Clicks2.4K
pl.news
8

Wszystko i przeciwieństwo wszystkiego: Franciszek od Pachamamy ostrzega przed bałwochwalstwem

"Jeśli nie będziemy czcić Boga, będziemy czcić bożków – nie ma drogi środka" – perorował Franciszek podczas mszy świętej Objawienia Pańskiego.

"To albo Bóg, albo bożki; albo, używając słów jednego z francuskich pisarzy: »Kto nie czci Boga, ten czci diabła«" (Léon Bloy). Franciszek przestrzegał, że nieoddawanie czci Bogu zmieni "nas" z wierzących w bałwochwalców: "Tak właśnie jest, aut aut [albo–albo]".

Dzień wcześniej to on zasugerował coś odwrotnego, mówiąc, że wszyscy ludzie, którzy cokolwiek wielbią, są braćmi "jednego Ojca", kimkolwiek on jest.

W Querida Amazonia (luty 2020) chwali pogańską "kosmiczną harmonię", która cieszy się "małymi darami Boga" (71), pogański "autochtoniczny mistycyzm" i pogańską "relację z Bogiem obecnym w kosmosie" (73). Podkreśla, że relacja z Chrystusem "nie jest obca dla pogańskiego »światopoglądu kosmicznego«", ponieważ Chrystus "przenika wszystko" (74) i stwierdza, że pogańskie święta religijne mają "święte znaczenie" (79).

#newsHgnsjhorgo
POLSKA2020
zasade "tylko KROWA nie zmienia swoich pogladow" Franciszek przejal od naszego "BOLKA".
Tymoteusz
Jorge Bergoglio jak zwykle sobie zaprzecza, tak samo jak to czynią demony, które mieszając prawdę z kłamstwem i tak prędzej czy później są obnażone (chociażby podczas egzorcyzmów).
Jolanta Biesok
Co ten szaman Franek jeszcze ma zrobić aby wielu przejrzało z kim ma do czynienia????
PiotrM
Ciekawe dlaczego nie używa Imienia Jezusa Chrystusa tylko mówi Bóg? No tak, bo jak powiedział że bóg Muzułmanów to ten sam co nasz to by już nie pasowało do przyszłej nowej religii. mahomet, allah nie był ukrzyżowany itd....
V.R.S.
To stary myk ducha Asyżu.
Weronika....S
W tym samym stylu, ksiądz który wygłosił kazanie o tym, aby nie słuchać Heroda jako uosobienia władzy świeckiej, zniewala katolików, represjonuje ich, zabraniając wejścia bez maski nawet na plac przykościelny.
Rafał_Ovile
Proszę go poprosić o przedstawienie dowodów na istnienie tzw. "pandemii", a w konsekwencji zasadności segregacji.