Clicks1.5K
pl.news
6

Prominentny prałat z Włoch dołącza do arcybiskupa Viganó

"Chciałbym przekazać moje przywiązanie do Twojego przesłania", które "uchwyciło żywe serce naszego doświadczenia kościelnego", emerytowany arcybiskup diecezji Ferrara-Comacchio, Luigi Negri, napisał 16 czerwca do arcybiskupa Viganó (MarcoTosatti.com, 30 czerwca).

Negri dodaje, że "chwytamy się Ciebie" i "chcielibyśmy móc towarzyszyć Ci jako ostatni uczniowie na drodze prawdy, piękna i dobra".

Dzień później Viganò odpowiedział, że obecne czasy "przywracają nas do podstawowych wartości życia, do prostoty Dobra i grozy Zła, do potrzeby wyboru strony". Komentuje on, że niektórzy uważają taką relację za trywializację, jakby Ewangelia nie była w stanie odpowiedzieć na dzisiejsze pytania, a Słowo Boże musiało być przez nich uaktualnione, aby uczynić je bardziej uwodzicielskim dla świata.

Jako przykład Viganò wymienia biskupów, którzy "prawie obsesyjnie" martwią się o "inkluzywność", "zieloną teologię", "nowy porządek świata" i "wspólny dom dla religii Abrahama", podczas gdy ich kapłani i wierni czują się opuszczeni.

#newsKdiqotlyrg

No to pozostało nam się jedynie modlić ,aby ci duchowni , którzy n ie sprzedali się za 30 srebrników wytrwali przy prawdziwym KK-ckim Tradycji ze Mszami Św.W rycie rzymskim .
Marcin_od_sw.Jerzego
Chwala Bogu Wszechmogacemu! Nie ma co sie ogladac na posoborowie, tylko isc tam gdzie idzie Kosciol. A Kosciol jest tam, gdzie Chrystus i Wiara swieta.
...w Tradycji !
Rafał_Ovile
Wierni Abrahamowi to Ci wierni Bogu Chrystusowi, a więc Kościół katolicki. Niechaj dobry Bóg pomoże wyłonić prawdziwy Kościół w czasie posoborowego zwodzenia, zamętu i chaosu. "Negri dodaje, że "chwytamy się Ciebie" i "chcielibyśmy móc towarzyszyć Ci jako ostatni uczniowie na drodze prawdy, piękna i dobra"."
.....Abraham w tej kwestii nie ma tutaj nic do rzeczy . Nasz interesuje Nowy Testament i Dobra Nowina .