BAH
126.6K
+ + +
Jan Paweł II w liście apostolskim Dominicae Cenae z 24.II.1980 r. nazywa sposób przyjmowania Komunii świętej na stojąco „godnym ubolewania brakiem czci dla Hostii Eucharystycznej”.

''Dotykanie konsekrowanych postaci Hostii, a także rozdawanie ich własnymi rękoma, jest tylko przywilejem kapłanów''.
rajgras
Piękny opis i bez dyskusyjny co do treści i wydarzenia.
Jednak Matka Kościół bazuje nie tylko na żywotach Świętych ale przede wszystkim Nowym Testamencie wyrastającym ze Starego. Na tym opiera swoje dogmaty, które są niepodważalne.
Czy temat naszych rozważań jest dogmatem ??? Jeżeli jest to wstyd dyskutować, a jeżeli nie to indywidualne ustalanie "dogmatów" jest nadużyciem względem Kościoła.
+ + +
Katarzyna Emmerich - JAK GODNIE PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW.

"Potem udała się Najśw. Panna z Apostołami do sali i stanęła pod lampą, między Piotrem i Janem. Później odsłonili sanktuarium i odprawiono klęcząc wspólne modlitwy. Po północy zaś przyniósł Piotr na patenie chleb, konsekrowany przez Jezusa, i Najśw. Panna przyjęła z rąk jego, klęcząc, Najśw. Sakrament. W tej chwili pojawił się Jej …More
Katarzyna Emmerich - JAK GODNIE PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ ŚW.

"Potem udała się Najśw. Panna z Apostołami do sali i stanęła pod lampą, między Piotrem i Janem. Później odsłonili sanktuarium i odprawiono klęcząc wspólne modlitwy. Po północy zaś przyniósł Piotr na patenie chleb, konsekrowany przez Jezusa, i Najśw. Panna przyjęła z rąk jego, klęcząc, Najśw. Sakrament. W tej chwili pojawił się Jej Jezus, dla innych niewidzialny. Blask niezwykły otoczył i przeniknął Maryję."

(życie Jezusa według K.Emmerich)
rajgras
+++ napisałeś prawdę o oddawaniu chwały, tak ale czy taka jest postawa człowieka zasiadającego do wieczerzy? Czy Pan nasz Jezus Chrystus tego oczekuje ??? Już Go w swoich rękach mieliśmy ale żeby Go zabić, a teraz co -? Po swojemu ustalimy jak ma wyglądać wieczerza z Nim. Powiedział do uczniów "bierzcie i jedzcie" jak do mordu to ręce wszyscy wyciągnęliśmy a jak nas zaprasza do stołu to niby jak …More
+++ napisałeś prawdę o oddawaniu chwały, tak ale czy taka jest postawa człowieka zasiadającego do wieczerzy? Czy Pan nasz Jezus Chrystus tego oczekuje ??? Już Go w swoich rękach mieliśmy ale żeby Go zabić, a teraz co -? Po swojemu ustalimy jak ma wyglądać wieczerza z Nim. Powiedział do uczniów "bierzcie i jedzcie" jak do mordu to ręce wszyscy wyciągnęliśmy a jak nas zaprasza do stołu to niby jak do tego stołu mamy z Nim zasiąść ?
Godni - czy na kolanach, czy na siedząco - to i tak nie będziemy, cały czas jest to dla nas Wielka Łaska jest i będzie.
Tiwaz
www.youtube.com/watch

O tym dlaczego muzyka rockowa jest taka niebezpieczna. Ta muzyka związana jest z okultyzmem. Sami posłuchajcie
Stenia
W dzisiejszym czasach wielu chrześcijan wierzy w Biblię, lecz nie rozumie istoty duchowej Bożej zbroi. Ludzie wiele czytają na temat oręża walki duchowej, lubią mówić o nim, ale gdy pytasz ich: Kiedy ostatnio założyłeś swą zbroję? Czy wiesz jak jej używać? Czy wiesz jak zastosować ją w życiu codziennym? Okazuje się, że wielu chrześcijan nic nie wie o tym! To nie jest Boży plan! Ap.Paweł napisał …More
W dzisiejszym czasach wielu chrześcijan wierzy w Biblię, lecz nie rozumie istoty duchowej Bożej zbroi. Ludzie wiele czytają na temat oręża walki duchowej, lubią mówić o nim, ale gdy pytasz ich: Kiedy ostatnio założyłeś swą zbroję? Czy wiesz jak jej używać? Czy wiesz jak zastosować ją w życiu codziennym? Okazuje się, że wielu chrześcijan nic nie wie o tym! To nie jest Boży plan! Ap.Paweł napisał do Koryntian: "Nie chcę, abyście byli nieświadomi duchowych rzeczy, aby diabeł nie miał przewagi nad wami."
BogMojKrolem
Pieknie!!!! :))
+ + +
Komunia na stojąco godna ?

A godnym jest powitanie dziadka przez wnuczka - cze ziomal, przybij piątę !!!

Czy raczej: dzień dobry kochany dziadku.

Jak ktoś w głowie nie ma, to mu instrukcje wielkie trzeba pisać...

