprawnych nie widzi w nim zmiany i dojrzewania a wytropi każdy pyłek błędu i nie omieszka go w rozlicznych słowach opisać, oczywiście z wielką swadą krytyki. Nie widzi się dorastania i zmiany a wytyka to, że śmie myśleć inaczej. Nie widać litości dla dynamiki dojrzewania i przeobrażania się duchowego człowieka.

Nie można być jak drapieżnik co wszystko zniszczy bo albo wyda na żer wrogom albo sam rozszarpie przy burcie tych, którzy by mogli się do łodzi Tradycji nieśmiało zbliżyć.

Nie bardzo kojarzę nazwisko, mogę się domyślać jedynie. To nie agresja, tylko konsekwencja. Ludzie narzekają że nie mają wierzących księży, a jak takiego dopadną zaraz robią z niego najpierw wydarzenie medialne, potem męczennika. Pomnika już nie mają za co postawić nie mówiąc o tym, że tracą Mszę.
Ale może jak tracą to dlatego, że nie umieli jej docenić, tylko chcieli się popisywać i zabawiać kapłanami?
Ewelina Anna
W temacie, o warunkach Marszu, Mszy, Żydach i Dmowskim: "Złoto kornika czyli słowo o insektach żerujących na Polskiej tożasmości." swietatradycja.wordpress.com/…/zloto-kornika-c…
stosowna
Skąd u Pani tyle agresji? Od razu atak i inwektywy. Przecież Pani zna moje personalia. Tylko, że ja nie jestem osobą publiczną, Pasterzem, który ma prowadzić zdezorientowanych wiernych. Jeśli uważa Pani, że najlepszych kapłanów trzeba ukrywać - to niech sobie Pani tak uważa. Pani wola. Jednak, jeśli Pani pozwoli, ja będę innego zdania.
Ewelina Anna
@stosowna Prosimy więc Panią o imię i nazwisko. Przydałby się też adres korespondencyjny.

Ks Bałemba nie odprawił tej Mszy i prawdopodobnie nie odprawiłby jej tak samo zresztą jak Ks. Jochemczyk. Ks. Woźnicki został właśnie usunięty ze zgromadzenia, które czeka aż umrze zainteresowanie medialne jego osobą, by go niepostrzeżenie wyprosić z budynków zakonnych. Kogo chce Pani wystawić do kulki w …More
@stosowna Prosimy więc Panią o imię i nazwisko. Przydałby się też adres korespondencyjny.

Ks Bałemba nie odprawił tej Mszy i prawdopodobnie nie odprawiłby jej tak samo zresztą jak Ks. Jochemczyk. Ks. Woźnicki został właśnie usunięty ze zgromadzenia, które czeka aż umrze zainteresowanie medialne jego osobą, by go niepostrzeżenie wyprosić z budynków zakonnych. Kogo chce Pani wystawić do kulki w łeb, sama dzielnie chowając się za anonimowością? Głupota takich ludzi jak Pani pozwoliła zniszczyć kapłanów kochających Boga i ludzi. Buzia pełna szlachetnych słów... kosztem cudzych imion i cudzych nazwisk. Niech Pani wojuje o wartości pod swoim własnym nazwiskiem.
Może wtedy będzie miała Pani prawo cokolwiek powiedzieć komukolwiek o jego powinnościach.