Przyjęcie Pana Jezusa, to NAJWAŻNIEJSZA chwila życia - spotkanie z Bogiem w Największej Ofierze, Największej Tajemnicy, Największej Miłości.. i z wdzięczności na kolana, jeden z …More
Komunia na stojąco godna ?

A godnym jest powitanie dziadka przez wnuczka - cze ziomal, przybij piątę !!!

Czy raczej: dzień dobry kochany dziadku.

Jak ktoś w głowie nie ma, to mu instrukcje wielkie trzeba pisać...

Przyjęcie Pana Jezusa, to NAJWAŻNIEJSZA chwila życia - spotkanie z Bogiem w Największej Ofierze, Największej Tajemnicy, Największej Miłości.. i z wdzięczności na kolana, jeden z drugim nie może paść ? Oddać hołd Bogu Najwyższemu ? Stworzycielowi Nieba i Ziemi ? Wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych ? Jezusowi Chrystusowi, który przelał swoją świętą, niewinną KREW ? Dla kogo ? Dla pospólstwa, które nie uszanuje żadnej świętości, które będzie brudne, grzeszne łapy wyciągać, aby pokalać ŚWIĘTOŚĆ NAJWIĘKSZĄ?

,,Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych,,


Kapłan mówi: Ciało Chrystusa, a wy ręce wyciągacie ? Na KOLANA !! i modlić się, czy dobrze przygotowaliście się do przyjęcia JEZUSA.

Najsilniejsze demony wychodzą z opętanych na imię Jego z wrzaskiem, a wy czelność macie STAĆ ? Przed ludźmi to się STAJE, jak ktoś GODNY to się GODNIE STAJE, a przed BOGIEM to się KLĘKA.

Mam nadzieję, że Benedykt XVI, zawsze będzie już dawał PRZYKŁAD:

gloria.tv/post/6vp4PKdazRd76dgWyS3F1MaTP
N+N
Msza swieta bez konsekracji, to juz nie jest Masz swieta. Zatem kobiety w Niemczech nie odprawiaja Mszy swietej.
stanislawp
W tym tygodniu odkryliśmy dokumenty obowizującej Liturgii w Polsce
Sesja plenarna Episkopatu Polskiego nr 331 z dnia 8-9 marca 2005 przyjęła jednogłośnie decyzję że w Polsce Komunia św jest rozdawana do ust. Aby otrzymać na rękę wierny sam musi o to wyrażnie poprosić na zasadzie wyjątku.
Wynika z tego też że biskupom nie wolno promować innej Liturgii na terenie Polski, czyli nie wolno promować …More
W tym tygodniu odkryliśmy dokumenty obowizującej Liturgii w Polsce
Sesja plenarna Episkopatu Polskiego nr 331 z dnia 8-9 marca 2005 przyjęła jednogłośnie decyzję że w Polsce Komunia św jest rozdawana do ust. Aby otrzymać na rękę wierny sam musi o to wyrażnie poprosić na zasadzie wyjątku.
Wynika z tego też że biskupom nie wolno promować innej Liturgii na terenie Polski, czyli nie wolno promować nakazywać na rękę.
Jeśli proboszczowie rozdają na rękę to robią błąd w interpretacji.
Wielu mistyków miało wyrażne Orędzia z Nieba aby Komunia św była przyjmowana z godnościa na klęcząco i do ust.
Także bardzo ciekawa i optymistyczna informacja
Stolica Apostolska a tym samym i papieże nigdy nie wprowadzili i nie promowali Komunii św na stojąco i na rękę.
Instrukcja z roku 1969 stwierdzała, że biskupi byli przeciw takiej formie. Tylko 26% biskupów opowiedziało się za uznaniem dodatkowej formy na ręke obok głównej ma się rozumieć do ust.
Wygląda na to że tylko kilku biskupów narobiło całego zamieszania na świecie i to samowolnie wprowadzając "na rękę" stawiając Stolicę Apostolską przed faktem dokonanym.
Wszelkie zaciemnienie faktów nastąpiło w mediach i dlatego świadomość katolików została uśpiona, wmawiając nam że obie formy są równoprawne.
W podsumowaniu
Te formy nigdy nie były równoprawne i nadal nie są. Kto mówi inaczej ten mija się z Prawdą o Liturgii na rękę.
Dozwolone na zasadzie wyjątków nie jest tym samych co równoprawne i wprowadzane przez Stolicę Apostolską.
Stolica Apostolska nie wprowadzała żadnych instrukcji o Liturgii na rękę!
Wesoła twórczość różnych księży dziennikarzy w tej kwestii nadal trwa w mediach katolickich i pseudokatolickich.
Boże chroń nas przed błądzeniem!
www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php
Dla POLAKÓW
5. Episkopat Polski wyraża nadzieję, że Rok Eucharystii wzmocni wiarę i cześć do Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Biskupi z miłością przypominają, że tylko do pasterzy Kościoła należy wdrażanie szczegółowych norm dotyczących sprawowania Eucharystii. Biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym jednogłośnie przyjęli, że w Polsce Komunii św. udziela się przez podanie Hostii wprost do ust.

Jeżeli jednak ktoś poprosi, gestem wyciągniętej dłoni, o Komunię św. na rękę, należy mu Jej w taki sposób udzielić.
Engel44
Kroluj nam Chryste!
+ + +
Piękne świadectwa.

Króluj nam Chryste.